Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

kajtek., prawda, chociaż coś mi się kojarzy, że u nich przy kartach z tej samej półki cenowej zawsze lepiej wypadało NV, zarówno w grach zielonych jak i w większości gier czerwonych :D Mogę się mylić a nie chce mi się teraz sprawdzać tych wszystkich testów. Jeśli ktoś byłby łaskaw, to poproszę o wyprowadzenie z błędu razem z podaniem linków ;)

W każdym razie teraz przetestowali na najnowszych grach i widać wyraźnie, że tutaj te 3GB daje wymierne korzyści.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Może jeszcze sterowniki na dniach nvidia wypuści i zwiększy się dzięki temu wydajność 960tki?

Jeśli teraz wszystkie testy zostaną wykonane, to obawiam się że po wypuszczeniu sterowników nie zostaną powtórzone i nie będzie wiadomo czy się coś poprawiło czy nie.

Link to post
Share on other sites

Tu widać jak łatwo można "ustawić" test włączając/wyłączając jedną opcję :).

Choć ustawić to złe słowo.. bo jednak 960tka nadal przegrywa z większością kart. Ale inna ilość FPSów wpływa jednak na wyobraźnie i na Techpowerup ta karta nie wygląda już na taką tragiczną.

http://tpucdn.com/reviews/Palit/GeForce_GTX_960_Super_JetStream/images/som_1920_1080.gif

 

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2015/01/geforce_gtx960/charts/som_1920.png

 

Hmm, choć dopiero po wklejeniu tych wykresów zauważyłem, że na Techpowerup nie widać chyba jaki poziom detali jest poustawiany... więc w sumie nadal nie wiadomo jak to jest :D.

Edytowane przez vincent88
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie niewypał roku. Marne 2GB vramu, 128-bitowa szyna i cena blisko 1k :rudolph:  Przy takiej wydajności to cena nie powinna przekraczać 800zł. Zdecydowanie lepiej dorzucić do 970.

 

Nieprzekraczałaby... Zobacz sobie opinie na amerykańskich serwisach. Wszystkiemu winny kurs dolara.

Link to post
Share on other sites

Ja uważam, że 960-ka nie jest złą kartą. Pomijając ceny w Polsce, to całkiem ciekawie plasuje się na rynku z ceną 200$, konkurując bezpośrednio z R9 280 i R9 285. Co też skutecznie robi. Nie mniej jednak jest produktem na "tu i teraz" i osoby myślące o FHD ultra w dłuższej perspektywie powinny zdecydowanie zwrócić swój wzrok w kierunku R9 290 lub co najmniej r9 280X. Podsumowując, to zakup tego GPU u nas w kraju jest całkowicie pozbawiony logiki.

Link to post
Share on other sites
Nie mniej jednak jest produktem na "tu i teraz" i osoby myślące o FHD ultra w dłuższej perspektywie powinny zdecydowanie zwrócić swój wzrok w kierunku R9 290 lub co najmniej r9 280X. Podsumowując, to zakup tego GPU u nas w kraju jest całkowicie pozbawiony logiki.

 

Myśle że R9 290 1300zł jest nieopłacalne skoro jest ok 200zł tańszy od GTX 970 1500zł mowa o TDP gównie co wiąże się z mocniejszym zasilaczem pozatym GTX 970 jest wydajniejszy osoby takie o których piszesz zdecydowanie wybiorą GTX 970 bo 200zł to niewiele a otrzymujesz o wiele więcej bo karta jest nowsza ma zapewne już sprzętowe DX12 a nie programowe więc sory ale R9 290 opłacyałby się jako użwyka z długą gwarancją za 1000zł pozatym 970 to nowa karta a R9 290 będzie w tym roku odchodził na "emeryture" toż to już dziadek :D

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites
Myśle że R9 290 1300zł jest nieopłacalne

 

