Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Tak, ale są choroby, które udało się w prawie w 100% wytępić, a teraz przez brak szczepień choroby te powracają. W związku z tym dzieci, które są nie szczepione pozwalają tym chorobom się mutować w bardziej pokaźny sposób, przez co zwiększają ryzyko zachorowania dziecka zdrowego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

No i to jest jakiś argument, a nie że alkohol jest gorszy.

 

To nie jest mój argument za marihuaną tylko pokazywałem idiotyzmy i swojego rodzaju hipokryzję państwa, które coś bardziej szkodliwego dopuszcza i zarabia na tym jak diler ; - ) ... a coś mniej szkodliwego nie. Pal licho jeszcze tą normalną ale leczniczą już dawno bym zalegalizował jak pomaga chorym osobom. A nasz rząd myśli i myśli i duma. Opcje są dwie, albo są ignorantami albo działają na rzecz przemysłu farmaceutycznego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale dlaczego większość ma narzucać coś jednostkom. 

 

Bo taki mamy ustrój. I tyle. Jest wiele krajów, w których jest inny - tam można próbować swoich sił. A wszelkie podpisywanie pod demokrację praw mniejszości, wolności i innych bzdur - jest wykrzywianiem tego ustroju. Nie napiszę że jest dobry czy że jest zły (milion much na g*** nie może się mylić), ale w takim kraju żyjemy i mamy się dostosować. Bo anarchia lepsza nie będzie i do niczego dobrego nigdy nie doprowadziła.

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego, że Polska ma napisane, że jest demokratycznym państwem prawa. Zatem po wyborach demokratycznych rządy sprawuje się w oparciu o prawo. W Polsce o tym prawie niestety zapomnieli obecni rządzący i podczas sprawowania władzy łamią prawo zasłaniając się tym, że zostali "demokratycznie wybrani".

Link to post
Share on other sites

A konkretnie o którym przepisie mówisz? Co do rządzących - ja obecnie nie podpisuję się pod żadną opcją (czy to rządząca czy w opozycji). Wszyscy razem i jak zawsze co innego mówili i co innego robią. Po 1989 roku w kółko ta sama ekipa tylko naklejki zmienia.

Link to post
Share on other sites

Winę i konsekwencje tego,że teraz rozmontowuje Polskę PiS ,ponoszą moim zdaniem ci,którzy do wyborów nie poszli. Konstytucja i prawo wyborcze jest jakie jest. Jeśli do wyborów poszło 55% uprawnionych i 70% z nich zagłosowało na PiS,to wcale nie znaczy.że zostali wybrani większością społeczeństwa. Mimo to,zgodnie z prawem,mogą rządzić i tyle. Ja już raczej schodzę powoli ze sceny życia,wy wchodzicie. Powiem szczerze,nie zazdroszczę i współczuję.Pozdrawiam...:)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja z kolei zawsze unikam mówienia o tym, że pis nie ma prawa twierdzić, że wybrała ich większość bo tworzy to precedens, że każda kolejna ekipa będzie stosowała ten sam trik, a później być może jeszcze odmawiała wygranej partii prawa do rządzenia. Ci co nie poszli do wyborów sami są sobie winni i nie powinni szczekać, że oni na pis nie głosowali i to nie jest ich rząd. To jak najbardziej jest teraz ich, jako polaków, rząd.

 

Pis wygrał bo dobrze zagrał, obiecał wszystko wszystkim grupom. Idealnie wykorzystał taśmy. Teraz Duda wycofał się z pomocy frankowiczom, czyli ich zwyczajnie oszukał. Szydło wielkiego planu ratowania górnictwa też nie ma... nikt go nie ma od lat, każdy boi się zrobić z tym porządek. I teraz mamy jak mamy, nasz świecki prezydent uczestniczył w koronacji Jezusa Chrystusa na króla naszego swieckiego państwa ; - )

 

Co do narzucania przez prawo i większość swojej woli mniejszości to wszędzie tu trzeba iść na jakieś kompromisy. Nie da się tworzyć prawa pasującego wszystkim. Ja ze swojej strony poddawałem w wątpliwość sens zakazu posiadania marihuany i dostępu do marihuany leczniczej dla chorych bo w mojej opinii taki zakaz nie jest w interesie społeczeństwa. Chorzy by mieli lek, dopalacze pewnie by zdechły, przestępcy by na tym nie zarabiali, towar byłby lepszej jakości.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

hajper, w państwie prawa są pewne reguły, których łamać nie można. Wybory wygrasz to nie oznacza, że możesz robić co Ci się tylko podoba. Akty prawne są od tego, żeby hamować rządzących od podejmowania pewnych decyzji.
W obecnej sytuacji nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy dana ustawa jest zgodna z konstytucją czy też nie z prostego powodu. Trybunał nie działa, więc obecnie mogą przepchać wszystko co im się podoba i to też robią.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Czyli dalej bez konkretu. Coś łamią, ale nie wiadomo co. Jeśli chodzi o TK to w obecnej formie powinno się to zlikwidować. Sędziowie wybierani przez partie? Przecież to z miejsca będzie tak poustawiane, żeby przepychać ustawy aktualnie rządzących. Czy to PIS czy to PO czy inne dziadostwo - i tak przyklepią. Ale jeśli już czepiamy się prawa i jego łamania,to chcąc zachować państwo prawa róbmy to konkretnie - a nie że w telewizji mówili, gdzieś jest przepis ale nie wiadomo gdzie i w ogóle nie wiadomo. 

