Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Jeszcze raz przeczytaj co napisałem wyżej. Sam Korwin powiedział, że on pokazuje utopię, która nie jest realna. Jednak pokazuje w jakim kierunku powinno państwo zmierzać. Jest różnica?

kierunek powinien byc osadzony w realiźmie inaczej nie jest to kierunek tylko rojenie.

Link to post
Share on other sites

Co by nie gdybać obecna ekipa niczego nie poprawi w Polsce. Jest najgorszą z tych jakie rządziły. Obstawiam, że po 4 latach zdesperowani obywatele zaczną nękać telefonami Tuska żeby wrócił.

 

Przede wszystkim prezydent nie jest prezydentem, a premier premierem. To pieski wyprowadzane na smyczy przez prezesa. Poza tym widać od czego zaczeli, od przejmowania newralgicznych urzędów i umacniania swojej władzy, zawłaszczania instytucji mających stać na straży prawa i demokracji. JK to paranoik, jego nakręca tylko widmo mitycznych spisków i układów, z którymi on, jedyny godny mąż stanu, musi walczyć. Nie ma zagrożenia rządami autorytarnymi? Jest. UE to właśnie po części wspólnota, która ma zapobiegać rządom autorytarnym. W zamian za dofinansowanie, dostęp do rynków, kwestie bezpieczeństwa wymagane jest dostosowanie się do ideii demokratycznych i liberalnych. Oczywiście nie jest to doskonały mechanizm ale nic na świecie nie jest doskonałe.

 

Macierewicz? Na stanowisku szefa MON postawiono takiego szaleńca, że gdyby ktoś nakręcił zwariowaną komedię o tytule zimna wojna - w krzywym zwierciadle i obsadził w niej Pana Antka, który miałby po prostu być sobą, to krytycy stwierdziliby, że ta postać jest totalnie przerysowana, absolutnie karykaturalna i nierealistyczna. Jego młodego doradcę, z wyglądu miłośnika CS`a z gimnazjum, już wszyscy poznali. Jest też nowy rzecznik, prawie tak samo młody. Ten sam poziom doświadczenia. Ale to nieważne, obaj są wierni.

 

Ostatnio poczytałem jakimi ludźmi obsadzili radę nadzorczą KGHM Polska Miedź. Panie miej ten koncern w opiece. Tylko zakonnicy tam jeszcze brakuje.

 

I wisienka na torcie, polski szeryf, Ziobro. Specjalista od prawa i wysoce moralny człowiek, który zanim postawi się komuś zarzuty, o wydaniu wyroku przez sąd nie wspominając, mówi do kamer... ten Pan już nikogo nie zabije.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

To pieski wyprowadzane na smyczy przez prezesa.

 

 

http://static.prsa.pl/images/fe83b938-12d6-49da-a2a2-e188aa219ec1.jpg

 

 

 

 

zawłaszczania instytucji mających stać na straży prawa i demokracji.

 

A gdzie były te instytucje podczas: ACTA, grabieży kasy z ofe, podnoszenia wieku emerytalnego, chooj doopa i kamieni kupa oraz reszty afer w tym np stocznia. AAA . . . były w kieszeni PO. Zapominałem. 

 

 

 

UE to właśnie po części wspólnota, która ma zapobiegać rządom autorytarnym.
 

 

Tak zgadzam się, nie lubi konkurencji 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Raczej cyrkiem było wysyłanie zapytania do premiera/rządu, czy przywrócenie OFE mocno zamiesza w finansach publicznych. Decyza od tego powinna być niezależna. Niemniej jednak OFE samo w sobie nigdy nie powinno powstać. JAK PO je likwidowało to powinno całe zaorać a nei tylko doraźnie kawałeczek i zostawić tę hucpę...

Link to post
Share on other sites

OFE to mała część tego co będzie się składało na naszą emeryturę. Poza tym jak ktoś prześledzi koszty obsługi przekazywania środków pomiędzy ZUS, a OFE i koszty tego, że ZUS przekazuje do OFE, a sam musi pożyczać bo mu brakuje i koszty tego pożyczania to stwierdzimy, że ten "biznes" nie ma sensu. Nie wiem wogóle jaki był pierwotny zamysł stworzenia OFE. Ktoś z rządzących obiecał kumplowi dużą pulę środków do grania na rynkach finansowych?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

OFE to mała część tego co będzie się składało na naszą emeryturę. Poza tym jak ktoś prześledzi koszty obsługi przekazywania środków pomiędzy ZUS, a OFE i koszty tego, że ZUS przekazuje do OFE, a sam musi pożyczać bo mu brakuje i koszty tego pożyczania to stwierdzimy, że ten "biznes" nie ma sensu. Nie wiem wogóle jaki był pierwotny zamysł stworzenia OFE. Ktoś z rządzących obiecał kumplowi dużą pulę środków do grania na rynkach finansowych?

