Skocz do zawartości

Tatuaże - co o nich sądzicie ?


Recommended Posts

Jeśli Tobie twój tatuaż się podoba to nawet jeśli byłby brzydki i "głupi" według innych a może i na prawdę taki jest nie za ładny itd. to nie ważne jeśli go lubisz i się z nim dobrze czujesz to jest najważniejsze takie jest moje zdanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Ludzie lubią oceniać, szczególnie krytycznie jeśli coś nie pasuje do ich standardów. Nie ma się co przejmować.
 

 

A to nie jest tak że jak coś samemu umieszczasz na forum publicznym to zgadzasz się także na te nieprzychylne opinie? Jak chcesz zachować coś dla siebie i automatycznie odciąć się od krytyki innych to chowasz tatuaż pod ubraniem i nie wrzucasz zdjęć na forum czy facebooka. Podobnie jak z pisaniem książek do szuflady.

 

Sam ostatnio zacząłem się poważniej nad tatuażem zastanawiać. Jak nie uznam tego pomysłu za głupi do ~końca roku to pewnie dam się pokłóć :) Lat już mi trochę na kark wskoczyło, a pomysł nie upadł po chwili to może coś z tego będzie :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ktoś robi tatuaż żeby wyglądać ładniej, dekoruje ciało, to rozumiem może się to podobać.. Jeżeli jednak ktoś robi tatuaż żeby spełnić swoje zapotrzebowanie na sztuke, tego nie rozumiem. Przynajmniej ja w dziarach nie widzę żadnej ekspresji, emocji, duszy artysty ani głębszego przesłania. Praktycznie zawsze pokazują to co mają pokazywać..

Link to post
Share on other sites

Wrażliwość na sztukę szeroko pojętą czy przekaz w czymś tam ukryty to akurat chyba sprawa indywidualna, to czego Ty nie dostrzegasz może dostrzec ktoś inny, to, że czegoś nie rozumiesz nie oznacza, że nie rozumieją tego wszyscy.

 

@newsky

 

A czy ja napisałem, że to coś złego lub karygodnego? Ocenia każdy, według własnych kryteriów, więc nie ma się co tym przejmować. To tyle.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o to, że tatuaże są zazwyczaj naturalistyczne. Są też bardziej zwariowane, ale ich estetyka jest mocno dyskusyjna.

A sztuka poszła dalece do przodu, impresjonizm, awangarda, modernizm.

Takie dzieła osiągają najwyższe ceny, nie bez powodu. Silnie działają na psychikę człowieka, już poprzez samą formę, walor. Oczywiście wiele osób się ze mną nie zgodzi..W każdym razie ja jako osoba która się fascynuje sztuką, nie mogę się przekonać do dziar.. Pomijając już te wartości artystyczne, kobietę faktycznie może upiększać tattoo, ale faceta.. :D Z mojej perspektywy ciężko mi sie wypowiedzieć.. Dziewczynom bez wątpienia podobają sie wydziarani, niegrzeczni chłopcy..

 

Jeżeli miałbym sobie cos narysować na skórze to tylko dlatego zeby bardziej pasować do otaczającego świata,  Bo patrząc na polityke, wartości społeczne, internety..  Czasami sie człowiek zastanawia co tu jeszcze robi.

Link to post
Share on other sites

@up: paradoksalnie dziary, dawno temu, w swoim zamierzeniu miały wyróżniać ludzi, którzy je noszą...

Jakoś nie kupuję całej otoczki o wartościach artystycznych, oddziaływaniu sztuki na psychikę i tym podobnych gadkach pasujących co najwyżej od facetów w rurkach, obcisłych sweterkach i designerskich okuarach z zerówkami. Nie wiem, być może trzeba być osobą bardziej wrażliwą lub po prostu znać się na temacie. Koniec końców tatuaż albo się podoba i jest dobrze wykonany albo nie, kwestia tak indywidualna, że nie sposób dyskutować o wyższości dziary X nad dziarą Y (z wyjątkiem przypadków totalnej baledry). 

@Leto: Rich Piana jest fajnie wydziarany i na jednym z filmików opowiada, że większość tatuaży planował w ten sposób, żeby podkreślały i uwydatniały sylwetkę, np. biegły po linach zarysowywania się mięśni.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jestem zachwycona tym jak wszystko pięknie się zagoiło. Żadnych problemów czy komplikacji. Czytałam wcześniej (jeszcze przed pierwszą sesją) o różnych powikłaniach i się trochę bałam czy u mnie wszystko będzie ok. Ale prawidłowa pielęgnacja i praca tatuatora załatwiła wszystko :)

 

A tymczasem... Jeszcze tylko tydzień i sesja numer 3.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...