Skocz do zawartości

lonialomax

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  4939
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

805 Doskonały

2 obserwujących

O lonialomax

 • Tytuł
  Maniak

Ostatnie wizyty

56175409 wyświetleń profilu
 1. Nawet nie próbuj, bo laptop uruchomi się lecz bez obrazu nawet w bios i skończy się wymontowywaniem baterii z płyty gł. Wykonałeś czysty rozruch i z jakim skutkiem.
 2. 2400 MHz to jest częstotliwość i nie twierdzę że różnica w opóźnień RAM powoduje problem. Poza tym błąd 0x124_0_GenuineIntel_PROCESSOR__UNKNOWN_IMAGE_GenuineIntel.sys może świadczyć o problemach z kanałem pamięci systemowej CPU w trakcie usypiania-wybudzania. Możliwe jest też, że problem właśnie wywołuje sterownik grafiki Intel. Sprawdź zachowanie laptopa przez uruchomienie czystego rozruchu https://support.microsoft.com/pl-pl/topic/jak-wykonać-czysty-rozruch-w-systemie-windows-da2f9573-6eec-00ad-2f8a-a97a1807f3dd
 3. Wykonaj jeszcze test w https://www.intel.com/content/www/us/en/download/15951/intel-processor-diagnostic-tool.html może coś pokaże. Zastanawiające, że CPU-z nie identyfikuje drugiego slotu RAM. a z podanych screenów wynika, że moduły RAM różnią się timingami (to raczej nie pomaga) i płyta gł. jakoś je dopasowała. Sprawdź działanie tylko na kości 8 GB.
 4. W CPU-z zakładka SPD masz pokazane parametry modułów RAM. Przełączasz się w aplecie slot selection dla każdego modułu. Ważne czy niema różnic w timingach poszczególnych kości RAM.
 5. Jakie parametry ma kość 4 GB? Sprawdź w CPU-z zakładka Memory czy pamięci pracują w dual Channel.
 6. Zacząłbym od przeinstalowania sterowników grafiki tzn. odinstalowania sterowników AMD i Intel za pomocą DDU. Ponowna instalacja w kolejności: sterownik Intela następnie AMD. Jakie moduły RAM są zamontowane i czy problem występował przed rozbudową RAM?
 7. Sprawdź zasilacz multimetrem- poradniki w sieci. Czy do płyty podłączony jest speaker, a jeżeli tak to czy są jakieś dźwięki? Jeżeli zasilacz będzie miał poprawne napięcia to jest możliwe, że trafiłeś na wadliwą płytę.
 8. Możliwe, że chodzi o to firmware https://www.nvidia.com/en-us/drivers/nv-uefi-update-x64/
 9. Minimum System Power requirement (W) 900W to wpis w specyfikacji na stronie producenta.
 10. Ten BSOD również dotyczy >memory_corruption< niestety nie wynika z niego czy napięcie było za wysokie czy za niskie. W obecnej sytuacji możesz próbować ustawień napięć DDR mniejszymi wartościami. Ustawiaj od 1.36V w górę sprawdzając w działaniu poszczególne ustawienie. Jeżeli to nie pomoże to pozostaje używanie PC bez XMP ewentualnie podmiana CPU i sprawdzian lub podmiana RAM i sprawdzian. Niestety problem z funkcją A-XMP na platformach AMD jest częstym przypadkiem.
 11. To prawdopodobnie potwierdza hipotezę o niestabilności kontrolera pamięci. Zanim wykonasz poradę @zbiku90 Pokaż screeny z napięć DDR jakie ustawia płyta dla 2133MHz. Potem włącz A-XMP i również pokaż screen z napięć. Jak możesz to przytnij te screeny np. w Paint, aby to co ważne było bardziej widoczne.
 12. Czy w SFC po zakończeniu była informacja o powodzeniu naprawy plików sytemu czy, że SFC nie mógł ich naprawić? W dmp to samo przyczyną jest AuthenticAMD.sys, ale tym razem spowodowany przez WorldOfWarships64.exe. Jeżeli wykluczony jest problem z konfliktem sterowników pozostaje przyczyna sprzętowa i tu zacznij przez przywrócenie biosu do ustawień domyślnych i sprawdzenie działania PC w grach. Pokaż również odczyt z czujników w HWiNFO. Twój dmp wygląda prawie jak tu https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/all/komputer-wyrzuca-bluescreen-whea-124/a21a968b-f477-45d9-9c69-77b6fbb3db07
 13. Zawsze jest taka możliwość, chociażby ładunek elektrostatyczny. Dla upewnienia się możesz wykonać ponowny montaż wszystkich podzespołów. U Ciebie ten BSOD wskazuje na konflikt sterowników tym bardziej, że jak piszesz testy przeprowadzone zakończyły się pozytywnie. Czy przeprowadziłeś procedury DISM i SFC i z jakim wynikiem? Jednak Debuger sugeruje też, cytat: Type referenced: hal! WHEA MEMORY ERROR SECTION I tu spróbowałbym czystą instalację systemu. Oczywiście pobierz nowy plik instalatora ze strony Microsoftu.
 14. Z pierwszego pliku dmp wynika udział procesu audiodg.exe i konflikt z AuthenticAMD.sys https://windowsreport.com/authenticamd-sys/ W drugim miałeś uruchomione dwie aplikacje monitorowania czujników PC i OCCT pożarło się z HWiNFO64
 15. Nie wiem czym jest spowodowany brak odczytu wszystkich napięć zasilacza, ale podmień go do sprawdzenia chociażby dlatego, że w odczycie napięcia 3,3V jest ono sporo poniżej standardu ATX. Poza tym w zasilaczu może być uruchamiane wadliwie działające zabezpieczenie przeciążeniowe i stąd efekt odcięcia zasilania. Dołożę jeszcze napięcia na karcie grafiki. Wartości na dole to moment wyłączenia PC.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...