Skocz do zawartości

Radeony 6xxx - rozmowy, opinie,..., 6xxx na tle konkurencji.


Gość DANNY_79

Czy AMD 6xxx to udana seria kart, na miarę poprzedniej generacji ?  

147 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy AMD 6xxx to udana seria kart, na miarę poprzedniej generacji ?

    • Tak
      99
    • Nie
      33
    • Nie mam zdania
      16


Recommended Posts

Będzie dziś test na benchmarku? Zżera mnie ciekawość co z tych kart wyjdzie :D

 

Obstawiam, że dzisiaj lub jutro się pojawi

 

No to pojechali:

 

http://lab501.ro/wp-content/uploads/2010/12/4Way-02.jpg

 

Jest problem, bo stery 10.11 są nie do końca dopracowane, a większość redakcji na nich właśnie robiła testy. No i potem wychodzą skalowania tego typu:

 

http://lab501.ro/wp-content/uploads/2010/12/AvP-25601.jpg

Link to post
Share on other sites

A tam padaczka - po prostu testowali na starych sterach, a po za tym Ontet :P .

testowali na starych sterach? to jest argument? :D Dla mnie żaden... Za sprzęt i sterowniki odpowiada jedna firma. w ich interesie jest to, żeby karta pokazała się z jak najlepszej strony.

Link to post
Share on other sites

Pierwsze testy mówią, że karta ma bardzo nierówną wydajność. Czasem dogania 580 a czasem jest sporo wolniejsza niż 570.

Generalnie w większości testów równa się z 570 i biorąc pod uwagę cenę to chyba okej.

Jest tak jak napisałem jakiś czas temu w tym wątku. "Konkurencja dla 570 może dla 580 i nie poza tym"

Jeżeli ceny w sklepach będą atrakcyjne to 5950 będzie bardzo ciekawą kartą. 5970 musiałby być zdeczko tańszy żeby był opłacalnym zakupem.

testowali na starych sterach? to jest argument? :D Dla mnie żaden... Za sprzęt i sterowniki odpowiada jedna firma. w ich interesie jest to, żeby karta pokazała się z jak najlepszej stron

No to przypomnij sobie pierwsze testy 480/470 i późniejsze update na nowych sterach... Krótka twoja pamięć.
Link to post
Share on other sites

dla mnie padaka: zeby nie bylo podam taki argument

5870 ma 2,15mld tranzystorow 6970 wydajniejszy o te 10% ma 0,5 mld wiecej wiem ze inna architektora poprawiona teselacja ale bez przesady, nie widze postepu ;/

stare stery swoja droga, ale nie wierze ze w 10.11 nie bylo juz dobrego wsparcia 69xx.

wydajnosci duzo sterami sie nie nadgoni;/, jedynie skalowanie mozna podciagnac.

ja teraz czekam tylko na 560(moze wymienie) oraz 6990

Link to post
Share on other sites

pobór pradu 6970 to mniej wiecej 5870 mniej byc nie moglo bo i jak. skoro dolozyli 500mln tranzystorow. W sumie zastanawia mnie jedna rzecz.w 5870 stock voltage to 1,167V mniej wiecej, a 6970 ma 1,05, czyli jest jeszcze duzy zapas do oc, ale stock chlodzenie juz teraz ledwo daje rade na auto;/

ale takie 880mhz przy 1,05V to tez bez jakis rewelacji.

Czekamy na stery i obnizke cen, choc ja wolalbym zeby jeszcze do premiery 560 nic nie stanialo, i mogl sprzedac 460 za 650zl :D

Link to post
Share on other sites

i co z tego ze sie ladnie skaluja, kogo to interesuje? mniej niz 1%?

zawsze lepiej kupic jedna mocniejsza a za jakis czas jak zabraknie mocy sprzedac i kupic mocniejsza niz dokupowac druga taka sama

laczenie kart jest dobre jak juz najmocniejsza nie daje rady, szczegolnie w konfiguracjach 3 i 6 monitorowych ale jak juz wspomialem to mniej niz 1% kupujacych

dla zwyklego gracza liczy sie wspolczynnik wydajnosc/cena, nawet w kartach hi-endowych

@kopczenko

pobor pradu 5870 jest na poziomie 6950 predzej a 6970 jest na poziomie 470tki

no i co ze inne napiecie? nie wykminiles tego ze dodali teselatory, wzrosla liczba tranzystorow wiec i poziom pochlanianej energii

w tych radeonach poprawili tak naprawde teselacje i jest duzy przyrost co widac

dobre karty, ale wole za 300zl taniej 5870 niz 6950 :D

swietna sprawa to... 2 biosy

wreszcie cos dla overclockerow, szczegolnie jak wyjda niereferencyjne chlodzenia i bedzie mozna swobodniej zmieniac napiecie :P

Link to post
Share on other sites

laczenie kart jest dobre jak juz najmocniejsza nie daje rady, szczegolnie w konfiguracjach 3 i 6 monitorowych ale jak juz wspomialem to mniej niz 1% kupujacych

Lubię jak ludzie rzucają procentami z przysłowiowego tyłka;) Masz na potwierdzenie tej tezy jakieś badania? Nie mam pojęcia ile % kupujących jest zainteresowanych CF/Sli ale sądząc z naszego forum ta liczba szybko rośnie a rozwiązania te zyskują na popularności wraz z ulepszaniem ich.

