Skocz do zawartości

Projekt "RED-Ray" by Stelek


Recommended Posts

Ostatnio również miałem spore nieprzyjemności z Yooki.pl, kupiłem u nich kilka złączek Bitsa. Najpierw otrzymałem niewłaściwy towar. Potem zaczęły się problemy z kontaktem, po rozmowie z ich pracownikiem Krzysztofem odesłałem niewłaściwe złączki rzekomo mając otrzymać właściwie wraz ze zwrotem kosztów wysyłki. Cała opisana sytuacja miała miejsce w.....lipcu. Do dzisiaj nie otrzymałem ani towaru ani nawet zwrotu jakichkolwiek pieniędzy. Po mojej interwencji Allegro zawiesiło konto Yooki.pl

 

Generalnie omijać ten sklep szerokim łukiem.

Link to post
Share on other sites

@up

Yooki.pl został sprzedany jakoś 2-3 lata temu za 50'000zł - wyglądało to na typowe porzucenie statku przez kapitana (pewnie po jakimś grubszym wale).

 

http://i113.photobucket.com/albums/n209/Wojtek_Feliszkowski/Wojtek/zam1_zpse122e921.jpg

Na ta chwilę brak budy EP, dysków 850PRO, oraz evga gtx980. Czekam na odpowiedź dystrybutora na kiedy może je ściągnąć.

Podobnie z płytą główną Formula VII.

Link to post
Share on other sites

PC leci dalej w tłum, nie gram już w gry w ogóle - maszyna będzie dla dobrego znajomego, stąd całe zamieszanie z doborem kolorów itd. Oczywiście sprzęt będzie pod moją stałą opieką przez najbliższe 5 latek. 

Coś czuję po kościach że zaraz po tym "składaku", przyjdzie pora na moją stację. Jakoś w lipcu się przymierzałem do wodowania "salonowca", ale nawał pracy skutecznie ostudził mój zapał. Do tego s2011-3 miał premierę na wrzesień i gdzieś tam po cichutku liczyłem że będzie przesiadka. Przesiadki nie będzie, więc śmiało mogę wodować. Póki co ukończę ten projekt, zobaczę jak to wszystko mi wyjdzie i na 99% staruje z własną budą jakoś w listopadzie / grudniu ... prezent pod choinkę jak znalazł będzie  ;)

W tym konkretnym przypadku miał być "zwykły" mocny PC, ale po kilku tygodniach konsultacji doszliśmy do porozumienia że będzie LC.

Link to post
Share on other sites

2011-3 to mi się spodobał 5820k bo cenowo z nawet droższym ramem wychodzi praktycznie na to samo co kupno nowego zestawu na 4930k... jednak wymieniać 3930k nawet na 5930k to nie jest jakiś mega wzrost wydajności względem ceny.. 32gb ddr4 to by kosztowało niezłą kaskę... jak człowiek wygra w totka  to pewnie kupi 5960X a tak to można wodować to co się ma obecnie ;)

 

Yooki.pl został sprzedany jakoś 2-3 lata temu za 50'000zł


a to tego nie wiedziałem, ja ich wychwalałem pod niebiosa w okolicach 2011 stąd się zdziwiłem teraz na takie opinie :x

Link to post
Share on other sites

Małe zmiany w budowie układu.

 

http://i113.photobucket.com/albums/n209/Wojtek_Feliszkowski/Wojtek/projLC2_zpsa72ee7f5.jpg


 

 

Powiem szczerze że w tym białym wnętrzu i przy ogromnej białej budzie dałbym czarne chłodnice i większość czarnych elementów z krwistym czerwonym pastelem i przedłużkami żeby podkreślić akcenty płyty. 

Tak to na tą chwilę wygląda - zastanawiam się cały czas nad wężami, czy transparent brać, czy kolor. Z płynem podobnie - pastel czy przezroczysty.

Kolory myślę że już nie ulegną zmianie : czerń + czerwień 

Zdaje sobie sprawę że to oklepany schemat - chciałbym w sumie pokombinować coś, ale niestety muszę brać pod uwagę otoczenie w jakim będzie stała maszyna, a tu nic poza czernią nie będzie pasowało.

