Skocz do zawartości

lonialomax

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  4746
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

763 Doskonały

2 obserwujących

O lonialomax

 • Tytuł
  Maniak

Ostatnie wizyty

56173381 wyświetleń profilu
 1. Za nim przymierzysz się do zasilacza to sprawdziłbym tą hipotezę na innym zasilaczu lub multimetrem, bo cały czas jest możliwość błędu odczytu przez program. Jak nie masz nikogo z zasilaczem w śród znajomych to w jakimś serwisie za niewielką opłatą powinni pożyczyć. Co do zasilaczy, u mnie np. Seasonic klasy Gold potrafił z fiksować, ale osobiście trzymam się Corsaira i w jednym zestawie śmiga jak pamiętam już 12-to letni CX 430W. W obecnym to Corsair RM550x. U Ciebie ten będzie ze sporym zapasem https://www.morele.net/zasilacz-corsair-rm650x-650w-cp-9020178-eu-4634525/
 2. Sprawdź jeszcze test RAM tym programem https://hcidesign.com/memtest/ Musisz jedynie w oknie z wielkością ilości testowanego RAM wpisać wartość max 2 GB, tyle obsługuje wersja standardowa. Obejściem jest uruchomienie kilku okien programu i w każdym ustawia 2 GB, aż do osiągnięcia wielkości zainstalowanego RAM np. przy 16 GB możesz uruchomić test w 6 oknach programu po 2 GB.
 3. Teraz można stwierdzić, że temperatury są w nomie, chociaż przysłonięte masz temp. maksymalne. Sprawdź jakie są wartości maksymalne dla VR MOS i PCH. Musisz jeszcze sprawdzić multimetrem napięcie 12V zasilacza, bo według odczytów z czujnika wartość minimum spada poniżej normy ATX do 11.004V. To może być przyczyną wyłączania się PC pod obciążeniem. Do potwierdzenia przypuszczeń, jak masz możliwość podmień zasilacz.
 4. @up Jak OK jak Autor nie pokazał tych najważniejszych.
 5. Dalej nie pokazałeś odczytów z VRM i chipsetu. W HWiNFO w prawym, dolnym rogu masz dwie ikonki ze strzałkami. Jak klikniesz te ukierunkowane na zewnątrz, kolumny z odczytami ustawią się obok siebie i nie trzeba będzie przewijać. Każde kliknięcie ustawia nową kolumnę.
 6. Można założyć, że jest jakiś problem z łączami zasilania któregoś z podzespołów. Rozbierz PC na czynniki pierwsze, przeczyść wszystkie styki spirytusem (karta grafiki i RAM) i poskładaj ponownie. Zwróć uwagę na wtyki dysków, zasilania i SATA oraz łącza płyty gł. 24 PIN i CPU. Co do myszki- to jak na gwarancji więc reklamuj.
 7. W takim układzie to oprócz sekcji zasilania grzeje się również chipset. Sprawdź temp. VRM i PCH w obciążeniu.
 8. CPU sprawdź intelowskim narzędziem: Intel Processor Diagnostic Tool, natomiast VRAM karty: Video Memory Stress Test
 9. Pozostaje sprawdzenie na innym CPU. Błąd 0x00000050 to problemy z pamięcią, cytat: Może również wystąpić po zainstalowaniu wadliwego sprzętu lub w przypadku awarii zainstalowanego sprzętu (zwykle jest to związane z wadliwą pamięcią RAM, czy to pamięcią główną, pamięcią podręczną L2 RAM, czy pamięcią RAM wideo).
 10. Windows zainstalowany na tym zestawie? Wrzuć ostatni plik dmp na jakiś hosting, a tu daj linka do niego.
 11. Które wentylatory zdemontowałeś? Screen z HWiNFO nie kompletny. Przewiń w dół i znajdź wskazania z temperaturami podzespołów i sprawdź wskazania dla temperatury VRM. Sekcja zasilania konkretnie jest to
 12. Chyba masz na myśli gniazdo 8 PIN i wtyczka jest wpięta w pierwsze piny od tyłu płyty? Jeżeli w trybie awaryjnym nie pojawia się bluescreen to zapewne wina leży po stronie jakiegoś sterownika. Cytat: Wystąpiło naruszenie dostępu do pamięci. (Parametr 4 funkcji sprawdzania błędów to adres, do którego sterownik próbował uzyskać dostęp.) i Adres wyjątku (parametr 2) powinien wskazywać sterownik lub funkcję, która spowodowała ten problem. Uruchom weryfikacje sterowników https://www.reviversoft.com/pl/blog/2013/09/using-driver-verifier-to-fix-a-blue-screen-of-death/ Jaki masz system i o jakiej arch
 13. Sprawdź w Menedżerze urządzeń jaki status ma karta graficzna. Po za tym u mnie w Windows 7 zainstalowanie późniejszych sterowników od wersji 26.21.14.4141 z 2019-11-20 powoduje problemy ze stabilnością grafiki więc nie wiem czy u Ciebie też nie będzie. Natomiast na 10-tce hula na najnowszych bez problemu.
 14. Może trochę naiwne, co masz za kartę i czy nie potrzebuje zasilania? Jeżeli tak to czy podłączyłeś takowe. Sorry, ale każdemu może przytrafić się taki lapsus.
 15. Na tej fotce do portów SATA nie jest podłączony żaden kabel od dysku. Natomiast jest podłączony jakiś kabel przy kościach RAM ten oznaczony na żółto i co to jest?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...