Skocz do zawartości

lonialomax

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  4804
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

776 Doskonały

2 obserwujących

O lonialomax

 • Tytuł
  Maniak

Ostatnie wizyty

56173916 wyświetleń profilu
 1. Przetestuj jeszcze na pojedynczej kości RAM od Kingstona, ale przy każdorazowej zmianie konfiguracji podzespołów bazowych powinieneś wykonać reset biosu. Czyli zmieniasz układ RAM i reset biosu zworką CLR_CMOS, potem uruchomienie systemu. Powinieneś rozebrać PC na czynniki pierwsze i wykonać oględziny płyty gł. pod względem spuchniętych kondensatorów i ewentualnych odbarwień laminatu PCB, jak również sprawdzić socket procesora.
 2. W odczytach HWiNFO ie widać nic co mogłoby mieć wpływ na stabilność systemu. Co do RAM-u to sam miałem doświadczenie z pamięciami od Kingstona. Właśnie z losowymi crash-ami i po zmianie na G.Skill przeszło. Także podmiana nie zaszkodzi.
 3. Na panelu tylnym płyty gł. czyli od tyłu obudowy masz 3 wyjścia grafiki zintegrowanej i w zależności jakim kablem podłączasz monitor przekładasz kabel z karty graficznej na jedno z tych wyjść np. jeżeli używasz kabla HDMI to podłączasz do wyjścia HDMI.
 4. Możesz wrzucić screeny z HWiNFO. Te na dysku Google są niedostępne.
 5. Przełącz monitor na grafikę zintegrowaną i sprawdź czy system wstanie. Jeżeli uszkodzona jest karta to spróbuj metodą piekarnika, poradniki w sieci.
 6. Możliwy jest też scenariusz z uszkodzeniem karty graficznej więc do sprawdzenia podmień kartę. Na ekranie logowania są już ładowane sterowniki karty i natywna rozdzielczość monitora i tu system się wysypuje.
 7. Jeżeli nie stwierdzasz żadnych problemów z działaniem systemu i komputera to szkoda czasu na testowanie. Jedyne to co jakiś czas sprawdzanie SMART dysków w CrystalDiskInfo i parametrów pracy podzespołów w HWiNFO- Sensors.
 8. Możliwe, że problemem jest standard HDCP. MSI GeForce GTX 1070 GAMING X obsługuje HDCP w wersji 2.2, a starsze karty mają niższy standard. Tu niestety nie ma działania wstecznego.
 9. W odczytach parametrów PC nie ma nic niepokojącego. Na czym polegało wyeliminowanie problemu z napięciem? Ten zielony lub czarny ekran wskazywałby na jakiś konflikt systemu ze sterownikami grafiki, dlatego proponowałbym odinstalowanie tego sterownika za pomocą DDU i zainstalowanie jakiejś starszej wersji. Możesz jeszcze dla sprawdzenia uruchomić system w czystym rozruchu https://support.microsoft.com/pl-pl/topic/jak-wykonać-czysty-rozruch-w-systemie-windows-da2f9573-6eec-00ad-2f8a-a97a1807f3dd
 10. Z takiej naprawy wynika, że jest jakieś zwarcie na obudowie lub w samym przycisku reset. A to Musi to jakiś chochlik się wkradł.
 11. Musi Zawsze istnieje taka możliwość, dlatego stosuje się opaski elektrostatyczne. Jednak spróbuj jeszcze raz dokładnie podłączyć zasilanie CPU. Sprawdź od razy piny we wtyczce zasilania CPU czy któryś z nich się nie cofnął.
 12. Uruchom HWiNFO, zakładka Sensors, zrób screeny wszystkich odczytów parametrów i wrzuć tutaj.
 13. Co wyświetla płyta na diodach Q-LED zlokalizowane między slotami RAM a portem USB 3.2. Diody Q-LED sprawdzają kluczowe komponenty (procesor, pamięć DRAM, VGA i urządzenia rozruchowe) podczas procesu uruchamiania płyty głównej. W przypadku wykrycia błędu dioda LED krytycznego komponentu świeci, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.
 14. Jaki sposób rozwiązania problemu wybierzesz to to zależy od Ciebie, ale sam fakt, że płyta w trybie POST monituje błąd układu graficznego to eliminuje ją jako sprawną. Możliwa jest też jakaś wada CPU lub płyta ustawia nieprawidłowe napięcia. Czy włączoną masz funkcję XMP jak tak to wyłącz i sprawdź działanie. Jakim kablem i jaki monitor podłączasz kartę zintegrowaną.
 15. Sprawdź jeszcze czy będzie obraz po uśpieniu i wybudzeniu systemu. Sprawdź w biosie ustawienia kart graficznych, może musisz ustawić wybór grafiki zintegrowanej (jeżeli jest Auto) na domyślny. Jakie jest napięcie baterii bios? Jak dalej będą problemy to płyta na reklamację.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...