Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

 

 

uczeń z matką by decydował czy taką szkołę wybiera czy taką

Czyli uczeń który ma się dopiero uczyć, nie mając o świecie pojęcia, będzie decydować czego się nauczy przez kolejne 6 lat, a będzie mu pomagać matka, która często będzie mieć jeszcze mniejsze pojęcie niż sam dzieciak.

Brawo major, właśnie wykreowałeś doskonałe polskie społeczeństwo wg. zachodnich standardów - wykształcić stado idiotów które się wykupi (albo zajmie, albo wydoi z nich wszystkie pieniądze) razem z ich całym krajem za 20 lat. 
Link to post
Share on other sites

Czyli uczeń który ma się dopiero uczyć, nie mając o świecie pojęcia, będzie decydować czego się nauczy przez kolejne 6 lat, a będzie mu pomagać matka, która często będzie mieć jeszcze mniejsze pojęcie niż sam dzieciak.

 

Brawo major, właśnie wykreowałeś doskonałe polskie społeczeństwo wg. zachodnich standardów - wykształcić stado idiotów które się wykupi (albo zajmie, albo wydoi z nich wszystkie pieniądze) razem z ich całym krajem za 20 lat. 

Raczysz sobie żartować? A w jaki sposób wybierasz szkołę średnią? Idziesz np. na targi i szkoły się wystawiają i pokazują swój program. Jedna szkoła podstawowa by uczyła religii druga nie, jedna edukacji seksualnej druga nie, w czym widzisz problem i gdzie rodzic mógłby nie podołać przy wyborze? 

 

Czemu nienajlepszy Tycha?

 

Cieszę się, że przynajmniej dyskutujecie, a nie wrzucacie debilne obrazki jak kubbak, który nawet nie chce tego rozumieć tylko woli z góry wyśmiać.

Edytowane przez se7enfiy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Albo po prostu wyleciałoby ze szkoły. To jest po prostu bez sensu. Zrobiłyby się zbyt duże różnice w edukacji, nawet między poszczególnymi województwami. Nie ma co się oszukiwać, że co lepszy nauczyciel "sp*****a" do Warszawy, Krakowa, czy do innego większego miasta, a nie będzie uczył w Koziej Wólce za minimalną krajową.

Link to post
Share on other sites

Pewne standardy są wskazane.

 

Za to istnieje chyba problem taki, że dzieciaki dzisiaj nie mogą używać podręczników starszych uczniów z zeszłego roku bo co roku się zmieniają. Jak się mylę to poprawić mnie. I to jest problem, który można by wyeliminować pewnie za zgodą wszyskich opcji politycznych. Bo co za tym stoi (pomijajć nakręcanie biznesu komuś)? Wiedza, która rok temu była ok rok później już jest do d.py?

Link to post
Share on other sites

Już inna sprawa, że różne programy nauczania w każdej szkole to też nie najlepszy pomysł. 

Nie mieści Ci się to w głowie, że nie byłoby narzuconego centralnie programu, który tak naprawdę nijak ma się do rzeczywistości. Nie obraź się ale myślisz jak niewolnik.

Ale ok. możemy przyjąć, że państwo może zalecić jakiś program, ale nie narzucić go siłą.

 

Czyli uczeń który ma się dopiero uczyć, nie mając o świecie pojęcia, będzie decydować czego się nauczy przez kolejne 6 lat, a będzie mu pomagać matka, która często będzie mieć jeszcze mniejsze pojęcie niż sam dzieciak.

 

Brawo major, właśnie wykreowałeś doskonałe polskie społeczeństwo wg. zachodnich standardów - wykształcić stado idiotów które się wykupi (albo zajmie, albo wydoi z nich wszystkie pieniądze) razem z ich całym krajem za 20 lat. 

Sugerowanie, że ludzie nie umieliby wybrać szkoły jest jeszcze większym absurdem niż niektóre tezy Korwina czy też jego akolitów.

To o czym napisałeś mamy właśnie teraz, bo ludzie są kształceni według klucza z ministerstwa.

Wykształcono stado idiotów (socjologów, politologów czy też innych "humanistów") za pieniądze podatników, a oni w swojej obecnej karierze zawodowej nie wykorzystują "umiejętności" które nabyli na studiach.

Wyrzucono w błoto miliony złotych, a odpowiedzialności nikt nie ponosi.

