Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

@up - jest to czyjeś zdanie i ma do tego prawo. Bo kierując się Twoją oceną.można z dużą pewnością i przekonaniem powiedzieć,że wszyscy (WSZYSCY razem z nami) po prostu bełkoczą. PIS,PO,zwolennicy jednych i drugich,kościół.lekarze,bezpartyjni itd. Dobrze jest,wyrażając swoją opinię,spróbować chociaż w skrócie,wyjaśnić swoje oburzenie. Nie powiem,że tekst mnie zachwycił,ale popieram główny nurt myślenia autora. W jakiejkolwiek walce,ważny jest moim zdaniem,szacunek do przeciwnika. I tu autor się pogubił...

 

Edit. To wpis odnośnie uwagi RuleRa...

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak sobie czytam,że PO robiła źle a PiS robi źle... i jest w tym dużo prawdy ale i tak najgorsze jest to, że na dzień dzisiejszy nie ma alternatywy. Opozycja przybrała postawę pasywną, wyczekującą jesieni 2018 i zapewne 2019 a Lewica zdycha z dnia na dzień. Gdy przyjdą wybory samorządowe po raz pierwszy nie będę miał na kogo głosować - jest to dla wyborcy dramat, k... dramat.

Kiedyś ostro krytykowałem leni co na wybory nie chodzą ale teraz po części ich rozumiem. Jakim politykom zaufać do diaska!?

Robert Biedroń jest pewną nadzieją ale on sam nic nie zrobi - do sterowania krajem potrzebne są doświadczone i silne kadry, tylko skąd je wziąć?

I jeszcze jedno: PiS zaczyna majstrować przy ordynacji wyborczej. Czy będzie powtórka z wyborów z 1946r.?

Link to post
Share on other sites

Tak sobie czytam,że PO robiła źle a PiS robi źle... i jest w tym dużo prawdy ale i tak najgorsze jest to, że na dzień dzisiejszy nie ma alternatywy. Opozycja przybrała postawę pasywną, wyczekującą jesieni 2018 i zapewne 2019 a Lewica zdycha z dnia na dzień. Gdy przyjdą wybory samorządowe po raz pierwszy nie będę miał na kogo głosować - jest to dla wyborcy dramat, k... dramat.

Kiedyś ostro krytykowałem leni co na wybory nie chodzą ale teraz po części ich rozumiem. Jakim politykom zaufać do diaska!?

Robert Biedroń jest pewną nadzieją ale on sam nic nie zrobi - do sterowania krajem potrzebne są doświadczone i silne kadry, tylko skąd je wziąć?

I jeszcze jedno: PiS zaczyna majstrować przy ordynacji wyborczej. Czy będzie powtórka z wyborów z 1946r.?

Daleko do wyborów a PiS nie zamierza grać uczciwie. I tak jak czytałeś chcą majstrować przy ordynacji więc opozycja nie walczy co ja na dzień dzisiejszy uważam za uzasadnione.

Jakąś nadzieją jest Tusk i jego powrót na stanowisko premiera ale tu Schetyna może być przeszkodą który panicznie boi się utraty stanowiska.

Na dzień dzisiejszy PiS straszy motłoch imigrantami bo nie mają żadnego innego pomysłu na kraj. 500+ już nie działa.

Jadą na tym co wypracowały poprzednie rządy + polityka socjalna. Chcą powrotu gospodarki centralnie planowanej.  Co jakiś tam czas słychać o niedobrej prywatyzacji państwowych firm po 89. A tak na prawdę bez tej prywatyzacji takie firmy byłby obciążeniem jak obecnie państwowe kopalnie węgla. Co roku wielomiliardowe dopłaty z kieszeni podatników do interesu. No ale żeby o tym dyskutować to trzeba mieć chociaż podstawową wiedzę. Podobnie z prawem i działaniami PiSu w tymi kierunku. Giertych napisał jak to wygląda ale większość nie zrozumie albo skwituje tekstem, że zawsze tak było co jest oczywiście nie prawdą.