Link to post
Share on other sites
@Dodek i tak bedzie to slabo wygladac zlaczki musza sie roznic od wezy albo plynu 

Nic nie MUSI, co najwyżej może, ale to kwestia gustu ... zerknij na to ...źle? O takie coś mi chodziło  ;)

http://i113.photobucket.com/albums/n209/Wojtek_Feliszkowski/Wojtek/900x900px-LL-a9c04271_IMG_1027_zps52aac2f4.jpeg

http://i113.photobucket.com/albums/n209/Wojtek_Feliszkowski/Wojtek/900x900px-LL-0efcbff8_IMG_1130_zpsae43ebd6.jpeg

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

I się zaczyna ...  :( Brak :

SSD Samsung 850PRO 256GB (termin dostawy nieznany) - dostępna tylko 1szt.

gtx980 EVGA (dostawa niby pod koniec tygodnia)

Phanteks EP (dostawa pod koniec tygodnia)

 

Rozważam opcję przerzucenia zamówienia w całości do DE (caseking.de). U "sąsiada" mam wsio dostępne, poza gtx980 EVGA, który będzie dostępny jutro  ;) w miłej cenie (2200zł). Do tego mają Xonara STX, oraz LCD Asus PG278Q o które ciężko w PL

Link to post
Share on other sites

czy ja wiem czy ciezko, Asus w redcoonie jest dostepny za 3050zł lub w sklepie Asusa na allegro za 2999zł i jednocześnie stx w redcoonie jest dostepny za 630zł wiec chyba dobre ceny w PL :) w redcoonie maja tez samsungi na stanie po 670zl.. wiec mozesz zamowienie chyba tam tez przenieść chociaz w polowie ;) cena 2200zł to faktycznie ładna cena, tylko ze caseking DE nie wystawi Ci raczej polskiej faktury, chyba ze przez polski oddział?

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites
czy ja wiem czy ciezko, Asus w redcoonie jest dostepny za 3050zł

"dostępny za 2dni"

 

 

jednocześnie stx w redcoonie jest dostepny za 630zł

również dostępny za 2 dni 

 

w redcoonie maja tez samsungi na stanie

w Salurionie też mieli "na stanie" ... 1szt  ;)

2dni oznacza tyle że będą ściągnąć od producenta. Sytuacja analogiczna do Saluriona/Komputronika. Salurion już sprawdził dostępność - Samsung się nie określił (niewiedzą i uj), EP do piątku są wstanie ściągnąć, gtx980 na piątek.

W caseking na 100% będę zamawiał, do tego co najmniej 2 razy -  blok pod gtx980 będzie 08.10, a wcześniej chciałbym mieć już budę i większą część układu LC żeby porządnie rozplanować ułożenie, oraz dobór złączek kątowych, przedłużek itd. Jutro mógłbym już złożyć zamówienie i na piątek mam wszystko u siebie - dodam że tam zamawiam 70% części do LC, a budę, GPU, Audio, SSD to tak przy okazji mogę dołożyć do koszyka - tym bardziej że ceny zbliżone są do tych w PL (powinny być jeszcze niższe, bo tam vat mają 19%, a nie "nasze" złodziejskie 23%). Z LCD się nie śpieszy - jeszcze dobry miesiąc na podjęcie decyzji.

 

 

caseking DE nie wystawi Ci raczej polskiej faktury

Problem FV nie istnieje - mam firmy po jednej i po drugiej stronie (uroki mieszkania na granicy :] ).

Link to post
Share on other sites

Małe zmiany w projekcie :

- w miejsce gtx980 będzie SLi 2x gtx980 od EVGA

- kolorystyka : czerwony z czarnym 

- pamięci zamienione na TridentX 

 

Wczoraj paczka pierwsza przyszła z CPU i dyskami ... szkoda że wewnątrz znalazłem tylko jakiś marny zestaw na FX6350 + R270 + LCD, X-kom zaszalał i coś pokićkał z paczkami.

Zamówienie do casekinga i Aquatuning w trakcie realizacji. Jakoś w przyszłym tygodniu powinno już wszystko zacząć zjeżdżać i wtedy zapewne pojawią się pierwsze foto. Póki co stoję z robotą cierpliwie czekając na paczuszki z podzespołami.

