Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

 

PIS u władzy się długo nie utrzyma.

Przychylam się, z tym, że jeśli PiS w 2019r. odda władzę uczciwie to dopiero będzie cud przebijający nawet cud nad Wisłą w 1920r. :) Jak na razie miażdżą w sondażach nawet robionych tych dla TVN/TVN24.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wielkie słońce narodu, najjaśniejszy wódz RP. Człowiek, którego popiera 101 polaków na 100 badanych, czyli Jar Ek Ka z nowym pomysłem... audyt poprzedniej ekipy.

 

Audytorem jest partia, w której interesie jest to by audyt wypadł jak najgorzej. Audytowany nie ma też szansy na to by się odnieść do czegokolwiek i wyjaśnić wątpliwości przed publikacją wniosków. Ktoś z branży audytorskiej mógły wyjaśnić tej partii, że raport z takiego audytu nie nadaje się nawet do kibla jako substytut papieru toaletowego.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

dla tych wszystkich którzy tak bardzo nienawidzą NFZ

 

"Warto jednak w tym kontekście podkreślić, że (planowane) koszty administracyjne NFZ wciąż stanowią jedynie 1,05% planowanych kosztów ogółem, co w porównaniu do innych państw UE oznacza, że NFZ jest najtańszą w utrzymaniu instytucją finansującą świadczenia dla pacjentów - powiedział rzecznik NFZ.

- Dla przykładu koszty utrzymania systemu czeskiego wynoszą ponad 4% kosztów ogółem, a w innych państwach starej UE kształtują się na poziomie 6-8% kosztów ogółem - dodał."

Jestem przekonany o tym, że koszty administracji prywatnej firmy byłyby zbliżone o ile nie większe. Pomijając to że prywatna firma musiałaby przynosić dochody.


jeszcze link:
http://www.trystero.pl/archives/12374

Link to post
Share on other sites

Jak nie przynosi dochodów, to muszą im kapiury dosłać, lekarz za darmo robił nie będzie. Ale w NFZ jest co innego wadliwe, terminy do lekarzy specjalistów czy terminy na jakiekolwiek zabiegi/operacje.
Poza tym system prywatny już działa i już jest na prawdę tani. 

Link to post
Share on other sites

Tak, cała rodzina za 150 pln miesiecznie.. Jak ktoś myśli ze za taką cene otrzyma kompleksową opieke zdrowotną to nie wiem w jaim świecie żyje..

prywatne ubezpieczenie:
-max do 65 roku życia,

-nie leczy z nowotworów

-stwardnienia rozsianego

-guzów

-chorób wrodzonych

-chorób które sie miało przed podpisaniem umowy

-nie pokrywa kosztów wypadków po alkoholu, narkotykach
-działa do jakiejś puli, a potem pokrywasz koszty operacji sam
-umowa jest podpisywana na rok, a jezeli ubezpieczycielowi nie bedzie sie opłacac cie leczyc to odmowi dalszego ubezpieczenia.
-nie wysyła karetki do nagłych wypadków

-nie refunduje lekow
-składka obliczana jest na podstawie wieku i stanu zdrowia klienta

-nie wypłaca renty

 

Jezeli leczysz sie z kataru, kaszlu, i innych głupot to jak najbardziej prywatnie. Ale jeżeli coś złego się zdarzy, to mozesz liczyc tylko na NFZ. A jak wydajemy najmniejszy odsetek PKB na lecznie z całej cywilizowanej europy, to ja sam nie wiem jak to jeszcze może działać. W dodatku my wydajemy złotówki a na zachodzie euro i oczekujemy takiej samej opieki medycznej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak usprawnić system ale jak czytam, że jakiś szpital dostaje kasę z NFZ na wdrożenie badań albo otworzenie nowego, nowoczesnego oddziału do leczenia jakiejś tam choroby, a dyrektor szpitala przelewa te środki na lokaty żeby później wypłacić premie dla siebie i swoich zastępców to może tu jest problem kolejek do specjalistów? Może by dla przykładu rozstrzelać takiego? Na mój gust mogłoby to uzdrowić sytuację.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Może fundusz w przypadku chorób ciężkich i wypadków nagłych? Bo nie rozumiem dlaczego lekarze typu okulista, ortopeda itp. musi działać państwowo. Jak nie zlikwidować to ograniczyć.


