Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Rosja wprowadzila komune i Rosja nam potem wprowadzila demokracje, Walesa byl tylko pionkiem do tego, on sam to nawet nie mogl zdecydowac jaka wodke pic przy stole. 

 

Po co tylko potem pierdzielil przez 20 lat ile to on nie dokonal, to najbardziej wkurza ludzi, ze sobie przypisuje wszelkie zaslugi, a tak naprawde bylo wiele innych osob, ktore nie daly sie zlamac i przez to byly przesladowane, to sa prawdziwi bohaterzy z honorem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie kpi, tylko zdaje sobie sprawę ile wojska Radzieckiego było w Polsce. Tej krwi mogło się polać niewyobrażalnie dużo, a dzięki m.in. takim ludziom jak Wałęsa udało się tego uniknąć. Teraz co drugi młody  człowiek jest "odważny" i mówi, że Ruskich by w 5 minut wykopał... taaa...

Synergia, tak z ciekawości (założę się, że i tak nie odpowiesz...), ile masz lat?

To już prędzej dzięki kiszczakowi a nie dzięki wałęsie. On był tylko gębką marketingową. Kompletnie nie rozumiem pytania o wiek. Co ma na celu.?

Link to post
Share on other sites

Synergia, tak z ciekawości (założę się, że i tak nie odpowiesz...), ile masz lat?

Ciekawość... głównie ciekawość... ile lat, jakie doświadczenia musi mieć osoba, która nazywa Wałęsę "gębką marketingową"? Głównie ta "gębka" mnie zastanawia. Ogólnie widzę, że raczej nie przejawiasz szacunku do nikogo - czy to do ludzi tutaj, którzy mają odmienne zdanie, czy do faceta, którego tak, czy inaczej należy nazwać bohaterem. Zaryzykuję więc i zadam drugie pytanie (to o wiek jest wciąż aktualne): dlaczego? Skąd ten (ostatnio bardzo popularne sformułowanie) "hejt"? I to taki dość prostacki (moim zdaniem, ale chyba trudno się nie zgodzić...). Czemu nie użyjesz słowa "twarz" zamiast "gębka"? Wtedy będzie to mniej prostackie, bardziej poważne i mniej obraźliwe. "Prawdziwsze". ;)

Edytowane przez Karol1701
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zapytałeś mnie zanim nazwałem go gębką merketingową. Twoje pojazdy do wieku były spowodowane jedynie stwierdzeniem "chyba kpisz" zatem pogratulować mentalności i twoich projekcji myślowych.

Na razie nadmuchałeś sobie jakieś tezy i masz totalnie protekcjonalny ton. Sory ale Wałęsa sam siebie kompromituje od lat. Jego nei da się brać na poważnie. JEśli ktoś myśli, że " ON pokonał komune" to cóż.... jego wola. Niektórzy wierzą w świętego mikołaja ( choć tu też ma duże znaczenie kryterium wiekowe)

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Twoje pojazdy do wieku były spowodowane jedynie stwierdzeniem "chyba kpisz" zatem pogratulować mentalności i twoich projekcji myślowych.

Pojazdy do wieku? Jakie pojazdy? Jak mogłem Cię pojechać o wiek, skoro go nie znam :rotfl:

 

Pogratulować polemiki z własnymi projekcjami.

 

Akurat doskonale się sprawdził Twój tekst w stosunku do @Tycha sprzed kilku stron w Off-topic'u. Przyłączam się do gratulacji! :D

 

Powtarzam... ciekawość. No cóż, z góry było wiadomo, że i tak nie odpowiesz ;)

 

No i widzę też, że skorzystałeś z punktu trzeciego swoich złotych myśli... świetny przykład - zamiast odpowiedzieć jak człowiek, to znów pi*******z ("pogratulować mentalności i projekcji myślowych", "nadmuchałeś sobie jakieś tezy", "masz protekcjonalny ton").

 

@Major

Na kogo?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rząd powinien się zabrać za wszystkie afery i kłamstwa,ale po kolei. Proponuję,żeby zaczęli od Mieszka (tylko nie wiem którego) bo podobno niezły "łobuz" był. Ja uważam,że prawda jest tylko i wyłącznie po to,żeby ją ktoś,kiedyś poznał. Natomiast sposób dochodzenia do niej,to już osobny temat.

 

Moje poparcie.

 

Czy Wałęsa zasłużył na to, aby teraz za wszelką siłę dociekać prawdy i odnajdywać wszystkie grzeszki? Nie wiem, szczerze mnie to nie interesuje, bo to jest przeszłość, a jestem przekonany, że nie miał wolnej ręki w swych działaniach, był naciskany, a ludzie są z natury słabi i wolą unikać problemów.

 

Wiem tylko jedno, że korzyści z tej politycznej ekshumacji nie będzie żadnych.

 

Lepiej popatrzcie, jak Polska staje się ogonem Europy i zajmijcie się obecną sytuacją, bo zmiany mogą się dokonywać tylko w przyszłości, nie w przeszłości.

