Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

Dzisiaj zrobiłem takie małe porównanie:

Ustawiłem blokadę na 90fps z włączonym Freesync dla RX 5700XT i G-Sync Compatible dla RTX2060. W miejscu testowym w grze Battlefield 5 przesuwałem obraz w lewo i prawo wokół słupa w celu sprawdzenia płynności obrazu lub problemów z synchronizacją. Efekt?
Zarówno na RX 5700Xt jak i RTX2060 było sztywne 90fps a linia frametime idealnie pozioma przez cały czas trwania testu. Żadnych spadków, skoków wydajności, peaków frametime.
Niestety na RX 5700XT widać było rozrywanie słupa pomimo, że freesync działał, widać było szarpania obrazu. Wbudowany w monitor licznik Hz w przypadku RTX2060 przez cały czas wskazywał zablokowane 90hz natomiast w przypadku RX 5700XT licznik cały czas pływał w zakresie 75-105hz pomimo, że była blokada na 90fps i tyle wskazywał zarówno licznik fps jak i frametime.
Pomimo blokady synchronizacja na karcie nV była idealna a na RX 5700XT działało to bardzo słabo wręcz napisał bym, że tragicznie.  :/

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Wczoraj złożyłem PC'ta:
MSI B450M MORTAR MAX
R5 1600 AF
16 GB 3200
RX 5700 Gigabyte Gaming OC
XFX 550W

Postawiłem na nowo system (W10), wgrałem sterowniki AMD, najnowsze rekomendowane i losowo pojawia się czarny ekran podczas przeglądania internetu itp. Po załączeniu gry od razu czarny ekran. Jedyna opcja to reset, bo przestaje reagować monitor. Próbowałem już DDU w trybie awaryjnym i instalację innych sterowników. Aktualnie mam wersję 19.9.1 i póki co nie ma black screenów i gry działają. Wywaliło tylko raz po +/- pól godziny grania w BF5. Karta maksymalnie osiąga 68*C i niecałe 80 na pamięciach, więc wydaje mi się, że jest okej. Monitor to Dell u2312hm, podłączony do karty za pomocą Display Port. Jest jakaś stabilna wersja sterowników czy to loteria? Pomóżcie, bo ręce opadają.

Edytowane przez Shepard3
Link to post
Share on other sites

Pojawiające się losowo czarne ekrany to jest kwestia tylko i wyłącznie sterowników do karty graficznej.

W zależności od konfiguracji platformy te czarne ekrany są mniej lub bardziej uciążliwe. Mi się czarny ekran tylko raz pojawił.

Witaj w świecie AMD ;)

Link to post
Share on other sites

 

takiego czegoś to jeszcze nie widziałem. Na pewno komputer nie reaguje na inputy? U mnie nie trwa to dłużej niż kilka sekund

 

Mi już dwa razy przytrafił się taki czarny ekran gdzie monitor stracił sygnał i przy okazji całkowicie zawiesiło PC, zapętlił się dźwięk i tylko reset pomógł. 

Pierwszym razem walnęło gdy przeglądałem strony www i miałem otworzone kilka zakładek - przeskakiwałem z jednej zakładki na drugą i yeb. 

Drugim razem po ponad godzinnej rozgrywce w AC: Odyssey gdzie obraz się zatrzymał, pojawił się czarny ekran, dźwięk przez chwilę leciał normalnie po czym zawiesił się i na koniec monitor stracił sygnał. 

2 czarne ekrany na 10dni użytkowania to pikuś w porównaniu do tego co miałem w październiku - tam to w godzinę łapałem kilka.  :roll:

Link to post
Share on other sites

Ja miałem black screeny kilka razy w przeglądarce, zawsze jak odszedłem od komputera... za to w czasie gry w rdr2 często. Czasem błąd sterownika a czasem zwiecha komputera. W grudniowych sterownikach problemy ustały. Teraz na 20.3.1 znowu się pojawiły, na szczęście tylko w rdr2. Żeby było śmiesznie, występowały zawsze w tych samych miejscach, mogłem chodzić w kółko i nic się nie działo, jak szedłem konkretną ścieżką 100% szans na czarny ekran, czasem błąd gry i pulpit a czasem black screen a po chwili awaria sterownika ale już bez resetu komputera. Zauważyłem, że trzeba było zmienić jakość odbić wody na średnie i problemy ustały.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja miałem black screeny kilka razy w przeglądarce, zawsze jak odszedłem od komputera... za to w czasie gry w rdr2 często. Czasem błąd sterownika a czasem zwiecha komputera. W grudniowych sterownikach problemy ustały. Teraz na 20.3.1 znowu się pojawiły, na szczęście tylko w rdr2. Żeby było śmiesznie, występowały zawsze w tych samych miejscach, mogłem chodzić w kółko i nic się nie działo, jak szedłem konkretną ścieżką 100% szans na czarny ekran, czasem błąd gry i pulpit a czasem black screen a po chwili awaria sterownika ale już bez resetu komputera. Zauważyłem, że trzeba było zmienić jakość odbić wody na średnie i problemy ustały.

Nie zawsze crashe gry i problemy to wina tylko sterowników , często gra jest źle napisana.

Nie dawno wyszedł Warzone, gra nie działała jak trzeba , już się wkurzałem że coś znowu z sterownikami AMD.

Wystarczyło wejść na stronę dotyczącą śledzenia problemów w grze i wiadomo o co chodzi , nie wina AMD tylko gra jest spaprana .

 

We've identified an issue that is causing hang crashes on the GPU, particularly during Campaign cutscenes. These crashes will be addressed in an upcoming patch.

Workaround: Try running VRAM under maximum and/or run the game with the default settings.

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

CHYBA udało mi się rozwiązać problem. Użyłem Amd Cleanup Utility, następnie dla pewności DDU i zainstalowałem sterowniki ze strony producenta karty (w moim przypadku Gigabyte) i póki co brak problemów. Testowałem Wiedźmina 3 przez dwie godziny oraz chwilę RE3, zero black screenów. Aktualnie korzystam ze sterowników 19.9.1. 

Co ciekawe po zainstalowaniu sterowników 20.2.2 lub 20.4.2 od razu po wejściu w ustawienia karty czarny ekran i reset. Maksymalne temperatury jakie zaobserwowałem to maksymalnie 74 na rdzeniu, 80 hotspot i tak samo pamięci. Temperatury są okej czy mam się czym martwić? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...