Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

jak dla mnie więżniowie powini byc używani do melioracji rzek oraz konserwacji torów kolejowych czyli czynnościk, które po PRL kompletnie zarzucono. Przy okazji nauczyli by się pracować, może obsługiwać maszyny ? OD razu cześciowa resocjalizacja by była. Na grzyba komu darmozjady, które mają wyżywienie lepsze niż kobiety na porodówkach...... lub obłożnie chorzy.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem więźniowie już pracują. Chcieliśmy w firmie zatrudnić... wszyscy zajęci, kontrakty mają podpisane.

 

 

 

Wyjaśniłem to kilka postów wcześniej - jeśli teraz karze się ludzi za samoobronę ze skutkiem śmiertelnym, to posiadając broń palną podczas obrony skuteczność wzrasta. Przed upowszechnieniem dostępu do broni palnej należy najpierw zmienić prawo dotyczące obrony własnej i jej konsekwencji, bo w obecnym stanie nie ma sensu.

 

Czyli chcesz najpierw komuś dać prawo do zabicia napastnika jak jesteśmy atakowani w jakikolwiek sposób i uznajemy, że nasze życie lub zdrowie jest zagrożone, a później prawo do posiadani broni. Ta kwestia nie jest taka łatwa dlatego ja generalnie jestem za tym żeby przykładowo 2 gości się biło i wybiło sobie zęby zamiast tego, że jeden wyciąga broń i zabija drugiego bo uznał, że jego życie jest zagrożone. I tak nie uregulujesz wszystkiego przepisami, i tak nie zrobisz porządku z trudnymi sprawami, i tak sądy będą się czesto głowić, a "wygra" ten kto ma więcej świadków i lepszego adwokata. Załatwisz tylko łatwiejsze przenoszenie się na tamten świat w takich sytuacjach.

 

 

 

W konsekwencji możemy doczekać czasów powrotu do wartości europejskich - nie unijnych. Partiotyzm zacznie być najważniejszy, każdy kraj będzie walczył o tożsamość narodową - nie wspólnoty. Zacznie być po prostu modna miłość do ojczyzny oraz jej wysławianie na arenie międzynarodowej

 

Ja lubię wzniosłe idee. Tylko z nimi i pewnymi pomysłami jest często tak, że na papierze są ok, a realizacja ssie. Ale.... pewnie 2/3 populacji świata zachwyca się pompatycznymi, pełnymi patosu filmami made by Hollywood, które często w końcówce mają przesłanie o tym jaka to globalna wioska ten świat i jak ludzie powinni się trzymać razem. Zapomnieć o dzielących ich różnicach, współpracować razem, znosić bariery, uprzedzenia itd. A tu widzę tylu chetnych żeby UE "rozbić znowu na małe plemiona". Ja serio pawia puszczam na lansowane u nas modele patriotyzmu. Człowiek to dla mnie człowiek. To, że ktoś jest polakiem/jest z Polski nie ma dla mnie żadnej wartości. Jestem za rozwijaniem UE, z ujednoliconymi zarobkami, emeryturami, służbą zdrowia, wspólną armią itd. Polak powinien na to przystać bez mrugnięcia... w  końcu codziennie zazdrości sytuacji Niemcowi, Francuzowi, Anglikowi itd. Ni polski górnik, ni polski rolnik nie będzie już ciemiężony przez własny rząd, będzie szczęśliwy pod europejskim.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Z tego co wiem więźniowie już pracują. Chcieliśmy w firmie zatrudnić... wszyscy zajęci, kontrakty mają podpisane.

Pracują za częstsze przepustki albo za pieniądze dla siebie, a to nie o to w tym chodzi.

 

 

 

Czyli chcesz najpierw komuś dać prawo do zabicia napastnika jak jesteśmy atakowani w jakikolwiek sposób i uznajemy, że nasze życie lub zdrowie jest zagrożone, a później prawo do posiadani broni. Ta kwestia nie jest taka łatwa dlatego ja generalnie jestem za tym żeby przykładowo 2 gości się biło i wybiło sobie zęby zamiast tego, że jeden wyciąga broń i zabija drugiego bo uznał, że jego życie jest zagrożone. I tak nie uregulujesz wszystkiego przepisami, i tak nie zrobisz porządku z trudnymi sprawami, i tak sądy będą się czesto głowić, a "wygra" ten kto ma więcej świadków i lepszego adwokata. Załatwisz tylko łatwiejsze przenoszenie się na tamten świat w takich sytuacjach.

