Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja uzywam YX Player, którego kupiłem oraz darmowego SD Card Video Player - choć powiem szczerze, ze na telefonie to bardzo rzadko ogladam. I tak najczęściej mam ze sobą tablet - a na 10 calowym Venue 11 Pro z Core i3 i Windows 8.1 :) oglada się zancznie, ale to znacznie wygodniej :)

Link to post
Share on other sites

Kalibracja elektroniki sterującej baterii w Lumii :

 

1. Ładujemy do pełna - UWAGA - mimo, że wskaźnik wskazuje 100% warto poczekać i nie odłączać - najlepiej zostawić ładowanie na noc.

2. Odłączamy telefon od ładowarki.

3. Przyciskamy  : POWER + VOL - (Wyłącznik i równoczesnie Głośność w Dół)

4. Włączamy telefon

5. ustawiamy Tryb Samolotowy na conajmniej 30 Minut. Ja zwykle radzę zostawić na 40 min do godziny.

 

Warto tez co jakiś czas - co pół roku naładować do pełna i rozładowac do wyłaczenia w jednym cyklu - powtazamy to 2 razy i przeprowadzamy kalibrację.

 

UWAGA - posiadacze Windows Phone 8.1 Preview for Developers : wyglada, że soft odpowiedzialny za akumulator wymaga 2 - 3 pełnych cykli naładowania, rozładowania i przeprowadzenia w/w Kalibracji.

 

Mi Lumia 720 po wgraniu WP8.1 PfD - wytrzymywąła 1 dzień :) a po 2 cykalch pracuje dłużej niż na WP8 :)

Link to post
Share on other sites
Czy ktoś z Was spotkał się z problemem braku sieci 3G po aktualizacji? Niby ikona po rozwinięciu paska jest widoczna, ale internetu nie ma

hehe, nie czytałeś co pisałem wcześniej :D

 

tu masz o tym więcej: http://forum.benchmark.pl/topic/95743-windows-phone-8-dyskusja/page-80?do=findComment&comment=1393718 (2gi i 4ty myślnik)

Dla tych którzy nie są zadowoleni z Windows Phone 8.1 Developers Preview - tutaj jak zainstalować WP8 ponownie: http://wpworld.pl/33873/zainstalowales-wp8-1-na-swojej-lumii-ale-chcesz-wrocic-do-wp8-skorzystaj-z-nsu-nokii/

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem sobie na święta 8.1 na Lumii 620. Nowe funkcje są super, szczególnie górna belka, natomiast czasem potrafi się zamyślić no i ta nieszczęsna bateria...

 

Zauważyłem pewien drobiazg, który mi uprzykrza nieco życie - przy dodawaniu nowego kontaktu na telefonie nie ma pola "Praca" tylko "Biuro", którego nie widać w Outlooku i trzeba to edytować on-line - też tak macie?

Link to post
Share on other sites

 

Stephen Elop: Microsoft Mobile Oy is a legal construct that was created to facilitate the merger. It is not a brand that will be seen by consumers. The Nokia brand is available to Microsoft to use for its mobile phones products for a period of time, but Nokia as a brand will not be used for long going forward for smartphones. Work is underway to select the go forward smartphone brand.

http://www.wpcentral.com/stephen-elop-taking-your-questions-live-today-9am-edt

Czyli nazwa NOKIA jeszcze jakiś czas jest w łapkach MS'u.

Link to post
Share on other sites

Tyle razy na tym forum słyszałem od Ravira i reszty fanatyków Noki oraz Wp

"nie kupuj HTC to marka na skraju bankructwa " 

Tak się składa że to Nokia była i jest najbardziej niepewną marką, co by nie mówić Pan Elop wykonał kawał porządnej kreciej roboty, tylko Noki szkoda.

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Jeżeli marka znika z rynku nawet na określony czas a Nokia zniknie to jest stracona. Rynek jest dynamiczny co pokazała burzliwa historia Noki od niemal monopolisty aż do upadku w bardzo krótkim czasie. MS też nie jest wieczny a niepowodzenia jak Windows Mobile, wariackie wprowadzanie Windows 8 by Androd nie opanował kolejnych platform czy  pomysły typu : http://www.benchmark.pl/aktualnosci/windows-as-a-service-waas-system-operacyjny-abonament.html  szybko się mszczą. Na rynek systemów czai się kilku mocnych konkurentów a MS nie jest na świecie jedyną firmą która ma kasę.

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

W dodatku jakoś nie słychać głosów: "O, to było zrobione przez MS, musi być dobre."

 

Ponadto śmiesznie drogi Office na abonament czy też pomysł, aby był na abonament powodują niechęć dużej rzeszy użytkowników. No i M$ zdarza się mocno spudłować z pomysłami jak chociażby Windows 8 RT, który oprócz samego M$ wszyscy olali (Nokia gdy wydawała Lumię 2520 była już pieskiem M$). Nie wiadomo z czym teraz wyskoczą.