Cieszę się, że nie padł przynajmniej zarzut, że ludzie będą analfabetami, jakby się zdjęło państwowy kaganiec z edukacji.

http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/biznes/pruski-model-edukacji-fatalnie-odbija-sie-na-gospodarce/

Edytowane przez Franz_Maurer
Link to post
Share on other sites

Wyobraź sobie sytuację, w której dziecko musi zmienić szkołę (np. z powodu przeprowadzki). ;)

Dotyczy to pewnie 5% uczniów to raz, dwa jak ja zmieniałem szkołę to nadrabiałem różnice programowe i tyle.  Normalnym jest to, że ludzie by się przeprowadzali do np. Warszawy, bo tam lepiej płacą, jest lepsze szkolnictwo itp.

Polski system edukacji przede wszystkim nie uczy myśleć.Zakres wiedzy po jakiejkolwiek szkole ma się nijak do umiejętności jej wykorzystania.Tak to niestety wygląda...

Bo minister, który nie ma pojęcia o geodezji opracowuje plan nauczania dla technikum geodezyjnego itp.

Link to post
Share on other sites

@UP Nie ustala tego tylko minister, ale całe ministerstwo wraz z konsultantami. Pytanie brzmi czy robią to efektywnie, według mnie centralne planowanie zawodzi w każdej dziedzinie.

Padł też wcześniej zarzut, że na małych wioskach nie będzie miał kto uczyć. No tak się składa, że mieszkam w takiej małej wiosce i od 2 lat działa w niej całkowicie prywatna szkoła.

Link to post
Share on other sites

Co wy sądzicie o dzisiejszej sytuacji na rynku pracy? Wolelibyście aby pozostało tak jak teraz czy wybrać lepszą opcję i zrezygnować z narzucanego prawa pracy, które tylko hamuje rozwój gospodarki i emeryturę, ubezpieczenie itp. opłacać we własnym zakresie?

 

 

Tutaj jest rozmowa JKM z (tfu) Ikonowiczem

https://www.youtube.com/watch?v=nHgBozIh6Pg&feature=youtube_gdata_player

Ten komuch Ikonowicz nie dawał żadnych logicznych argumentów. Tylko krzyczał i nie dał dojść do głosu Januszowi Korwin-Mikke. 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jako osoba pracująca na Państwowym wikcie mogę się chyba wypowiedzieć. Generalnie mi akurat w pracy źle nie jest i narzekać nie mam na co poza tym, że nie mam umowy na stałe, bo związki dbają jak mogą o to by wytargać najwięcej kasy na wypłaty, premie itd. Ja się nie wstydzę i mogę śmiało napisać - bo te dane i tak są na necie, że w grudniu jakoś dwa lata temu miałem samych premii, prawie 10k - czy to dużo czy mało, oceńcie sami. Miesięcznie oczywiście zarabiam wielokrotnie mniej. Mimo to jednak, wolałbym aby nastąpił ten przewrót i prywatyzacja, z prostego powodu. Codziennie widzę jak marnowane są góry pieniędzy przez urzędasów, którzy niejednokrotnie nie mają zielonego pojęcia o tematach, w kwestiach których decyzje przychodzi im podejmować. Nie ponoszą też za to praktycznie żadnej odpowiedzialności. Jeżeli we wszystkich zakładach/firmach państwowych jest tak jak u mnie, to jakieś 50% otrzymywanej przez nich kasy, w mojej ocenie idzie w błoto. Już bym wolał by ta gotówka się obracała w rękach prywatnych, to ktoś by przynajmniej trzy razy pomyślał, zanim wyda te pieniądze i coś sensownego by z tego było. Ręka rękę myje, jeden drugiego kryje a czymś takim jak "kodeks pracy" można - między Bogiem a prawdą - du**ę sobie podetrzeć. "Ciesz się, że pracujesz" - tyle na obecną chwilę mogę usłyszeć w najlepszym przypadku.


A ten Ikonowicz to jest miszcz....

 

http://www.youtube.com/watch?v=4Qg_14hNAlM

Link to post
Share on other sites

A nie jest czasami tak ze wiekszosc tych szkol pedagogicznych, zarzadzania i marketingu  i ogolnie mowiac tych co niewiele daja jest niepanstwowa? Ja chodzilem do prywatnej szkoly wyzszej i program tam byl fatalny a placilem jak za zboze.. Siostra do panstwowej i musiala zakuwac dzien i noc. Moze jednak ta oswiata, jak to niektorzy nazywaja, centralnie planowana ma sens? Tych uczelni niepanstwowych powstalo bardzo duzo i raczej nie prezentuja wysokiego poziomu.. Komercjalizacja pewnych dziedzin zycia do niczego dobrego nie prowadzi..

