Skocz do zawartości

Wydarzenie w Smoleńsku


Recommended Posts

jedyny aktualnie żyjący Polak, który podkreślam MÓGŁBY tam spocząć to Wałęsa

Wałęsa ma dom jakieś 10min na piechotę od mojego. Jako Gdańszczanin znam to co robił dość dobrze i uważam że w tym samolocie zginęła kobieta która zrobiła więcej od Wałęsy jeśli chodzi o wydarzenia z których się go tak dobrze pamięta. To że on/jemu przypisano praktycznie wszystkie zasługi to już inna sprawa, jednak osobiście nie darzę go jakimś super ogromnym szacunkiem. Także nie jestem jego zagożałym przeciwnikiem.

 

ale On nie zostanie tam pochowany bo zginął tragicznie (przynajmniej nie bezpośrednio) tylko dlatego że okazał się byc "inny" niż Go pokazywano w mediach i niż o Nim myślano. Ja wiem że to dziwnie brzmi ale tak wynika z tego co się ogląda i słyszy/czyta w mediach od tragicznego wypadku. Skoro to człowiek prawy i uczciwy, patryjota to zasłużył

Teraz się go tak wychwala jedynie dlatego że zmarł i to do tego tak tragicznie. Nie wież we wszystko co teraz mówią. Jeśli jakiś dziennikarz odważyłby się przypomnieć teraz jego błędy z przeszłości, czy choćby głupie wpadki to zostałby zdegradowany do roli pomywacza toalet.

Moim zdaniem jest to gruba przesada chować go na Wawelu. Swoimi zasługami pasuje tam jak pięść do cegły.

Link to post
Share on other sites

Pochowanie Kaczyńskiego na Wawelu to jakieś kpiny. Można go lubić lub nie, ale na pewno nie można przypisać mu żadnych wybitnych zasług dla Polski. Nawet Wałęsa, który przyczynił się dla dobra Polski znacznie więcej niż Pan Lech nie do końca zasługuję na ten zaszczyt.

 

Taa... Kaczyńskiego nie można na Wawelu pochować, ale "Bolka" jak najbardziej

Radzę mniej propagandy Rydzykowsko-PiSoweskiej. Wałęsa był fatalnym prezydentem, ale jest jednym z niewielu Polaków, którzy zasługują na szacunek. Co takiego ty dokonałeś dla tego kraju, by dyskredytować i obrażać tego człowieka?

Oczywiście nie potrzebnie został prezydentem, bo zwyczajnie się do tego nie nadawał. Także przypisywanie mu całych zasług obalenia systemu komunistycznego jest przesadą. Nie jest to postać krystaliczna, ale obrażanie go jest skandaliczne. Między innymi za to nie lubiłem nigdy Kaczyńskich. Mali zawistni ludzie, którzy sami nie wiele dokonali a opluwają innych.

Link to post
Share on other sites

A tak poważnie, pytam jego gorących zwolenników:

Co on takiego zrobił dla Polski, że zasługuje bycie stawianym na równi królom?

Pytam bardzo poważnie. Być może coś mi umknęło, nie wykluczam tego. Ale jak dla mnie to był prezydent, który zawetował najwięcej ustaw i wprowadził najwięcej żałób narodowych.

 

Bardzo proszę o napisanie konkretnych zasług.

Link to post
Share on other sites

Prosiłem o konkrety.

Ale ok - przeczytałem.

Co z tego co zrobił jest tak wybitne? Jakoś nie zauważyłem tam drugiego "Cudu nad Wisłą", czy jakiegokolwiek wielkiego czynu. Napisz mi proszę, a jeśli rzeczywiście coś tam takiego jest, to przyznam tu na forum, że jestem wtórnym analfabetą - nie potrafię czytać ze zrozumieniem.

