Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Przecież jaka jest kontrola na zewnętrznych granicach UE, gdy miliony imigrantów bez problemu przybywają na teren Europy? Żadna
Teraz przynajmniej ta kontrola jest oficjalnie zniesiona, w praktyce za dużo się nie zmieni. Chociaż na tym Unia miała polegać, że wewnątrz nie miało być granic, ale granice zewnętrzne miały być strzeżone.
 

Link to post
Share on other sites

Ernonator, Z choinki się urwałeś? Może dlatego że Turcja jest krajem granicznym pomiędzy Europą a BW, dlatego ze co dziesiąty Turek nie otrzymuje obecnie wizy i może dlatego że Turcja nie należy do UE i jest odrębna kulturowo i może wreszcie z powodu przez który zdecydowano podjąć się ten krok?

 

@UP,

Dużo się nie zmieni? "Granicą zewnętrzną" staną się Syria, Irak, Iran. Czyli zmieni się bardzo dużo.

Link to post
Share on other sites

To z byciem krajem granicznym EU to już nieaktualne, mamy swoich Greków i Włochów, którzy nie ogarniają własnych granic (przy okazji naszych). Jeśli samych Turków się tyczy to ja osobiście nie widziałem Turków na socjalu. Ogromna większość pracuje i asymiluje. Co do odrębności kulturowej to faktycznie większość jest muzułmanami ale nie zapomnij, że Turcja jest krajem świeckim. Od czasu do czasu znajduje się taki przygłup jak ich obecny prezydent próbujący popchnąć kraj w stronę fundamentalizmu. Jeśli się nie opanuje to będzie tak jak zawsze jest w podobnej sytuacji w Turcji, wojsko wyjdzie z koszar, pozamiata psychopatów, zrobi demokratyczne wybory i wróci do koszar.   

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

zmiana bedzie taka, ze juz nie zobaczymy w wiadomosciach newsow typu "do UE przybylo kolejnych 100k imigrantow".

 

brudasy sie dostana po chichutku do turcji, potem szybko paszport i juz jako "turecki" brudas wyruszy po social do Niemiec czy UK.

 

Kiedys byl taki mem "urodizlismy sie za pozno na odkrywanie nowych ladow i za wczesnie na podboj kosmosu", ale jednak zyjemy w bardzo cieakwych historycznie czasach, tylko te zmiany odbywaja sie tak rozciagniete w czasie, ze czesto nam je zauwazyc.

Link to post
Share on other sites

Czym się różni Turek który pojechał do Niemiec i za******a na niemiecką gospodarkę od Polaka który wyjechał do Irlandii i robi tam na zmywaku , w magazynach czy jako listonosz?

Niczym

Turcja ciekawy kierunek dl UE

Nie na darmo są chyba w 20 najlepszych gospodarek świata i prężnie się rozwijają

Potrafią też chwycić za broń i walczyć o swoje tereny

Serio, mimo tego że mieliśmy w historii z nimi niezłe utarczki to bardziej mi się podoba ich postawa niż Greków czy Włochów.

Link to post
Share on other sites

Jeśli samych Turków się tyczy to ja osobiście nie widziałem Turków na socjalu. Ogromna większość pracuje i asymiluje.

No widzisz , Ty nie widziałeś. Moja ciotka mieszkała 40 lat za granicą sąsiadując (przez płot) z Turkami. Chłop zostawiał kobietę w domu i prawie nigdy nie wychodziła dalej niż kraniec swojego podwórka. Nie szło zamienić z nią słowa bo nie odpowiadała na nic innego niż dzieńdobry...glownie też dlatego że nie znała języka.

 

Ja nie chcę tutaj generalizowac , ale doswiadczenia moje i znajomych są zgoła inne. A jeśli będzie ich więcej a będzie, jeśli będą mieli własne dzielnice i gminy to absolutnie nie będą mieli potrzeby się asymilować. Widziałeś ostatnio marsze Turków w Niemczech ze sloganami "To nasz kraj, odbijemy go Wam" ?.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czym się różni Turek który pojechał do Niemiec i za******a na niemiecką gospodarkę od Polaka który wyjechał do Irlandii i robi tam na zmywaku , w magazynach czy jako listonosz?

 

oczywiscie ze niczym, tylko jednak statystycznie to  polacy czesciej podejmuja prace niz osoby z krajow muzulmanskich, ktore wola byc na zasilku. Kolejna kwestia to narzucanie swojej kultury obywatelom danego panstwa vs. dostosowanie sie do miejscowych obyczajow. 