 

Zgadzam się z Michur, wydaje mi się że Nokia ucierpi na nieobecności na rynku (wątpię czy M$ oprze się pokusie podbudowy swojej reputacji dzięki przejęciu Nokii poprzez wydanie np. serii smartfonów MS Lumia).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

niepowodzenia jak Windows Mobile
Hahahahahahaha... czy ty wiesz co ty piszesz?!?

 

Windows Mobile to:

- Windows CE
- Pocket PC 2000
- Pocket PC 2002
- Windows Mobile 2003
- Windows Mobile 2003 SE
- Windows Mobile 5
- Windows Mobile 6
- Windows Mobile 6.1
- Windows Mobile 6.5

 

Nie pisz mi tylko że to jest niepowodzenie bo ten system człowieku do dzisiaj się sprzedaje. Zanim zaczniesz pisać takie brednie poczytaj troszkę o tym systemie.

 

 

 

Jeżeli marka znika z rynku nawet na określony czas a Nokia zniknie to jest stracona.
ojj dramatyzujesz - MS nie zachował się jak trol patentowy Google (chodzi o Motorolke), on wykupił Nokie po to żeby produkować smartfony! Może za jakiś czas nazwa Nokia zniknie ze smartfonów, ale dziedzictwo zostanie.

 

 

 

"O, to było zrobione przez MS, musi być dobre."
rozumiem, że na kompie masz Linux'a?

 

 

 

 

Ponadto śmiesznie drogi Office na abonament czy też pomysł, aby był na abonament powodują niechęć dużej rzeszy użytkowników.
Zastanów się po co to robią?

Swoją drogą mnie denerwują reklamy na YouTube ale jakoś nie piszę na forum o smartfonach o tym...

 

 

 

 

. Na rynek systemów czai się kilku mocnych konkurentów a MS nie jest na świecie jedyną firmą która ma kasę.
i dobrze monopol by się skończył... tylko dlaczego jak szczury po dziuplach siedzą? Do tego czasu Google powinien już potężny system zbudować na PC'ty... a jakoś go nigdzie nie widać... czasami ktoś tylko zaszepta o takowym... ot co...

 

 

 

 

wątpię czy M$ oprze się pokusie podbudowy swojej reputacji dzięki przejęciu Nokii poprzez wydanie np. serii smartfonów MS Lumia

 

Nokia gdy wydawała Lumię 2520 była już pieskiem M$
sam sobie odpowiedziałeś: jakie to ma znaczenie skoro i tak ostatnie smartfony były już pod dyktando MS...

 

 

 

Rynek jest dynamiczny co pokazała burzliwa historia Noki od niemal monopolisty aż do upadku w bardzo krótkim czasie.
dokładnie :) (swoją drogą... upadł to Kodak czy Polaroid. Nokia została wykupiona)

A tak szybko a propos firm które upadły zobacz na lata:

~1990r - Apple

~1996r - Marvel

~2000r - Nintendo

~2000r - Mini Cooper

~2004r - LEGO

A propos całej historii o E.T. - poczytaj o tym jak Atari o mało nie zniszczyła rynku gier w samym ich zalążku :)

Link to post
Share on other sites

A co dziwnego jest w kupieniu firmy, aby przejąć patenty?

 

Odnośnie "O, to było zrobione przez MS, musi być dobre." to chodziło mi o to, że jakoś nie widać, aby ludzie kupowali jakiś produkt z przywiązania do marki M$. A jeżeli chodzi o system to w następny tydzień u mnie zawita Linux, już mam praktycznie wszystko przygotowane.

 

Odnośnie systemów - konkurencja nie siedzi w dziuplach, lecz ponad 90% ludzi myśli, że Linux = wpisywanie komend w konsoli i o ile nie jesteś alfą i omegą to się tego nie tykaj. Natomiast Mac OS jest drogi (lub raczej laptopy z tym systemem są drogie), a Steam OS dopiero raczkuje. M$ może i ma monopol na system do PC'tów, lecz ten rynek wymiera. W dziedzinie podzespołów (procesory, karty graficzne) panuje stagnacja, do grania wiele osób wybiera konsolę (a na tym polu Sony bije M$), chociaż nie wiadomo jak to będzie po wyjściu Steam OS. Ponadto na rynku mobilnym coraz bardziej rozpychają się Chrombooki, które w zupełności wystarczą znacznej większości osób, a cenowo są lepsze od laptopów.

 

Odnośnie robienia smartfonów pod dyktando M$ - gdy MS zmieni Nokia Lumia na MS Lumia to większość osób zacznie kojarzyć linię Lumia z MS, a nie Nokią. W ten sposób Nokia sporo straci.

