Skocz do zawartości

Obudowa do 200zł


Recommended Posts

dziekuje wszystkim za opinie. wybrałem M40 . ponieważ jak wspomnial

t.luk

ma wiecej miejsca na karty graficzne i lepiej wypada z ofiltrowaniem. a czy wiatraczki beda halasowac czy nie, nie przeszkadza mi to, wazne ze beda wydajne jak za taka cene.

 

pozdrawiam i dziekuje.

 

temat do zamkniecia

 

a wentylatorki zapewne i tak bede za jakis czas zmienial i wstawial full w ta obudowe.

Edytowane przez miedzianos
Link to post
Share on other sites

T.luk po prostu pomyliłeś obudowy. Ja pisałem z Z9 Plus ty o  Z9 bez plus.

Nie znam testów porównujących Z9 do Z9 Plus.

 

Tu test z Twojego linka - wentylacja odniesiona - czyli PcLab zapełnił wszystkie dostępne miejsca w obudowie wentylatorami.

"wyposażenie obudowy w maksymalną liczbę wentylatorów i testy układu odniesienia"

http://pclab.pl/art45697-31.html

 

Także Z9 plus jest chłodniejszy od Anteca.

Czyli polecanie tej obudowy (nie wciskanie jak piszesz) jest jak najbardziej zasadne jeśli ktoś szuka bardzo wydajnej pod tym względem obudowy. 

Link to post
Share on other sites

Antec One (nowy) wszędzie praktycznie dobrze wypada pod względem wentylacji, a patrząc na to, że ma tylko dwa wentyle w standardzie to nawet bardzo dobrze ;) Ta buda też nadaje się do ciepłych konfiguracji, a według mnie jest min. lepiej wykonana od Z9 , chodź jest troszkę mniejsza (i tak samo ma mało miejsca na dłuższe karty graficzne).

Link to post
Share on other sites

Pewnie, ale recki mówią same za siebie - jeśli buda waży niecałe 5 kg, a i tak w każdym teście jest chwalona za jakość - to naprawdę dobrze świadczy o Antecu ;) Do tego wszędzie ją chwalą za wydajność mimo tylko 2 wentyli - coś w tym musi  być ;) Oczywiście na pewno ma swoje wady, ale sam przyznasz, że jak na taką małą i lekką obudowę, Antec odwalił kawał dobrej roboty. Według mnie to jedna z najbardziej niedocenionych skrzynek w Polsce.

 

http://hexus.net/tech/reviews/chassis/46845-antec-one/

http://www.techpowerup.com/reviews/Antec/ONE/

http://www.bit-tech.net/hardware/2012/06/26/antec-one-review/

 

 

build quality is great

Very good construction quality

Good build quality

Strong cooling performance

...deliver remarkably capable cooling for a budget chassis.

Edytowane przez Mareczq
Link to post
Share on other sites

Buda jest ok. Fakt u nas kompletnie niedoceniona.

Może z tego względu, że długo jej cena była znacznie wyższa niż obecnie.

I bez złośliwości - Antec One USB 3.0 to dla mnie lepsza propozycja od M40.

Do tego jest dość atrakcyjna wizualnie.

 

Przy tej cenie jest także dobrym wyborem

http://www.ceneo.pl/15449183

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

@ omar2033

Porównujemy wentylację fabryczną a tutaj Zalman Z9 wypada dużo gorzej niż Antec One więc ze względów czysto wentylacyjnych idąc Twoim tokiem rozumowania Zalman Z9 to po prostu kiepska opcja. I żeby nie było, to żadna prowokacja...Takie same relacje temperaturowe są bowiem miedzy Gladiusem X80 i Zalmanem Z9 Plus w teście PurePC. Na tej podstawie testów PurePC to Ty krytykowałeś rzekomo słabą wentylację X80 a zatem na podstawie testu PCLab ja mam prawo krytykować wentylację Z9 bo jednak Antec One wypada lepiej :D

Link to post
Share on other sites

Masz prawo. Tylko pokaż mi komu tutaj na forum, wreszcie komu w tym temacie ja polecam Z9 bez PLUS ?