 

Sam miałem dwa razy konfig multi GPU i przyznaję, że jak zacznie brakować mi mocy to dorzucę drugą 5750 bo z mojego punktu widzenia to wygodniejsze niż sprzedawać, kupować , wymieniać. Ponadto ciężko będzie kupić kartę o podobnej wydajności chłodzoną pasywnie.

Link to post
Share on other sites

Bartku, to z tego, że to, że się dobrze skalują na pewno kogoś zainteresuje. Na pewno takich ludzi będzie mniej, niż jak to określiłeś "zwykłych graczy", co nie zmienia faktu, że zainteresowani będą. Fakt, że dwa Caymany w CF są prawie, prawie dwa razy wydajniejsze od pojedynczej karty z ich rodziny jest moim zdaniem godne podkreślenia.

Link to post
Share on other sites

to ze postepujesz nielogicznie nie znaczy ze masz racje

ja wolalbym sprzedac 5750 i kupic np 6950 niz pakowac sie w druga, mniej wydajna, starsza i w przyszlosci jeszcze trudniejsza do odsprzedania karte

sam sprzedalem 5770 w 24h od wystawienia i kupilem 460tke, analogicznie postapilem z 460 (tez 24h:D) i kupilem 5870

jakbym chcial postepowac tak jak ty to teraz bym siedzial z dwiema 5770 w sli ;d

na 2x5770 wydalbym 1050zl (pierwsza 5770 vaporx kupilem za 550 i musialbym dolozyc 500)

a tak sprzedalem 5770 nic nie tracac, 460 150zl taniej(wzialem 650zl), dolozylem 200zl(5870 za 850zl) i mam 5870, wiec wynioslo mnie 1k a crossfire 5770x2 1050zl, do tego przy zakupie kompa musialbym kupic lepsza plyte (dodatkowy wydatek +50zl?) bo na obecnej nie mam crossfire no i te jazdy ze sterownikami i kompatybilnosc z grami ;]

5770-kwiecien, 460 koniec lipca, 5870 listopad

Link to post
Share on other sites

No i widzę że nVidia dalej wiedzie prym wydajności w kwestii pojedynczego GPU. Jako fanboy się cieszę, ale gdyby 6970 walnął 580'tkę to moglibyśmy liczyć na szybsze dalsze kroki ze strony nV, a tak to nawet nie wiem czy ceny obniżą :)

 

Ogólnie

GTX580

HD6970=GTX480=GTX570

HD6950

HD5870=HD6870=GTX470

 

Na rynku są już 4 grafy wydajniejsze od mojej, nie dobrze :o

Link to post
Share on other sites

Właśnie :o A bycie fanbojem nVidii cenom nie sprzyja na pewno. Liczę teraz, że zamiast wycofywać stare układy, to trochę ich jeszcze porobią i ceny po 300zł w dół :) Od 5850 po 480. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Link to post
Share on other sites

Ale jedno-procesorowe to 4. Multi-GPU nie porównuje.

 

Jak by 480tki po 1000 chodziły to sam bym zaczął kombinować. I Znowu miałbym drugą kartę jedno-procesorową to i humor miałbym lepszy...

 

A czy fanboyowanie nV nie sprzyja cenom? często to powtarzają, ale ja jeszcze "za dużej" kasy na żadnego GF nie wydałem. (3 lata temu 8600 za 270zł, półtora roku temu 9800 za 320zł, teraz ta akcja z flashem... uważam, że w miarę tanio mnie ta zabawa wychodzi).

Link to post
Share on other sites

Po przejrzeniu na spokojnie testu obu kart stwierdzam, że 6950 to świetna karta natomiast 6970 przypomina mi jak żywo 480 w dniu premiery czyli niewypał.

Czemu?

 

Najbardziej rozwala i jednocześnie dziwi mnie nieproporcjonalna różnica w poborze energii i wydzielanego ciepła w stosunku do 6950. Różnica ta sugeruję jakoby karta miałaby być przynajmniej 2x szybsza a tu jest tylko stosunkowo niewielka różnica. To samo z ceną.

 

Nie wiem, może to niższa cena i sterowniki podobnie jak w przypadku 470tki pokażą z czasem, że ta karta jest godna uwagi.

 

Gdyby była o 100 tańsza niż 570 była by to świetna propozycja, bo jej wydajność momentami dogania 580. Póki co najmocniejszy radeon to klapa.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się. Skoro 6950 głównie zarzucają dość wysokie temperatury i głośność, to w skrócie: ma cienkie chłodzenie. A to nie problem, zaraz pojawi się pełno różnych WindForców czy innych Vapor-Xów. Jeżeli chodzi o opłacalność, to sytuacja ma się mniej więcej jak z 5850 a 5870. 10% wydajności więcej, cena 20% wyższa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...