Skocz do zawartości

PC vs. PS4 vs. Xbox One - opinie, recenzje, testy i dyskusje


Recommended Posts

Gość effendi360

Niestety z powodów finansowych musiałem dziś odesłać swoje ps4 do kogoś innego. Kilka tygodni z nią dało mi do zrozumienia z czym będę mieć do czynienia przez najbliższe kilka lat. Czy jest dobrze ? W moim odczuciu, nie bardzo...

 

Konsola wizualnie sprawia bardzo dobre wrażenie. Jest tak mała, że ja nie wyobrażam sobie wersji mniejszej gabarytowo. Myślałem że ten kształt będzie irytował, ale jest naprawdę w porządku i dobrze komponuje się z resztą sprzętu. Światełko nie razi po oczach. Szkoda trochę, że nie ma podłączenia do starszych tv, no ale to jedno z wielu ograniczeń tego sprzętu... Pad... jest on na pewno lepszy niż poprzednia wersja głównie ze względu na spusty. Co do touchpada to faktycznie nie ma on na obecną chwilę większego zastosowania, mam nadzieję że to się zmieni. Przycisk share - zbędny gadżet. Przycisk options jest jak dla mnie w niewygodnym miejscu w ogóle cały pad trzyma mi się jakoś dziwnie, na pewno mniej wygodnie niż ten xboxowy. Nie, nie jest zły, po prostu może to kwestia przyzwyczajenia bo tu dłonie trzeba mieć trochę pod innym kątem. Najgorsza jednak jest ta pieprzona dioda, świecąca na froncie kontrolera. By to wyłączyć, należy rozebrać pad i odpiąć kabelek. Ja swoją po prostu zakleiłem. W tej kwestii sony naprawdę przegięło. Światło jest naprawdę mocne i w moim przypadku - posiadam plazmę - irytuje cholernie.

 

Interfejs działa na pewno lepiej niż ten w ps3 ale nadal ma moim zdaniem wiele archaicznych ograniczeń. PSN działa szybciej jednak nie jest zintegrowany z głównym menu i znów trzeba do niego wchodzić za każdym razem zatwierdzając info o języku... Żeby zatwierdzić zaproszenie kogoś do znajomych musiałem kliknąć chyba kilkanaście razy. Kurde po co to wszystko ? Dlaczego prędkość downloadu w trakcie działania konsoli jest tak niska ? Dlaczego nie można powrócić do gry tak jak ma to miejsce na PSV po uśpieniu konsoli ? System kilka razy zaciął się na dłuższą chwilę, dwa razy zawiesił całkowicie... Na obecną chwilę nie ma tu nic poza odpalaniem gier. Tyle lat projektowania i dostaję zbugowany, lepiej działający, ale bardzo mocno ograniczony system, który lubi się przyciąć, zawiesić i nie jest tak szybki jak chciałbym  to widzieć na tego typu sprzęcie. ****a... krótko - system w ip 3gs działa lepiej (sprawniej/intuicyjnie/szybciej) niż to...

 

Gry... Skończyłem Kilzona. Sama gra ma swój charakter i gdybym miał to na PC w 60fps na pewno byłby to jeden z lepszych shotterków w jakie grałem. Ciekawe poziomy, grafika jest ładna ale bardziej pod względem artystycznym niż jakościowym. Serio - Crysis 3 na 660Ti wygląda i działa lepiej jakościowo niż to, jednak niektóre lokacje i zastosowane rozwiązania mechaniki rozgrywki, potrafią oczarować. Resogun - najlepiej wyglądająca gra i działa prawie non stop w 60 fps - za co duży plus. We 2 po sieci - miazga - nic nie widać. :D Świetny tytuł no ale to arcade... z pozostałych gier - wszystko macie na PC - ładniej, lepiej.

