Skocz do zawartości

wodego

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  1950
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez wodego

 1. Epsona mam 6 lat. Kilka zdań napiszę: Najbardziej zależy mi na [...] w miarę tanim drukowaniu - drukowanie nie jest w miarę tanie, tylko bardzo tanie. W zestawie były oprócz kolorów 2 czarne tusze. Ciągle mam ten pierwszy, teraz ma 1/4 pojemności (6 lat!). Kolory mają wyższy poziom. czy jak jest tak, że skończy się np. żółty - czemu ma się nagle skończyć? Przecież poziomy widać w przezroczystych zbiorniczkach. jak działa to drukowanie ze świata - powiedzmy z telefonu czy na jakiś adres mailowy, o co w tym chodzi? - nie używam, ale jest taka opcja. Jest to dr
 2. Ja mam na 1 dysk i nie potrzebuję więcej. Te najtańsze czyli jedno-dwu dyskowe wcale nie są mało wydajne. Mało wydajny to jest ten dysk sieciowy WD My Cloud i inne podobne wynalazki. W jaki sposób? Jak 6 lat temu wybierałem serwer, to Synology lepiej wypadał w obsłudze. Wiem jednak, że QNAP zrobił duży postęp i teraz oba serwery prezentują wysoki poziom.
 3. Obie firmy robią dobry sprzęt i nie ma przewagi jednej nad drugą.
 4. Nie, bo pisałeś: jak to najlepiej zrobić. A powyższe rozwiązanie jest po prostu słabe. Synology i tyle w temacie
 5. Trzeba zmierzyć długość, rozstaw pinów i można zamawiać: https://www.ebay.ie/itm/14Pin-FFC-Flexible-Flat-Cable-Ribbon-Pitch-0-5-1-0mm-AWM-20624-Length-6-40CM/223528220578?var=522280018799&hash=item340b51f7a2:g:02gAAOSwtypc507M
 6. Serwer z 2015 roku z opisem "nowy"? "Nigdy się nie przydał", ale ryski powstały od leżenia w pudełku w szafie... Ostatnia cena 700zł (gdy był jeszcze w sprzedaży) w sklepie, a tutaj jedyne 600zł...
 7. Post wymaga tłumaczenia na polski. Masz jakiegoś tłumacza?
 8. Są to te same protokoły, adapter tylko fizycznie dopasowuje złącza - taka jest teoria.
 9. Czyli jak to działa? Wymieniam tokeny na euro żeby płacić kartą Binance i z automatu podatek pobierają?
 10. Spadku nie będzie, bo tam nie ma żadnej elektroniki. To jest tylko przejściówka czyli odpowiednio przeprowadzone ścieżki do gniazd. Z elektronicznych rzeczy jest jeden mosfet i dwa kondensatory. Tak to wygląda w teorii, bo w praktyce nie miałem do czynienia z takim adapterem.
 11. Mnie chodziło o to, że lepiej wymienić wcześniej na fiat po dobrym kursie, niż na samych zakupach ma być bezpośrednia wymiana, gdy np. kurs słabo stoi.
 12. Możesz zrobić kilka zbędnych czynności: - odczytaj S.M.A.R.T dysku jakimś programem, zamieść tutaj, - ktoś to przeanalizuje i napisze: o rzeczywiście, są tam błędy, rób kopie plików i kupuj nowy dysk. Zamiast tego od razu rób kopie i kupuj nowy dysk - SSD oczywiście. Dysków się nie naprawia*. Jak już pojawiły się błędy, to nie bez powodu. * - nie chce mi się pisać, że czasem można naprawić błędy logiczne.
 13. Jeśli ten dysk to rzeczywiście SATA m.2, to nic nie będzie ograniczać.
 14. Rozkładanie i ponowne złożenie komputera, to "masaż" dla wszelkiego rodzajów złącz. Jeśli jakieś styki zaśniedziały, to podczas fizycznego poruszania ewentualna warstwa nalotu zostanie zdrapana i poprawi się styk.
 15. Na Binance możesz trzymać tokeny, możesz trzymać także gotówkę. Chcesz korzystać z karty płatniczej, to sobie wymieniasz tokeny na złotówki czy inne dolary i idziesz na zakupy.
 16. Co tam instrukcja mówi o kodzie 10? Rozłóż komputer na części i ponownie złóż.
 17. Są, ale mniejsza z tym. kondensatory utraciły poprawne parametry - ot tak zdalnie stwierdzasz? Prędzej kondensator używany się zestarzeje (temperatury) niż nieużywany. Do autora: sprawdź baterię bios, podmień.
 18. Jest chyba jeszcze kolejna opcja: na Binance zamawiamy kartę Visa i ją używamy.
 19. W takim razie nie masz się co martwić, bo to jest zadanie dla fachowca, któremu zlecisz zadanie. Wejdzie sobie na stronę producenta, wybierze specyfikację i poszuka magicznych słów SATA III: https://www.msi.com/Motherboard/B450-A-PRO/Specification Ta cyferka 6 oznacza, ze aż 6 takich dysków można podłączyć. Trudne to jest, ale co zrobić. Dobry fachowiec jak usłyszy, że masz tylko jeden dysk, to nic więcej sprawdzać nie musi, bo się orientuje w temacie. Można też sprawdzić w takiej książeczce dołączonej do płyty, ale kto taką książeczkę trzyma pod ręką?
 20. Odpal bios i tak zostaw. Czy wtedy też następuje wyłączenie?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...