Skocz do zawartości

wodego

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  1947
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez wodego

 1. Możesz zrobić kilka zbędnych czynności:

  - odczytaj S.M.A.R.T dysku jakimś programem, zamieść tutaj,

  - ktoś to przeanalizuje i napisze: o rzeczywiście, są tam błędy, rób kopie plików i kupuj nowy dysk.

   

  Zamiast tego od razu rób kopie i kupuj nowy dysk - SSD oczywiście. Dysków się nie naprawia*. Jak już pojawiły się błędy, to nie bez powodu.

   

  * - nie chce mi się pisać, że czasem można naprawić błędy logiczne.

 2. W dniu 31.03.2021 o 22:06, lonialomax napisał:

  Przede wszystkim w naszym klimacie nie ma takich miejsc

  Są, ale mniejsza z tym.

   

  kondensatory utraciły poprawne parametry - ot tak zdalnie stwierdzasz? Prędzej kondensator używany się zestarzeje (temperatury) niż nieużywany.

   

  Do autora: sprawdź baterię bios, podmień.

 3. W takim razie nie masz się co martwić, bo to jest zadanie dla fachowca, któremu zlecisz zadanie. Wejdzie sobie na stronę producenta, wybierze specyfikację i poszuka magicznych słów SATA III:

  https://www.msi.com/Motherboard/B450-A-PRO/Specification

   

  Ta cyferka 6 oznacza, ze aż 6 takich dysków można podłączyć. Trudne to jest, ale co zrobić. Dobry fachowiec jak usłyszy, że masz tylko jeden dysk, to nic więcej sprawdzać nie musi, bo się orientuje w temacie.

   

  Można też sprawdzić w takiej książeczce dołączonej do płyty, ale kto taką książeczkę trzyma pod ręką?

   

  Ostateczność, to otwarcie obudowy i wzrokowa ocena wolnych portów. Jednak jak wyżej wspomniałem, zlecasz komuś pracę, to i o kabelki nie musisz się martwić.

  • Haha 5
 4. Godzinę temu, macfan-pl napisał:

  Jeśli gra doprowadza do przegrzania to jakaś CENZURA oszukała na chłodzeniu. W poważnym kraju można reklamować i będzie to uznane, u nas męcz się sam. @radioaktywnyodpadnależy się bezpłatna wymiana sprzętu na nowy

  Potrafisz wskazać konkretnie taki "poważny" kraj? W jakim kraju 10-cio letni sprzęt wymieniają bezpłatnie na nowy? Stary zestaw z procesorem 2-gen się psuje, klient zgłasza usterkę i za kilka dni ma paczkę na zestawie z procesorem 11-gen i kartką z przeprosinami:

  - Przepraszamy za usterkę. W związku z niedostępnością procesorów i5-2500 wymieniliśmy zestaw na i5-11600 wraz z płytą główna i 16GB pamięci. Życzymy miłego użytkowania.

   

  Bo ewidentna wina nie producenta a sklepu i jego "doradców" - jednocześnie informujemy, że sprzedawcy sprzętu z 2011 zostały postawione zarzuty...

   

  @macfan-pl, były ciężkie święta?

   

   

  • Smutne 1
  • Haha 1
  • Popieram 1
×
×
 • Dodaj nową pozycję...