Widzę, że masz problem z konkretami. Jeśli ktoś wchodzi mi do domu, to powinienem mieć prawo zrobić z nim co uważam za konieczne. Nikt nie powinien mieć prawa naruszania mojego lokum. O to chodzi - to nie jest skomplikowane, to jest łatwe do uregulowania. Jeśli ktoś wtargnie Ci do domu masz prawo go odstrzelić, zadźgać, etc. bo zagraża Tobie i Twoim domownikom. Tyle w temacie. Trzeba zacząć od tego.

 

 

 

Zapomnieć o dzielących ich różnicach, współpracować razem, znosić bariery, uprzedzenia itd. A tu widzę tylu chetnych żeby UE "rozbić znowu na małe plemiona". Ja serio pawia puszczam na lansowane u nas modele patriotyzmu.

To sobie puszczaj tego pawia. Jeśli nie rozróżniasz patriotyzmu od fanatyzmu to też niedobrze. "Lansowane" modele patriotyzmu. Jeśli imponują Ci debile ustawiający flagę Francji po tragedii w Paryżu na zdjęcia profilowe facebooka, a np. olewający święta narodowe, to szczerze gratuluję. UE sama rozbije się na same plemiona - kwestia najbliższych lat. Wtedy zobaczymy jak będziesz lansował to co narzuca "zachód" - patriotyzm. Wtedy będziesz rzygał lanserami UE.

 

Tak gwoli Twojej kwiecistej mowy - jakie są bariery między europejczykami? Jakie uprzedzenia? Chyba głównie uprzedzenia do polskiego narodu i bariery im stawiane za granicą. Ktoś gardzi Twoim narodem, ktoś pluje Ci w twarz a Ty nadal chcesz się integrować. Nie chodzi o to by unosić się honorem i strzelać przysłowiowego focha, lecz wziąć się za robotę, żeby oponent sam poprosił Cię o przyjazd do jego kraju. Tak bardzo chcesz gonić za zachodem, a Twoje podwórko kuleje - UK ma dość Polaków pracujących w Anglii i odbierających zasiłki na ich dzieci mieszkające w PL.

 

 

Jestem za rozwijaniem UE, z ujednoliconymi zarobkami, emeryturami, służbą zdrowia, wspólną armią itd. Polak powinien na to przystać bez mrugnięcia... w  końcu codziennie zazdrości sytuacji Niemcowi, Francuzowi, Anglikowi itd.

Zauważalne jest u Ciebie zaślepienie dobrami unijnymi bez jakiejkolwiek wiedzy o negatywnych regulacjach Niemców, Francji, itp. Zacznij czytać od norm emisji CO, CO2, NOX itp - co ma na celu, jakie przepisy obowiązują na świecie, jaki ma wpływ Europa na losy świata pod tym względem (np. USA, Indie i ich normy). 

 

Jak chcesz rozwijać UE polskim narodem? Jak chcesz ujednolicać zarobki? Tym że, w europarlamencie wprowadzą ustawę o wyrównaniu zarobków we wspólnocie? Nie widzisz jak jesteś dymany przez UE? Jak naiwnych polaczków mamią gadkami o polskim rozwoju gospodarczym - znacznie szybszym niż w innych krajach? Jak Polskę wydymała Anielcia rurociągiem północnym? Kupują gaz taniej niż Polska mimo jednego frontu? Jak nakładają normy emisji spalin, a następnie startują w przetargach na sprzedaż technologii energii atomowej? Człowieku - Polska nie ma potencjału przemysłowego - nie ma własnych liczących się na świecie marek - wszystko zostało wyprzedane.....Polsce odbiera się pozyskiwanie energii z jej zasobów poprzez wprowadzanie limitów emisji spalin, gdzie w USA czy Indiach jadą w komin na całego? Polskie jabłka skupowane przez Niemcy, które następnie wędrują do Rosji? Czy Ty nie widzisz jak UE buntowała polski rząd przeciwko Rosji, a sama prowadzi lukratywne biznesy gospodarcze z dawnym ZSRR? Czy Ty nie widzisz, że małe kraje UE nie mają suwerenności? Z ust europosłów padają groźby, że jeśli nie przyjmiemy danej liczby imigrantów, to poniesiemy srogie konsekwencje? Czy Ty nie widzisz do czego całe to szambo się ucieka? Multikulti, prohomopedalo? Dewianci seksualni mają większe prawa od heteroseksualnych ludzi, którzy reprodukują ten gatunek. Zwyzywaj geja - poniesiesz konsekwencje, lecz kiedy on Cię zwyzywa wszystko jest ok, tylko nie waż się mu odpyskować bo i tak będziesz przegrany. 

