Skocz do zawartości

lonialomax

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  4891
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

793 Doskonały

2 obserwujących

O lonialomax

 • Tytuł
  Maniak

Ostatnie wizyty

56174545 wyświetleń profilu
 1. Raczej powinien mieć jednolity kolor a w szczególności styki. Pozostaje test na innym CPU.
 2. Te temperatury skaczą w spoczynku? jeżeli tak to jest jakiś błąd w montażu coolera lub rozprowadzeniu pasty. Ten ciemniejszy kolor jest na PCB procesora czy na metalowej obudowie IHS?
 3. Jeżeli problem pojawia się w dwóch różnych konfiguracjach sprzętowych to pozostaje sprawdzenie działania zestawu na tzw. pająka czyli poza obudową. Może tu występują jakieś prądy błądzące i powodują wystąpienie błędu.
 4. Monitor lub kabel HDMI może mieć wpływ na wyświetlanie błędu VGA jedynie w przypadku takiej usterki, która powoduje nie prawidłowe działanie karty graficznej (zwarcie lub zakłócenia prądowe). Co do ewentualnej usterki CPU uruchom test w Intel Processor Diagnostic Tool. Z kolei 3 krótkie lub 3 długie sygnały oznaczają problem z RAM ale to też może być spowodowane usterką procesora.
 5. I tak pewnie pozostanie, bo problemem był dysk na którym był system.
 6. Sprawdziłeś w niższym slocie PCI Express? Jak w tym slocie będzie poprawnie, to wina leży po stronie płyty gł.
 7. Tak powinno być przy poprawnym uruchomieniu, po kolei zaświecają się diody CPU, DRAM, VGA i na końcu Boot. Dioda Boot świeci do momentu z bootowania systemu bios i załączenia ładowania systemu operacyjnego. Co do problemu ze sporadycznym wykrywaniem grafiki przez płytę to są dwie możliwości. Pierwsza to jakaś wada (zimne luty) w obrębie sekcji zasilania karty graficznej i druga to problem ze ścieżkami lub slotem PCI Express na płycie gł. Możesz sprawdzić obydwie te możliwości przekładając kartę grafiki do slotu niżej. Karta będzie pracować w trybie PCI Express x 8. Jeżeli błąd wystąpi ponowni
 8. Bios masz z aktualizowany? Od listopada zeszłego roku jest dużo wydawanych poprawek w kolejnych wersjach. Co do RAM-u to jak G Skill pokazuje je na liście QVL to znaczy, że testowali pamięci na tej płycie i można im zaufać. Co do błędu Kernel Boot id:29 to sprawdź czy pomoże wyłączenie w systemie szybkiego uruchamiania.
 9. Gniazdo z lewej na foto jest gniazdem na podłączenie kabla czujnika, a z prawej gniazdem zworki. O ile będziesz kiedykolwiek podłączał jakiś czujnik to przed podłączeniem kabla czujnika powinieneś zdjąć zworkę, a po odłączeniu kabla zworkę założyć.
 10. Powyższe objawy i brak możliwości zbootowania Ubuntu wskazują na problem z kartą graficzną, a konkretnie problem z obsługą wyższych rozdzielczości. Jak zdążysz uruchom CrystalDiskInfo i wstaw tu screen, potem GPU-z i w nim zakładka Sensors i też daj screen. Czy przy wymianie pasty nie ruszyłeś procesora? Dla pewności sprawdź piny na procesorze. Możesz jeszcze spróbować przez rozmontowanie zestawu i ponowny montaż zwracając uwagę na dokładność podłączeń wszystkich podzespołów. Jak ten zabieg nie pomoże to podmiana karty graficznej.
 11. Niestety system nie wykrywa numeracji urządzenia i jeżeli inne urządzenia USB działają to jak wyżej pozostaje sprawdzenie joysticka na innym PC. Spróbuj jeszcze odinstalować w Menedżerze urządzeń we właściwościach to nieznane urządzenie i ne usuwając joysticka wykonaj ponowne uruchomienie systemu.
 12. W Menedżerze urządzeń prawo-klik na problematycznym joystick-u i wybierz Właściwości. W górnym pasku wybierz szczegóły. Tu w aplecie gdzie jest Opis urządzenia z rozwijanej listy wybierz Identyfikator sprzętu. Sprawdź czy jest i jaka wartość dla tego sprzętu.
 13. Sprawdzałeś joystick w innym PC? Co do instalatora to wejdź https://www.gigabyte.pl/products/page/mb/b450m_ds3hrev_10#support-dl Posprawdzaj wszystkie aktualizacje w tym biosu. Jaką wersję (kompilację) Windows 10 Home posiadasz. Do tego joystick-a nie ma specjalnych sterowników.
 14. Jaka sytuacja jest w Diskpart? System partycjonowania masz GPT czy MBR? W biosie jakie jest ustawienie opcji CSM?
 15. Rozumiem, że instalujesz system na dysku w miejscu nieprzydzielonym. Boot Priority powinno być Windows Boot Manager. Będąc w instalatorze Windowsa uruchom naprawę komputera a następnie w opcjach zaawansowanych wybierz wiersz poleceń (CMD). Wpisz Diskpart następnie list vol . Pokaż screen.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...