 

Niestety o 60 fps na nowej generacji można zapomnieć. XO już nawet nie mówię bo macie filmiki na necie. Informacje o 60 fps w multi KZSF możecie włożyć między bajki. 60fps to tam jest - jak patrzymy w niebo i nic się nie dzieje. ;) Podczas ostrej rozgrywki spadki do 20kl to norma. ;) Nie da rady wtedy celować. :/ Każda inna gra zalicza spadki co nie napawa optymizmem. Sorry ale jak mi ktoś mówi, że gry na PC są źle zoptymalizowane to powinien zagrać na ps4. Takie tytuły jak war thunder, contrast czy nawet głupie dont starve - zaliczają na ps4 spadki klatek co kilkadziesiąt sekund. Dla mnie jest do niedopuszczalne na tego typu sprzęcie za tyle pieniędzy i jest ogromnym rozczarowaniem co do moich oczekiwań tej generacji. Darmowe warframe czy blacklight działają po prostu tragicznie z fps oscylującym koło 30, blacklight dodatkowo brak vsync. :/

 

Wiele premier przesunięto. Działanie obecnych gier nie napawa mnie optymizmem. Owszem, cieszę się że te konsole w końcu wyszły bo na pewno coś się ruszy w temacie gier ale "nowej jakości" na tych platformach to na pewno nie będzie. Jeżeli masz dwa tysiaki i zastanawiasz się nad ps4, rada szczera ode mnie jest taka: odpuść sobie i zakup ją za rok, półtorej jak uzbroi się w jakieś mocne exy a dziś za te dwa tysiaki, lepiej jedź do egiptu. ;)

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Jak konsolki będą kosztować 350 ojro i będzie na nich więcej gier to warto kupić. Obecnie NIEMA W CO GRAĆ.

Wszystko oprócz Killzone i Forzy jest na PC. Ja obecnie męczę sobie X360... czuję, że niebawem padnie (model z 12.2005).

Naprawię ją i dalej będzie służyć:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość effendi360

I tak bieda bo 30kl. Zaczynam się martwić, kiedy na ps4 zaczną ciąć rozdziałkę, bo xone idzie już pod tym względem strasznie po bandzie. Ostatnio wpadłem na pomysł. Może nie nazywajmy tego NEXTgen tylko UPDATEgen - bardziej pasuje, moim zdaniem. :D

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

 

zabawiła zbyt długo

 

To stary, zaciskaj lepiej jaja bo przebąkuje się o dziesięciu (10) latach, przewidywanego panowania update'genów.

Wyobrażasz sobie odpalenie gry około 2023 roku w 30fps i 720p (lub mniej) ? :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

2023 roku w 30fps i 720p

 

Stad kupiłem 360 


 

 

nie ma większego znaczenia

 

Kupiłeś konsole za X.XXXzl a dwa miesiące później jest nowsza wersja, z większym HDD, WIFI i  np pozbawiona problemu głośnego napędu za ta sama kwotę. Dla mnie to ma znaczenie 

Link to post
Share on other sites
Wyobrażasz sobie odpalenie gry około 2023 roku w 30fps i 720p (lub mniej) ?

 

Ja zaczynam sobie powoli nie wyobrażać tego teraz. 

 

 

Dla mnie to ma znaczenie 

 

Jesteś pecetowcem. (chyba?) Przywykłeś do dewaluacji sprzętu.

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Konsole widzę jako uzupełnienie PC, nie główną platformę do grania. Myślałem ze idea konsol jest martwienie się jedynie o zakup gier, nie o to jaka wersje kupić, czy będzie płynnie, czy za chwile nie będzie nowej wersji. Nie mowie ze mam racje, to tylko mój punk widzenia - wkładasz płytę i grasz przez parę dobrych lat nie martwiąc się o hardware. 

Link to post
Share on other sites

 

 

wkładasz płytę i grasz przez parę dobrych lat nie martwiąc się o hardware. 

 

 

A w czym przeszkadza tu brak wi-fi, mniejsza pojemność dysku czy głośność chłodzenia? Pierwsze rzuty X360 i PS3 są tak samo funkcjonalne jak teraźniejsze. O ile działają :) Ale to inny temat. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...