Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

W nawiązaniu do powyższego postu Adfsfd:

Kiedyś dziadek opowiedział mi taką historię:" Rok 1961, wczesny Gomułka, miejsce akcji: gminny punkt skupu zboża. Wtedy były tzw. obowiązkowe dostawy płodów rolnych (zniesione dopiero za Gierka), za które rolnikom nie płacono po cenach rynkowych a po cenach ustalonych przez pion gospodarczy KC PZPR czyli za bezcen. Jeden z rolników niezadowolony z otrzymanej zapłaty wykrzyknął do urzędników na skupie:"Rządzicie jak Hitler!" (za Hitlera też był kontyngent, tyle że darmowy albo co najwyżej dawano chłopom niewielkie ilości wódki). Po kilku minutach już stał przy nim patrol Milicji, chłopa aresztowano. Mało tego, za te słowa sąd skazał go na 1,5 roku więzienia, które w całości odsiedział - nie było wtedy zawiasów. Zapowiada się w PL powtórka z historii....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 Prezydent podpisze, to wiadomo. A więc stało się. Teraz już władzę będzie im można odebrać tylko siłą. Historia może już zanotować, że jesienią 2015 odbyły się ostatnie uczciwe wybory.

Po 1989r. gdy różne ekipy rządziły, wygrani nie rozliczali przegranych, zawierano coś na wzór paktu o nieagresji ale tym razem, jeśli kiedyś w przyszłości ktoś obali PiS, to nie przejdzie. Musi być kara aby taka sytuacja jaka jest teraz w Polsce już nigdy się nie powtórzyła.

Link to post
Share on other sites

Siłą? Powodzenia.

Oczywiście nierealne, zapomniałem dopisać. Bardzo bym się cieszył na każdy wariant pokojowy, tylko, że dziś chyba nie ma osoby w kraju, która miałaby pomysł jak to zrobić, choć Lech Wałęsa ma pewną koncepcję, którą obiecał się podzielić na kontrmiesięcznicy 10 sierpnia. Scalenie opozycji w jeden blok jest aktualnie mało prawdopodobne.

Link to post
Share on other sites

 

 

Madera

 

O ja pitole. Jak nie ośmiorniczki (posiłek tak wyszukany w wielu krajach jak u nas kaszanka i bigos) to Madera też aspiruje do miana grzechu ŚMIERTELNEGO jeśli chodzi o politykę. Widać u nas rozwalenie trójpodziału władzy to pierdoły w porównaniu z przyłapaniem kogoś na jedzeniu ośmiorczniczek, czy wyjeździe na sylwestra do Portugalii. Ktoś na forum wrzucał chyba ostatnio zdjecie zamówionych w restauracji ośmiorczniczek? ... czekaj, pis Cię rozliczy!

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jak widzisz, takie pierdoły działają. Wystarczy hasło i stado leci, gdzie im każą. A jak jeszcze wyjdzie, że ktoś w tym kraju idzie na bok z cudzą żoną - katolicy i święci nie popuszczą.

Link to post
Share on other sites

Jak widzisz, takie pierdoły działają. Wystarczy hasło i stado leci, gdzie im każą. A jak jeszcze wyjdzie, że ktoś w tym kraju idzie na bok z cudzą żoną - katolicy i święci nie popuszczą.

Kreujesz sobie własną rzeczywistość.

Pól pisu to rozwodnicy i alimenciarze.

Niedawno była afera jak jeden z PiSu tłukł swoją żonę. Ona to nagrała i wrzuciła na YT.

Marta Kaczyńska skakała w bok mając jeszcze męża.

 

 

Nalezy dziękować 'opozycji', że to banda nieudaczników. NIC nie zrobili, żeby przekonać do siebie ludzi. Stołki, Madera, alimenty - więcej takich.

Do wyborów jeszcze dwa lata. PiS ma praktycznie cały czas podobne poparcie. Nie jest ono zbyt wysokie. PO miało w połowie rządów poparcie koło 50%.

Wszystko się może zmienić i jestem pewien, że się zmieni to, że patusom nie przeszkadza wprowadzenie w kraju rządów autorytarnych to nic dziwnego. Dla nich 500+ i wyimaginowani uchodźcy się liczą. Ale większość ludzi zrozumie z czasem co się stało.