 

A człowiek zwany przez Was "Bolkiem", wziął na siebie i swoją rodzinę odpowiedzialność w tamtych strasznych czasach i stał się symbolem. Ryzykował wszystkim, nie tylko swoim życiem ale i życiem najbliższych. A wtedy były tak beznadziejne czasy, że mało kto nawet przypuszczał, że im (Solidarności) uda się obalić komunę. Walczyli, bo trzeba było walczyć.

A jak beznadziejnie było, możecie sobie lekko wyobrazić słuchając muzyki z tamtych czasów np: "Za czym kolejka ta stoi". Zatem: kimkolwiek by nie był, jakikolwiek poziom sobą prezentował, to był SYMBOLEM. Którego wszyscy potrzebowali i za którym poszli.

Więc nie porównujcie braci bliźniaków do tego człowieka.

 

A stawianie Lecha Kaczyńskiego na równi z Janem Pawłem II obraża moje uczucie religijne, patriotyczne i zdrowy rozsądek.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Oprzyj swą wiedzę na tym, co znajdziesz w necie, usłyszysz od ludzi itd.

Nie czas teraz oceniać, prać brudy.

To czas na zadumę i rachunek sumienia. Zastanów się Ty kolego, co Ty zrobiłeś w tej chwili dla siebie, innych, jak zapisałeś się na kartach historii ziemi. ZANIM OCENISZ INNYCH.

Link to post
Share on other sites

Chcecie pomóc w najcięższych chwilach tym rodzinom?

To zostawcie ich w spokoju. Myślicie, że córka chce waszego współczucia? Jak sądzicie jak się czuje jego brat Jarosław jak sępy dziennikarskie (w odpowiedzi na wasze zainteresowanie) pytają go: "Jak Pan się czuję w takiej tragicznej chwili?".

Nie wiem jak wy ale ja pochowałem 2 najważniejsze osoby w moim życiu i ostatnie na co w tamtych chwilach miałem ochotę, to jakieś kondolencje i "łączenie się w żalu". Takie chwile chce się przeżywać w samotności a nie w błysku fleszy. A później na wszystkich portalach setki zdjęć: "pochyla się na trumną", "uronił łzę". Jesteście jak ci ludzie, którzy zwalniają na drodze żeby popatrzeć na wypadek.

 

Trochę empatii.

 

 

Nie. Tu chodzi o fakty a nie opinie innych ludzi.

Pytam: co zrobił?

A nie: co TERAZ o nim ludzie mówią. Bo gdybym się teraz kierował opinią, to patrząc na tendencję zwyżkową za chwilę bym uwierzył, że chodził po wodzie, a jego oddech przywoływał wiosnę.

 

Nie mówić źle o zmarłych - ok rozumiem.

Kłamać i dodawać zasług - nie rozumiem i nie zgadzam się.

 

Ale jak tak patrzę na tą sprawę wybielania wizerunku po śmierci, to aż strach pomyśleć o Historii.

Wiedziałem, że jest wypaczona, bo ją piszą zwycięzcy, ale żeby aż tak?

 

 

Nie pisz posta pod postem.

Link to post
Share on other sites

"Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień".

 

CougarV6 - wystarczy, że moi rodzice byli w pierwszej Solidarności, a ojciec współtworzył Solidarność na Mazowszu - oni wiedzą z pierwszej ręki co się wtedy działo - wychwalacie Wałęsę a zapominacie o Andrzeju Gwieździe i świętej pamięci Annie Walentynowicz. Kaczyńscy też współtworzyli Solidarność, a to, że Wałęsa przeskoczył płot nie czyni z niego bohatera narodowego.

Co do "propagandy Rydzykowo-PiSowskiej" - wyczytałeś to w michnikowej gazecie? Polecam oglądać mniej TVN.

Są dokumenty potwierdzające tą kwestię, a że Wałęsa się wypiera to już inna sprawa.

 

Jeśli zaś idzie o "stawianie go na równi z królami" - na szczęście nie było wojny podczas której musiałby kierować państwem, jak ktoś to wcześniej ujął - jakie czasy, tacy zasłużeni.