 

Jesi ci "uchodzcy" maja przyjechac nawet do nas i zaczynac od zera, to uwierz mi malo kto bedzie mial cos przeciwko. Tylko trzeba pracowac, a to dla nich moze byc zbyt duzy wysilek :)

Link to post
Share on other sites

Turcy są tylko częściowo zeuropeizowani. Połowa Turków to radykaliści jak reszta ciapków tyle, że oni nie mieli wstępu do UE a teraz będą mieli nieograniczony. Znam pełno tureckich rodzin gdzie ona siedzi w chacie ze stadem bachorów w Niemczech i nic nie robi a mąż coś tam na boku ciągnie. Oczywiście social to podstawa utrzymania.

 

Imigranci z Polski w takim UK wcale nie są lepsi bo praktycznie każdego co znam to po przyjeździe do UK poleciał po benefity. Tylko w internecie chwalą się jak to ciężko pracują Polacy w UK ale to nie prawda. 90% wykonuje prace nie wymagające kwalifikacji zawodowych.

Ogólnie to ja jestem za tępieniem imigrantów. Od tych z Polski można zacząć bo to same pasożyty. Jeżeli chodzi o tych pseudo uchodźców to mam nadzieję, że w końcu ustawią karabiny maszynowe na granicach i będą pruć do każdego kto będzie rozcinał płot i chciał się przedostać. Nie rozumie prostego polecenia to kula w łeb.

Link to post
Share on other sites
Imigranci z Polski w takim UK wcale nie są lepsi bo praktycznie każdego co znam to po przyjeździe do UK poleciał po benefity. Tylko w internecie chwalą się jak to ciężko pracują Polacy w UK ale to nie prawda. 90% wykonuje prace nie wymagające kwalifikacji zawodowych. Ogólnie to ja jestem za tępieniem imigrantów. Od tych z Polski można zacząć bo to same pasożyty. Jeżeli chodzi o tych pseudo uchodźców to mam nadzieję, że w końcu ustawią karabiny maszynowe na granicach i będą pruć do każdego kto będzie rozcinał płot i chciał się przedostać. Nie rozumie prostego polecenia to kula w łeb.

 

 

Widocznie twoi znajomi nie należą do ludzi pracowitych. Ja znam tylko takich, którzy pracują ciężko do upadłego i dzięki temu kupują domy, zakładają rodziny i żyją jak należy.

 

Tekstu o tym, że Polacy w UK to same pasożyty nie będę nawet komentować, bo widać że oceniasz to tylko po swoich kolegach,

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, że masa zwykłych imbecyli z Polski pojechała na wyspy. Jednak wielu jest też ludzi prawych i porządnych. Nie wolno generalizować.
Odnośnie imigrantów, przyjeżdżają tutaj tacy, co liczą na zapomogi socjalne, a nie na pracę. Ci co chcą pracować są be, bo będą odbierać pracę Niemcom, gdyż będą w stanie pracować za mniejsze pieniądze. Wtedy by się związki zawodowe oburzały, że psują rynek pracy.

Link to post
Share on other sites
Jeszcze wracając do Janusza, polityk powinien być przede wszystkim skuteczny, to znaczy realizować swój program wyborczy. Czy Korwin przez te 40 lat, czy tam ile jest obecny w politye, zrealizował cokolwiek ze swojego programu? Gdyby wykazywał troche empatii i kultury, dał sie poznać jako osoba racjonalna napewno uzyskałby wieksze poparcie. Dlaczego tego nie robi? To poprostu wariat, cos mu sie w głowie poprzestawiało i to konkretnie. Zresztą nie jemu jednemu.. Publicystą jest dobrym ale politykiem żadnym. Dostał się do parlamentu UE ale czy jest w stanie coś w nim zmienić? Czy wszedł z kimś w koalicje?

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Barrack Obama odstawił szopkę i pogratulował Angeli Merkel. Powiedział, że jest dumny z jej postawy wobec uchodźców i z postawy Niemców. Szkoda, że nikt go nie zapytał czy jest zainteresowany wzięciem udziału w tej wzniosłej akcji i przyjęciem do siebie jakiejś części. Tym bardziej, że udział usa w wywołaniu tej migracji jest znaczny.