Żadna z takich osób nie posłucha wypowiedzi kogoś kto zna się na danym temacie, ma rozległą wiedzę popartą tytułami naukowymi, doświadczeniem zawodowym itd.  Będą chcieli posłuchać kogoś na swoim poziomie czyli jakiegoś tam liroya, kukiza, tyszki, randoma z youtuba, wykopu czy jakiegoś oszołoma prowadzącego blog.

Różne grupy społeczne bardzo często chcą słuchać kogoś na swoim poziomie a nie wyższym.

PiS i Kukiz15 są odbiciem swoich wyborców. Nizin społecznych i marginesu.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Daleko do wyborów a PiS nie zamierza grać uczciwie. (...) Na dzień dzisiejszy PiS straszy motłoch imigrantami bo nie mają żadnego innego pomysłu na kraj. 500+ już nie działa. Jadą na tym co wypracowały poprzednie rządy + polityka socjalna. Chcą powrotu gospodarki centralnie planowanej.

 

Oczywiście, bo granie uczciwie to ryzyko, że przegrają wybory:) Co do imigrantów to najlepsze jest to, że ich Polska mało interesuje - nie ten poziom socjalu co na Zachodzie. Ja też jestem przeciwko imigrantom ale jednocześnie jestem zwolennikiem pomagania im w ich własnym kraju. 500+ jeszcze działa, bo kasa jest wypłacana. Gospodarka centralnie planowana była w PRL narzucona przez ZSRR, dziś jest niemożliwa do wdrożenia choć nie ukrywam, że interwencjonizm państwowy powinien być w kwestiach dla ludzi najważniejszych np. rząd powinien położyć łapę na cenach mieszkań. Nie może być tak, że młodzi ludzie zadłużają się na 20-30 lat aby kupić ciasne M-3 czyli norę i odrabiać pańszczyznę bankom przez ponad połowę życia zawodowego.

Edytowane przez Marqvs
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, bo granie uczciwie to ryzyko, że przegrają wybory:) Co do imigrantów to najlepsze jest to, że ich Polska mało interesuje - nie ten poziom socjalu co na Zachodzie. Ja też jestem przeciwko imigrantom ale jednocześnie jestem zwolennikiem pomagania im w ich własnym kraju. 500+ jeszcze działa, bo kasa jest wypłacana. Gospodarka centralnie planowana była w PRL narzucona przez ZSRR, dziś jest niemożliwa do wdrożenia choć nie ukrywam, że interwencjonizm państwowy powinien być w kwestiach dla ludzi najważniejszych np. rząd powinien położyć łapę na cenach mieszkań. Nie może być tak, że młodzi ludzie zadłużają się na 20-30 lat aby kupić ciasne M-3 czyli norę i odrabiać pańszczyznę bankom przez ponad połowę życia zawodowego.

 

No widzisz. Problem w tym, że nic nie rozumiesz.

Link to post
Share on other sites

Imigrantów nie musimy przyjmować a oni do Polski sami z siebie nie chcą. Wybierają kraje zachodnie. Podobnie jak imigranci z Polski.

Mamy przyjąć określoną ilość uchodźców. Około 6800 osób. Zadeklarował to poprzedni i obecny rząd. Z tych których do tej pory przyjęliśmy w ramach relokacji nie został żaden. Wszyscy wyjechali.

Zalew uchodźcami nam nie grozi z tego samego powodu co zalew imigrantami.

 

Interwencjonizm państwowy na rynku mieszkań podnosi ich ceny. Nie możliwym jest narzucić cenę deweloperowi który stawia za swoje.

Są programy jak MDM dla tych którzy chcą kupić własne mieszkanie.

Jeżeli ktoś nie ma pieniędzy to niech sobie nazbiera albo zarobi. Tym bardziej jak chce wyższy standard.

Pasożytować każdy potrafi. Najlepszym przykładem są imigranci z Polski na zachodzie. Gdzie ledwo przepracują miesiąc a już lezą po dodatki socjalne i zapisać się w kolejkę po mieszkanie socjalne.