 

A jeśli idzie o jego "wybielanie" - idealny on nie był, nie ma takich ludzi, ale jego dotychczasowy wizerunek kreowały media. Gdy zginął, okazało się "niespodziewanie", że jest dużo materiałów ukazujących jego ludzką twarz.

 

Okażcie trochę szacunku zmarłym, oni się już bronić nie mogą...

Link to post
Share on other sites

@mimo2002 możesz go nie lubić jako polityka ale uszanuj jako człowieka. Ja osobiście nie lubiłem jego polityki, ale do tego jakim był człowiekiem to nie mam żadnych zastrzeżeń choć go nie znałem osobiście. Z tymi mediami to masz rację za bardzo chcą wejść w życie prywatne rodzin zmarłych a zwłaszcza rodziny Kaczyńskich. Te tzw. podstawowe pytanie jakie dziennikarze teraz zadają "Jak się Pan/Pani czuję?" dla mnie to idiotyczne pytanie. Bo jak członek rodziny może się czuć po stracie tak bliskich im osób. Ludzie(dziennikarze) opamiętajcie się.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

"Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień".

 

CougarV6 - wystarczy, że moi rodzice byli w pierwszej Solidarności, a ojciec współtworzył Solidarność na Mazowszu - oni wiedzą z pierwszej ręki co się wtedy działo - wychwalacie Wałęsę a zapominacie o Andrzeju Gwieździe i świętej pamięci Annie Walentynowicz. Kaczyńscy też współtworzyli Solidarność, a to, że Wałęsa przeskoczył płot nie czyni z niego bohatera narodowego.

Co do "propagandy Rydzykowo-PiSowskiej" - wyczytałeś to w michnikowej gazecie? Polecam oglądać mniej TVN.

Są dokumenty potwierdzające tą kwestię, a że Wałęsa się wypiera to już inna sprawa.

 

Jeśli zaś idzie o "stawianie go na równi z królami" - na szczęście nie było wojny podczas której musiałby kierować państwem, jak ktoś to wcześniej ujął - jakie czasy, tacy zasłużeni.

 

A jeśli idzie o jego "wybielanie" - idealny on nie był, nie ma takich ludzi, ale jego dotychczasowy wizerunek kreowały media. Gdy zginął, okazało się "niespodziewanie", że jest dużo materiałów ukazujących jego ludzką twarz.

 

Okażcie trochę szacunku zmarłym, oni się już bronić nie mogą...

Dokładnie mam tak samo. Nie ojca co prawda, ale troszkę dalej w rodzinie. Jak lecą dokumenty z obiadów przy okrągłym i wcześniej, to widzę go jeszcze młodego i energicznego. Więc tak jak i Ty wiem z najlepszego możliwego źródła. Nie mam zamiaru jednak o tym publicznie pisać !

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak WY jako dorośli (chyba) ludzie możecie się w takiej sytuacji zachowywać jak dzieciaki...

"Wawel nie - bo to dla królów..." no to już przegięcie, co Wawel to Wasza własność kupiliście go na własność czy jak, że macie czelność się o to sprzeczać? Widać jakimi jesteście polakami i patriotami, że w takiej sytuacji biorą u was górę polityczne przepychanki.

 

Ja uważam, że parze prezydenckiej należy się pogrzeb na wawelu, zobaczcie kim oni na prawdę byli, przejrzyjcie na oczy - wyłączcie wreszcie ten TVN!!! pooglądajcie inne stacje, włączcie radio, przejdziecie się ulicami, porozmawiajcie z innymi ludźmi - waszymi rodzicami - dziadkami a się dowiecie prawdy. To wszystko co widzicie to zmanipulowana rzeczywistość - era ciemnogrodu się już dawno skończyła, ale jak widać niektórzy dalej w niej tkwią.

