Skocz do zawartości

O GTXach słów kilka, czyli co z tymi Maxwellami.


Recommended Posts

 

 

No, ale co tam po moich wynikach, jak i tak napiszesz że są zmanipulowane

Nie, co to to nie. Po Twoich mogę jedynie podejrzewać, że są zwyczajnie głupie, na wzór niegdysiejszych z których miałem nadzieję wyrosłeś. Nie jesteś jedną z osób których osądowi wierzę i dobrze wiesz dlaczego. 

 

Ja bardzo chętnie powitam wieści udowadniające mi, że się myliłem i Maxwelle to szatany wydajności za pół ceny ekwiwalentów z poprzedniej generacji, serio. Może i sam się wtedy skuszę na własnego, ale jak zobaczę jeszcze raz mietka, który zawierza testowi wykonanemu na chybotliwej metodyce, w środowisku kart które nie wyrównuje ich preferencji, albo pomyli wykres wydajności z PPW, to dostaniesz warna za niego, albo to Ty będziesz mu tłumaczyć faktyczne różnice między kartami które chce kupić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

"970> 780 Ti" nie jest prawdą , kto tak twierdzi przesadza. Niestety czytając wypowiedź można łatwo dojść do wniosku, że 7xx są szybsze do 9xx bo mają wiecej tych wszystkich cudactw (!), a wyniki testów to szulerstwo. Znajdujemy stwierdzenie, że 980 nie jest szybsza od 780 - co nie jest prawdą.

Jeśli chodzi o "30% przyrost" wydajności jest on prawdą tylko trzeba wiedzieć do czego on się odnieść. CUDA w maxwellach są o ~40% bardziej wydajne od tych w keplerach. Niestety nvidia nie sprzedaje jeden raz to co można sprzedać dwa razy - dlatego ilosć cuda odpowiednio obcięto.

Jak to uzyskali dokładnie nie wiemy - a jak już snujemy teorie spiskowe to może po prostu do tej pory były celowo ograniczone ?

Edytowane przez tripp
Link to post
Share on other sites

@sid, używanie słów "warn" i "ban" nie dodaje wiarygodności, temu co piszesz. Wręcz przeciwnie.


"970> 780 Ti" nie jest prawdą , kto tak twierdzi przesadza. Niestety czytając wypowiedź można łatwo dojść do wniosku, że 7xx są szybsze do 9xx bo mają wiecej tych wszystkich cudactw (!), a wyniki testów to szulerstwo. Znajdujemy stwierdzenie, że 980 nie jest szybsza od 780 - co nie jest prawdą.

Jeśli chodzi o "30% przyrost" wydajności jest on prawdą tylko trzeba wiedzieć do czego on się odnieść. CUDA w maxwellach są o ~40% bardziej wydajne od tych w keplerach. Niestety nvidia nie sprzedaje jeden raz to co można sprzedać dwa razy - dlatego ilosć cuda odpowiednio obcięto.

Jak to uzyskali dokładnie nie wiemy - a jak już snujemy teorie spiskowe to może poprostu do tej pory były celowo ograniczone ?

 

To zależy od tylu czynników, że ciężko powiedzieć coś jednoznacznie. Głównym podejrzanym jest powiększony cache. O ile pamiętam to np. AMD uzyskało duży skok w GPGPU po wprowadzeniu prostszego zestawu instrukcji w GCN. Ten temat producenci GPU do niedawna zaniedbywali, więc nie trudno tutaj o ulepszenie czegoś, co było do tej pory olewane.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten kto ma trochę zdrowego rozsądku nie kupi teraz nowego gtxa. Lepiej poczekać na obiektywne profesjonalnie zrobione testy które pokaza jaka jest rzeczywista różnica miedzy modelami. Czyli wszyscy którzy się teraz napalaja na 30% przyrost wydajności, powinni zejść chwilowo na ziemie. Jeżeli Maxwell faktycznie jest tak wydajny to musi mieć jeszcze przystępną cenę. Mimo wszystko czekam na ruch od AMD. Do tego czasu ceny kart NV będą szalenie wysokie. Lepiej będzie zrobić SLI z 770 niz kupować jedną 970/980.

Link to post
Share on other sites

@Szatkus, podobnie jak posiadanie 4 warnów za wprowadzanie w błąd i to od 4 różnych moderatorów, a potem zabieranie głosu w dyskusji, który nagle umilkł po powyższym, więc fine by me.

