Skocz do zawartości

[MULTI] Tom Clancy's The Division - seria


  

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść


Recommended Posts

No już naprawdę nie miałeś się do czego przyczepić.. Chyba zazdrościsz tej klaty %-)

 

Nawet nie próbowałem tego farmić :D Nie jest to warte mojego czasu.

 

 

 

Pytam się bo może lepszym rozwiązaniem byłaby jakaś snajperka albo właśnie LMG? Masz Hungry Hoga? Używasz Liberatora? Powinien pasować pod taktyka.

 

LMG mają żałosny hitrate i handling, oddałem Brutal/Unforgiving/Destructive M60 znajomkowi, niech się cieszy. Mam kilka sztuk SVD, których i tak nie używam, kiedyś złoże Sentry to może je odkurzę. Liberatora chyba nawet mam kupionego i gdzieś tam leży w skrzyni.

 

Wciąż nie widzę zastosowania tego w DZ (patrzę przez pryzmat PVP bo moby można byle gównem kłaść :P )

 

Śmieszne jako support który siedzi w rogu zjadając pociski i wypuszczając co 5 sekund BB8, opieranie swoich możliwości PvP prawie w całości o AI to głupota.

tl;dr, śmieszny, bezużyteczny, niespójny.

 

BTW: Chodzą słuchy, że ostatni dodatek zatytułowany Last Stand będzie nowym trybem walk PVP coś na styl Deathmatchu i Dominacji. Do źródeł dokopał się dataminer z reddita. Może w końcu areny PVP?

 

Jeśli dalej nie będzie osobnego, spójnego balansu dla PvP to cały ten tryb jest spisany na straty jak reszta DZ.

Edytowane przez Mofixil
Link to post
Share on other sites

A co jest warte twojego czasu? Farmienie rzadkich itemow nie... PVP nie... Latasz z jakims gownianym setem, ktory tylko powodowalby zniecierpliwienie i zlosc u innych graczy i opiera sie na wcisnieciu przycisku uzycia umiejetnosci A lub B. W dodatku totalnie niezoptymalizowany bo spokojnie idzie uzyskac 400k wytrzymalosci wciaz majac do dyspozycji ogromne ilosci skill powera. Ponadto wmawiasz sobie, ze LMG sa do du*y. Nie, nie sa - karabinki to aktualna meta ale dla Ciebie moze lepszy bylby na przyklad Pakhan z przerollowanym ostatnim talentem na cokolwiek innego. Ma wysoki base dmg i skalowanie z firearms. Last Stand wyjdzie z patchem 1.6 wiec juz po reworku PvP. Badz choc troche optymista. Tak to wszystko opisujesz jakbys robil laske ze grasz.

Edytowane przez MaCiuŚ
Link to post
Share on other sites

A co jest warte twojego czasu? Farmienie rzadkich itemow nie...

 

1% droprate, "po 6 tygodniach w końcu dostałem", za bardzo szanuję swoje zdrowie psychiczne żeby latać przez Lexington 6 tygodni za marchewką na kiju, która mogłaby równie dobrze nie istnieć.

 

PVP nie...

 

Balans w PvP nie istnieje, bieganie i toczenie się jak idiota w "taktycznej strzelance" wygląda po prostu śmiesznie.

 

Latasz z jakims gownianym setem

 

Odezwał się pan "meta flavour of the week" biegający z najbardziej pospolitym setem w grze, winszować. Ten zestaw istnieje tylko i wyłącznie dla jajec a złożenie go nie zajęło mi nawet 20 minut, sam mówiłem, że

 

Also, dozbierać kilka porządnych +ele +haste/+sp modów i będzie jeszcze śmieszniej niż jest obecnie.

 

więc odczep się pan od tego builda.

 

ktory tylko powodowalby zniecierpliwienie i zlosc u innych graczy i opiera sie na wcisnieciu przycisku uzycia umiejetnosci A lub B.

 

Całe DZ powoduje "zniecierpliwienie i złość" u każdego, kto nie jest częścią ganksquadu.

