Skocz do zawartości

untitled project by Wredny


Recommended Posts

Gdyby to było alu to pół bidy, elder małym palcem tnie alu. Problem tkwi w tym że to stal a dremelek typowo do stali to koszt 400-500.

Szlifierka spoko, tnięcie kamieni też lecz kamienie nie mają na sobie lakieru czarnego. W końcu ma to też wyglądać nie? :D

Szlifierki ze trzy leżą zakurzone...

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

 

 

Dremla do stali nie mam niestety i nie mam skad go wziąć
 

Proces cięcia jest taki sam jak w szlifierce kątowej, Dremel również może spalić lakier.

 

 

 

piła lub wyrzynarka

Bezpieczniejsze dla lakieru, niż Dremel, czy kątówka.

Link to post
Share on other sites

To co SKEEPER proponujesz?  właśnie miałem Ci pisać PW w tej sprawie bo nie powiem, mam spory problem z tym od 2 tyg...

 

 

Czy posiada ktoś Dremelka 4000? jak tak to prosiłbym o kontakt PW bo sprawa ważna w kwestii cięcia w budzie.

 

 

E://

Nie zakłada się nowego tematu zadając w nim tylko jedno pytanie, jeszcze z sugestią odpisywania na PW. Skeep.

Link to post
Share on other sites

Dremel jest wygodny, precyzyjny, mały. Umiejętnie nim operując można osiągnąć prawie żądany efekt, choć lakier na krawędziach i tak nie będzie taki jak z fabryki, nie licz na to. Temperatura zrobi swoje.

Możesz , jeżeli dorwiesz Dremela, spróbować cięcia na jakichś odpadach i sam zobaczysz.

Wyrzynarka jest zazwyczaj większym narzędziem, mniej precyzyjnym, ale zasada cięcia jest zupełnie inna, przy cięciu nie występują takie temperatury i masz większą kontrolę nad szybkością ruchów brzeszczota.

Link to post
Share on other sites

Wyrzynarka jest też wielkim melem i nie podejdziesz do cięcia niektórych elementów z braku miejsca

np odcięcie na zagięciach obejm wentylatorów które tutaj mamy do zrobienia.

Otwór pod grill na topie budy owszem,bez problemu.

 

Tnę i tak wszystko multiszlifierką chociaż mam wyrzynarkę w warsztacie a wyrównuję precyzyjnie pilnikami...

mozolne ale skuteczne podejście.

Tyle że mam 100W Proxxona a on bardzo nie lubi stali,parzy w dłonie przy cięciu stali bo to ponad jego możliwości

i w końcu zdechnie od takiego katowania...za słaby do takich prac.

Link to post
Share on other sites

Działać będzie ProrokK, nadmiernie jej nie przeciążając, to pochodzi jeszcze z 5lat (życzę tego). 

Przyjemność z pracy narzędziem i możliwość uzyskania lepszych efektów bierze się poniekąd z precyzji wykonania samego narzędzia.

 

 

BTW - z Fanara mam wszystkie narzynki i gwintowniki - super firma.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Działać będzie ProrokK, nadmiernie jej nie przeciążając, to pochodzi jeszcze z 5lat (życzę tego).

Skeep wiadomo, że nie jest to sprzęt do codziennego katowania ale w zastosowaniach domowych się sprawdza.

Mój już dostał kilka razy w d..

Edytowane przez ProrokK
Link to post
Share on other sites

Zmian koncepcji ciąg dalszy###

Po miesiącach rozmów i przemielenia 545324113 pomysłów aktualnie Aurora2 odpada z projektu ze względu na nieprzyjemności z nią związane. Aktualnym płynem wchodzącym w gre jest Feser One Purple.

Układ będzie na rurkach sztywnych, jak to zakładałem na początku choć dylemat jest między gięciem rurek a wsadzeniu adapterów 90st na zakręty. Cały układ będzie na łukach prostych co myślę da ciekawy efekt. Zastój jest ze względu na dylemat z zakupem GPU.
Celuję w 2x970 (zwodowanie ich w późniejszym terminie) lub czekanie na potworka od NV, gdzie poczekać możemy znacznie dłużej niż bym chciał... Generalnie czekam na wieści do końca stycznia, jak nic nie ruszy się w temacie to biorę 2x970.

Będzie więcej cięcia w budzie niż zakładałem, na górzę wycinana będzie dziura na grill Bitspowera 480:
http://image.ceneo.pl/data/products/26828072/f-bitspower-grill-mesh-radgard-480-aluminium-czarny-bp-cdrg480albk-ms.jpg
http://i.imgur.com/nnZsmaO.jpg

Druga chłodnica będzie podwieszana pod topem, druga tak jak była będzie poziomo leżeć w piwnicy. Dodatkowo chłodzone będzie mobo (FORMULA VI). Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły co by tutaj dodać to walić śmiało, każda info sie przyda.

Planowana data "premiery" projektu w wersji 1.0 to późny styczeń 2015, lecz zależeć to będzie od budżetu :D
 

Edytowane przez Ten_Wredny
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...