 

Że co? Że wawel należy się tylko Wałęsie? Nosz to już przegięcie... Co ten Wałęsa takiego zrobił? Wszyscy wiemy i mu zasług zabierać nie będziemy, ale też trzeba pamiętać o złych rzeczach np. o "Bolku" a to jest akurat prawda. Solidarność? Są osoby które zrobiły więcej, on po prostu znalazł się w odpowiednim miejscu i miał wsparcie ludzi. Ale kultury to u niego za grosz... Tą podaną nogę to pamiętam do dzisiaj, to jego ostatnie wypowiedzenia medialne, to skandal i tą osobę próbujesz za wszelką cenę na Wawel? Sorry nie nie mi tego komentować... Zdecyduje o tym kto inny.

 

Wawel dla Kaczyńskich zaproponował episkopat polski i z tym raczej nie powinno się dyskutować. A Was proszę o trochę poszanowania...

Link to post
Share on other sites

Miałem nie pisać na temat tragedii jaka nas spotkała, bo niewątpliwie jest to tragedia na skalę światową, ale jak dowiedziałem się o tym, że Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką planuje się pochować na Wawelu to mnie szlag jasny trafił. Uważam się za patriotę, marszałek Józef Piłsudski jest dla mnie przykładem patrioty. Wawel jest miejscem pochówku królów Polski (nie wszystkich, bo np. Stanisław August Poniatowski, ostatni król Polski nie został pochowany na Wawelu) oraz bardzo wybitnych Polaków. Miejscem pochówku prezydentów jest w Warszawie. Pochowany jest tam Ignacy Mościcki oraz Gabriel Narutowicz. Pochowani tam byli również komuniści, ale takie były czasy, a ekshumować chyba ich nie wypada? Moim zdanie wielkie NIE dla pochówku Lecha Kaczyńskiego na Wawelu, czy jakiegokolwiek innego prezydenta RP. Nie jestem właścicielem Wawelu żeby decydować kto może,a kto nie może być tam chowany, ale jestem wolnym człowiek i mam prawo do wypowiedzenia swojego sprzeciwu oraz oburzenia.

Link to post
Share on other sites

Miałem nie pisać na temat tragedii jaka nas spotkała, bo niewątpliwie jest to tragedia na skalę światową, ale jak dowiedziałem się o tym, że Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką planuje się pochować na Wawelu to mnie szlag jasny trafił.

Jak tak ci to zalega na wątrobie to łap za kose i na sztorc ją albo za widły i idź protestować...

Link to post
Share on other sites

dokładnie.

 

A jeżeli wyznacznikiem bohaterstwa ma być sposób śmierci (a nie jakość czynów za życia), to pochowajmy na Wawelu też górników z zawalonych kopalni, gołębiarzy z zawalonej hali, ludzi, którzy zginęli na drogach w wypadkach samochodowych (tylko w 3 świąteczne weekendy więcej zginęło niż w tym samolocie).

 

A Ty xpris, wyłącz swoje radia i telewizje i pomyśl swoim rozumem, a nie tym co Ci media sprzedają.

Wciąż czekam na przykłady jego czynów, które świadczą o domniemanym bohaterstwie. Może jednak któryś z jego wielbicieli da tu dowody zamiast zachłystywać się świętym oburzeniem na zdanie innych?

Link to post
Share on other sites

Ja powiem tyle. Dobrze się stało, że został odsunięty od władzy. Ale szkoda, że w tak tragiczny sposób.

Druga sprawa - był aktualnym prezydentem, mimo że też za nim nie przepadałem, był najważniejszą osobą w naszym kraju - i właśnie za to należy mu się szacunek. Jako prezydenta.

Link to post
Share on other sites

CougarV6 - wystarczy, że moi rodzice byli w pierwszej Solidarności

Tak się składa, że mój Ojciec też, nie wiem czego miało by to dowodzić. Środowisko postsolidarnościowe jest równo podzielone między zwolenników teorii "bolka" jak i jej przeciwników.

wychwalacie Wałęsę a zapominacie o Andrzeju Gwieździe i świętej pamięci Annie Walentynowicz.