 

Ponadto wmawiasz sobie, ze LMG sa do du*y. Nie, nie sa - karabinki to aktualna meta ale dla Ciebie moze lepszy bylby na przyklad Pakhan z przerollowanym ostatnim talentem na cokolwiek innego. Ma wysoki base dmg i skalowanie z firearms.

Nie, nie są.

 

Pakhan ma marginalnie wyższy base DMG (9204-10805) i skalowanie (1.35) w porównaniu do LVOA-C (8863-10404 i 1.3) ale do tego dostaje żałośnie niski firerate (650RPM zamiast 850RPM), żałosną celność na start oraz po rozkręceniu (obadaj sobie jaki hitrate mają KMy) i "pływający" odrzut.

 

Jakaś tam nadzieja dla Pakhana jest na papierze w sustained DPS ale znowu przegrywa w sustained DPS on target.

 

Jak sobie podliczymy do tego +15% do OOC próbujące wygrać z +24% EAD to przewaga LVOA-C powiększa się.

 

 

Pakhan przebiłby LVOA-C w burst DPS koło... 8000FA. Na to sobie poczekamy jeszcze jakieś 2-3 skoki GS.

Last Stand wyjdzie z patchem 1.6 wiec juz po reworku PvP.

 

Chcę, ale nie jestem w stanie uwierzyć że 1.6 będzie panaceum na wszystkie problemy PvP w tej grze.

 

 

 

Badz choc troche optymista.

 

Nie.

 

 

 

Tak to wszystko opisujesz jakbys robil laske ze grasz.

 

Szczerze mówiąc, gram w The Division bo... Aktualnie lubię grać w The Division, to jest po prostu bardzo przyjemna strzelanka z systemem osłon.

Edytowane przez Mofixil
Link to post
Share on other sites

@Mofixil Gościu zrzędzisz jak stara baba. To, że po 6 tygodniach dostałem klatę Barret nie oznacza, że 6 tygodni dzień w dzień farmiłem Lexington. Misję powtarzałem jakieś 80 razy, większość czasu spędzam w DZ na tym "beznadziejnym" PVP. Ot tak wczoraj sobie wypadła po którymś podejściu. 

 

Dlaczego biegam w meta buildzie? Dlatego iż ponieważ jest to jedyny sposób na zabijanie i przetrwanie w Dark Zone. To, że większość biega w tym samym nie stanowi dla mnie problemu (paradoksalnie masz swój zakichany balans) a i tak różnice w statystykach pomiędzy zwykłym Alpha Bridge a wymaksowanym są znaczne. Dodam, że nie wszyscy mają Barret i dużo osób wybiera rękawiczki savage zamiast plecaka specialized więc jednak nie biegam w tym samym co wszyscy. Mam alternatywny Predator's Mark ale jednak nie sprawdza się tak dobrze jak alpha więc nie będę z tym biegał specjalnie po to żeby Ci udowodnić, że w tym też da się walczyć. Ty oczywiście możesz biegać i strzelać do mobów w czymkolwiek... Sam Lexa farmiłem Strikerem bo jest najlepszy do tego typu zadań.

 

Piszesz o ganksquadach. A JAK MA WYGLĄDAĆ DARK ZONE???? Dark = ciemny, mroczny a nie strefa dla ciot i płaczków, które będą żalić się na forach jacy my jesteśmy be bo zabijamy w strefie stworzonej do tego typu zachowań. Mamy oddawać strzały ostrzegawcze przed każdym kogo chcemy zastrzelić? Poczekaj to będziesz mieć arenę PVP i tam źli agenci także będą działać zgodnie z prawem.. omg

 

@eaeae nie mam żadnych disconnectów, jedyne co to crashe gry być może spowodowane trybem DX12

Link to post
Share on other sites

Mofixil nosisz du*e wyżej niż głowe wiesz? SkillUp wstawił film - gościu, który nie ma pojęcia o PVP jedzie o tym decydować. Coś z serii "nie znam się to się wypowiem". Jego idee Tobie podpasują.