 

Zrozum w końcu, że jeśli Polska nie zacznie stawiać na własny biznes - nie inwestorów zagranicznych - to nigdy nie zrównamy się zarobkami z zachodem. Zagraniczni przedsiębiorcy są objęci ulgami podatkowymi, a polskie firmy aż takich benefitów nie mają - jak więc polska firma ma szansę konkurować z jej zagranicznym odpowiednikiem? Z większych ulg podatkowych może lepiej rozhuśtać dział PR, wykupić więcej czasu antenowego, zatrudnić więcej pracowników niż polski rzemieślnik. Polacy się cieszą, są dumni z członkostwa kiedy słyszą jak VW zaczyna produkować pod Wrocławiem.....a Jaguar olał Polskę - dlaczego? Bo nie otrzymał od polskiego narodu za darmo pożądanego areału, bo nie otrzymał dodatkowych ulg itp. Ludzie myślą, że taka fabryka kupuje grunt pod budowę za własną kasę, a następnie zatrudnia tysiące osób - łał, korpo zainwestowało w Polsce - tak się wydaje, no nie? To na pewno dzięki temu, że jesteśmy w UE, no nie? gó**o prawda - Polska musiała oddać za friko pewien obszar, żeby w zamian tego tysiąc "pińcet" ludzi dostało pracę.

Edytowane przez rysiooo
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

UE działa pod dyktando dwóch najsilniejszych państw, czyli Niemiec i Francji. Nie mamy szans będąc w UE ich dogonić, bo obu tym krajom silna Polska nie jest do niczego potrzebna. 

Swoją drogą zastanawia mnie, że wybory wygrywa partia narodowo-socjalistyczna, a z moich obserwacji wynika, że około 80% ma poglądy bardziej lub mniej wolnorynkowe, czegoś tutaj nie rozumiem.

Link to post
Share on other sites

UE działa pod dyktando dwóch najsilniejszych państw, czyli Niemiec i Francji. Nie mamy szans będąc w UE ich dogonić, bo obu tym krajom silna Polska nie jest do niczego potrzebna. 

 

Swoją drogą zastanawia mnie, że wybory wygrywa partia narodowo-socjalistyczna, a z moich obserwacji wynika, że około 80% ma poglądy bardziej lub mniej wolnorynkowe, czegoś tutaj nie rozumiem.

Nie zauważasz też, że liberałowie w tym kraju mają mniej liberalne dokonania niż socjaliści :D

SLD i PIS, obie w latach 2001-2007 pokazały więcej liberalizmy gospodarczego niż pseudo liberałowie dla których liberalizm to jedynie prywatyzowanie za bezcen...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zależy w jakim kontekście liberalną, w kontekście gospodarczym to niestety ale nie bardzo. Tak bardzo boli, że to PiS rządzi samodzielnie, a wartościowi ludzie, którzy mogliby dobre zmiany wprowadzać będą przez 4 lata siedzieć jako opozycja sejmowa, która nic nie może lub poza sejmem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zależy w jakim kontekście liberalną, w kontekście gospodarczym to niestety ale nie bardzo. Tak bardzo boli, że to PiS rządzi samodzielnie, a wartościowi ludzie, którzy mogliby dobre zmiany wprowadzać będą przez 4 lata siedzieć jako opozycja sejmowa, która nic nie może lub poza sejmem.

Kto jest taki watościowy? Dawaj po nazwiskach ;)

Link to post
Share on other sites

Spider - i tak średniowiecze wróciło do kraju...,a radość zapanowała wśród tłustych,czerwonych beretów..Tylko Bóg jakby posmutniał.

Za platformy staliśmy w gónwie po pas. Teraz po szyję...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Spider - i tak średniowiecze wróciło do kraju...,a radość zapanowała wśród tłustych,czerwonych beretów..Tylko Bóg jakby posmutniał.

Za platformy staliśmy w gónwie po pas. Teraz po szyję...

oJ, CHCIAŁBYM

Europe_map_1600.jpg

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wstawiłeś mapę polityczną z okresu nowożytności.

E Tam. No to cofka lekka i trzeba odciąć Prusy, które wtedy nie były lennem, choć tuż po erze średniowiecza nastąpił Hołd Pruski.

Kolejne terytorium do odcięcia to kurlandia  ( brązowe) i ten wycinek niebieski nad nią. W sumie reszte zostaje.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Unia w Krewie – akt wydany 14 sierpnia 1385 roku przez Jagiełłę, regulujący stosunek Korony Królestwa Polskiego z Wielkim Księstwem Litewskim. Jego rezultatem było włączenie w 1386 roku Litwy do Królestwa Polskiego jako jego części składowej.

 

Polska_1386_-_1434.png


http://r-scale-4f.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p24/i/e48e13207341b6bffb7fb1622282247b/973f1c02-1949-11e3-9479-0025b511229e.jpg?type=1&srcmode=0&srcx=432&srcy=6&srcw=1146&srch=1146&dstw=216&dsth=216&quality=85

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...