Skocz do zawartości

Radeony 6xxx - rozmowy, opinie,..., 6xxx na tle konkurencji.


Gość DANNY_79

Czy AMD 6xxx to udana seria kart, na miarę poprzedniej generacji ?  

147 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy AMD 6xxx to udana seria kart, na miarę poprzedniej generacji ?

    • Tak
      99
    • Nie
      33
    • Nie mam zdania
      16


Recommended Posts

Taaaa legendy - przyśniło mi się, że miałem kupę BSOD spowodowanych grafą, że po wgraniu "nowych sterów" w grach, które wcześniej działały dobrze pojawiały się bugi, że kolejne stery "poprawiały bug" i się tym chwalili, że CF zwalniał z każdymi nowymi sterami licząc od 10.3, że poprawki profili grzybiły CF, że ludzie mieszli stery nowe ze starymi profilami lub na odwrót, czasami usuwali profil gry w nowej paczce przez przypadek - wiem wiem mi się to wszystko przyśniło - to tylko legenda.

A największym przegięciem są odpowiedzi AMD - poczekajcie, to w nowych sterach to naprawimy - przypominam, że sterki są raz w miesiącu.

Sam pamiętam jak grałem w Brothers in Arms i stanąłem na misji w deszczu gdzie grafa wywalała do windowsa, aby niby uratować się przed uszkodzeniem - po miesiącu mogłem grać dalej. Z nowszych gier - cywilizacja V na sterach 10.8 jest ok, a na 10.9 migały czasami hexy - 10.10 znowu jest ok. Nie licząc chyba pogromcy AMD - battlefield bc2 z tzw. CTD (crash to dekstop) - grę przeszedłem na sterach 10.3, a na każdych kolejnych masakra CF i wywalanie do pulpitu (wystarczy poczytać o tym na forach AMD).

No i oczywiście te magiczne poprawki typu - sterki 10.9 wychodzą o godzinie 14-00, a poprawka 10.9a o 18-00 tego samego dnia (bo już coś znaleźli, albo zamulili i usunęli to w oficjalach przez przypadek) nie licząc już LEGEND o HD5970 i obniżaniu taktów drugiego rdzenia podczas gier - cuda się działy.

Niestety znam trochę tego typu legend już od czasu HD4870, aż do mojego 2x5770 CF.

Nie jestem jednak zwolennikiem NV, ale miałem także sporo ich kart.

Tam jednak problemy ze sterkami są mniejsze, lub ewentualnie można powiedzieć - częściej naprawiane kolejną paczką sterów.

 

Podsumowując:

AMD 6870 jednak szybsze, a na tym najbardziej chyba kupującym zależy.

Link to post
Share on other sites

jak nie sterowniki to już nie wiem , co. Nie powiesz chyba że 5750 który jest 4 krotnie tanszy od gtx480 ma "ukrytą moc". Nie powiesz mi też, że nikt przed wypuszczeniem gry nie odpalał jej na żadnym GF?

 

Wy w jakieś dziwne gry gracie od premiery BC2 zmieniałem sterowniki na każdy najnowsze w swoim 4890 i na żadnych nie miałem jakichkolwiek problemów. Od 10.8 bodajże zauważyłem, że jeszcze szybciej ładują się mapy i teraz startuję zawsze pierwszy. Żadnych problemów z civ5, jedyną gra jaka przychodzi mi do głowy to zacinający shift przed wydaniem patcha i ...tyle. Nie wiem jak seria 58xx bo mialem z nią stycznosć tylko przez tydzień ale 48xx a w szególności 4890 jest tak genialny w grach, że mimo mojego zamiłowania do hardware'u, ciekawosci nowości i dostatecznych (na razie) funduszy nie mam serca zmieniac go na nic wydajniejszego.

Link to post
Share on other sites

Zejdźmy z tego tematu (stery).

Chyba wszyscy się zgodzą, że Nvidia częściej wypuszcza sterowniki niż AMD i to tyle na ten temat.

Porównując serię 5xxx oraz 6xxx wyraźnie widać, że sporo poprawiono i wcale nie daje kopa sama podwojona szyna. Najbardziej podoba mi się poprawa teslacji.

Na niektórych grach widać nawet jak HD6870 bije HD5870, a co ciekawsze to gry wymagające bardziej grafy.

Mam tylko nadzieję, że przed świętami, lub ewentualnie po nich, będzie wysyp radków niereferencyjnych - lepsze chłodzenia, pcb, zasilanie, lepsze podkręcanie.

