Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak, tak. Zaczyna sie dlawic na wifi w miejscu gdzie prawdopodobnie i tak masz dostep do innych urzadzen - sztuka dla sztuki. Jak jestes poza domem to najczesciej szybkosc dzialania limituje predkosc polaczenia, no chyba ze w Polsce macie tak cudowny zasieg 4g i brak problemow z jakoscia polaczen. 

 

Chyba nie swiadomie udalo mi sie zepchnac dyskusje na inny tor. Zasadniczo czytajac ten temat mozna dojsc do wniosku, ze WP jest prawie tak samo dobry jak Android, ale za to szybszy a dzieki temu mozna taniej kupic pelnowartosciowego smartfona WP czyli podsumowujac cena jest jedyna zaleta. W tym kierunku ida tez power userzy WP i tego oczekuja,

 

W rzeczywistosci system ten ma inne zalety a wydajnosc jest tylko wypadkowa jego budowy, w tym rowniez i ograniczen. Zabawa zaczyna sie od tabletow, tam android jest mulastym dnem, a jego wymagania sprzetowe sa tylko tego wypadkowa poza tym ma szereg innych wad, natomiast WP zbyt ulomny aby instalowac go na takich urzadzeniach, wybor w rzeczywistosci jest miedzy zlym i gorszym. Jaka kolwiek wojna jest nie zrozumiala bo rozmawiamy o dwoch zlych systemach, mozemy co najwyzej wskazac ktory naszym prywatnnym zdaniem jest gorszy. Osobiscie uzywam jednak telefonu z WP i podkresle slowo TELEFONU.  

Edytowane przez lebenschmerz
Link to post
Share on other sites

Gdzie widze? Wolniej laduje strone. Czemu więc porównujesz dużo słabsze telefony? Chcesz udowodnić, że lumia z gorszymi podzespołami radzi sobie gorzej niż jakiś Samsung czy xperia z lepszymi podzespołami?

 

 

Lumia 720 i Moto G kosztują tyle samo. Xperia L jest tańsza. W tej samej półce cenowej android zawsze jest wydajniejszy.

 

 

 

Moto G        ~750zł

Lumia 520   ~300zł

 

Gdzie ty ją widzisz nową ze sklepu za 300 zł? To jest raz. Dwa - Lumia 520 i 720 mają te same podzespoły. Różnią się "jedynie" wyświetlaczem, mikrofonem i kamerą.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

 

 

Zasadniczo czytajac ten temat mozna dojsc do wniosku, ze WP jest prawie tak samo dobry jak Android
źle mnie zrozumiałeś - ja mam na myśli że WP8 jest lepszy :)

 

 

 

Lumia 520 i 720 mają te same podzespoły. Różnią się "jedynie" wyświetlaczem, mikrofonem i kamerą.
:)

różnią się "tylko" tym, że 720-tka ma:

- Gorilla Glass 2

- Kompas

- aparat na optyce CarlZeiss

- lampę błyskową

- bateria starcza na wiele dłużej

- jest lepiej wykonana

- ogsługuje Nokia Glance

- lepiej odtwarza muzykę

- ma zdecydowanie lepszy ekran

...

masz rację... różnią się "TYLKO" tym :D

 

P.S.

 

 

Zabawa zaczyna sie od tabletow, tam android jest mulastym dnem

(...)

WP zbyt ulomny aby instalowac go na takich urzadzeniach

dokładnie!

Sam używam LG G Pad 8.3, moja żona ma iPad 4gen. - gdyby tylko w iPad'ach był slot na microSD lub wersje 64gb+ były tańsze to nie miałbym nad czym się nawet zastanawiać :)

Link to post
Share on other sites

Moto G        ~750zł

Lumia 520   ~300zł

 

To, że ktoś je chce porównywać to już sam w sobie komplement dla Nokii :)

 

 

Saiya-jin - ja kiedyś podobnie do CIebie myślałem :) Ale wziąłem do ręki Lumię i już tak nie myślę :) Tak tylko chciałem ci powiedzieć, że zanim zaczniesz wklejać filmiki które ktoś gdzieś zrobił to sam na własnej skórze sprawdź czy mają pokrycie w rzeczywistości :)

Wielkie pozdro :)

Więcej nie offtopuje ale dopuszczasz sie nagminnie  manipulacji :)

bierzesz cene typu okazja allegrowa porównujesz do ceny typu moto g ze sklepu...... :)

Zresztą moto g można porównywać do lumi 720 anie nie do 520..... :)

 

JAk wypadnie? :)

Lumia wygra aparatem. Moto g wygra całą resztą. Ceny podobne :) Moto g to wszak porządny koń roboczy :)

Lumie 520 mozna porównywać do lg f5 czy też xperi m czy galaxy ace 3. :)

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
Więcej nie offtopuje ale dopuszczasz sie nagminnie  manipulacji bierzesz cene typu okazja allegrowa porównujesz do ceny typu moto g ze sklepu......

wybacz jeśli źle ceny podałem - skoryguj mnie proszę w takich momentach bo nie chcę kolegów z forum w błąd wprowadzać. Tak wyszukałem na allegro - jeśli źle to jeszcze raz przepraszam.

