Skocz do zawartości

lonialomax

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  4944
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez lonialomax

 1. Z zachowania PC wygląda na błąd procesora. Z powocu braku wyświetlacza LED statusu uruchomienia podzespołów dobrze byłoby zamontować speaker i może on zasygnalizuje jaki błąd występuje.
 2. Przypuszczam, że nie obejdzie się bez podmiany adaptera i od tego rozpocząłbym diagnozowanie problemu.
 3. Jeżeli speaker jest podłączony to świadczy o nie właczającym się systemie Bios płyty gł. Po kilku latach w szafie to do sprawdzenia stan kondensatorów na płycie czy nie spuchły.
 4. Jestem zainteresowany, Jakieś allegro,,,
 5. Pewnie nie nie ma na dysku Windows Bootloadera. Poustawiaj bios jak w pierwszej połowie filmu i potem instalacja powinna dokończyć się pomyślnie.https://www.youtube.com/watch?v=dupH2YrD6OY
 6. Nawet nie próbuj, bo laptop uruchomi się lecz bez obrazu nawet w bios i skończy się wymontowywaniem baterii z płyty gł. Wykonałeś czysty rozruch i z jakim skutkiem.
 7. 2400 MHz to jest częstotliwość i nie twierdzę że różnica w opóźnień RAM powoduje problem. Poza tym błąd 0x124_0_GenuineIntel_PROCESSOR__UNKNOWN_IMAGE_GenuineIntel.sys może świadczyć o problemach z kanałem pamięci systemowej CPU w trakcie usypiania-wybudzania. Możliwe jest też, że problem właśnie wywołuje sterownik grafiki Intel. Sprawdź zachowanie laptopa przez uruchomienie czystego rozruchu https://support.microsoft.com/pl-pl/topic/jak-wykonać-czysty-rozruch-w-systemie-windows-da2f9573-6eec-00ad-2f8a-a97a1807f3dd
 8. Wykonaj jeszcze test w https://www.intel.com/content/www/us/en/download/15951/intel-processor-diagnostic-tool.html może coś pokaże. Zastanawiające, że CPU-z nie identyfikuje drugiego slotu RAM. a z podanych screenów wynika, że moduły RAM różnią się timingami (to raczej nie pomaga) i płyta gł. jakoś je dopasowała. Sprawdź działanie tylko na kości 8 GB.
 9. W CPU-z zakładka SPD masz pokazane parametry modułów RAM. Przełączasz się w aplecie slot selection dla każdego modułu. Ważne czy niema różnic w timingach poszczególnych kości RAM.
 10. Jakie parametry ma kość 4 GB? Sprawdź w CPU-z zakładka Memory czy pamięci pracują w dual Channel.
 11. Zacząłbym od przeinstalowania sterowników grafiki tzn. odinstalowania sterowników AMD i Intel za pomocą DDU. Ponowna instalacja w kolejności: sterownik Intela następnie AMD. Jakie moduły RAM są zamontowane i czy problem występował przed rozbudową RAM?
 12. Sprawdź zasilacz multimetrem- poradniki w sieci. Czy do płyty podłączony jest speaker, a jeżeli tak to czy są jakieś dźwięki? Jeżeli zasilacz będzie miał poprawne napięcia to jest możliwe, że trafiłeś na wadliwą płytę.
 13. Możliwe, że chodzi o to firmware https://www.nvidia.com/en-us/drivers/nv-uefi-update-x64/
 14. Minimum System Power requirement (W) 900W to wpis w specyfikacji na stronie producenta.
 15. Ten BSOD również dotyczy >memory_corruption< niestety nie wynika z niego czy napięcie było za wysokie czy za niskie. W obecnej sytuacji możesz próbować ustawień napięć DDR mniejszymi wartościami. Ustawiaj od 1.36V w górę sprawdzając w działaniu poszczególne ustawienie. Jeżeli to nie pomoże to pozostaje używanie PC bez XMP ewentualnie podmiana CPU i sprawdzian lub podmiana RAM i sprawdzian. Niestety problem z funkcją A-XMP na platformach AMD jest częstym przypadkiem.