Edytowane przez Adfsfd
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Idąc waszym tokiem rozumowania podobnym do tych których popieracie, nie dziwię się ze te ugrupowania na dzisiaj to polityczni bankruci bez przyszłości, zaklinanie rzeczywistości to wam zostało :hahaha:

Edytowane przez RuLeR
Link to post
Share on other sites

RuLeR - Nie wiem do jakiej grupy mnie zaliczasz. W swoich ocenach ,staram się w miarę możliwości opierać na rzeczywistości,na tym co tu i teraz a nie na ciągłym porównywaniu. Jeśli obecny rząd uważa,że na wszystkie swoje obietnice znajdą się pieniądze,to podejrzewam,że będę ich podziwiał. Jeśli jednak słyszę o nadchodzących i przewidywanych podwyżkach,to śmiem twierdzić,że oczywiście za to wszystko zapłacę również ja (1000zł renty) i tacy jak ja stracą najwięcej. Mnie naprawdę nie interesują złote zegarki Nowaka i pożyczki nie do spłacenia Kaczyńskiego. Mnie niepokoi to,że obecny rząd (specjalnie nie porównuję) jedną ręką daje mi 100 zł ,a drugą zabiera 200...

Link to post
Share on other sites

jarrino wysokość renty zależy od twoich wcześniejszych dochodów, ale masz możliwość uzyskania dodatkowego dochodu, nawet z pierwszą grupą inwalidzką i całkowita niezdolnością do pracy, bez strachu że ci zabiorą rentę jak to było wcześniej. Dodatek pielęgnacyjny, ja wiem niewiele ale zawsze coś. Teraz naprawdę poszukują ludzi z orzeczeniem-dopłaty z pfron nawet zwrot kosztów dojazdu. W temacie renty siedzę od bardzo dawna, też mam ciężko chorego ojca.

Link to post
Share on other sites

Co do rekordowego zadłużenia kraju - to właściwie abstrakcja. Jakie dla Kowalskiego ma znaczenie czy zadłużenie jest 1 bilion czy 100 bilionów ? Żadne. Już raz w 1980r. zbankrutowaliśmy i co z tego? Były co prawda chude lata 80. ale był też i inny ustrój. Grecja też właściwie zbankrutowała i co? Gdyby nadmierne zadłużenie czy bankructwo doprowadziło do zamieszek lub wojny to co innego ale nic się takiego nie dzieje.

Link to post
Share on other sites

Ja się nie skarżę. Chodziło mi tylko o to co napisałem na końcu. O te 100 i 200 zł. Czy ludzie tego nie widzą ? Myślę,że dość szybko poczują.Nie skarżę się dlatego,bo po dziesięcioletnim procesie,musi mi zabezpieczać byt PZU (wypadek komunikacyjny)....

Link to post
Share on other sites

 

 

Grecja też właściwie zbankrutowała i co?

 

Ty tak na serio? Byłem w ubiegłym roku w Grecji i mam również porównaniu do tego, jak wyglądało tam dobrą dekadę temu. Kiedyś życie nocne w Atenach nie zamierało do rana, obecnie na siedzenie w knajpach mogą sobie pozwolić jedynie najzamożniejsi + turyści. Bezrobocie, zwłaszcza wśród młodych ludzi, sięga zenitu, po ulicach fruwają sterty śmieci, bo państwa nie stać na sprzątanie.

 

 

 

Gdyby nadmierne zadłużenie czy bankructwo doprowadziło do zamieszek lub wojny to co innego ale nic się takiego nie dzieje.

 

Nie? Kuźwa, naprawdę nie widziałeś/słyszałeś, co się działo w Grecji w ostatnich latach? Cięcia dosłownie wszystkiego doprowadziły do masowych strajków i regularnych bitew na ulicach największych miast. Ilość rannych szła w setki, były również ofiary śmiertelne.

 

Dawno nie widziałem takiego popisu ignorancji.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Co do rekordowego zadłużenia kraju - to właściwie abstrakcja. Jakie dla Kowalskiego ma znaczenie czy zadłużenie jest 1 bilion czy 100 bilionów ? Żadne. Już raz w 1980r. zbankrutowaliśmy i co z tego? Były co prawda chude lata 80. ale był też i inny ustrój. Grecja też właściwie zbankrutowała i co? Gdyby nadmierne zadłużenie czy bankructwo doprowadziło do zamieszek lub wojny to co innego ale nic się takiego nie dzieje.

 

Bełkoczesz. Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

"Interwencjonizm państwowy na rynku mieszkań podnosi ich ceny."

