Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

@Można być prostym człowiekiem a nie prostakiem.

 (wieśniak) Dla mnie to człowiek o mentalności nieuka , takiego co wie wszystko lepiej.

Wieśniak nie odnosi się moim zdaniem do wsi jako takiej a do mentalności chłopa pańszczyźnianego.

 

Najlepszym przykładem obecnie to pan Petru.

Szkoły skończył ale elokwentny to on był przed polityką.

Jak w radiu wypowiadał mądre i wyuczone tezy.

Ale jak przyszło do samodzielnego myślenia to żal i płacz oraz kupa śmiechu.

Zaznaczam że w PiSie pełno takich wyrobników tylko siedzą cicho.

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Powoli dochodzimy do czasów,gdzie Kaczyńscy byli przywódcami Solidarności a Morawiecki załatwił przystąpienie do Unii. Są pewne granice,już dawno przekroczone. I dziwią się,że świat się śmieje....Błaszczykowski poleciał do Australii chyba po bojowe kangury. Mnie jako Polakowi jest smutno,ale jak to słyszę,nie sposób się nie śmiać.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

A mi to się trochę kojarzy z sanacyjnymi dupkami sprzed wojny. Nieźle popłynęli, zwłaszcza po śmierci Piłsudskiego. Wtedy też oderwanie od rzeczywistości, samouwielbienie. Walka o honor i te ideologizmy. Polska to niemalże imperium była. Defilady, sprzęt najnowszy, industrializacja i nie wiadomo jeszcze co. Reszta się nie śmiała jednak tylko pokazała gdzie jest miejsce. A sanacyjni  zarządcy w samochód i na Rumunię.

 

Myślę, że jak by nawet do jakiejś interwencji dzisiaj doszło, np. od tego znienawidzonego przez nich Putina, to by zaraz zapakowali tyłki w samolot i na Węgry pognali czy gdzieś tam. Tylko na szczęście Putin też się śmieje, bo za sanacji ucierpieli głównie cywile, jak to na każdej wojnie.

 

Myślę, że i o obecni i tamci przedwojenni są/byli mocno oderwani od rzeczywistości. Historia pokazuje, że to się źle skończyło i boję się że tym razem też tak będzie. Raczej w sensie gospodarczym niż militarnym ale że happy endu nie będzie.

Edytowane przez anarchist
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 nie warto było...

 

ta zgadza się nie warto było - gadał o jakiś obiecankach przed wyborczych,

jak powiedział coś o zarobkach w polsce to mieszkańcy Zgorzelca ryknęli śmiechem, z dwóch powodów:

 

1.) w zgorzelcu wszędzie pełno pracy za najniższą krajową,

2.) dużo ludzi z miasta, jeździ obok do niemiec do pracy,

 

w sumie ja tylko chciałem raz w życiu prezydenta zobaczyć na żywo - to wszystko, więcej już nie pójdę :P

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
1. nie znam

2. zło i złodzieje

3. nie znam

4. największe zło i złodzieje

5. zło i stare komuchy

6. zgniłe lewactwo, nie

7. mogę zagłosować

8. mogę zagłosować, ale mam wątpliwości

9. nie znam

10. mniejsze zło i socjaliści

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

mniejsze zło :D spałeś ostatnie 3 lata? Trzeba rozróżniać socjalizm od populizmu z domieszką nacjonalizmu. 

 

1. Nie znam

2. Zrobimy wszystko żeby być przy korycie

3. Nie znam

4. Nie mamy pojęcia co zrobić ale może jak nie lubisz PiS to zagłosujesz na nas

5. Żadnych pomysłów

6. Żadnych pomysłów amatorsko

7. Nacjonalizm pełną gębą i nawet się z tym nie kryjemy

8. Jesteśmy tutaj bo Piersi

9. Nie znam

10. Narodowy socjalizm 

 

Tak jak pisałem wcześniej, zagłosuję na indywidualną osobę. Problem będzie w wyborach parlamentarnych....

Edytowane przez ernorator
Link to post
Share on other sites
Tak jak pisałem wcześniej, zagłosuję na indywidualną osobę. Problem będzie w wyborach parlamentarnych..

Trzeba zmieniać co 4 lata, bo jak za pewnie poczują się przy korycie to jak PSL, byle nam było dobrze. 