Link to post
Share on other sites

Donald także obiecywał Zieloną Wyspę a pierwszy z niej uciekł . Populizm jest stałym elementem programu każdej partii politycznej od 1989 roku  , która zmienia chorągiewki . Co do Trybunału Platformersi zaczęli go rozwalać ,  ale nie zdążyli dokończyć , Jarek wykorzystał okazję . Liberałowie myśleli , ze będą panować wiecznie , a tutaj niespodzianka . Tłumaczą , ze oni są światli , a winę ponosi ciemny lud . Wielu artystów popierało PO w zamian za lukratywne posady , przypomina mi się  Władysław Broniewski , autor ,,słowa o Stalinie ,, . 

Edytowane przez Yokai
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Było faktycznie,może i nie najlepiej,ale jest dużo gorzej. 500+,to ok. 25 butelek wódki,więc szybko wraca do kasy. Można to było zrobić mądrzej i rozsądniej. Należało poświęcić trochę więcej czasu ,na przygotowanie tego "zabiegu". Nazwiska i poziom ludzi,siedzących na naprawdę poważnych stołkach,są dowodem,że to właśnie "ciemny lud" ich wybrał. Kościół K-ki bardzo im w tym pomógł,bo ma w tym swój interes,co każdy katolik lub nie,powinien widzieć. Czy powinno się bronić "lepszego zła" ? Myślę,że tak,jeśli nie ma innego wyboru.

 

Edit: Yokai,a co obiecywał Kaczor i gdzie ucieknie ? Chyba do Korei (tej gorszej)...

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Racja co do 500+. Pomoc społeczna wie, które rodziny nie są patologiczne - i taka niech dostaje pieniądz. Ale tam gdzie jest alkohol - albo produkty typowo dla dziecka albo bony na zakup określonych produktów. Wiadomo, że większość nakupowałaby sprzętu i potem wymieniła na wódkę - no ale co zrobić. U nas zawsze ktoś, gdzieś znajdzie obejście. A chore przyklejenie do KK (i sama ta instytucja) mam nadzieję, że kiedyś zostanie rozliczona.

Link to post
Share on other sites

Platforma tak jak każda inna partia obsadzała swoich ludzi na stołkach, ale takiego nepotyzmu jak w tej chwili chyba nie było w historii III RP. PiS swoich ludzi pcha wszędzie, od telewizji publicznej na stadninie koni skończywszy, po prostu lecą z góry na dół i wywalają wszystkich nie swoich.


Co do łamania prawa, ustawa o TK jest oczywiście nie zgodna z konstytucją. Co za tym idzie prezydent również złamał prawo. Kolejne, które nie wszystkie weszły w życie: ustawa o zgromadzeniach, ustawa o wieku emerytalnym. Pomijając to jest wiele ustaw, które są oburzające i nie chodzi tutaj w ogóle o kwestie prawne jak chociażby ustawa o obrocie ziemiami rolnymi, nowa akcyza na samochody, ustawa o zakazu handlu w niedzielę, poza tym zaczynają się masowe kontrole skarbowe, które uwalą wielu przedsiębiorców, plan Morawieckiego to też jest jedna wielka tragedia, o mniejszych akcjach typu ucięcie dotacji jakimś naukowcom itp. to szkoda nawet gadać. To tak na szybko co mi się przypomniało, ale tych absurdów przez ten rok było więcej niż przez 8 lat rządzenia platformersów. Aha, zabranie emerytur byłym SB'kom itp również jest bezprawne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Prawo nie powinno działać wstecz - ale nie u nas. Od zawsze po przepchnięciu bubla ludzie musieli grubo płacić, żeby zaspokoić rządzących. Barony SLD, Platforma, teraz 500+ i kościół - NIE było u nas rządu, który działałby dla dobra kraju. Mnie nie podoba się, że nagle teraz obrońcy uciśnionych i 'demokracji' się obudzili, jak to jest źle. Szczególnie, że większość w dzień wyborczy grzała torbę na kanapie.

Link to post
Share on other sites

Skala działania obecnie rządzących i ich pychy, zarozumiałości oraz ignorancji jest zatrważająca. Czegoś takiego na taką skalę nie było. Chociaż poprzednia ekipa rządząca również nie była lekko mówiąc idealna, to nie działała w sposób tak bezczelny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Skala działania obecnie rządzących i ich pychy, zarozumiałości oraz ignorancji jest zatrważająca. Czegoś takiego na taką skalę nie było. Chociaż poprzednia ekipa rządząca również nie była lekko mówiąc idealna, to nie działała w sposób tak bezczelny.

 

Była dokładnie taka sama. Od prezesa Lotu przez spółkę EURO2012 i prezesa fryzjera.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...