 

Ma on niewielki wplyw na ceny na ryku w porownaniu z tanim kredytem jaki jest od dawna na nieruchomosciach.

 

"Jakąś nadzieją jest Tusk i jego powrót na stanowisko premiera ale tu Schetyna może być przeszkodą który panicznie boi się utraty stanowiska."

 

hahaha, niektorzy to naprawde nie potrafia wybiec w przeszlosc dalej niz do ostatniej imprezy w remizie chyba :D

Rudy nakradl dla siebie i kolegow w zywe, pieniadze znikaly jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki, na tasmach sa nagrania jak jego kumple sie nasmiewaja z kraju i ustawiaja sobie wszystko jak chca, ale co tam, dajmy im jeszcze jedna szanse :D 

 

P.S. wcale nie uwazam, ze PiS lepszy, dla mnie to jest ta sama banda. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

"Interwencjonizm państwowy na rynku mieszkań podnosi ich ceny."

 

Ma on niewielki wplyw na ceny na ryku w porownaniu z tanim kredytem jaki jest od dawna na nieruchomosciach.

 

"Jakąś nadzieją jest Tusk i jego powrót na stanowisko premiera ale tu Schetyna może być przeszkodą który panicznie boi się utraty stanowiska."

 

hahaha, niektorzy to naprawde nie potrafia wybiec w przeszlosc dalej niz do ostatniej imprezy w remizie chyba :D

Rudy nakradl dla siebie i kolegow w zywe, pieniadze znikaly jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki, na tasmach sa nagrania jak jego kumple sie nasmiewaja z kraju i ustawiaja sobie wszystko jak chca, ale co tam, dajmy im jeszcze jedna szanse :D 

 

P.S. wcale nie uwazam, ze PiS lepszy, dla mnie to jest ta sama banda. 

To właśnie o takim elemencie jak ty pisałem wyżej.

Coś tam sobie bezsensownie pobełkoczesz i na tym się kończy.

 

PS. Pisanie o tym, że PiS jest taki sam jak PO jest głupotą. PiS niszczy to państwo i ustrój w nim panujący ale co ty możesz o tym wiedzieć...

Edytowane przez Adfsfd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie? Kuźwa, naprawdę nie widziałeś/słyszałeś, co się działo w Grecji w ostatnich latach? Cięcia dosłownie wszystkiego doprowadziły do masowych strajków i regularnych bitew na ulicach największych miast. Ilość rannych szła w setki, były również ofiary śmiertelne.

Masz racje, działo się tj. czas przeszły a nie teraźniejszy. Poza tym u nas nie będzie tak jak w Grecji, tzn. nie będzie masowych strajków, bitew na ulicach i innych zamieszek. Po prostu nie ten temperament a dodatkowo Polacy mało są zainteresowani swoim krajem. U nas rząd jeszcze długo będzie szastał kasą państwową bo tylko to jest kartą przetargową przy następnych wyborach, choć nie ukrywam, że pomaga im szczęście w postaci okropnie słabej opozycji, która nie ma pomysłu na Polskę. Bardziej niż cięć spodziewałbym się podwyższenia podatków, już się mówi o podwyżce paliwa.

PS. Pisanie o tym, że PiS jest taki sam jak PO jest głupotą. PiS niszczy to państwo i ustrój w nim panujący ale co ty możesz o tym wiedzieć...

 

A znasz rozmowy z pewnej restauracji wysokich działaczy partyjnych? " Polska istnieje tylko teoretycznie" lub "Ch... , du..a i kamieni kupa". Wiadomo,że PO to nie ta skala co dzis PiS ale  wyborcy pokazali im dwukrotnie środkowy palec: w wyborach prezydenckich i parlamentarnych :)

PS. PiS niszczy państwo? Zgoda, ale zauważ, że ludziom się to podoba. Ta partia miażdży resztę poparciem:) Masz na to jakieś wytłumaczenie?

Link to post
Share on other sites

Marqvs - Jeśli chodzi o twoje pytanie "Masz na to jakieś wytłumaczenie?",to odpowiedź jest bardzo prosta. Takie mamy społeczeństwo...Mimo tej niezbyt przychylnej opinii ,nie wstydzę się,że jestem stąd...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...