Link to post
Share on other sites

Mechanizmy społeczno-gospodarcze są na tyle skomplikowane, że nie ma takiego człowieka na świecie, który by wiedział jak rządzić, żeby wszyscy mieli dobrze. Bo słowo "dobrze" dla wielu ludzi znaczy co innego. Polskę ogranicza to, że jest krajem zależnym od UE i NATO. Część decyzji musi byc konsultowane i zaakceptowane przez rząd europejski. Poza tym władza musi ścierać się z pewnymi paradoksami np. weszliśmy pod skrzydła UE w 2004r. miało to odmienić ekonomicznie Polskę a po 2005r. Polacy zaczęli masowo wyjeżdżać z kraju. Dlaczego? Powinni chyba przyjeżdżać z emigracji? Czynnikiem, który hamuje rozwój to niechęć do podejmowania trudnych decyzji, tylko po to by nie narażać się wyborcom. Każda partia, które chce wygrać wybory musi coś zaoferować wyborcom. Im większy pakiet socjalny oferuje, tym wyższe prawdop. że wygra wybory bo natura ludzka, nie tylko Polaka ale ogólnie człowieka, jest taka,że bardziej lubi BRAĆ niż DAWAĆ. Jeśli jakakolwiek partia polityczna zacznie gadać ,że: musimy oszczędzać, musimy zredukować administrację o 50% od zaraz, musimy dawać ludziom wędki niż ryby to natychmiast przegrywa wybory . Oczywiście takie podejście nakręca spiralę zła tj. niszczenie gospodarki. Ale kogo to obchodzi. Liczy się tylko wygrana w wyborach i NIC więcej. W 1980 nasza kraj stał się niewypłacalny ale to dla pojedynczego obywatela nie miało większego znaczenia. Przeżyliśmy smutne i trudne lata 80., przeżyjemy i ten rząd.Nie wierzę w to, że następny rząd coś zmieni w krótkim czasie. Nowi - jeśli nadejdą - będą przywracać ład prawny przez kolejne 4 lata a reformy jak leżały, tak będą leżeć. Każdy polityk wie,że w tak zadłużonym kraju, który dodatkowo ma przeogromne wydatki, żadnych reform nie da się wprowadzić, choćby kadencja Sejmu trwała 10lat. W dalszym ciągu pieniądze będą przejadane. Notowania obecnej władzy są nadal bardzo wysokie - nic dziwnego, skoro rozdają pieniądze za free. Jednakże, kiedyś musi nastąpić krach, bo on już był u nas i w Rumunii w 1989r. , był w Grecji a aktualnie niespokojnie robi się we Francji - są tam zamieszki spowodowane faktem, że rząd chce skasować sielankę w postaci 35h tygodnia pracy i zabrać część przywilejów. Ciekawe jak będzie u nas za parę lat. Jak na razie po 1989r. pomysłów na Polskę było wiele , ten realizowany od października 2015 wydaje się być pomysłem o krótkim zasięgu.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

Poza tym władza musi ścierać się z pewnymi paradoksami np. weszliśmy pod skrzydła UE w 2004r. miało to odmienić ekonomicznie Polskę a po 2005r. Polacy zaczęli masowo wyjeżdżać z kraju. Dlaczego?

 

Bo otwarto granicę. Wtedy w Polsce było dość wysokie bezrobocie chyba, więc po wejściu do UE masa ludzi pojechała za robotą. Ta część, która jej nie miała ale też ta nie bardzo zadowolona z zarobków tutaj. Otwarta granica i pokusa zarobienia tam zdecydowanie lepszych pieniędzy była większa niż wiara, że w RP coś się radykalnie i szybko zmieni. Można powiedzieć, że UE wchłoneła sporą liczbę uchodźców ekonomicznych z Polski.

 

PIS u władzy się długo nie utrzyma. Polacy zobaczą, że dostają 500pln, a zabiera się im 600pln. JK i jego świta totalnie nie mają pomysłu na gospodarkę. Widać to chociażby po branży węglowej i jej problemach. Dotychczas ich posunięcia ograniczały się do obsadzenia spółek swojakami o kwalifikacjach tego sortu co ten prezes stadniny z Janowa. Jeśli PO było grupą kolesi i układem to PIS ich przebija w tym kilka razy. Przyszłych wyborów trzeba będzie bardzo pilnować bo przecież ten mały karakan w sytuacji małego popracia dla PIS gotów będzie zarządzić stan wyjątkowy związany z przejęciem Polski przez zarząd żydowski i odwołać wybory jednocześnie przedłużając swoją władzę na kolejne 4 lata. Ktoś mu zabroni? Już dzisiaj jakaś śmieszna kura domowa z jego partii nazywa sędziów TK kolesiami.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...