 

@@tripp, nie mam zamiaru się więcej powtarzać, skoro wszystko to jest w pierwszym poście. Dawno zapomniałem czasy gdzie z własnej uprzejmości dawałem sobie włazić na głowę i wciągać się w dysputy z troglodytami (i nie mam tu na myśli Ciebie), ale więcej tego kultywować nie będę. Dyskusję można będzie wznowić, jak już mówiłem, po porównaniu uśrednionej wydajności tych kart, w środowisku stosownym dla przeciętnego gracza - bo z tej perspektywy do tematu podchodzę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

UP@ Niestety bardzo trudno o takowe. Zwykle albo kwiczy metodyka, miejsce testowe (domena lolka, sprzed jakiegoś czasu) albo często przedstawione tak , że przeciętny użyszkodnik często nie jest w stanie ich poprawnie zinterpretować

 

Swoją drogą co prawda wypadłem z obiegu ale zapoznam się z tymi nowymi "cudeńkami " Nvidii, paroma testami, wynikami i coś na ten temat naskrobię.

 

Póki co sugeruję jedno. Nie porównywać kart innej architektury za pomocą syntetyków.

Link to post
Share on other sites

Ja i mój kot. Jeśli nie potrafisz zaakceptować, że wyniki wyciągnięte przez testerów z Laba, ze względu na metodologię porównania, którymi nieopacznie posiłkują się niedoświadczeni forumowicze, są o kant du*y rozbić, to masz ze sobą ogromny problem.

 

Naskrob Koniu, bo jestem ciekaw co Ty na to. W odróżnieniu od domorosłego testera powyżej, Ty nie zawodzisz.

Link to post
Share on other sites

To ja może powtórzę pytanie bo widać kłótni tu sporo a mało prostych odpowiedzi. Pax panowie, pax między chrześcijany :P  Proszę o poradę- czy przesiadając się z GTX 650Ti lepiej mi wyjdzie kupić GTX 770 czy dopłacić ok. 250zł do GTX 970?

Edytowane przez ero_sk
Link to post
Share on other sites

Ja i mój kot. Jeśli nie potrafisz zaakceptować, że wyniki wyciągnięte przez testerów z Laba, ze względu na metodologię porównania, którymi nieopacznie posiłkują się niedoświadczeni forumowicze, są o kant du*y rozbić, to masz ze sobą ogromny problem.

 

Naskrob Koniu, bo jestem ciekaw co Ty na to. W odróżnieniu od domorosłego testera powyżej, Ty nie zawodzisz.

Czyli tak jak myślałem. Idealna puenta na zakończenie naszej dyskusji. 

isbazaj: http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_970_STRIX_OC/5.html

 

Test na techpower wersji niereferencyjnej na taktowaniach po OC producenta.

Jeśli dysponujesz Haswellem, to IMO warto dopłacić te 250 PLN do zakupu karty o takiej wydajności, a do tego z półpasywnym systemem chłodzenia.

 

Tu jeszcze masz małą opowiastkę Linusa o tej karcie:

Link to post
Share on other sites

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-980-970-maxwell,3941-8.html

 

Test z 19 września. Wydaje się że zrobiony jest obiektywnie(czyli keplery nie odstają tak tragicznie jak na pclabie).

 

Co do testów z Laba to nie polecam. Normalnie czytanie fantastyki.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Co do laba, to się zgodzę. Rozjechała im się procedura. W jednym teście gołym okiem widać, że robią po jednym loopie w grze. Polecam PPC, bo wiem że tam akurat testy wykonywane są porządnie - backupy, starannie dobrane lokacje, 3-4 powtórzenia przy jednej karcie. Szkoda tylko, że nie dysponowali Haswellem w chwili wykonywania testu GTX 970.

Link to post
Share on other sites

Na testy pcPrzedszkola nie ma co patrzeć. Techpowerup , tom's hardware i anandtech to strony którym daję największą wiarygodność.

 

A rozbierzności mogą być - patrzcie na watchdogs - czemu ? nowa kompresja kolorów - w zależności od sceny nowa kompresja może się nie sprawdzać i karta dostaje bottlenecka na pamięci - f obcięta szyna :[

Nvidia już ma plan na nastepna generację - 10% wiecej CUDA i i powrót szyny 384 :P

Edytowane przez tripp
Link to post
Share on other sites

Na testy pcPrzedszkola nie ma co patrzeć. Techpowerup , tom's hardware i anandtech to strony którym daję największą wiarygodność.

 

A rozbierzności mogą być - patrzcie na watchdogs - czemu ? nowa kompresja kolorów - w zależności od sceny nowa kompresja może się nie sprawdzać i karta dostaje bottlenecka na pamięci - f obcięta szyna :[

Nvidia już ma plan na nastepna generację - 10% wiecej CUDA i i powrót szyny 384 :P

No w WD, to jest raczej odwrotnie niż piszesz. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...