Ciekawe zagadnienie, ktos mowil ze te panstwowa opieka zdrowotna to relikt komunizmu, podazajac takim tokiem rozumowania, mozna zalozyc ze panstwowa oswiata to tez spadek po poprzednim ustroju. Ale powiem tak, ze jezeli to prawda, to jest dobry spadek. Nie wszystko co ma wydzwiek, socjalizm, komunizm, ma negatywny wydzwiek. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oj teraz to już nic nie jest takie proste :>

Świat się zmienia, pracy jest coraz mniej, duże koncerny starają się zredukować zatrudnienie do minimum...

Sporo posad w państwówce jest kompletnie sztucznie potworzone...

W podsumowaniu... nie dziwne, że to wszystko chyli się ku upadkowi :>

Jedyna rada to dbać o własny tyłek i swoich najbliższych, w żaden sposób nie liczyć na państwo.

Szkoda tylko tego hajsu, który się do niego płaci... :)

 

Wszystko jest pięknie gdy zdrowie dopisuje, bo gdy go zabraknie... to nic tylko się stąd zwijać 

Edytowane przez emurderrec
Link to post
Share on other sites

A nie jest czasami tak ze wiekszosc tych szkol pedagogicznych, zarzadzania i marketingu  i ogolnie mowiac tych co niewiele daja jest niepanstwowa? Ja chodzilem do prywatnej szkoly wyzszej i program tam byl fatalny a placilem jak za zboze.. Siostra do panstwowej i musiala zakuwac dzien i noc. Moze jednak ta oswiata, jak to niektorzy nazywaja, centralnie planowana ma sens? Tych uczelni niepanstwowych powstalo bardzo duzo i raczej nie prezentuja wysokiego poziomu.. Komercjalizacja pewnych dziedzin zycia do niczego dobrego nie prowadzi..

Ciekawe zagadnienie, ktos mowil ze te panstwowa opieka zdrowotna to relikt komunizmu, podazajac takim tokiem rozumowania, mozna zalozyc ze panstwowa oswiata to tez spadek po poprzednim ustroju. Ale powiem tak, ze jezeli to prawda, to jest dobry spadek. Nie wszystko co ma wydzwiek, socjalizm, komunizm, ma negatywny wydzwiek. 

To nie jest istotne czy byłeś w prywatnej czy państwowej, byłeś w uczelni byle jakiej z byle jaką renomą. O to chodzi.

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi też o renomę. Są kierunki, które ze swojej natury są po prostu do bani. Ja kończyłem niby dobry Uniwersytet, a połowa przedmiotów nie była związana z kierunkiem studiów (pewnie wykładowcy chcieli nabić sobie godziny). Studia to biznes. Rektorowi kasa musi się zgadzać. Na publicznych tę kasę trzepie przez Ministerstwo.

Link to post
Share on other sites

Janusz Korwin-Mikke pisze list do prokuratora generalnego. Pyta w nim, kto jest odpowiedzialny za wprowadzenie moratorium na wykonywanie kary śmierci, przez co - jak uważa prezes KNP - mamy teraz problem z mordercą Mariuszem Trynkiewiczem. Oto treść tego listu.

 

1798875_700043103368896_2005740206_n.jpg1620898_700043480035525_1728585152_n.jpg

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
To nie jest istotne czy byłeś w prywatnej czy państwowej, byłeś w uczelni byle jakiej z byle jaką renomą. O to chodzi.

 

 

Chodzi o to ze firma jest nastawiona na zysk. Sprzedaje to na co jest popyt, byl popyt  na marketing i zarzadzanie, pedagogike, powstalo od groma takich uczelni prywatnych.  Szkoly prywatne z jako taka renoma kosztuja ogromne pieniadze. 

 

 

Ucząc się wiedzy, która nigdy jej się nie przyda...

 

 

Pracuje w zawodzie a wiedze jaka zdobyla sobie chwali.

Na prywatne uczelnie ida tez ci ktorzy nie dostali sie na uczelnie panstwowe, bo byli za slabi.. A prywatnej uczelni to obojetne czy student bedzie  sie nadawal na doktora, prawnika, czy nie.. Liczy sie zysk.

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Chodzi o to ze firma jest nastawiona na zysk. Sprzedaje to na co jest popyt, byl popyt  na marketing i zarzadzanie, pedagogike, powstalo od groma takich uczelni prywatnych.  Szkoly prywatne z jako taka renoma kosztuja ogromne pieniadze. 

 

 

 

 

Pracuje w zawodzie a wiedze jaka zdobyla sobie chwali.

Na prywatne uczelnie ida tez ci ktorzy nie dostali sie na uczelnie panstwowe, bo byli za slabi.. A prywatnej uczelni to obojetne czy student bedzie  sie nadawal na doktora, prawnika, czy nie.. Liczy sie zysk.

Myślisz, że jakby sprywatyzować uczelnie państwowe to poziom by na nich spadł?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...