Tym razem Korwin w punkt:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jako ekonomiczny laik mam 2 pytania:

 

1. Jak duży wpływ na ostateczną cenę mercedesa ma cena stali? Czy im cięższe auto tym droższe?

2. Ile mercedesów więcej będzie mógł kupić pracownik zatrudniony w koncernie z branży stalowej jeśli ona splajtuje, a on zostanie bez wynagrodzenia bo mercede dostanie za darmo stal z Chin?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Unia jest potrzebna, ale nie w obecnej formie. Temat wyczerpany.


Gościu mówi, że Nokia upadła, bo Finlandia była sama. Mam rozumieć, że większa integracja w europie by temu zapobiegła? Upadła na skutek najzwyklejszej w świecie konkurencji, która spowodowała, że telefony są dużo tańsze niż kiedyś. Generalnie bardzo trudno się słucha wielu wywodów tego Pana, mimo, że w niektórych aspektach ma rację.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pobożne życzenia.
A zdanie Korwina jest symboliczne i bardziej odnosi się do instytucji unijnych, a nie samej Unii. Nie ma żadnego uzasadnienia dlaczego prawo, które ma obowiązywać w Polsce ma być stanowione poza nią.

Link to post
Share on other sites

Bycie w UE łączy się z tym, że trzeba się dostosowywać do dyrektyw uchwalanych przez UE. Ci co uchwalają to prawo muszą fizycznie gdzieś się zebrać i obradować. Jak to zrobić żeby obywatel jakiegoś kraju nie poczuł się urażony, że poza jego granicami uchwala się prawo, które ma na niego wpływ? Można składać propozycje. Tak na marginesie w PE jest chyba 50 z hakiem posłów z PL, polak jest przewodniczącym RE itd.

 

UE to koncepcja, która ma być czymś co wyrasta ponad egoistyczne interesy każdego narodu. Ja jestem za zacieśnianiem UE z tymi, którzy tego chcą i są tego świadomi. Problemem jest wyrównywanie warunków życia w państwach członkowskich tak żeby cześć społeczeńst nie czuło się europejczykami drugiego sortu, nie straciało zaufania do UE i nie leciało głosować na populistów pokroju Kaczyńskiego bo UE ich okrada. Poza tym mocna UE będzie partnerem dla USA i Rosji bardziej niż poszczególne skłócone ze sobą europejskie plemiona. Chyba nikt się nie łudzi, że sama Polska może być partnerem dla USA?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sens w tym, żeby Unię zmieniać. Niestety Unia na kształt stanów zjednoczonych Ameryki jest w Europie niemożliwa, zbyt się różnimy między sobą. Co do czucia się europejczykiem drugiego sortu, przecież nikt nam nie każe w rejonie mniej rozwiniętym gospodarczo mieszkać, ludzie z Podkarpacia wyjeżdżają do dużych i brudnych miast, żeby podnieść swój poziom życia, tak samo Polacy wyjeżdżają tam, gdzie warunki do życia są lepsze. Co do partnerstwa to zależy o jakim partnerstwie mówisz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/skorzystala-z-programu-500-plus-odmowiono-jej-zasilku,649115.html

 

...."- MOPS twierdzi, że powinnam tak nimi zagospodarować, żeby mi na wszystko wystarczyło. A mi się wydaje, że to 500 plus jest na dzieci, żeby kupić im to, co jest najpotrzebniejsze, a nie na to, żebym kupowała proszki, płyny, opał lub opłacała czynsz - mówi."...

 

Co za patologia...

Link to post
Share on other sites

przypuszczam że w przyszłym roku już zniknie to 500+ bo nie będzie na to kasy

true story about 500+

 

Złożyliśmy papiery w kwietniu.