Ceny niereferyncyjnych konstrukcji mniej popularnych producentów (Club3d, XFX, VTX3d) są do dostania za 1200-1250 zł, a nie są to przecież złe karty, więc dystans do GTX 970 sięga nawet 300 zł. Zmienia to całkowienie postać rzeczy, bo zamiast dokładać 500 zł do GTX 970, dokłada się 200-250 do R9 290. Różnica znacząca. Co do zasilacza, to i tak wiekszość użytkowników posiada jednostki o mocy około 550-600 W, co w zupelności wystarczy także do zasilenia R9 290. Wspomniałeś o kolejnym atucie, czyli dostępności produktów amd na rynku wtórnym. Gdzie do wyboru masz HD 7950/ R9 280 - 500-600 zł, HD7970/R9 280X 650-750 zł oraz r9 290 800-1000 zł, a konkurentów od zielonych jest zdecydowanie mniej lub są w wyższych cenach.

 

Wiem jakie są zalety GTX 970, ale mówienie, że R9 290, które z powodzeniem może z GTX-em konkurować, jest nieopłacalny, to głupawy argument.

 

 

 

R9 290 będzie w tym roku odchodził na "emeryture" toż to już dziadek

Jakoś tańszy i trzyletni "dziadek" r9 280 spokojnie dotrzymuje tempa "nowietkiemu" GTX 960, nie wspominając już o kolejnym dziadku R9 280X, który kosztuje tyle samo, a jest szybszy.

Edytowane przez jorginto
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Ceny niereferyncyjnych konstrukcji mniej popularnych producentów (Club3d, XFX, VTX3d) są do dostania za 1200-1250 zł, a nie są to przecież złe karty, więc dystans do GTX 970 sięga nawet 300 zł.

 

Napisałeś wyżej o pewnej grupie osób ja po części do niej się zaliczam tak przynajmniej domniewam ;) (Club3d, XFX, VTX3d) wole dodać 100zł do innego producenta i mieć lepsze chłodzenie pozatym o ile pamięć mnie nie myli tych co podałeś nie produkują kart dla NVIDII tylko dla AMD.

 

 

a konkurentów od zielonych jest zdecydowanie mniej lub są w wyższych cenach.

 

Z używek też kupiłbym AMD bo się bardziej opłacają, karty od AMD tracą szybciej na wartości co przekłada się na ich atrakcyjność wydajność/ceny dlatego R9 290 z długą gwarancją za ok 1000zł to dobry zakup.

 

 

 

Jakoś tańszy i trzyletni "dziadek" r9 280 spokojnie dotrzymuje tempa "nowietkiemu" GTX 960, nie wspominając już o kolejnym dziadku R9 280X, który kosztuje tyle samo, a jest szybszy.

 

GTX 960 jest za drogi pozatym musisz zapłacić za nowość + kurs dolara + POlską marżę za niego karta jest godna uwagi ale nie za tą cene jaka jest teraz - można o niej pomyśleć jak będzie za 800-900zł niereferenty.

 

Zaczekaj na 965 czy 960Ti bo na 99% wyjdzie moim zdaniem za duża jest przepaść między 960 a 970 wówczas cena 960 poleci w dół no ale 965/960Ti znowu będziesz musiał zapłacić za nowość.

Link to post
Share on other sites

@UP ale w czym masz problem? Za kase ktora chciales na nia przeznaczyc kupujesz najlepsza karte z danego przedzialu cenowego bez patrzenia na producenta i tyle. Nie ma cie co napalac na 960 ktore na kolana rzuca jedynie cena.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites
Zakup najtańszego możliwego Radka

 

Czy ja wiem. Przewinęło mi się przez ręce w ciągu ostatniego roku 5 sztuk powercolorów, które też do czołówki nie należą i się nie naciąłem. Co prawda lubią więcej woltów przy OC, ale poza tym nie mogę narzekać. Cewki w 280-kach lubiły pobzyczeć, ale w 290-kach są już jest ok.

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...