 16. To prawdopodobnie potwierdza hipotezę o niestabilności kontrolera pamięci. Zanim wykonasz poradę @zbiku90 Pokaż screeny z napięć DDR jakie ustawia płyta dla 2133MHz. Potem włącz A-XMP i również pokaż screen z napięć. Jak możesz to przytnij te screeny np. w Paint, aby to co ważne było bardziej widoczne.
 17. Czy w SFC po zakończeniu była informacja o powodzeniu naprawy plików sytemu czy, że SFC nie mógł ich naprawić? W dmp to samo przyczyną jest AuthenticAMD.sys, ale tym razem spowodowany przez WorldOfWarships64.exe. Jeżeli wykluczony jest problem z konfliktem sterowników pozostaje przyczyna sprzętowa i tu zacznij przez przywrócenie biosu do ustawień domyślnych i sprawdzenie działania PC w grach. Pokaż również odczyt z czujników w HWiNFO. Twój dmp wygląda prawie jak tu https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/all/komputer-wyrzuca-bluescreen-whea-124/a21a968b-f477-45d9-9c69-77b6fbb3db07
 18. Zawsze jest taka możliwość, chociażby ładunek elektrostatyczny. Dla upewnienia się możesz wykonać ponowny montaż wszystkich podzespołów. U Ciebie ten BSOD wskazuje na konflikt sterowników tym bardziej, że jak piszesz testy przeprowadzone zakończyły się pozytywnie. Czy przeprowadziłeś procedury DISM i SFC i z jakim wynikiem? Jednak Debuger sugeruje też, cytat: Type referenced: hal! WHEA MEMORY ERROR SECTION I tu spróbowałbym czystą instalację systemu. Oczywiście pobierz nowy plik instalatora ze strony Microsoftu.
 19. Z pierwszego pliku dmp wynika udział procesu audiodg.exe i konflikt z AuthenticAMD.sys https://windowsreport.com/authenticamd-sys/ W drugim miałeś uruchomione dwie aplikacje monitorowania czujników PC i OCCT pożarło się z HWiNFO64
 20. Nie wiem czym jest spowodowany brak odczytu wszystkich napięć zasilacza, ale podmień go do sprawdzenia chociażby dlatego, że w odczycie napięcia 3,3V jest ono sporo poniżej standardu ATX. Poza tym w zasilaczu może być uruchamiane wadliwie działające zabezpieczenie przeciążeniowe i stąd efekt odcięcia zasilania. Dołożę jeszcze napięcia na karcie grafiki. Wartości na dole to moment wyłączenia PC.
 21. Z powyższego wynika, że wykonałeś tylko test obciążenia CPU, a on pobiera około 130W. Aby sprawdzić poprawność zasilania PC uruchom OCCT i klik na aplet Power następnie start. Jeżeli wyłoży się na tym teście, to pierwsze co to podmiana zasilacza.
 22. @wodego Ma wiele do doradzenia i nie szuka zaczepki tylko potrzebny jest mniej chaotyczny opis problemu. Dla mnie z opisu wygląda na problem z zasilaniem, tym bardziej, że niema jak piszesz żadnych monitów systemu o resetach PC. Z Twojego wpisu nie wynika np. Jaki test został uruchomiony w OCCT, jaki masz RAM i jaki ten nowy monitor. Czy blok czy inny budynek to i tak znaczenie ma instalacja elektryczna, czy ma zerowanie i gniazda z bolcem. Elektronika robi się coraz bardziej wrażliwa na takie rozwiązania. Spróbujemy rozwiązać problem taką metodą: Uruchom HWiNFO z zakładki Sensor
 23. Czy Windows 7 zostaje? Jaki system jest na dysku 0 i jaki na dysku 2? Do @more Szkoda, bo forum jest od pomagania całej społeczności nie tylko wybranym. Sam jestem ciekaw co to za panaceum tan program.
 24. Widocznie na którymś z tych dysków jest partycja z bootloaderem. Czy system startował bez problemu po odłączeniu tych innych dysków. Podłącz dyski, które miałeś i pokaż screen z zarządzania dyskami. Jak klonujesz ten dysk cały czy tylko partycje?
 25. Z kolei z tej informacji można mniemać, że maksymalna wysokość radiatora to 36 mm czyli z wentylatorami możliwa 61 mm.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...