 

@dodo ja już skończyłem, nie zależy mi na tym aby się kłócić, pozdrawiam Mofixila i wszystkich graczy Division  :P

Edytowane przez MaCiuŚ
Link to post
Share on other sites

Mofixil nosisz du*e wyżej niż głowe wiesz? SkillUp wstawił film - gościu, który nie ma pojęcia o PVP jedzie o tym decydować. Coś z serii "nie znam się to się wypowiem". Jego idee Tobie podpasują.

 

Tbh to żadnej gwiazdki The Div nie znam, prócz tego, Like Butter, o którym wiem że absolutnie nie zna się na matematyce, tudzież jego opinia jest dla mnie całkowicie bezwartościowa. Też pewnie jedzie o tym decydować.

 

Żeby PvP wyszło to powinni dać wolną rękę ludziom z DICE LA mimo że nie mają z nimi nic wspólnego, albo zgarnąć kilku ludzi z Symthic (niektórzy z nich, uwaga, robią teraz w DICE). Albo po prostu zerżnąć wszystkie formuły z takiego BF1 i dopasować je do Snowdropa.

 

Ostateczna decyzja i tak należy do Massive czy Red Storm.

Edytowane przez Mofixil
Link to post
Share on other sites

Z tych wszystkich gwiazdek YT i Twitch najbardziej cenię MarcoStyleNL za jego treściwe i bardzo porządnie zmontowane filmy oraz mózg matematyczny, który Ci powie co jest dobre, złe, najlepsze. Z praktycznych umiejętności wybija się Widdz i Exuhz z ogromnym doświadczeniem w PVP. Reszta to miernota.


Agenci! Last Stand i kolejny Sezon zapowiada się lepiej niż bardzo dobrze!!!

 

Jak donosi Reddit i o czym poinformował na grupie TheDivisionPolskaPC nasz admin Grzegorz:

 

Kilka ciekawostek odnośnie Leaderboards w Dark Zone:

- nagrody za wyzwania w DZ odbierzemy u Rewards Claim Vendor w Base of Operations
- w punktach kontrolnych pojawi się laptop, gdzie będziemy mogli sprawdzić nasz postęp
- leaderboards mają być odświeżane co 24 godziny
- za wyzwania zostaniemy nagrodzeni nową skrzynką

 

Ale to jeszcze nic, patrzcie na to:

 

**DARK ZONE zostaje najprawdopodobniej powiększone**
Według wypowiedzi Faye Lau zawędrujemy dalej na północ, a to oznacza Central Park. Jak pamiętamy z fabuły obszar został przekształcony w ogromny cmentarz.
"Faye Lau(?): Agent, we've started pushing further into the Dark Zone. We're unlocking the gates that lead north towards Central Park. I need you to get up there to do a little recon. Let me know what you see, and stay safe. It's not exactly friendly territory.
Look, there's no room. There's just no room any more. The park is full. They can't keep up with the dying. The transport trucks are dumping bodies outside and...and headed back for more. Jesus, I've never seen so much death. They have to seal it off. No one should ever see this...
I'm saying it's an opportunity. The JTF, they can't dig graves fast enough. So they are just taking the bodies, all of the bodies, and dumping them in Central Park. Just picking 'em up and throwing 'em in. I mean if you get a decent gas mask, maybe some hand sanitizer you could find some serious shit in there. If they can't even bury'em, they sure as hell aren't going through the pockets. But that doesn't have to stop us.
Not exactly scenic New York City, is it? But at least we got some idea of what we're getting into. Thanks, Agent."

**Nowy NPC - Kekich"
"Faye Lau(?): Hey. Agent. I need you to check in with the new guy,Kekich, over at the terminal. He’s got something big on his hands, and he could use your help."
"Kekich: Oh, hey, Agent. What you are looking at is one of the SHD tactical terminals airdropped into the DZ before we pulled out. They were supposed to help coordinate ops, but, well that didn’t work out so great. So they’ve just been sitting there rusting, until now. They're waking up, and they are loaded with operational data we need. The terminal will bring you up to speed on how to get them fully online."