Jestem pewien, że PiS nie wygra następnych wyborów.

 

PS. Marcon pojawił się pół roku przed wyborami.

Edytowane przez Adfsfd
Link to post
Share on other sites

Nie mówimy o politykach pis tylko ich wyborcach. Mając telewizję i czarną mafię po swojej stronie będą trzymać poparcie. Do momentu jak nie obetną socjalu albo nie podniosą ceny na alkohol.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego poparcie dla PiSu nie spada? Dobry tekst pani Sikorskiej, polecam: http://punkts.blog.polityka.pl/2017/07/14/nic-sie-nie-stalo/?nocheck=1

 

PS. Co do sondaży - próbę losową respondentów można w pewnym sensie tak dobrać aby wyniki były mniej więcej zbieżne z oczekiwaniami zamawiającego sondaż. Prawdziwy sondaż jest zawsze przy urnach wyborczych.

Edytowane przez Marqvs
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na wyniki zabiegów "lepszej zmiany",musimy trochę poczekać. Co robią w parlamencie widać już. Nie potrafią zachować chociaż pozorów demokracji,dyskusji itd. Za ochłapy rzucone "ludowi",ten sam "lud" będzie musiał zapłacić. Mijają wakacje i zaczyna się rok szkolny. Zobaczymy czy nie będzie,jak mówili,żadnych zwolnień. Młodzi,na utrzymaniu rodziców,szybko tego może nie odczują,bo wielu jest takich,że sam nie "zje" ale dziecko musi mieć. Według obecnej władzy,cały świat jest przeciwko Polsce. Dokładnie cały,włączając w to Aborygenów,bo to nie chrześcijanie...Jeżeli nie zamkną mi internetu albo mnie,to mam nadzieję na wymianę zdań za 3-4 lata....

Link to post
Share on other sites

 

 

Dlaczego poparcie dla PiSu nie spada? Dobry tekst pani Sikorskiej, polecam: http://punkts.blog.p...talo/?nocheck=1

 

Elektorat SLD rozczarował się SLD i olał wszystko. Taśmami PIS zabrał też sporo głosów PO. Wyborcy tych partii się zawiedli na swoich partiach i w dużym stopniu olali wybory, a z drugiej strony elektorat PIS był mocno zmobilizowany. Spora część ludzi u nas zieje czystą nienawiścią do SLD, PO, ogólnie pojętej inteligencji i elity i podoba się im to co robi PIS. Takim ludziom nie da się wytłumaczyć, że pis demoluje zasady demokratyczne. Wystarczy rzucić hasło, że sędziowie to złogi postkomuny leżące na drodze dobrej zmiany i lud już jest na tak żeby wyrzucić na bruk wykształconych specjalistów z doświadczeniem, a zastąpić ich burakami z legitymacją pis. Oni są kontent, że pis robi "porządki".

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Pomijam fakt, że ciężko mi znaleźć określenie dla kogoś, kogo jawnie cieszy likwidacja trójpodziału władzy i wprowadzanie bez wazeliny dyktatury kurdupla. Rzeczywiście są powody do radości, szczególnie dla ludzi, którym przyjdzie wejść w spór sądowy z państwem. Normalnie boki zrywać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ludzi było dużo zważywszy na to, że są wakacje a poza tym wszystko działo się bardzo szybko.

Ludzie nie mieli przygotowanych wcześniej drukowanych transparentów tylko na kartkach/tekturze czy innym materiale napisane mazakami i to głownie młodzi!

 

Na demonstracji w południe w Warszawie było kilkanaście tysięcy osób. Nie wierzyłbym Błaszczakowi w te 4,5k ludzi.

Na demonstracji pod SN wieczorem w Warszawie wg mnie było więcej osób.

W Krakowie i Poznaniu było bardzo dużo ludzi.

W innych miastach nie wiem.

 

Widać, że jest nadzieja w narodzie.

 

Oczywiście propagandziści rządowi będą chcieli obrzydzić, poniżyć, ośmieszyć ale to zwykłe chwasty.

Edytowane przez Adfsfd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...