Poniżej schemat jak to mniej więcej będzie wygladało :

http://i113.photobucket.com/albums/n209/Wojtek_Feliszkowski/Wojtek/projLC2zlaczki_zpsa2b8f76f.jpg

Chłodnica top to Aquacool XT45, na spód trafi Aquacool 280 Monsta (jakoś +80mm grubości). Do tego wentylatory NB-BlackSilentPRO 140mm.
Złączki Koolance.
Blok CPU, GPU, SLI bridge - wsio od EKWB (CSQ).
Pompa D5 od Aquatunning + top XSPC
Rezerwuar 250mm EKWB

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Tuba wchodzi na styk < jeżeli chodzi Tobie o kolizję z GPU - Jacek posiada GPU o długość identycznej jak gtx980, oraz tubę o tej samej średnicy zewnętrznej (60mm) : tuba wchodzi na styk, co do milimetra.

Bardziej martwi mnie wysokość tuby - mam tam niby ~35cm przestrzeni, ale może być ciasno na linii pompa<>rez, a tu znowu chciałem sporo złączek zastosować i ograniczyć długość węża do minimum - docelowo chciałbym łączenie wykonać za pomocą samych złączek, ale jak to wyjdzie to zobaczymy.  Mam kilka złączek w zapasie, ale np. w sklepie są tylko 4szt kątówek 45 (przewidywałem użycie max.6szt), trzeba będzie coś pokombinować.

Link to post
Share on other sites

Już jest :

Buda Phanteks EP

Corsair HX1000i

Seagate 2TB

DVD-RW

16GB G.Skill Trident 2400 CL10

 

X-kom łapie minusa za naganną obsługę - klienta wina że dostał nie tą paczkę co chciał, do tego mam odesłać sprzęt i czekać aż sprawdzą czy wsio jest OK i dopiero nadadzą właściwy towar. Do dup.. z takim sklepem. Towar zamówiony już gdzie indziej.

 

Szukam kątówek czarnych Koolance 45 16/10mm - Aquatuning : dopiero na koniec miesiąca dostawa jest przewidywana. Jak ktoś coś to proszę o info.

Foto po weekendzie ...

btw w trakcie transportu EP pękł zaczep od front panelu - na szczęście jeden z wielu i nie ma to wpływu na wygląd *ale ciśnienie się podniosło :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

ja swoją liankę dostałem ze zwrotu klienta i jest porysowana w 3 miejscach szyba ale widać to tylko pod kątem prostym więc wsio ryba. Widzę, że też wybrałeś HXi i tridenty 2400/10... będzie ciekawie :) jeszcze tylko powiem, że mając w kompie 4 dyski ssd to tego 2TB to ja bym wywalił do zewnętrznej obudowy sigejta bo twardziele tak hałasują, że swojego mam ochotę odłączyć na stałe :P

 

xcom u mnie tez ma minusa, czekam na zwrot 40zł juz miesiac czasu..

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mały update.

Co nie co sprzętu zjechało :

http://i113.photobucket.com/albums/n209/Wojtek_Feliszkowski/Wojtek/IMG_1561_zpsa826188e.jpg

 

Pompa już obsadzona - jak nie będzie żadnych niespodzianek z "monstą" to problem wyjścia z piwnicy mam już z głowy.

 

http://i113.photobucket.com/albums/n209/Wojtek_Feliszkowski/Wojtek/pompa01_zps254a6fa3.jpg

 

Pod koniec tygodnia zajmę się montażem chłodnic, wentylatorów ... póki co czekam na resztę "gratów".  Na 99% buda będzie cięta - nie duża operacja pod kranik na szybko-złaczkach z montażem w chłodnicy. Tylny panel niestety nie posiada odpowiednich wyjść, więc trzeba mu je dorobić  :D A miało być delikatnie - specjalnie EP brałem, bo to pierwsze LC, żeby cięcia nie było i jakiś innych w moim mniemaniu "ciężkich" tematów. Wystarczy już że szlauf muszę ciąć  :) ... apetyt rośnie w miarę jedzenia  ;)

BTW super sanki z EP na 2szt SSD można ... delikatnie mówiąc nie działają, przynajmniej z okablowaniem zasilającym Corsarza.

 

*za jakość zdjęć podziękowania dla Apple  8-)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

...no to chyba mamy ten sam problem z okablowaniem HXi... u mnie w Lian Li sanki też jakieś mają fajne rozwiązanie.. jednak gdy podłączyłem kabelek od zasilacza to tak patrzę i mówię "coś mi tutaj nie pasuje.. ale nie da rady tego inaczej zrobić przecież..." 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...