(i nie pisz "nagminnie" tylko popraw mnie - jestem TYLKO człowiekiem)

 

 

P.S. Jeśli ktoś jest w Norwegii to za 2500kr = 1250zł można kupić nową Nokia Lumia 1020 (bez SIMlocka i abonamentu) na elkjop.no

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Sprostowanie do tematu. Jeśli ktoś chciałby wybrać lumie, ze względu na darmową nawigacje to serdecznie odradzam. Program nawigacyjny jest nieco lepszy niż googlowy ale nadal dla kogoś kto dużo jeździ i miał styczność z prawdziwymi systemami nawigacji jest to zabawka, mająca niewiele wspólnego z "prawdziwą" nawigacją. Go transit za to działa świetnie, przynajmniej w szkocji.

Edytowane przez lebenschmerz
Link to post
Share on other sites

To jest temat rzeka wg mnie. Zobacz taką AutoMapę czy jakikolwiek inny program nawigacyjny na Google Play - oceny to same 5 lub same 1 :) wszystko kwestia gustu - a jak ktoś się do tego raz zawiedzie na takim programie to całkiem zaufanie traci - ja biorę poprawkę na to, że błędy to normalna rzecz - nawet mając dedykowane urządzenie do nawigacji.

Link to post
Share on other sites

To nie jest kwestia gustu. Dobry i sprawnie działający system nawigacyjny poznaje po tym, że praktycznie nie muszę odrywać wzroku od drogi. Na ekranie powinien być widoczny szkic skrzyżowań, a nawagicja powinna wiedzieć więcej niż pokazuje bez informacyjnej sraczki, asystent pasa ruchu ma umożliwić szybką i sprawną jazdę po autostradowych podmiejskich rozjazdach, poza nimi musisz mieć  szkic skrzyżowań z czytelnie zaznaczonym schematem przejazdu nawet kosztem literalnie pojętej dokładności np. chcesz jasnej informacji, że powinieneś skręcić w lewo zajmując prawy pas od razu opuszczając drogę w którą skręciłeś a nie oczekujesz dokładnego rzutu z którego wynika że droga prowadzi niemal prosto. O takich rzeczach jak klarowna informacja o zakazie ruchu (one way road) już nawet nie wspominam. Zarówno auto mapa jak i tom tom zapwniają to, różnią się tylko funkcjonalności, czytelnością, interfejsem i sposobem obsługi. Funkcje średniego ruchu - tutaj też jest różnie na darmowych systemach, choć widzę poprawę, informacje o aktualnych remontach z darmowych map działają sensownie jedynie na google ale nic z tego nie wynika, bo nie ma nawet tak prostej funkcji jak blokowanie tras. Na północy wiele dróg jest naprawianych i zamykanych tylko na noc, przypuszczam że tak jest nie tylko w szkocji ale i w norwegi jak np. jeździsz tylko po południu kraju to problemu w ogóle nie zobaczysz, dopóki nie staniesz w lesie próbując zmusić nawigacje do naszkicowania trasy alternatywnej, co powinno być przecież dostępne i łatwe.

 

Problem leży w tym, że na urządzeniu z WP nie można mieć ani tom toma ani chyba auto mapy. Mi to nie przeszkadza, mam inne urządzenie, ale jeśli ktoś oczekuje że spróbuje darmowej nawigacji a w najgorszym razie potem kupi coś lepszego to się po prostu zawiedzie. Widzisz podjazd pod własny dom - fajnie, ale w dzisiejszych czasach (mapy satelitarne) to jest najmniejszy problem, odszukiwanie adresu po wklepaniu post code nie działa - ja tak zawsze szukam, dokładny budynek sie już przecież znajdzie na miejscu, a niemal każdy kogo znam z osób używających do pracy szuka adresów tak samo jak ja.

 

Zdaje sobie sprawe, że moje narzekanie można porównać do narzekania zawodowego fotografa na aparat w lumi 1020, no ale akurat pod względem nawigacji nie ma powodu aby zachować taryfe ulgową oceniając smartfone. Tak, że pod względem nawigacji oryginalne chińskie urządzenie z androidem, które jest tak stare, że już nie pamiętam kiedy go kupiłem sprawdza się u mnie lepiej, choć trase liczy niekiedy i dwie minuty.

Edytowane przez lebenschmerz
Link to post
Share on other sites

Więcej nie offtopuje ale dopuszczasz sie nagminnie  manipulacji :)

bierzesz cene typu okazja allegrowa porównujesz do ceny typu moto g ze sklepu...... :)

Zresztą moto g można porównywać do lumi 720 anie nie do 520..... :)

 

JAk wypadnie? :)

Lumia wygra aparatem. Moto g wygra całą resztą. Ceny podobne :) Moto g to wszak porządny koń roboczy :)

Lumie 520 mozna porównywać do lg f5 czy też xperi m czy galaxy ace 3. :)

 

Ceny biorę z allegro w obu przypadkach. Lumia 720 i 520 mają TE SAME podzespoły, więc działają TAK SAMO szybko.