Link to post
Share on other sites

Najciekawsze jest to,że obydwaj up macie rację.Mimo to uważam,że rząd jest przede wszystkim do tego aby rządzić krajem tu i teraz.Wprowadzać takie zmiany,żeby kraj się rozwijał a ludziom żyło się lepiej (chyba stare hasło). I tu następuje moja niepewność,czy wprowadzanie szybko w obieg publiczny nowego tematu (dla mnie bardzo ważnego historycznie) nie jest celowe i przemyślane w gabinetach.Powoduje nowe podziały,czasem domysły,kłótnie i w ten sposób część narodu nie zauważy,czy nowa polityka gospodarcza i społeczna ,naprawdę udaje się w dobrym kierunku. Rozdawnictwo czegoś,czego tak naprawdę jeszcze się w portfelu nie posiada ,może dość szybko doprowadzić do upadku. Wprowadzenie programu 500 plus,będzie miało taki wpływ na demografię,jak pierdnięcie słonia na zaćmienie księżyca.Ja wiem,że ze względu na wiek,patrzę na to wszystko trącony doświadczeniem, ale słuchając science fiction młodego Morawieckiego nie bardzo ufam nadchodzącej przyszłości. Niestety ale w nowych hasłach odnajduję treści sprzed wielu,wielu lat...

@up - to FeX i mejor...:)

Link to post
Share on other sites

Jak można nazywać bohaterem kogoś, kto donosił na swoich kolegów.

Pytałem, lecz nie uzyskałem odpowiedzi... W każdym razie ja bym raczej poczekał z tak szybkim osądzaniem człowieka. Podobnie było w kampanii prezydenckiej, gdzie komuś (hmmm...) tak bardzo zależało na szybkim wydaniu książki (ta o związkach - nie Grey'a, lecz Komorowskiego ;) ), że postanowił trochę przepisać z innych tytułów. Teraz nie widzę, żeby ktoś o tym wspominał, dlatego też przemilczane mogą zostać pomyje na Wałęsę. Poczekajmy, jak będą twarde, niezaprzeczalne dowody - wtedy mów co chcesz. Ja sobie popłakutkam w kącie, a reszta będzie szczęśliwa, bo obalono "zakłamanego bohatera".

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ale do czego się przyznał? Że coś podpisał? Frasyniuk bardzo obrazowo wytłumaczył jak to wyglądało, na lekcjach historii też (przynajmniej ja) o tym rozmawialiśmy. Jutro się dowiemy nowych rzeczy, mam nadzieję, że wszystko zostanie dokładnie sprawdzone, chociaż czego się nie odkryje, to zawsze będzie grupa tych, którzy wierzą w ukazane dowody i tych, którzy wierzą w spiski (dokładnie tak jak w przypadku katastrofy w Smoleńsku). A gdzie leży prawda, to już sama cholera wie. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

moze niech Bolek opdowie najpierw na te pytania Anny Walentynowicz?

 

Na naszych oczach przeszłość ulega przekłamaniu, manipulacji, by ocalić prawdę ktoś musi zapytać o fakty, dopóki żyją jeszcze ich świadkowie. Lata wspólnej działalności nakładają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na Prezydenta RP – LECHOWI Wałęsie kilku pytań. Oświadczam, że biorę pełną odpowiedzialność za treść tych pytań i zawarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sądem.
 
1.          Czy pamiętasz, jak w styczniu 1971r. przyznałeś, że na żądanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań?
2.          Dlaczego okłamałeś wszystkich, mówiąc o przeskoczeniu płotu, podczas gdy na strajk 14.08.1980r zostałeś dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni?
3.          Jak godziłeś swoją katolicką moralność z głośnymi przygodami, o które żona robiła ci publiczne awantury w 1980r?
4.          9-ego grudnia 1980r przyznano „Solidarności” pierwszą nagrodę – 30 tyś. USD. Co zrobiłeś z tymi pieniędzmi?
5.          Co zrobiłeś z 60 tyś. USD nagrody szwedzkiej prasy, które miałeś przekazać na Panoramę Racławicką, lecz nigdy nie przekazałeś?
6.          Czy mieszkanie na ul.Polanki 52 kupiłeś, czy otrzymałeś w darze i od kogo?
7.          W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwszą kampanię wyborczą?
8.          Czy uważasz za właściwe, że głowa państwa lokuje pieniądze w bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu?
9.          Czy byłeś w 1981r informowany przez Prezydium MKZ, że M. Wachowski jest kapitanem SB?
10.           Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie reagowałeś na jego poczynania?
11.           Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postępowań karnych o kradzieże przed Sądem Rejonowym dla Nieletnich wymuszając płatną współpracę?
12.           Za jakie zasługi w obozie w Arłamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5-cio tygodniowy pobyt z całą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń?
13.           Czy pamiętasz swoją wypowiedź na Kongresie USA „lokujcie swe kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić”. Czy nadal tak sądzisz?
14.           Z jakiej obietnicy wyborczej wywiązałeś się?
15.           Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie A. Gwiazdy z I Zjazdu Solidarności – jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden jest zdrajcą?
16.           Czy nie dosyć już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu?
 

 

 

 
plus dodatkowe juz poza tym co powyzej, czemu ulaskawial Slowika, niebezpiecznego mafioze w 93 czy tam w 94?
Edytowane przez fortunately102
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Do mówienia prawdy,trzeba dojrzeć,dorosnąć,zrozumieć. Niektórzy nie potrafią.

Rzadko który sportowiec (ja nie znam) przyznaje się do brania dopingu przed wpadką.Wmawianie przeciętniakowi,że jest wielki,w końcu doprowadza do tego,iż on w to zaczyna wierzyć.To niestety bardzo ludzkie. Pierdzielenie o bezkrwawej transformacji doprowadza mnie do szału. A zastrzeleni,protestujący robotnicy to mieli wodę zamiast krwi? Ja w sumie też chciałbym dowiedzieć się "prawdziwej" prawdy,jeszcze za życia.Czy po to aby oceniać? Nie wiem,może tylko po to,żeby wiedzieć....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...