Skocz do zawartości

Projekt "RED-Ray" by Stelek


Recommended Posts

mam ten sam problem... sprawdziłem z moim starym chiefteciem i tam kable od sata układają się w drugą stronę.. ta sprawa mi mocno skomplikowała modding... chciałem dyski na śrubki przymocować pionowo wprost do obudowy ale zasilanie sata idzie w drugą stronę niż chciałem... coś czuję, że nowy zestaw okablowania nie zakończy się na ATX + GPU.. tylko jeszcze satę będzie trzeba dorobić... z tyłu budy też to się układa nie tak jak myslałem, że będzie.. dziwny ten korsarz.... dobrze że 24PIN nie układa się przymusowo w przeciwnym kierunku jeszcze :D

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Corsarz jest OK - jak dla mnie jedne z najlepszych kabli jakie spotkasz w zestawie - czarne, neutralne.

Samo łączenie złącz SATA jest takie samo jak u konkurencji. Jedyna opcja to używać "szczytowego", ostatniego złącza na danej linii, z tym że u mnie jest za dużo dysków i nawet takie coś nie przejdzie. Musiałem dyski przełożyć do "kontenerka" żeby rozwiązać ten "mini" problem.

Link to post
Share on other sites

nie no... okablowanie mi się bardzo podoba.. widziałem opinie, że te kable są sztywne.. dla mnie to one są właśnie miękkie. Co do używania szczytowego to dobre przy 1-2 dyskach.. obecnie mam 3 a myślę nad wsadzeniem tam 4 dysków do końca roku a pewnie i na tym się to wszystko nie skończy w 2015... myslę od paru dni jak to ogarnąć podczas moddingu by jednocześnie nie pchać się w koszta robienia okablowania sata za +200zł 

Link to post
Share on other sites

http://static.caseking.de/shop/catalog/images/product_images/info_images/15773_0__ZUAD_300_1g.jpg

5,90€


Dolna chłodnica 280 opancerzona w 2x140mm od NB. 

Jutro 420 się zajmę, a w poniedziałek jak dobrze pójdzie to zjadą brakujące podzespoły i ruszę z prawdziwą robotą.
 

http://i113.photobucket.com/albums/n209/Wojtek_Feliszkowski/Wojtek/IMG_1577_zps4157da18.jpg

 

http://i113.photobucket.com/albums/n209/Wojtek_Feliszkowski/Wojtek/IMG_1576_zps233585b9.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

NB mają przez MONSTA w dół przepchać gorące powietrze?

Na przekór konwekcji ciepła?

 

Przeceniasz mocno możliwości NB do pracy z takim kolosem,zrób test jaki ciąg powietrza jest pod chłonicą

czy w ogóle coś czuć że wieje jak dłoń tam podłożysz.

Większość MONSTA w konfiguracji push-pull widzę montowane...dodatkowo wspomagane konwekcją aby wydajności chłodnicy nie marnować.

Link to post
Share on other sites
I uważaj żeby nie wkręcić śrub zbyt głęboko i nie uszkodzić chłodnicy

Śruby dobrane na styk ;) - wchodzą 1-2mm w gwint, ale ciężko chwycić prze te gumowe uszczelki z wentylatorów. Zastanawiam się czy ich czasem nie usunąć, bo wkręcanie śrub to prawdziwa mordęga - raczej  w budzie ciężko z tym będzie.

 

 

Większość MONSTA w konfiguracji push-pull widzę montowane...dodatkowo wspomagane konwekcją aby wydajności chłodnicy nie marnować.

