Skocz do zawartości

Radeony 6xxx - rozmowy, opinie,..., 6xxx na tle konkurencji.


Gość DANNY_79

Czy AMD 6xxx to udana seria kart, na miarę poprzedniej generacji ?  

147 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy AMD 6xxx to udana seria kart, na miarę poprzedniej generacji ?

    • Tak
      99
    • Nie
      33
    • Nie mam zdania
      16


Recommended Posts

A tak ogólnie, to te nowe radki - jakoś słabo, oj słabo ..

Tu się akurat do końca nie zgodzę. W sumie to widzę podobną histerie jak po premierze Fermi. Ludzie oczekiwali chyba wydajności 2x580, bo panuję ogólna atmosfera rozczarowania. Trochę to z winy przecieków, które obiecywały nam złote góry (podobnie jak w przypadku Fermi), oraz po świetnej serii 5xxx oczekiwania wzrosły.

W 6970 rozczarowuję dodatkowo TDP, ale to też może wynagrodzić odpowiednia cena.

 

Ogólnie karty są przyzwoite i mają bardzo dobrą wydajność. Gorzej z stosunkiem wydajność/cena ale identycznie było z Fermi. Tylko najwięksi maniacy kupili je po premierze. A dzisiaj? W co trzecim kompie 480/470.

No przeciez duzo osob kupujac grafe chce ja miec na "lata" a do tego OC jest konieczne...

Referenty Nv też nie powalały możliwościami OC. Zresztą OC kart grafiki jest przecenione. Piszesz, że na lata ale w momencie gdy twoja karta staje się za słaba do współczesnych gier OC z reguły niewiele pomaga.

 

Moim zdaniem 5950 to udana karta. 5970? no cóż. muszą panowie przemyśleć sprawę ceny.

gtx580 to mały pryszcz teraz

Przecież wciąż ma wyższy pobór prądu , więc czemu mały pryszcz? :o

Link to post
Share on other sites

To tdp jest okropne w 6970 - gtx580 to mały pryszcz teraz.

Szto ty gawarisz :o

 

http://nvision.pl/media/gals/2010/183/powerdraw_stress.png

 

Żeby nie było nieścisłości:

Zamieszczone na poniższych wykresach wartości poboru energii dotyczą samych kart graficznych. Mierzony był prąd płynący przez slot PCI-Express oraz dodatkowe zasilanie PCI-E podpinane do karty graficznej.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Odniosłem się do danych z jakiejś tabelki (chyba prezentacji amd). Pomiędzy 6950, a 6970 była ogromna różnica tdp (sporo wyższa niż gtx580). Na powyższym wykresie wygląda to jednak o wiele przyjaźniej.

 

 

Widzieliście? Techdemko jakoś nie robi wrażenia.

Link to post
Share on other sites

Ja myśle że panowie z AMD mając gotowe HD69xx czekali aż NVIDIA wyda GTX580 i GTX570,

okazało się że karty są tak wydajne że byli zmuszeni podkrecic swoje karty.

HD6970 wyżyłowali na maxa i przez to jest taki gorący i ma tak wysoki pobór prądu.

Gdyby Radeona HD6970 nie podkrecili do tego poziomu to wyszło by że najmocniejszy

Radeon z nowej seri HD6xx nie przegania starego GTX480 (jednym słowem kompromitacja)

 

Trzeba pamietać że przy OC wydajność nie idzie równo z poborem prądu i temperaturą.

Przykładowo.. Przy lekkim oc mamy wzrot wydajnosci o 10% , temperatury o 5'C i TDP o 10W

ale przy wysokim oc wydajnosc bedzie wyzsza o 20%, temperatura o 20'C a TDP o 35W

Stąd moim zdaniem HD6970 przy niewiele wyższej wydajnosci od HD6950 jest dużo cieplejszy i ciągnie więcej pradu.

Link to post
Share on other sites

jestem rozczarowny najnowszą odsłona radeonów 69xx. Myślałem o wysłaniu mojego 4890 na zasłużoną emeryturę - na ale nie idzie. 6970 odpada wogóle, 6950 jest bardzo nierówny jeśli o wydajność chodzi, referent oczywiscie odpada z racji nagrzewania się do chorych temperatur. Na razie najlepiej wyglada gtx570 za 1300zł ale to też trzeba czekać nie wersje niereferencyjne żeby konkretniej (bez chałasu i piekarnika) podkręcić (a z recek wynika, że po lekkim dovoltowaniu mamy wydajnosc gtx580). Chyba faktycznie mieli racje ci co pisali, że dopiero 28nm i seria 7xxx przyniesie coś ciekawszego. Nie lubię nvidii ale jakiś wyjdzie jakiś msi z military class (a wlaściwie z tymi "nie bzyczącymi cewkami") to może się skuszę. Ten gtx570 phantom całkiem fajnie wygląda ale to gainward niestety :lol:

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Nie lubię nvidii ale jakiś wyjdzie jakiś msi z military class (a wlaściwie z tymi "nie bzyczącymi cewkami") to może się skuszę

Ja mam GB 470 i nic nie piszczy nawet przy bardzo wysokim framerate. Więc GB, a przynajmniej model OC mogę Ci polecić. O serii 5xx nie mam zdania - jeszcze :lol:

 

 

Odpalał ktoś te demko - na 460 lub ati 5xxx :/

Link to post
Share on other sites

UWAGA:

jesli ktos kupic 6950 to dla niego jest to dobra wiadomosc:

teoretycznie kazda karta jest w stanie po zmianie biosu zmienic sie w 6970 jedynie nie wiadomo czy odpali z tak wysokimi zegarami ale powinno sie udac.

Ze wzgledu na to ze te karty posiadaja Dual bios wiec raczej nie ma mozliwosci usmiercenia karty !

http://www.techpowerup.com/137140/AMD-R ... -6970.html

 

Zycze powodzenia w odblokowywaniu ;)

Link to post
Share on other sites

No to niezle, kupowac tylko 6950 z niereferencyjnych chlodzeniem i robimy z tego 6970 xD. nie zdziwil bym sie gdyby to bylo umyslne zagranie ze strony AMD :D, przeciez na takim pomysl rzuci sie masa ludzi a sprzedaz 6950 wzrosnie kosmicznie ^^ (chociaz 6970 pewnie spadnie)

 

EDIT: POmylka naprawiona :D

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

No to niezle, kupowac tylko 6850 z niereferencyjnych chlodzeniem i robimy z tego 6870 xD. nie zdziwil bym sie gdyby to bylo umyslne zagranie ze strony AMD :D, przeciez na takim pomysl rzuci sie masa ludzi a sprzedaz 6850 wzrosnie kosmicznie ^^ (chociaz 6870 pewnie spadnie)

Nie. :D

 

Sprawa dotyczy HD6950 i HD6970. Pomyliłeś serie Radeonów. Z HD6850 lepszego tj. HD6870 zrobić się nie da.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

tak tak, juz poprawione ;p ale konkluzja jest taka sama a nawet lepsza, kto teraz kupi 6970??? skoro mozna kupic z dobrym chlodzeniem 6950 i przerabiac ;p

Ten kto nie wie, ze można przerobić lub ktoś komu się nie chce lub... ^^

 

Po takim przerobieniu tracisz gwarancję!

Link to post
Share on other sites

Ale org bios bedzie mozna znowu wgrac... wiec gwarancji nie tracisz, jak cos sie zacznie rypac, wgrywamy bios ktory wczesniej zrzucilismy i juz... wracmy do 6950 ^^, no chyba ze po takiej zmianie biosu nastepuja jakies nieodwracalne zmiany :D ale watpie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...