Edytowane przez Yokai
Link to post
Share on other sites

Gdybyśmy mieszkali w kraju gdzie funkcjonuje normalna klasa polityczna to można zmieniać co 4 lata bo i tak najważniejsze założenia polityki międzynarodowej i gospodarki zostają. Ale mieszkamy w Polsce gdzie co rząd to jest zmiana polityki o 180 stopni.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem ciekawe obrazki:

 

  • jeszcze tak z ~20 lat i Chińczycy z pensjami nas dogonią, a kiedyś się śmiali że chińczyk pracuje za dolara za cały dzień. A u nich jest czysty wyzysk pracowników, typowy kapitalizm.
  • Średnie roczne wynagrodzenie, i PKB na osobę:

cakyH1b.png

 

 

 

  • Tak myślałem, najwięcej ludzi w Polsce zarabia ~2500 zł na rękę :P
  • Rozkład zatrudnionych według wynagrodzenia ogółem brutto:

7K6z5eD.jpg

 

 

 

  • myślicie że na rozdawnictwie się dorobili? - ten cały zachód czerwony
  • GfK Siła Nabywcza dla Europy 2017:

irH6zrr.jpg

Link to post
Share on other sites

Lista... tak pół żartem, pół serio.

 

1. Nie znam ale brzmi lepiej niż większości powyżej :)

2. Socjalizm, wysokie podatki i interwencjonizm państwowy. Niekoniecznie mnie to kręci ale wolę już ich niż tych spod 4.

3. Socjalizm, wysokie podatki i interwencjonizm państwowy + ekoterroryzm w gratisie. Nie jestem eko przez ekoterrorystów... A byłem.

4. Socjalizm, wysokie podatki i interwencjonizm państwowy. Śmierdzi tym na kilometr. Myślałem, że będzie to wizja na mniejsze zło  w parlamentarnych wobec narodowych socjalistów spod 10 ale za ACTA2 mają u mnie dożywotniego bana.

5. Socjalizm, wysokie podatki i interwencjonizm państwowy. Mój stosunek wobec takich idei wyraziłem w punkcie 2 :)

6. Socjalizm, wysokie podatki i interwencjonizm państwowy. Znowu... do wyrzygania.

7. Nacjonalizm i interwencjonizm państwowy a w gratisie ksenofobia, religia i dogmatyzm. Jeju... litości...

8. Pupulizm tu sporo ale jakoś nie drażnią mnie tak jak Ci powyżej. Na papierze kilka pomysłów jest ok. Powiedzmy że jakaś alternatywa. Pierwsza w tym zestawieniu.

9. Liberalizm gospodarczy + konserwatyzm. Konserwatystą nie jestem a tu śmierdzi korwinowskim konserwatyzmem (jeśli dobrze ogarnąłem. Aczkolwiek liberalizm gospodarczy ok. Druga jakaś alternatywa.

10. Narodowy, dogmatyczny, konserwatywny, religijny, ksenofobiczny zaściankowy socjalizm, wysokie podatki i interwencjonizm państwowy a więc wszystkie najbardziej ohydne debilizmy z tego zestawienia w jednym punkcie :) Oj nie...

 

Tak na serio to w tych wyborach na człowieka lepiej zagłosować i raczej o tym pomyślę. Ale w parlamentarne... nie wiem czy jest sens iść wgl. Mnie idea państwa opiekuńczego odrzuca a zdecydowana większość tego chce. To pokazuje to zestawienie. Tak będzie po wyborach. Mogą rządzić albo narodowi socjaliści albo eko/euro socjaliści. Inne ideologiczne zabarwienie tego samego w sumie.

 

Alternatywą dla mnie jest nr 8 i 9 (które i tak się nie liczą na arenie) aczkolwiek nie mam konserwatywnych poglądów. Jak by była by taka stricte wolnościowa (libertariańska) bądź liberalna (gospodarczo nie obyczajowo) grupa to z chęcią pójdę a tak to znowu albo wybranie mniejszego zła w postaci którejś odmiany socjalu albo zagłosowanie na grupę, która i tak nie wejdzie bo ludzie shcą socjalu, narodowego, zielonego, europejskiego nie ważne jakiego byle dawali i mówili jak żyć...

 

ehh...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...