Link to post
Share on other sites

- czy można w jakiś sposób na smartfonach z WP8 (chodzi mi dokładnie o Lumie 720)wprowadzić jakiś odpowiednik klawiszy CTRL+F? Potrzebne mi to przy przeszukiwaniu długich arkuszy tekstowych z Worda lub Adobe Reader-a.

 

- czy budzik w tych smartfonach potrafi "dzwonić" tak długo, aż padnie bateria? (nie licząc ręcznego wyłączenia oczywiście)

Czy można go ustawić na np. minutę, po czy sam się wyłączy na np. 10 minut, tak jak w smartfonach z androidem?

 

- czy ewentualne zakupy (aplikacji i gier) są możliwe bez posiadania bonu upominkowego Microsoftu i karty kredytowej?

Edytowane przez Lightning
Link to post
Share on other sites

 

 

A jak go wprowadzić?
Jeśli otworzysz np. plik word'a to masz klawisz 'lupy' i dzięki temu możesz przeszukiwać dokument. Analogicznie sytuacja wygląda w Acrobat Readerze.

 

Owszem, jest, ale żeby z niego korzystać to równeiż trzeba posiadać kartę kredytową.
To PayPal'a nie można zasilić przelewem? (karta debetowa powinna wystarczyć)

 

 

 

Ale nie ma to wpływu na szybkość działania systemu i aplikacji
Widzę, że dalej nie rozumiesz. Czy zainstalowane podzespoły (procesor, ram) decydują o cenie telefonu? Zastanów się raz jeszcze...
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Wygląda to w ten sposób Saiya-jin że w Android-fonach jest wyścig na to kto ma więcej RAM, taktowania procesora, ilości rdzeni, rozdzielczości ekranu - i od tych właśnie czynników zależy jak gra działa, jak szybko system działa, czy są lagi itp...

 

W WP8-fonach jest troszeczkę inaczej - chodzi o to, że system działa z taką samą prędkością bez względu na podzespoły (rzecz jasna jest różnica w aplikacjach - np IE - na L920 stronka sie wczytuje szybciej niż na L520 - ale sam system dziala niemal idealnie tak samo na obu). Gry działają lub nie - w zależności od tego jakiego masz smartfona (nie ma takiej sytuacji że działają ale tną tak że grać nie da). WIęc jako że zastosowali niemal takie same podzespoły muszą czymś poróżnić smartfony - żeby były te tańsze i te droższe.

I masz taką Lumię 520 - bez Gorilla Glass, Flasha, Kompasu, czy obiektywu CarlZeiss. No i z drugiej strony masz Lumia 1020, która te wszystkie rzeczy i wiele więcej ma. Rzecz jasna pomiędzy nimi jest cała gama innych smartfonów które dopełniają rynek.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Panowie, widzę że kolejny nerwowy temat ;) Proszę jednak o kulturalne zachowanie i nie spamowanie, a ewentualne osobiste docinki będą wnikliwiej rozpatrywane.

Link to post
Share on other sites

Wygląda to w ten sposób Saiya-jin że w Android-fonach jest wyścig na to kto ma więcej RAM, taktowania procesora, ilości rdzeni, rozdzielczości ekranu - i od tych właśnie czynników zależy jak gra działa, jak szybko system działa, czy są lagi itp...

 

W WP8-fonach jest troszeczkę inaczej - chodzi o to, że system działa z taką samą prędkością bez względu na podzespoły (rzecz jasna jest różnica w aplikacjach - np IE - na L920 stronka sie wczytuje szybciej niż na L520 - ale sam system dziala niemal idealnie tak samo na obu). Gry działają lub nie - w zależności od tego jakiego masz smartfona (nie ma takiej sytuacji że działają ale tną tak że grać nie da). WIęc jako że zastosowali niemal takie same podzespoły muszą czymś poróżnić smartfony - żeby były te tańsze i te droższe.

I masz taką Lumię 520 - bez Gorilla Glass, Flasha, Kompasu, czy obiektywu CarlZeiss. No i z drugiej strony masz Lumia 1020, która te wszystkie rzeczy i wiele więcej ma. Rzecz jasna pomiędzy nimi jest cała gama innych smartfonów które dopełniają rynek.

 

System tak, ale aplikacje wszędzie wymagają tego samego. O to właśnie chodzi. Dlatego tańsze Lumie są nieco słabe w porównaniu z Androidem z tej samej półki cenowej - po prostu nie wyrabiają w aplikacjach. Widać to właśnie przy przeglądaniu internetu (chociażby), otwieraniu kilku zakładek etc. Gdyby Nokia dawała podobny hardware, co konkurencja z Androidem, to te telefony byłyby naprawdę świetne. W obecnej sytuacji moim zdaniem się nie opłacają.

Link to post
Share on other sites

Aplikacje nie mogą wymagać tego samego ponieważ są napisane w innych środowiskach. Dlatego taki powiedzmy Facebook wcale nie musi działać gorzej na Lumii 520 z 512 MB RAMu niż na Androidzie z 2 GB RAMu. Dużo tu zależy od optymalizacji systemu jaki i aplikacji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...