Skocz do zawartości

Projekt "RED-Ray" by Stelek


Recommended Posts

 

 

Ciężko stwierdzić. U mnie było to ze 3-4 stopnie ale co blok to różnica będzie inna. 

Oleję - docelowo nie przewiduje wysokiego OC. Zresztą, na tą chwilę nie mam zielonego pojęcia jaki procek się trafił - może być tak że z 4,3GHz będzie problem. Docelowo 4,2-4,4Ghz. GPU podobnie - będzie OC, ale  w granicach rozsądku.

Na szybko - gdzie wpiąć sterownie od rozdzielnika FAN z budy (pod CPU-FAN?) ? Podobnie z kontrolerem pompki (o ile jest to kontroler) - mam D5 wersję od aquatuning z regulacją za pomocą pokrętełka. Wystają z niej dwa kabelki - jeden molex, a drugi muszę wpiąć pod mobo (po co, na co, nie mam zielonego pojęcia).

Link to post
Share on other sites

 

 

pod CPU-FAN

 

Tak. Nie zapomnij podpiąć pod rozdzielacz molexa. Nie wiem czemu phanteks zakleja to wejście twierdząc że należy je podłączyć tylko jeśli trzeba ale zrób to. Płyta raczej nie pociągnie zasilania 6 wentyli z jednego gniazda.

 

Co do pompy to wepnij przewód PWM pod dowolne złącze wentylatora. Będziesz mógł tym czytać obroty.  

Link to post
Share on other sites

;) Dzięki za rady. Molex wpięty, sterownik domyślnie dałem pod CPU-FAN. Jutro powalczę z biosem i ustawieniami obrotów, bo póki co jest bardzo głośno.

 

Układ będzie ruszany jakoś po świętach :

- muszę termometr+LCD jeszcze zainstalować (za brakło złączek dla niego),

- dołożyć przedłużkę w czerwonym oplocie do karty audio - stx życzy sobie własnej linii z zasilaniem (molex)

- WYMIENIĆ WĘŻE na normalne  

http://i113.photobucket.com/albums/n209/Wojtek_Feliszkowski/Wojtek/s4-9b_zps24a19bee.jpg

Link to post
Share on other sites

 

 

Tzn mam nadzieję, że spokojnie, więc chyba jutro wepnę tego molexa dla świętego spokoju

 

Tak bym radził. Jak wentyle są skręcone to pewnie nie ciągną aż tyle ale mimo wszystko nie widzę sensu ryzykować upalenia złącza. Wytykano to w kilku recenzjach. Nie ma po co ryzykować :)  

Link to post
Share on other sites

Jak na pierwsze zalewanie to bardzo ambitny projekt :) Cieszę się że wszystko poszło zgodnie z planem. Oczywiście wygląda to obłędnie a problemy z kolorem węży i przekręconym blokiem to klątwa nowicjusza którą bardzo łatwo rozwiązać. Pięknie to wygląda i tylko dowodzi że ta buda potrafi łyknąć sporo sprzętu :) 

Link to post
Share on other sites
Super wyszło Kiedy możemy się spodziewać testów Asus ROG Swift'a?

z zawodu jestem grafikiem więc trochę inaczej podchodzę do tematu szkiełek. Wstępnie jestem na nie, matryca TN, może i wysokich lotów ale to nadal TN. Jeżeli chodzi o jakość obrazu w porównaniu do NEC EA244WMi wypada co najmniej blado. Dziś zainstaluje OSa i musowo jakąś gierkę żeby sprawdzić g-sync i 144Hz, może te cechy bardziej mnie przekonają do tego Asusa - póki co nic specjalnego.

 

 

 

Pięknie to wygląda i tylko dowodzi że ta buda potrafi łyknąć sporo sprzętu

było trochę problemów - SLi kolidowało ze ścianką od reza, musiałem ją przyciąć, ale wyszło bardzo dobrze i praktycznie nic nie widać że coś było młodzone. Brakuje również otworu na spust na plecach obudowy, tam również musiałem co nie co przyciąć, niestety nie wyszło to zbyt pięknie. Ogólne wrażenia ... zbyt łatwo to poszło  :D Phanteks Ethoo Primo śmiało mogę określić jako obudowa pod LC typu plug&play. Wszystko ma tu swoje miejsce, a nawet kilka miejsc. Wszędzie przygotowane gwinty, mocowania - niezbyt wiele do roboty. Po za tym najlepsza buda z jaką dotychczas pracowałem, na pewno warta każdej wydanej złotówki  ;)

 

[update]

Zainstalowałem OSa (win8.1), postawiłem macierz RAID10 i jestem po pierwszych testach ...

4x SSD Samsung 850PRO 256GB > RAID10 (32kb) :

Odczyt (seq) - 1471 MB/s

Zapis (seq)- 630MB/s

 

Nadal walczę z ustawieniem obrotów wentylatorów - nie mogę się odnaleźć póki co w BIOSie Asus. Coś tam zmieniam ale wentylatory cały czas na maxa chodzą. Przydało by się jakieś proste narzędzie do edycji profili - ktoś może coś zna działającego pod win8 ? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nadal walczę z ustawieniem obrotów wentylatorów - nie mogę się odnaleźć póki co w BIOSie Asus. Coś tam zmieniam ale wentylatory cały czas na maxa chodzą. Przydało by się jakieś proste narzędzie do edycji profili - ktoś może coś zna działającego pod win8 ?

 

Zjem obiad, to Ci wszystko wyjaśnię... Mam tą samą MOBO a z oprogramowaniem Asusa do regulacji śmigieł żyję już kilka lat i nigdy mnie nie zawiodło. 

 

Na początek zainstaluj sobie ASUS AI Suite 3 V1.00.83

W biosie przy wszystkich profilach wentylatorów ustaw "ignoruj" W przeciwnym razie, gdy ustawisz za niskie obroty śmigieł (chyba poniżej 500RPM) to bios będzie wywalał błąd i nie wpuści Cię do OS...


Jeszcze jedno, bardzo ważne! Śmigła (nawet 3pin) musisz mieć podpięte do gniazd z oznaczeniem 'A' np 'FAN 1 A'

Na tych oznaczonych 'B' coś jest nie halo  :/ 

Oczywiście CPUFAN i CPUFAN OPT też wykorzystaj.

 

Idę jeść... A Ty może napisz konkretnie czego nie wiesz ;) 


Uruchom AI Suite, następnie kliknij tam, gdzie jest strzałka na ss.

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/yq/gm/p9/8p42gr.jpg

 

Potem "FAN Tuning" Po każdorazowym podpięciu śmigła pod MOBO musisz to klikną, dopiero po przejściu "testu" możesz sterować śmigłem, śmigłami...

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/us/j4/le/upiiec.jpg

 

Następnie klikasz w wybrany wentylator (wykres)

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/m6/sb/zo/4bh6et.jpg

 

i ustawiasz wszystko jak Ci pasuje

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/tq/ae/1q/f2hwaj.jpg

 

I tak dla każdego śmigła, ja mam 6 podpiętych pod CPUFAN i OPT, więc mam mało zabawy z ustawianiem... Pozostałe trzy są pod dwa kolejne gniazda 'A'

 

Po ustawieniu zatwierdzasz. Następnie warto dodać sobie swój własny profil, czasem lubi się coś wykrzaczyć, więc masz szybkie ustawienie...

 

Powodzenia ;)


W biosie nic nie musisz zmieniać, ustaw tylko wszystkie na "ignoruj" :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...