**Nowe ciuchy**
-Dokopano się do kilku wzmianek o ciuchach.
Private Military Company, to zapewne płatny pakiet ubrań. Znajdą się tam Operator, Contractor, Freelancer oraz Mercenary. Każdy z zestawów będzie pięcioczęściowy.
-Najprawdopodobniej Agenci będą mogli ubrać bardziej luźne czapki z daszkiem. http://i.imgur.com/bzdhfvI.png
-Do setów wzorowanych na Rainbow Six, Splinter Cell czy Ghost Recon najprawdopodobniej dołączy Watch_Dogs oraz Assassin's Creed.
**Nowe talenty do broni**
Wygląda na to, że niebawem zobaczymy około ośmiu nowych talentów. Szczegóły ich działania nie są znane.
**Jeszcze więcej Cleaners'ów**
Wygląda na to, że w Dark Zone pojawią się eventy z Cleanersami w roli głównej. Ekipa ma stosować nową broń - chlorine gas. Niewykluczone, że będziemy potrzebować nowego typu masek przeciwgazowych. Cleaners znajdziemy głównie w podziemiach Strefy Mroku.
"Anomalous levels of chlorine gas detected below street level."
"Chlorine gas levels are rising below the street."
"Use of chlorine gas below street level identified. Chlorine level falling below street level."
"Hostiles detected below street level. Hostiles retreating."
"Proximity subway threat eliminated. Scanning for additional hostiles. Hostiles moving out of proximity. Chlorine gas levels lowering to acceptable levels."
"No hostiles detected. Ambient chlorine has reached safe levels."
"I’m getting reports of pockets of chlorine gas in the subways underneath the Dark Zone. Looks like the Cleaners are trying out their new approach. Keep an eye out and prep your gas masks."

**Double XP events**
Wygląda na to, że mają pojawić się dni, kiedy nagrody za misje będą podwajane. Nie chodzi tylko o XP, ale również o kasę i sprzęt.

 

A głównym daniem jest coś co rozwaliło mi mózg:

 

**Intrepid**
Najprawdopodobniej zwiedzimy Lotniskowiec USS Interpid zacumowany w porcie. W tych rejonach pojawi się nowy punkt z zrzutami zaopatrzenia oraz misja, gdzie naszym zadaniem będzie utrzymanie poszczególnych pokładów lotniskowca. Intrepid Naval Museum jest obecnie pod panowaniem Last Man Battalion. Gracze będą musieli odbić to miejsce.
"Intrepid off the grid and non-operational. Bratva presence reported in the area, District supplies at risk. No current JTF presence."
Dalej z kodu wynika, że Intrepid miał pojawić się już w podstawowej wersji gry. Do ostatecznej walki z Blissem miało dojść własnie na pokładzie lotniskowca.
**West Side Piers**
Czyli rejon portowy, gdzie zacumowany jest USS Interpid. Rejon ma być częścią otwartego świata i nie zabraknie w nim nowego Safe House z możliwością Fast Travel. Nazwa nowego Safe House, to najwyraźniej The Clinic. Jak zapewne się domyślacie, nowy Safe House oznacza nowe misje poboczne w rejonie West Side Piers. The Clinic może być umiejscowiony w De Witt Clinton Park.
**Odbicie Camp Clinton**
Najwyraźniej jedna z pierwszych misji w West Side Piers. The Clinic zostało w niedawno ewakuowane i teraz miejsc zostało przejęte przez gangi. Naszym zadaniem jest odbicie budynku i pokonanie lidera bandziorów.
"Clinic off the grid and non-operational. Staff evacuated to nearby JTF facilities. Bratva (Will explain later) presence reported in the area, suspected infiltration of clinic. District medical support at risk. No current JTF presence."
**GardenStation East**
Pojawiła się mała wzmianka o tym rejonie. GardenStation East jest teoretycznie umiejscowiony nad Midtown East. W tym miejscu ma pojawić się misja Park Avenue Helicopter Crash. Zadaniem graczy będzie zbadanie wraku helikoptera oraz stanowiska AA należącego do Last Man Battalion.
**DZ07-DZ11**
W kodzie odnaleziono rozpiskę wszystkich punktów Fast Travel. Poza West Side Piers niebawem będziemy zwiedzać kolejne strefy Dark Zone. Naturalnie w strefach mają się pojawić nowe Landmarki: Summit, Apartment Complex, Amphitheater, Library(?), Forest, Docks oraz Burial Site. Do każdego z tych miejsc jest przypisana misja "Investigate the jamming signal".
**Nowe tryby PVP**
Bieganie po Dark Zone was nudzi? Najwyraźniej Massive dłubie lub dłubało przy takich trybach, jak SCAVENGE, DOMINATION, KING OF THE HILL, TEAM DEATH MATCH oraz KILL CONFIRMED. Za trybami idą statystyki, które pojawia się najprawdopodobniej na tablicach wyników oraz wyzwania(?) (np. First Blood, Kill Streak, Brawler czy Police brutality). Potyczki mają się odbywać w drużynach SHD AGENTS vs ROGUE AGENTS.
**Mikrotransakcje**
Coś za czym nie przepadamy, ale Massive może niebawem udostępnić odpłatnie paczkę 1000 Phoenix Credits.