Nie , nie zapominamy. Wyraźnie napisałem o tym by nie przypisywać całości zasług Wałęsie. Natomiast ty umniejszasz jego udział do "przeskoczenia płotu" Brawo.

Co do "propagandy Rydzykowo-PiSowskiej" - wyczytałeś to w michnikowej gazecie? Polecam oglądać mniej TVN.

Są dokumenty potwierdzające tą kwestię, a że Wałęsa się wypiera to już inna sprawa.

Po pierwsze, dla mnie człowieka żyjącego w kraju demokratycznym liczy się wyrok sądu i ostatecznie osądza on o winie lub niewinności człowieka. Wałęsa został oczyszczony z zarzutów i jest to dla mnie wiarygodne źródło niż czyjeś pomówienia.

Owszem są dokumenty, że był zarejestrowany jako "bolek" ale to nie czyni do współpracownikiem. Czasy były skomplikowane i ktoś tak ważny w strukturach Solidarności nie mógł uniknąć kontaktu z SB. Jednak należy pamiętać, że jest spora różnica w podpisaniu kwitów "dla świętego spokoju" a rzeczywistą współpracą (szpiegostwem, donosicielstwem itp).

Jeśli zaś idzie o "stawianie go na równi z królami" - na szczęście nie było wojny podczas której musiałby kierować państwem, jak ktoś to wcześniej ujął - jakie czasy, tacy zasłużeni.

Idąc tym tokiem myślenia, każdy współczesny prezydent powinien być chowany na Wawelu. Czy może tylko ci którzy zginą śmiercią tragiczną? Absurd.

"Wawel nie - bo to dla królów..."

Nie dla królów. Dla ludzi wybitnie zasłużonych Polsce. Natomiast nikt z was nie potrafi napisać jakie to wybitne zasługi dla kraju ma Lech Kaczyński.

zobaczcie kim oni na prawdę byli, przejrzyjcie na oczy - wyłączcie wreszcie ten TVN!!!

Co wy z tym TVNem sie uparliście :menda: Akurat tak się składa, że TVN teraz pieje z zachwytu nad parą prezydencką (co uważam osobiście za żałosną hipokryzję) Jakbyś włączył ten szatański TVN to byś usłyszał jaki wspaniały był L. Kaczyński.

przejdziecie się ulicami, porozmawiajcie z innymi ludźmi - waszymi rodzicami - dziadkami a się dowiecie prawdy.

Tak się składa, że moi dziadkowie mają wiedzę polityczną nie wybiegającą poza Radio Maryja.

Kiepski z nich przykład. Pomijam fakt, że mam dostateczną ilość lat by nie musieć pytać rodziców kim byli Kaczyńscy. A jeśli bym zapytał, wierz mi że nie dowiedziałbym się niczego chwalebnego.

era ciemnogrodu się już dawno skończyła, ale jak widać niektórzy dalej w niej tkwią.

 

Zgadzam się, to smutne. ale dopóki żyjemy w państwie katolickim, gdzie jedyna słuszna prawda to "nasza prawda" to się nie zmieni.

Wawel dla Kaczyńskich zaproponował episkopat polski i z tym raczej nie powinno się dyskutować.

Rozumiem. Decyzja episkopatu jest poza dyskusją. Przemówił przez nich Bóg
Link to post
Share on other sites

Wawel dla Kaczyńskich zaproponował episkopat polski i z tym raczej nie powinno się dyskutować.

Rozumiem. Decyzja episkopatu jest poza dyskusją. Przemówił przez nich Bóg
Proponuję jeszcze, żeby ePiSkopat zaproponował, żeby ci dwah Ordynariusze Polowi zostali świętymi, w końcu też zginęli taką samą śmiercią :menda:
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...