Skocz do zawartości

Projekt "RED-Ray" by Stelek


Recommended Posts

 

 

Któryś z posiadaczy powinien trochę pocisnąć 980 i dać znać
Mogę zrobić OC żeby określić max możliwości, ale od razu uprzedzam ze nie bedzie zabawy w edycje biosu, więc wynik będzie raczej przeciętny. Standardowo EVGA Preccision. 

Dziś jakoś na 1500MHz na rdzeniu wskoczyłem, ale wywalił się OS na plecy  :D i nie wiem teraz czy to przez GPU, czy coś innego, bo hurtowe zmiany robiłem. Jutro na spokojnie OC się zajmę,a tym czasem do roboty trzeba się zabrać, tej zarobkowej roboty  :/

Link to post
Share on other sites
Tzn. Kręciłeś PrecisionX-em ? Zmieniałeś napięcia ? Wywaliło BSoD ?

Kręciłem Precision-x, ale problem w tym że kręciłem również procka Asusowym tweakerem. Nie wiem co to było, bo to pieprzona win8 ... tło było niebieskie to założyłem że to BSOD nowej generacji  :D  Napięcie oczywiście podbite do max na ile soft pozwolił.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Asusowym Tweakerem ? Serio ?! Przecież to dla 4.2 Ghz ustawia 1.2 V.

Lepiej daj na 4.4 i 1.22 V - mam przeczucie, że zadziała (zawsze się sprawdza).

Bo myślałem, że było tak jak z OC 780 Ti - PrecisionX po podniesieniu napięcia powodował BSoD-y, ale jak używałeś tych auto-narzędzi to wiemy co jest powodem BSoD-a.

Link to post
Share on other sites

AI suite w wersji 3 daje dostęp do praktycznie tych samych narzędzi które mamy w BIOSie. Zmienia też zwyczajnie jego opcje bez konieczności wychodzenia z OSu. Sam kręciłem w BIOSie ale asusowy tweaker to najlepsze oprogramowanie do tego celu jakie widziałem i do testowania jak daleko mogę popchnąć 5820k czasem dodawałem mu papu właśnie przez ten soft. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Asusowym Tweakerem ? Serio ?! Przecież to dla 4.2 Ghz ustawia 1.2 V. Lepiej daj na 4.4 i 1.22 V - mam przeczucie, że zadziała (zawsze się sprawdza).
Ostatnia sztuka z jaką miałem styczność miała problemy ze stabilnością na 1,3V @4,4GHz, także z tym 1,22v to bym ostrożniejszy był  ;)  
Link to post
Share on other sites

View zapuść test OCCT na minimum 12H - u mnie dopiero przy takim teście wychodzi czy maszyna jest 100% stabilna. Z doświadczenia podpowiem że w stacjach warto podbić napięcie dla CPU - w benchmarkach taki procek ma ciutkę lepsze wyniki, no i jest stabilniejszy. Jedyny minus to wyższa temperatura i wyższy pobór prądu, ale za to stabilny jak skała  ;)

Dziś realnie podejdę do OC tego procka i GPU (póki co praca).

Link to post
Share on other sites

W tej chwili nie zapuszczę na 12h bo komputer od 3 dni czeka na nienaszykowane jeszcze miejsce dla niego (zostało ogarnąć 20 kartonów w pokoju), robiłem test chyba na 4h bo ciągle musiałem coś na nim robić i nie miałem kiedy na pół doby. Poza tym temperatury w idle są na poziomie ~26 a gdy oglądam film to ~45 lecz potrafi skoczyć na sekundę do ~65 czego totalnie nie ogarniam bo Lightroom podczas exportu wielu plików podgrzewa się max do 68.. tyle samo zjada Photoshop maxymalnie (71-73 stopnie chyba tylko raz widziałem).

Link to post
Share on other sites

Mam problem z pompą - posiadam pompę Aqua computer D5. Pompka jest dosyć głośna - jak dla mnie zbyt głośna. Na wszystkich obrotach generuje jakiś tam hałas - dodam że na najwyższych obrotach jest on o dziwo mniej drażniący (pewnie przez częstotliwość). Mam dodtkkowo "glosza", bo kojarzę jak ją rozpakowywałem to z całą pewnością nie było to oryginalne opakowanie. 

Teraz moje pytanie - czy pompka na niższych obrotach jest nie słyszalna, czy trafiłem na uszkodzoną sztukę ? 

W poniedziałek idzie zamówienie na nową pompę, tylko czy wymiana coś zmieni? 

Postaram się nagrać w poniedziałek dźwięk jaki wydaje z siebie pompa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...