Skocz do zawartości

Recommended Posts

Budżet: 500 zł


Czego potrzebujesz?: Słuchawki


Przeznaczenie: Gry


Źródło: Realtek ALC-892


Potrzebuję słuchawek przeznaczonych ogólnie do gry ale jest jeszcze jedno pytanie czy jest sens wydawać tyle kasy na słuchawy działające na integrze? Myślałem jeszcze o SS Siberia Elite 650 które mają dodaną kartę dzwiękową usb lub jakieś słuchawy tego typu z kartą usb.


Link to post
Share on other sites

ALC892 to padaka. To nie zagra dobrze z jakimikolwiek słuchawkami. Za 500 zaryzykowałbym aim sc808 + słuchawki ISK HP580 - ten zestaw w promo w Komputroniku kosztuje 450pln czyli słuchawki dostajesz za jakieś 20-30pln a zagrają tak, że pewnie kapcie Ci z nóg spadną skoro masz doświadczenia jedynie z gejmerskimi. Będziesz miał porządną kartę a jak już doprecyzujesz gusta to z czasem dokupisz sobie inne słuchawki.

 

Właśnie sprawdziłem cenę na te SS - piszesz budżet 500 a one kosztują 800?! Jeśli budżet to jednak 800 to to zmienia postać rzeczy bo do AIM-a możesz dokupić od razu słuchawki z wyższej półki.

Link to post
Share on other sites

Budżet: 300 zł może trochę więcej 

Czego potrzebujesz?: Słuchawki

Przeznaczenie: Anime, Filmy, Gry, Muzyka 

Źródło: Asus Xonar D1

Do tej pory używałem superlux hd668b.

Są to bardzo dobre słuchawki, lecz brakuję mi w nich basu, preferuję czysty wokal, ale też odczuwalny bas. Chodzi o wypośrodkowanie wokalu=bas. Ostatnio miałem okazję posłuchać Panasonic RP-HTF600, niestety tylko na telefonie i bas robił wrażenie, ale nie wiem jak się zgra to z moją kartą proszę o waszą fachową wiedzę i porady

Link to post
Share on other sites

bardzo dobrze się zgra z twoją kartą. Ciepłe/basowe słuchawki i bardzo wyraźnie grający Xonar. Również możesz pomyśleć o Creative Aurvana live ,czy Superluxach HD681 EVO. Problemem jednak przy takim budżecie będzie wokal przy dużych ilościach basu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witajcie szukam słuchawek zamkniętych lepszych od moich Creative HS-800 źródłem jest SupremeFX na plycie asus maximus VIII, po lekturze forum znalazłem:

 

1.Kingstony HyperX Cloud  250zł

2. AIM SC808 + iSK HP-580 430zł

3. ATH-M30X + FiiO E10K Olympus2 700zł

 

Czy warto wydawać 700zł na 3 opcję czy opcja nr 1 sprawdzi się u mnie równie dobrze? Gram w CSGO i oglądam filmy.  

Edytowane przez belineaenter
Link to post
Share on other sites

Przeczytałem pierwszy post, ale nadal nie wiem co kupić, więc napiszę. 
Szukam dość małych i dobrze wyglądających słuchawek. Zależy mi na tym, żeby można byłoby z nimi na miasto wyjść.
Co?: Słuchawki nauszne
Budżet: 300 zł
Przeznaczenie: Muzyka, Muzyka i Muzyka

Źródło: Mam płytę główną Asus Maximus VII HERO Z97- Zapodam opis z waszej strony.

Na bardzo rozbudowany autorski układ audio SupremeFX  składają się między innymi: 8-kanałowy kodek audio Realtek ALC1150 wraz z osłoną EMI, przetwornik DAC ESS ES9023P, wzmacniacz słuchawkowy TI RC4580 2VRMS, kondensatory Nichicon i złącze do wyprowadzenia minijacków na obudowę. Całość tradycyjnie odseparowano od reszty laminatu podświetlaną ścieżką

 

Na, a drugim źródłem, to telefon. Letv x600 - w sumie nawet ten chipset audio daje rade w telefonie.

Ogólnie mam słuchawki Superlux mk 2 evo i jestem z nich zadowolony, bo nadają się do muzyki, filmów jak i do gier, ale są mega wielkie, więc nadają się tylko do domu, a chciałbym teraz coś mniejszego. Dokanałowe raczej odpadają, zależy mi na nausznych.

Link to post
Share on other sites

Witajcie,
Mam pytanie odnośnie AKG K92 - słuchał już ich ktoś może, testował, polecał?
Dobrze to brzmi? Cena (239 zł) jest całkiem wporzo, a wyglądają subiektywnie poprostu bosko na zdjęciach.
Próbowałem szukać info tutaj na forum ale nic mi nie wyszukuje.
Czyżby nikt o nich nie wspominał jeszcze?

Link to post
Share on other sites

WItam szukam słuchawek do 1000zł, bo zapewne i tak będę szukał ich na niemieckim eBayu, więc dorwę je taniej niż te 1k. Obecnie posiadam Takstar hd2050 i Marshalle Majory II. Z oby dwu jestem zadowolony, ale majory po godzinie słuchania stają się totalnie niewygodne. Myślałem nad zmianą, nie posiadam żadnego źródła. Do tej pory słuchałem z iPhone'a, laptopa i konsoli. I tak też chyba pozostanie. Jeżeli chodzi o konstrukcje to tj. wyżej, nie jestem ograniczony, może być otwarta lub zamknięta, choć bardziej skłaniałbym się w stronę zakmniętej bądź półotwartej. To co brałem pod uwagę to Sennheiser HD598, Marsahll Monitor (majory polecą po zakupie na sprzedaż, przez brak komfortu), ewentualnie jakiegś Beyerdynamic 990 lub 880. Miałem przez chwilę też Sennheisery Urbanite XL i o ile dzwiękowo było całkiem nieźle, tak wizualnie totalnie mi nie podeszły i poszły na sprzedaż. Jeżeli chodzi o muzykę to słucham niemalże wszystkiego, Rocka, Rapu, Elektroniki, taka typowa muzyka festiwalowa. Czasem jakieś bardziej akustyczne brzmienia. Po otrzymaniu jakiś propozycji oczywiście chętnie bym ich posłuchał gdzieś w MM bądź S. Też pewnie służyły by mi zamiennie z Takstarami do grania, sporadycznie. 

Link to post
Share on other sites

IMO kupno słuchawek za 1k bez źródła to sztuka dla sztuki zwłaszcza przy modelach które podałeś 880 990 zwłaszcza powyżej 250ohm bez dobrego wzmocnienia to nie zagra więc szkoda kasy wydawać kup sobie Somic v2 i ci stykanie do grania z "pomifdora" i tak aż nadto bedzie

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam. Poszukuję słuchawek zamkniętych, na ulicę, przeznaczonych właściwie tylko do słuchania rapu. Budżet do 250 pln. Oczywiście chodzi mi o słuchawki przewodowe; muzyka odtwarzana z Huawei Honora 7.
Polecono mi Rockmastery OE, chociaż nie jestem przekonany co do ich konstrukcji i ogólnie kwestii wizualnej, to podsłuchałem że w cenie do 2 stów są najlepsze na rynku. Jakieś inne pomysły?

Edytowane przez szefu91
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...