Wszędzie podkreślam, że to właśnie wersja Plus jest tak fajna bo ma te 4 wentylatory w cenie 200zł i nie ma okna, za którym ja nie przepadam. Jak widać te 4 wentylatory robią w Z9 Plus dobrą robotę.

Wiesz także, że czasem dołożenie 1 czy 2 wentylatorów może dać mizerny efekt (1-2c). Tutaj (w Z9 Plus) akurat daje to sporo.

Ktoś kto szuka bardzo dobrej wentylacji wyda 200zł i ma obudowę wyposażoną w aż 4 wentylatory z przyzwoitą wentylacją jednak bez USB 3.0 i okna.

Link to post
Share on other sites

To ja tylko dodam, że boczny montaż wentylatora Z9 Plus według SilentPcReview to tragedia i nadaje się od razu do demontażu, a oni naprawdę mają najlepszą procedurę testowania głośności. Więc te wyniki temperatur z 4 wentylami to troszkę słabo, jak jeden i tak trzeba wywalić/przemontować. Wtedy wyniki będą inne, też w SLI ;) To jednak ma znaczenie - sam musisz to przyznać.

 

http://www.silentpcreview.com/zalman-z9plus

 

We reserve special mention for the intake fan mount on the side panel — it sounds horrid, even with a low speed fan.

Link to post
Share on other sites

Świetna wentylacja to chyba pożądany stan w obudowach, chłodzeniach i ogólnie dla wszystkich podzespołów PC.

Niższa temperatur = dłuższa żywotność sprzętu, często cichsza praca itp

Głośność przy SLI nie tylko wentylatorów w obudowie ale i tych na kartach graficznych to także nie jest pożądany przez nas stan.

Kto chce SLI musi to brać pod uwagę

 

To ja tylko dodam, że boczny montaż wentylatora Z9 Plus według SilentPcReview to tragedia i nadaje się od razu do demontażu, a oni naprawdę mają najlepszą procedurę testowania głośności.

Boczny oczywiście cichutki nie jest jak całe SLI. Znam bardziej tragiczne wentylatory. 

Te pozostałe są bardzo ok jak na fabryczne wentylatory

 

W Z9 Plus jeden wentylator tylko jest na Molexie... pozostałe 3 (te podświetlone na niebiesko) są zadziwiająco ciche (jak na tą klasę). Na pewno pracuje to kulturalniej niż śmigła z pierwszej rewizji Regnum. 

 

A co należy wywalić to chyba indywidualna sprawa każdego użytkownika i jego preferencji.

Ty Maraczq o ile pamiętam masz Zephyry skręcone w swojej X80. Tobie widać to odpowiada, a ja wywaliłbym je z miejsca.

Link to post
Share on other sites

@ UP

Wybacz ale to sam użytkownik decyduje czy koniecznie musi mieć 1-2 stopnie mniej czy woli ciszę i kilka stopni więcej. I nie, nie ma znaczenia dla żywotności czy będzie np. na GPU 65 czy 70 stopni :P Jako posiadacz obudowy Fractal Design chyba jesteś tego świadomy więc naprawdę przestań próbować udowadniać coś na siłę...

Link to post
Share on other sites
Ty Maraczq o ile pamiętam masz Zephyry skręcone w swojej X80. Tobie widać to odpowiada, a ja wywaliłbym je z miejsca.

 

Nie mam żadnych zephyrów - mam wentyle oryginalne z X80 ;) To nie są zephyry, według mnie są wyższej klasy.

 

Boczny oczywiście cichutki nie jest jak całe SLI.

 

Ja tam miałem SLI 460-tek, które było niesłyszalne praktycznie ;)

Link to post
Share on other sites

Dochodzi tez kwestia wyglądu. Sam jako posiadacz modelu Z12 Plus z 3 wentylami (4 nawet bo jest dodatkowy wentyl Xigmateka obok zasilacza) i dobrym przepływem powietrza jednak rozglądam się za czymś innym - dużo ładniejszym. Z tych dwóch wziłąbym M40.

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...