Skocz do zawartości

Jakie masz ISP ?


Jesteś zadowolony z posiadanego łącza?  

589 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jesteś zadowolony z posiadanego łącza?

    • Tak
      312
    • Nie
      264
    • Nie mam zdania
      14


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
  • 5 tygodni później...

3,5 Mbps Downloadu o 1Mbps Uploadu Ping 25 w league of legends na EUNE/EUW pingi po 39-44 przeważnie w World of tanks od 29 do 45. internet z Netii

:v Polecacie jakiegoś dostawcę internetu w Gdańsku a dokładnie na obrzeżach ? Gdańsk Osowa te sprawy 

Edytowane przez vic8787
Link to post
Share on other sites

Kiedyś: http://www.speedtest.net/my-result/4592658373

Teraz:  http://www.speedtest.net/my-result/4617541092

Netia mówiła mi że na tych kablach które mam nie mogę mieć więcej niż w pierwszym linku. W orange mam opcję do  80mb/s i mam około 50. Internet nie zrywa jak na razie ani nic. Może dlatego że mieszkam w mniejszej miejscowości

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ciekawostka dla abonentów UPC i nowych klientów. Od poniedziałku firma instaluje nowiutkie modemy Compal, można ponoć wymienić aktualny na nowy ale sam jeszcze nie próbowałem zamiany a mam aktualnie gównianego TC7200 i trochę korci by ich zacząć molestować o wymianę na ten nowy. Słyszałem tylko, że są bardziej stabilne i lepsze od Cisco. Instrukcja obsługi nowego modemu do podglądnięcia tu.

Link to post
Share on other sites

Ja dzisiaj przedłużałem umowę w UPC, było 60mb/s TC7200 w pakiecie z TV tam select hd bodajże z Mediaboxem a będzie ten nowy Horizon co jak jakiś XONE wygląda, Horizon ma być jednocześnie modeme, routerem wi-fi i dekoderem TV, proponowali dać ten Horizon tylko do TV a modem zostawić czy jakiś tam inny dać do połączenia z PC i do Wi-Fi, ale zgodziłem się spróbować tylko z tym Horizonem, niech będzie jedno urządzenie, zobaczymy jak będzie bo wiadomo jak jest coś do wszystkiego to jest do niczego.

Wziąłem pakiet 120mb/s + TV Horizon Select czyli ta prawie najlepsza + pakiet Canal+, chciałem wziąśc telewizje Max ale stwierdziłem że wole mieć te kilka kanałów mniej których i tak się nie ogląda i wziąść pakiet c+. No i wreszcie będę mógł oglądać żużel, mają od niedawna n+ sport w UPC + nie wiem jak teraz ale kiedyś Grand Prix było właśnie na C+ Sport. Jeszcze miech temu miałem w planach zostawić net w UPC a TV brać w N|+ tylko ze względu na ten n+ sport i żużel, dobry krok ze strony UPC. Do tego dekoder z nagrywarką + drugi dekoder Mediabox ten słabszy, taki co miałem do tej pory. Wszystko za 168zł, fajnie że przez 4 pierwsze miechy będzie internet 250mb/s i pakiet TV max. potem planuje zostawić może ten internet 250mb/s bo to tylko 20zł różnicy a z pakietu max TV zrezygnuje bo mi niepotrzebne.

 

Progres chyba jest patrząc że do tej pory płaciłem 119zł, tutaj za 50zł więcej będzie dwa razy szybszy net, a przez te 4 miechy czterokrotnie szybszy, lepsza TV, C+, nagrywarka, drugi dekoder cyfrowy no i żużel :)

Edytowane przez Silver Fox
Link to post
Share on other sites

Horizon nie pociągnie więcej niż 120mb/s no chyba, że dają teraz jakiś ulepszony model. Ja zostawiłem modem a neta w Horizon kazałem im wyłączyć bo działał jeszcze gorzej niż w Technicolorze i z odpalonym wifi potrafił zamulać pracę dekodera. Ogólnie ten Horizon ma lepszy obraz od poprzednich ich dekoderów Philipsa i nie zawiesza się tak często ale czasami ma takie momenty, że cholera łapie człowieka, wystarczy kilka zakłóceń w pracy sieci UPC i cała telewizja w tym sprzęcie przestaje działać albo są dziwne jajca z pracą dekodera, menu zostaje na ekranie, pojawia się tryb serwisowy, tak jakby kompletnie był sprzęt uzależniony od samego połączenia internetowego a nie tylko sygnału tv. Nie chcę Cię zniechęcać ale mówię jak jest, mam Horizona od chwili jak tylko pojawił się w ofercie. Niby lepiej ale to dalej UPC :)

Link to post
Share on other sites

Był monter, umowę podpisałem, TV multiroom ok, natomiast właśnie wyszło inaczej. Horizon tylko do TV a do neta i wifi Zostawiłem modem, technicolora wymienił na Ubee EVW3226 i jest problem. Zamiast tych 250MB/s jest ok 150MB/s, bardzo skacze, raz speedtest pokazuje 80mb/s, raz dojdzie do 190mb/s, raz 130/mbs, średnio te 150mb/s. Monter nie wiedział w czym problem, podzwonił, na kompie coś parzył i wychodzi że powinno być ok. Mam poczekać i jak nie poprawi się dzwonic do nich w poniedziałek. Ustawił też dla testu stary modem technicolora efekty te same, skrętki zmieniał też nic. Jakieś pomysły co może powodować problem, czy u mnie jakieś ustawienia czy to raczej ich wina, nie zadręczać sobie głowy i niech oni naprawiają?

Edytowane przez Silver Fox
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...