Skocz do zawartości

PC vs. PS4 vs. Xbox One - opinie, recenzje, testy i dyskusje


Recommended Posts

Gość effendi360

Mnie chyba komputer skrzywił. :D Jak miałem psx1 to nie było w ogóle mowy o czymś takim jak kwestia płynności animacji. Jedyny przypadek kiedy to odnotowywano, był przy tekkenie gdyż wersja ntsc działała w 60 a pal w 50 fps i dość znacznie dało się odczuć tą różnicę jak ktoś przeskakiwał z jednej wersji na drugą. Potem grałem około 4 lata na pececie, sprzedaż i przeskok na ps2 gdzie wtedy kumple posiadali już GeForce 3 Titanium. Od razu zacząłem się czepiać do framerate na konsoli...

 

Wylewam żale, ale kurde strasznie mnie boli to co widzę. Byłem święcie przekonany, że 1080@60 to będzie mur-beton-skała nie do ruszenia w KAŻDEJ grze na update'genach.

Boli mnie też mydlenie ludziom oczu. Jak już się zaczęło tak głośno w końcu gadać o 60 klatkach to niech producent takiego kilzona nie pieprzy bzdur, że multiplayer w tej grze działa w 60fps bo to po prostu kłamstwo. Najlepiej niech nie mówią nic i skupią się na dopracowaniu kodu, bo animacja w MP potrafi tak zjechać, że celować się nie da.

Link to post
Share on other sites

Ale pozostałe flaki są takie same. Zmieniał się osprzęt. Chodzi i to, że GTAV będzie wyglądać i chodzić tak samo na moim 9letnim xboxie jak i na Twoim jeszcze nie rozpakowanym. Podejrzewam tylko, że najnowsze gry coś mieszają z prockiem. Np Halo4 wygląda bardzo ładnie, jaki problem dla wewnętrznego studia MS podkręcić na czas grania mhz?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

No to mamy porównanie z super, duper wersji konsolowej do PC

 




Tak jak się domyślacie ja wybrałem wersję PC. Bo:

1. Jest tańsza

2. Mogę pograć także z graczami z PL i z forum

3. Ma wyższą rozdzielczość

4. Działa płynniej

5. Na PC mam obecnie kinową wersję PL. na Xonie w tej chwili to nie działa.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

ciekawe jak wygląda na ps4,wersja na pc jest tańsza ale żeby pograć na pc w takich ustawieniach musisz mieć o wiele droższego kompa,ciekawe ile plyt jest w wersji pc bo na ps4/xo jest jedna ;)

Link to post
Share on other sites

ciekawe jak wygląda na ps4,wersja na pc jest tańsza ale żeby pograć na pc w takich ustawieniach musisz mieć o wiele droższego kompa,ciekawe ile plyt jest w wersji pc bo na ps4/xo jest jedna ;)

GTX 660 to uciągnie a różnicy międzyy high a Ultra nie ma prawie żadnej. Pewnie by wyglądała tak samo jak na X1,ale na pewno nie lepiej niż na PC. Poza tym tej gry nie ma i nie będzie na PS4

 

PS. Jest 18 płyt CD i dwie dyskietki

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Chciałbym kupić PS4, ale po przeczytaniu różnych artykułów oraz po sprawdzeniu różnicy w cenie gier nie wiem czy nie lepiej wybrać komputer o takiej konfiguracji:

Intel Core i5 4460 

Nvidia GTX 660

Ram 8GB 1600 Mhz

Czy na tym zestawie będzie można pograć w nowe gry na ustawieniach grafiki minimum takich jak na PS 4 i jak sytuacja będzie wyglądała w ciągu nalbliższych 3 lat? Głównie zależy mi na takich grach jak Watch Dogs, The Crew i The Division. 

Link to post
Share on other sites

W ps4 masz odpowiednik hd7870/6970, czyli kartę troszkę słabszą od gf660, na pewno od Titanium jest słabsza, czasami coś ugra, dzięki szerszej szynie danych. Procek, to słabe rdzenie AMD. Wygrywa w niektórych zastosowaniach RAMem. Często, gęsto ps4 będzie troszkę ładniejsza, ze względu na troche większy nacisk na optymalizację i brak aż tak zasobożernego systemu, jak winda z dx. A odchodząc do tematu czysto sprzetowego, jajko posiadacz wszystkich stacjonarek Sony i m$ (pierwszy xbox poszed do kolegi), napiszę, ze dla mnie PC jest ciekawszy, nawet jeśli jest troszkę słabszy, niż konsole. Multiplatformy są zazwyczaj ciekawsze (mody), można się pobawić z grafiką, no i lubie gry strategiczne (na które wogóle nie mam czasu). I na razie ps4 nie ma jednej sensownej dużej gry (bo niektóre indie się bronią, tylko masz je też na pc...).

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...