Link to post
Share on other sites

Mała refleksja

Podobają mi się te zmiany w win 8.1 ale dodał bym jeszcze 1 która by dodała znacznego kopa temu systemowi. Mianowicie jak jest lista z aplikacjami, dodałbym funkcjonalność przełączenia widoku by na ekranie były 2 a nawet 3 słupki z listą aplikacji. W dodatku każdy z nich mógł by być przewijany oddzielnie.

Link to post
Share on other sites

Gdyby WP 8 wyglądał od początku jak WP 8.1 byłby systemem naprawdę wartym uwagi dla tych, którzy nie potrzebują nadto grzebać w systemie. Rok za późno moim zdaniem te zmiany.

 

--

 

A Linuks na PC'ta (dokładniej laptopa), używam tylko w razie konieczności i musu. Może to nie jest tylko klepanie komend w terminalu (choć dla mnie to wygodniejsze niż klikanie myszką :)) to używanie tego na dłuższą metę jest męczące. Na początku konfiguracja, sterowniki, grzebanie w plikach systemowych, potem aktualizacja i połowa rzeczy się sypie... Jeszcze te ciągłe parkowania głowicy w dysku na Fedorze. Nawet już nie miałem ochoty szukać rozwiązania tego problemu.

Póki co W7 spełnia swoje zadanie, W8 zainstalowany czeka aż się do niego przekonam.

 

Z Ubuntu (bo chyba on jest na topie wśród pingwinka) parę lat nie korzystałem, ale jeśli chodzi o Fedorę to mam same złe wspomnienia.

Link to post
Share on other sites

Glowna sila tego systemu byla/jest wlasnie minimalistyczna prostota. Kafelki powoli za sprawa glosu najaktywniejszych z uzywajacych je osob beda powoli zmieniac sie w androida. Poczawszy od przeciazonej informacjami listy ostatnich polaczen na zmniejszaniu kafelek do wielkosci ikonek konczac. Wiekszosc z was piszacych tutaj i grzebie przy instalkach beta i testuje tony smieci ze sklepu wiec z roznych powodow przesiadziecie sie predzej czy pozniej na androida.

 

Szybkosc dzialania to tylko pochodna wielu czynnikow, w przypadku WP rowniez i ograniczonego srodowiska aplikacji oraz wyrzucania jej z pamieci po zapazuzowaniu co czasem implikuje problemy w urzytkowaniu a programiste doprowadza do szewskiej pasji. Tak na prawde czesc ograniczen WP sluzy czyszczeniu srodowiska przez blokowanie wczesniej przydzielonych zasobow co na odpowiednio mocnym sprzecie jest totalnym debilizmem.

 

Osobiscie uzywam WP i uwazam, ze jest lepszym systemem dla telefonu niz android, ale czytajac ten temat watpie czy kupujacy lumie robia to swiadomie, czy jest to tylko ekonomiczny wybor. Z androida mozna sie smiac, ze wymaga 4 rdzeni, a aktualizacja do 5.0 bedzie wymagala 16 gb ramu, ale w praktyce dla wiekszosc osob tutaj piszacych w tym temacie to android bylby lepszym rozwiazaniem. Dla mnie nie, ja respektuje ograniczenia telefonu i nie wymagam od niego tego czego wymagam od tabletu do surfowania w sieci.

Edytowane przez lebenschmerz
Link to post
Share on other sites

Co za dyskusja he. Będą przechodzić na linuxy byle nie produkt MS. Jakiś duży ból tyłka macie z tym... Czy Nokia znika z rynku to bym nie powiedział bo to ploty póki co. Jak to wyjdzie w rzeczywistości to się okarze. 

 

by na ekranie były 2 a nawet 3 słupki z listą aplikacji.
Po co? Ułatwi Ci korzystanie czy będzie fajniej wyglądać? Mnie się wydaje, że jest ok bo lista alfabetyczna można szybko odnaleźć co się chce do tego lupa czy literki pomocnicze. 

 

Gdyby WP 8 wyglądał od początku jak WP 8.1 byłby systemem naprawdę wartym uwagi dla tych, którzy nie potrzebują nadto grzebać w systemie.
Czyli teraz już nie jest wart uwagi dla osób, które nie będą grzebać? Co takiego wnosi WP8.1, że nagle stał się dobry dla ludzi nie chcących grzebać w systemie? Taki był od początku. Włączasz tel i korzystasz. Są gusta i guściki. Ktoś chce się ciągle bawić telefonem to kupuje androida a jak ktoś nie chce to może wziąć WP i tyle. 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Windows Phone 8/8.1 jest systemem po prostu tańszym i to sprawia że jest tak atrakcyjny. Poprzez tańszy mam na myśli cena/jakość+wydajność. A co do dobrych produktów MS to pewnie słyszałeś o Skype

Paint i office :wariat:

Android jest darmowy...

Co do nokii fajny bajer ostatnio wyczytałem :)

http://www.mgsm.pl/pl/aktualnosci/3432/Refocus-dla-%28prawie%29-wszystkich.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...