Mała. z 19% przez kupe czasu dostawali 7 punktów% procentowych składek a 12 leciało do ZUS na bierzące wypłaty. Oczywiście OFE były zobligowane do skupu obligacji skarbu państwa.... zatem pożyczały na % te pieniądze państwu. Do tego mieli przez długi okres czasu wysokie koszta prowizyjne i zarządu.... które spadły dopiero niedawno ale przez prawie 20 lat co się nagolili to ich...

 

Kolejna sprawa podaj mi stope zwrotu z OFE w całym okresie swojego istnienia a potem odejmij od tego jak dużą dziurę długu publicznym powodował. To była hucpa od początku do końca.

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jako wolnościowiec uważam, że wybór Trumpa będzie bardzo dobrą opcją zarówno dla USA jak i całego świata. Przecież wszyscy prezydenci którzy byli silnymi jednostkami jak np Regan czy np Thatcher w UK, są z perspektywy czasu bardzo dobrze oceniani.

 

Szkoda, że w Polsce ruch wolnościowy ma tak małą siłę przebicia. Obniżenie podatków czy generalnie wprowadzenie większej wolności osobistej.

Projekty już są jak np http://www.robimyustawe.org/- gorzej z realizacją, bo kolejne rządy wolą rozdawać pieniądze niż oszczędzać na przyszłość.

Link to post
Share on other sites

Czy Regan był taką silną jednostką to mam wątpliwości. Jest fajny film Moor`a, w którym przytaczają materiał kiedy nagrano jak szef jakiegoś dużego banku podczas przemówienia Regana stoi za nim i mówi do niego... "streszczaj się". Film był chyba anty choremu kapitalizmowi i powiązaniach rządów z dużym biznesem.

 

To obniżenie podatków też trzeba rozpatrzyć ze zdrowym rozsądkiem. Jednym z największych problemów obecnego świata jest to, że najbogatszy 1% posiada tyle co pozostałe 99% populacji.

 

O czym marzysz w ramach większej wolności osobistej? Z ciekawości pytam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak człowiek analizuje sobie ostatnich prezydentów, to oprócz Bush-a, to właśnie Regan wydaje się być tym prezydentem, z którym pozostali się liczyli. Liczyli się zarówno wewnątrz kraju jak i na zewnątrz.

 

Ale wracając na polskie podwórko. Wczoraj była konferencja Morawieckiego w sprawie planu rozwoju Polski. Jak on chce to osiągnąć, bez zwiększania konkurencyjności Polski? A konkurencyjność można zwiększyć, jedynie gdy obniży się podatki.

Link to post
Share on other sites

E tam. Były inne czasy. Żeby chatę dostać trzeba było się zapisać do partii itp. Powinni dać mu spokój. Może ideałem nie jest ale transformacja przebiegła bez rozlewu krwi a to najważniejsze. Szkoda tylko że jeszcze z nim długo partia rządziła bo może teraz by trochę inaczej było, a tak rozwalili wszystko co się dało.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

E tam. Były inne czasy. Żeby chatę dostać trzeba było się zapisać do partii itp. Powinni dać mu spokój. Może ideałem nie jest ale transformacja przebiegła bez rozlewu krwi a to najważniejsze. Szkoda tylko że jeszcze z nim długo partia rządziła bo może teraz by trochę inaczej było, a tak rozwalili wszystko co się dało.

chyba kpisz....

Link to post
Share on other sites

Nie kpi, tylko zdaje sobie sprawę ile wojska Radzieckiego było w Polsce. Tej krwi mogło się polać niewyobrażalnie dużo, a dzięki m.in. takim ludziom jak Wałęsa udało się tego uniknąć. Teraz co drugi młody  człowiek jest "odważny" i mówi, że Ruskich by w 5 minut wykopał... taaa...
Synergia, tak z ciekawości (założę się, że i tak nie odpowiesz...), ile masz lat?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Rząd powinien się zabrać za wszystkie afery i kłamstwa,ale po kolei. Proponuję,żeby zaczęli od Mieszka (tylko nie wiem którego) bo podobno niezły "łobuz" był. Ja uważam,że prawda jest tylko i wyłącznie po to,żeby ją ktoś,kiedyś poznał. Natomiast sposób dochodzenia do niej,to już osobny temat.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...