Oczywiście święta to nie jest za dobry czas na kupno grafy, biorąc pod uwagę większą chęć zarobku tych obrzydliwców w sklepach ;)

Link to post
Share on other sites

sterownik co miesiąc + częstsze hotfixy które więcej poprawiają niz kolejna wersja to jest rzadko twoim zdaniem?

 

Biorąc pod uwagę, że 6870 raczej nie jest karta pod konkretne oC wersji niereferencyjnych może bć mniej i moga być później niż... wczesniej. Mi się marzy wersja niereferncyjna ale już 69xx

Link to post
Share on other sites

oplaca sie nawet na tego 6870 ale jak masz fundusze to i nawet na 6970 albo gtx 580 hehe pozdro.

 

---

 

jak nie sterowniki to już nie wiem , co. Nie powiesz chyba że 5750 który jest 4 krotnie tanszy od gtx480 ma "ukrytą moc". Nie powiesz mi też, że nikt przed wypuszczeniem gry nie odpalał jej na żadnym GF?

 

nie ma co sie podniecac to pierwszy przypadek wyjatek jedyny w sobie ktory sie juz nie powtorzy zapewne cud ;)

Link to post
Share on other sites

a co mieli zrobić, nvidia kombinowała i wiemy jak to się skończyło. O ile trzecie dziecko jakoś wyszło to dwa wcześniejsze płody spędziła...jeśli można użyć takiego określenia.

Ja czasami mam wrażenie, że Nvidia za dużo kombinuje i kiedyś może skończyć jak 3dfx (ciekawe co by się stało gdyby Rampage jednak powstało).

Link to post
Share on other sites

... kiedyś może skończyć jak 3dfx (ciekawe co by się stało gdyby Rampage jednak powstało).

Wszystko możliwe, to tylko firma, a firma zawsze zbankrutować może.

Rampage przecież powstało, gotowe karty trafiły nawet do testerów i firm chcących produkować karty 3dfx. Kilka egzemplarzy zachowało się do dziś - z tego co wiem w PL nie ma ani jednego.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Portal CNEWS.ru donosi, że AMD ma zamiar zmienić nazwy niektórych Radeonów z serii HD 5000 na HD 6000, bez żadnych zmian w architekturze i sprzedawać je producentom OEM. Co ciekawe proces potocznie zwany "smażeniem kotletów" miałby objąć tylko naszego największego, wschodniego sąsiada - Rosję, a przynajmniej w chwili obecnej firma z Sunnyvale oficjalnie nie planuje podobnego ruchu w pozostałych krajach. Podobne posunięcie potwierdził rosyjski producent zestawów komputerowych - firma K-Systems w której produktach już w listopadzie zawitają Radeony HD 6250, HD 6390 i HD 6510. W chwili obecnej nie wiadomo jakie układy zostaną odświeżone, jednak najprawdopodobniej będą to GPU Cedar oraz Redwood.

 

K-Systems przekonuje jednocześnie, że pomimo iż nowe Radeony będą oparte na starszej architekturze, to jednak będą one wydajniejsze nawet o 15% od poprzedniej generacji. W magię nalepek zdaje się jednak nie wierzyć spółka Media Markt, która odmówiła sprzedaży zestawów komputerowych z wymienioną w artykule trójką akceleratorów.

 

 

;):D:D

Link to post
Share on other sites

siemka, z wydajnością nowych radkow nie jest źle nawet fajnie bym powiedział,oczekiwałem lepszej poprawy w teselacji jest dobrze ale myślałem ze się bardziej postarają,no ale cena + wydajność daje do myślenia.Myślicie ze warto zmieniać mojego gtx 470 na np 2x 6850?czy czekać na coś szybszego?Aha w nv lubię physx pytanie takie jak to w radkach się spisuje ,szkoda ze nie sprawdziłem jak miałem:(

Link to post
Share on other sites

@ henry230 ja bym na twoim miejscu poczekał na 69xx, z uwagi na to że GTX 470 nie jest jakoś specjalnie słabszy od nowych radków. Najzwyczajniej teraz by ci się to nie opłacało, ale jeśli nawet byś się uparł to wyczekiwałbym modelów niereferencyjnych.

 

 

 

Z tego co ja zrozumiałem to na pomysł sprzedaży magazynowych 5xxxx jako 6xxx wpadł rosyjski odział ACER'a i firma K-Systems.

Nie zaś AMD.

 

Nie inaczej

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...