Skocz do zawartości

[MULTI] Fallout - seria


Gość usunięty

Recommended Posts

a co za różnica czy dialogi są pod 1, 2, 3, 4... czy są w stylu ME skoro do niczego nie prowadzą i niczego nie zmieniają, jest tak od lat w niemal każdej produkcji, nawet tych niby oldschoolowych

trzeba poczekać na Torment, by uświadczyć dialogów, które mają wpływ na cokolwiek i nie służą tylko jako zapychacz/przerywnik

Link to post
Share on other sites

http://cdn.akamai.steamstatic.com/steam/subs/45615/header_586x192.jpg?t=1403125912

 

http://imgup.pl/di/RDBQ/11.jpg http://imgup.pl/di/KUAU/rsz-62.jpg

 

 

Tak ostatnio przeglądałem dział i nie zauważyłem tematów poświęconych tym seriom. Dlatego postanowiłem założyć takowy :P

 

I od razu mam pytanie do starych wyjadaczy klasycznych Falloutów. Gram sobie teraz w FO2, który jeszcze bardziej mi się podoba niż jedynka ale mam kilka wątpliwości. :P Jak się sprawdzają tutaj bronie energetyczne? W FO1 pamiętam że Turbo plasma rifle to była najlepsza giwera w całej grzej. Pytam bo z racji tego iż wybrałem trait Small Frame to nie do końca pasują mi ciężkie bronie pokroju Bozar. Small Guns podbiłem już ponad 100% i teraz pasuję powoli pakować punkty w drugą broń. ;) Jeśli energetyczne się tutaj nie sprawdzają to trudno skupię się na ciężkich, zawsze to mogę obciążyć dodatkowo moich tragarzy  :menda:

 

Jeszcze jedno pytanie odnośnie towarzyszy, chcę się skupić max na 3 bo w jedynce dość często większa ilość przeszkadzała w małych pomieszczeniach lub przypadkowo obrywała. Na pewno wezmę Marcusa, Cassidy'ego i z trzecim mam problem, myślę zaciągnąć Skynet'a, wiem że dobry z niego naukowiec ale jak się sprawdza w walce? :P

Link to post
Share on other sites
ak się sprawdzają tutaj bronie energetyczne?

 

sprawdzają się, ale w dwójce byłem dużym fanem technologii gaussa, dla "lekkiej" postaci w sam raz, także ciśnij small guns, a na drugie możesz wziąć rzucanie

 

 

 

wezmę Marcusa, Cassidy'ego i z trzecim mam problem, myślę zaciągnąć Skynet'a, wiem że dobry z niego naukowiec ale jak się sprawdza w walce?

 

skynet to morderca, pod warunkiem, że dobrze "naprawiony" i na odpowiednio niskim poziomie, daj mu jakąś dobrą kamperę i power fist to przerobi wrogów w mielonkę

Link to post
Share on other sites

Ja grając w F2, na dalszym etapie gry używałem Laser rifle.

Najlepiej mi pasowała ze względu na swój duży zasięg - 45 i niewielkie zużycie ogniw.

Strzelając w oko bardzo często kolesia wyłączałem pierwszym strzałem, zabijając go lub oślepiając.

 

Ja jednak grając w tę grę najczęściej szedłem w opcję walki dystansowej z podniesionym poziomem crita dzięki finezji.

Mój build najczęściej był podobny do tego tutaj

Z tą różnicą, że ja więcej inwestowałem w ST, AG i PE kosztem LK.

Najważniejsze statystyki w grze to AG, następnie INT. AG wpływa na ilość punktów akcji w walce (wiadomo im więcej, tym, lepiej)

Za to int, determinuje kwestie dialogowe w grze i ilość zdobywanych z każdym poziomem postaci, punktów zdolności (SP)

Kiedyś zrobiłem kolesia z INT 3, to się dogadać kretyn w najprostszych dialogach nie mógł, nie mówiąc już o ilości opcji dialogowych :)

 

Co do kompanów to sobie nie rób założeń, zawsze możesz kolesia zostawić i wziąć nowego. W moim przypadku i tak poza Marcusem i Cassidym nikt nie odgrywał istotnej roli, inni często bardziej przeszkadzali niż pomagali włażąc na linię strzału lub podbiegając z pistoletem do mutanta uzbrojonego w działko gatlinga. Dużo lepiej nastawić się na samochód (jeśli jeszcze o tym nie wiesz, to można go zdobyć) jako przenośny kufer niż na kompanów jako tragarzy.

Link to post
Share on other sites

Skoro tak to będę cisnął w science bo podobno trzeba mieć ~130% żeby zdobyć cybernetyczny mózg. Co do broni to właśnie myślę pocisnąć w small guns, ten gauss PPK12 wygląda apetycznie :P Z drugą jeszcze pomyślę bo trochę kuszą mnie te energetyczne ale  to też może być spory bagaż  :P


 

 

Ja grając w F2, na dalszym etapie gry używałem Laser rifle.
 

Właśnie myślę o nim, ewentualnie Pulse Rifle tyle że ma on mniejszy zasięg ale za to większe obrażenia niż Laser rifle. 


 

 

Mój build najczęściej był podobny do tego tutaj
 

Ja robię coś podobnego do tego http://koziol.info.pl/2011/12/fallout-2-uniwersalny-zolnierz-czyli-jak-stworzyc-prawdziwego-zabijake/i póki co gra się wybornie :P

Link to post
Share on other sites
Dużo lepiej nastawić się na samochód (jeśli jeszcze o tym nie wiesz, to można go zdobyć) jako przenośny kufer niż na kompanów jako tragarzy.

 

O autku wiem, właśnie będę niedługo stawiał go do życia bo znając moje zamiłowanie do zbieractwa długo bez niego nie pociągnę :P Sulik i Vic już obciążeni prawie na maxa :D

Link to post
Share on other sites
Właśnie myślę o nim, ewentualnie Pulse Rifle tyle że ma on mniejszy zasięg ale za to większe obrażenia niż Laser rifle.

To już kwestia indywidualnych preferencji, ja wolałem wyjść z pola rażenia przeciwników i punktować ich z daleka.

Większość osób jednak woli maksymalną siłę rażenia na krótkim dystansie, często w trybie burst.

 

Gra technicznie jest bardzo podobna do F1 i to co Ci się dobrze sprawdzało w pierwszej części najpewniej zaspokoi Twoje oczekiwania również w drugiej odsłonie serii.

 

Piękne w tej grze jest właśnie to, że jest tak wiele sposobów na jej skończenie.

Jej liniowość jest ograniczona do minimum i na tamte czasu gra była rewolucyjna w podejściu do rozgrywki.

 

Pamiętam jak mój kolega podjął się wyzwania w postaci przejścia tej gry nie ginąc. Jak mu postać zginęła zaczynał od początku. Starał się maksymalnie wcielić w rolę bohatera, który jak w prawdziwym Świecie, bojąc się śmierci, stara się przetrwać za wszelką cenę. To wymuszało zupełnie inną taktykę, walkę traktował jako ostateczność. Nie prowokował potyczek i rozwijał takie zdolności jak outdoorsman, żeby móc unikać przypadkowych zdarzeń.

 

Jakbyś nie wybrał, ta gra i tak zapewni Ci frajdę ;)

Edytowane przez Cleaner_1980
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...