 

maxresdefault.jpg

 

Całe info zapodał Grzegorz, pochodzi z Reddita, nie są potwierdzone ale ze względu na zapisy w plikach źródłowych gry, do których dokopali się dataminerzy i sądząc po prerenderowanej zawartości, która już tam jest można sądzić, że część z tych rzeczy jak nie całość ukaże się w nadchodzących dodatkach. Powyższe info pochodzi z grupy TheDivisionPolskaPC.

Edytowane przez MaCiuŚ
Link to post
Share on other sites

Na szczęście nie są to transakcje typu pay to win, ponieważ za tą walutę nie da się kupić niczego co można zdobyć normalnymi metodami. Ba, wyfarmienie 1000 feniksów to są niecałe 2 godziny ;) Massive nie da niczego w stylu "tu masz zajefajną broń, ma wszystko co najlepsze, zapłać tyle i tyle to będziesz ją mieć", ponieważ wszystko w tej grze to RNG i nawet jak był PTS w fazie końcowej gdzie każdy testował najlepsze buildy, developerzy nie mogli zaimplementować w sklepach systemu gdzie każdy mógł kupować co chciał tylko wypełnili plecaki po brzegi skrzynkami, z których i tak randomowo leciało co chciało.

 

Ja już nie mogę się doczekać tej całej nowej zawartośći. :D

Edytowane przez MaCiuŚ
Link to post
Share on other sites

W grze jest tylko jeden vendor, który sprzedaje przedmioty za feniksy (reset jest co tydzień, w moim przypadku tylko raz pojawiła się rzecz warta kupienia). W dodatku sprzedaje on jedynie High-End więc wymagany jest 30lvl. Ponadto zawartość sklepu jest skalowana do poziomu twojej postaci więc nie da się od razu kupić przedmiotu z najwyższym Gear Score. Ceny u tego sprzedawcy są mega wysokie: ponad 800 feniksów za przedmiot gear setu, zwykłe topowe od 600 wzwyż, broń to jakieś 1200, mody 200. Co najwyżej skrzynkę może sobie kupić za 100. A znając ceny dodatków-śmieci na Uplay taka paczka nie będzie tania.


Oczywiście można co chwilę kupować coś lepszego i w ten sposób upgradować postać ale pytanie czy komuś się opłaca wydawanie kasy gdzie i tak zaraz znajdzie coś lepszego (przed wejściem w Tier 5).

Edytowane przez MaCiuŚ
Link to post
Share on other sites

Warta jest ta gra 85 zł? Myślałem, że to zwykła strzelanka na jedno przejście, ale przed chwilą przeczytałem recenzję i okazuje się że to mmorpg, a wątek główny to tylko taki samouczek.

 

Jest co robić po wątku głownym? Dużo ludzi gra? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...