Na push-pull niema szans przez złączkę, którą widać na zdjęciu (sprawdzą to jutro dokładnie). Co do wydajności chłodnicy ... ujmę to tak ... w pierwszym rzędzie ma to wyglądać, a układ jest i tak grubo przedobrzony jeżeli chodzi o wydajności. Monsta realnie mogła by sobie tam leżeć bez ani jednego wentylatora i zbyt wiele to nie zmieni. Ja tu nie walczę o każdy stopnień Celsjusza, tylko o ciszę i wygląd  ;)

 

 

Przeceniasz mocno możliwości NB do pracy z takim kolosem,zrób test jaki ciąg powietrza jest pod chłonicą

Nie uogólniasz sobie troszkę ?  NB Black-Silent PRO dostępne są z różnymi prędkościami (jeżeli się nie mylę to 5 modeli jest) - nawet nie spytałeś, którą z nich posiadam  ;) Po za tym jak wyżej - nadal uważam że układ spokojnie sobie poradzi z 2x980 + i7 4790K. Na TOP idzie 420 XT45 + push-pull > będzie dobrze  8-)

Link to post
Share on other sites

Można i tak,co do śrub to jak montowałem Monsta w piwnicy 800D to w sklepie BIT-TECH u iksmodiwa

dostałem odpowiedniej długości czarne śrubki i temat rozwiązany.

 

Zakładam że NB PL2 użyłeś a i tak skręcisz im rpm bo ma to być wydajne i ciche LC.

Do Monsta stosuje się wentylatory o wysokim ciśnieniu statycznym a testowałem u siebie PL2 i Scythe GT AP14

i NB zostają w tyle przy pracy z Monsta przy 700-1000rpm.

Widać to po temperaturach płynu w układzie.

 

2x980 + i7 4790K w stresie to pół kW ciepła do rozproszenia przy OC CPU/GPU,wyjdzie w testach jak

ten tandem chłodnic trzyma temp płynu.

Edytowane przez elder
Link to post
Share on other sites

Śruby miałem w zestawie z chłodnicą, dwie długości - przed montażem sprawdziłem dokładnie czy czasem nie będą zbyt długie. Wentylatory specjalnie wybrałem standardowe 25mm.

Ogólnie przykręcanie idzie gładko aż do ostatniej śruby. Ostatnia mija się z gwintem - trzeba trochę przycisnąć tu i tam żeby gwint złapała. Po za budą montaż raczej nie sprawia problemów, ale w budzie może to już być lekko stresujące  :)

 

Pytanko - czym ciąć budę ? Potrzebuję otwór zrobić na plecach budy, pod spust wody, kranik, a zielony w tych tematach jestem ... wiem co to pędzel, tablet, ale pilniki, "flexy", aku itp.to   już słabiej ... wagarowałem na lekcjach techniki  :D

Link to post
Share on other sites

Właśnie tel dostałem że wąż nie dojechał i nie dojedzie zbyt szybko - zamianka poszła na na transparentny UV i dziś paczka mam nadzieje zostanie nadana. 

Spodziewaj się innego koloru w wężu. Niestety UV bardzo mocno zmienia kolor płynu nawet bez oświetlenia

Link to post
Share on other sites
Mam nadzieję, że zdążysz z testami do wydania PC (z tego, co pamiętam, było chyba mówione gdzieś, że to nie Twój PC) ?

Z testami niema żadnego problemu - sprzęt będzie pod moja stała opieką  ;) Zestaw dla zapalonego gracza (dobrego znajomego) - jak dla mnie to zestaw marzeń  8-) Jedno z najlepszych zleceń jakie w życiu trafiłem - praktycznie zero ograniczeń jeżeli chodzi o budżet, po za małym wyjątkiem ... mostek SLi od EVGA trochę zabolał ..."stówę za kawałek blaszki?" hehehe

Dziś kontynuacja - postaram się obsadzić mobo w budzie, blok CPU założyć i porządnie przymierzyć kątówki. Na jutro planuje zająć się wężami i zalaniem, a w niedziele jak dobrze pójdzie OC i testy stabilności. 

ps. szkiełka juz dojechały. Asus ROG wygląda *****iście, lada dzień przekonam się jak świeci ta niby wyselekcjonowana matryca TN. Oczywiście do zestawu EIZO Foris na IPS  :) i stosowna klawka z myszką.

... jeszcze małe co nie co  :P

http://i113.photobucket.com/albums/n209/Wojtek_Feliszkowski/Wojtek/gpo02abjpg_zps5d9f639d.jpg

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...