Załapaliśmy się na 15 miesięcy tej darowziny bo młody ma 17 lat w czerwcu a młoda 5,5

Żona się pytała czy potrzebują akty urodzenia dzieci

Otrzymała odpowiedz z fochem: "nie oczywiście że nie, my sobie wszystko sami sprawdzimy mamy dobry system. Państwa sytuacja jest najprostsza bo nie ma kryterium zarobkowego więc szybko pójdzie"

25 maj telefon że właśnie sprawdzają nas i trzeba donieść akt ślubu bo nasz syn ma inne nazwisko niż matka i to wzbudziło ich wątpliwości

żenada na maksa

skoro jest z innego małżeństwa to chyba może mieć inne ...

Poza tym wychodzi na to że jak sobie wpiszesz 5 dzieci z tym samym nazwiskiem to masz szansę że to rpzejdzie bo oni to chyba sprawdzają po łebkach...

Do dziś nie ma kasy , pewnie dostaniemy ostatniego dnia za 3 miechy

Śmiech na sali

Do tego żona jak poszła z aktem ślubu to jedna osoba obsługiwała ludzi a 4 paliły fajkę gdzieś tam obok...

Edytowane przez lukyeti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chory kraj i tyle

Mogliby zmniejszyć podatki (lub całkowicie je usunąć ) na ciuchy dla dzieci

Ceny teraz to wołają o pomstę do nieba

Kurtka zimowa na mnie 199zł (194cm) kurtka na dziecko 149zł (134cm)

Spodnie na mnie 99zł (36/36) na dziecko 79zł (134cm)

 

A z tą patologią to jest totalne przegięcie

Człowiek pracuje żeby zapłacić kredyt, czynsz, opłaty , ledwo starcza od 10-10 a tacy narobią sobie 4-5dzieci, dostaną kasę na mieszkanie , jedzenie, i jeszcze 500+

Nie tędy droga...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

luk, zwolnienia podatkowe mają sens, ujemny podatek dochodowy ma sens. 500 plus z założenia nie poprawi na tyle dzietności, żeby problem demograficzny nas nie obowiązywał. Więc to było zwykłe przekupienie wyborców. Tymczasem gospodarczo słabniemy, inwestorzy się wachają czy w Polsce dalej inwestować, bo nie wiadomo co władzy do łba strzeli, ratingi nam się obniżają, złotówka słabnie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

no im się wydaję że na naszym podwórku mogą sobie robić co im się podoba

wszystko w imię "dobra ojczyzny"

nie mówię że za PO było świetnie ale widać było że Polska jest dobrym miejscem do robienia interesów

mało tego z tego co widziałem to nawet turystycznie Polska zaczęła być ciekawym krajem

a teraz? strach pomyśleć...ino patrzeć jak na granicy otworzą budki i każdy turysta dostanie obowiązkowo różaniec i modlitewnik :P

 

swoją drogą mamy ciekawy kraj

dostałem w pracy akcje JSW na starcie ktoś je wycenił na 136zł bodajże (!!!)

od pojawienia się na giełdzie systematyczny zjazd nawet do 8 zł (obecnie 13zł)

nikt za to nie beknie ale ktoś powinien nadzorować takie rzeczy i odpowiadać że tak ogromnie przeszacowanie akcji

wg mnie w dniu emisji one powinny stać 60zł

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Widzę że wszyscy zafascynowani tą dobrą zmianą bo temat umarł

Taki dobrobyt czy wakacje? :D

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale chodzą słuchy że 500+ jest na kredyt :P

Czuje że po kadencji PIS-u nie będzie co w tym kraju zbierać

 

Rozmawiałem ostatnio z kolesiem co robi w angielskiej firmie

Podobno oni nie chcieli wcale wychodzić z unii ale bezrobotne lenie i stare pokolenie poszło na głosowanie i stąd taka du*a wyszła

Najlepszy jest Cameron , namieszał i zostawił to teraz tej biednej kobiecie... :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...