Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam już update pod ATIV S ;)

Jest troszkę wolniej, ale może wynika to z dodania trzeciego rzędu kafelek. Pod względem funkcjonalnym? Jest miazga. Naprawdę sporo się zmieniło.

 

edit: Jak tylko zacznie działać sklep, to powiadomię Was, czy aplikacje Nokii działają również pod Samsungiem.

Link to post
Share on other sites

Sklep nie działa bo jest takie obciążenie serwerów :) tyle ludzi pobiera WP8.1 PfD :) - zresztą nadal się zdarzają okazjonalne przerwy :) - microSoft chyba nie docenił ilości ludzi pobierających nowa wersję i nie chcacych czekac na producenta telefonu :)

 

Dletego wstrzymuję się z HR - bo nie pobiorę Apek z BackUp'u - ja zawsze po każdej aktualizacji robię HR.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Już przeklinam HR :D

Musiałem zmienić maila na który przychodzi kod potwierdzający przywrócenie kopii zapasowej. Z niewiadomych mi przyczyn mail się po prostu zmienił i nie jest to mój adres. Po zmianie, okazuje się że dostęp do kopii otrzymam... za miesiąc! No to są jakieś kpiny. Teraz stoję w ogóle z włączeniem telefonu, nie mogę nic zrobić.

 

W Windowsie jest to fatalnie zorganizowane. Nawet nie wiem, gdzie są moje kontakty, tam kij z aplikacjami. Gorzej, że nie mam do nikogo numeru. Dzisiaj tam dzwonię, nadal nie wiem skąd wytrzasnęli adres mailowy, który był błędny. Za pierwszym razem wszystko okej, za drugim niet.

 

edit: Na Samsungu działają exlusive Nokii.

Link to post
Share on other sites

Trochę tak - choć dobre jest to, że Masz dostęp. :)

 

Spróbój "zsynchronizować" kontakty z MS Outlook na stacjonarnym PC. Jak to zrobisz to będziesz miał kopię u siebie - zresztą z Outlook można wyeksportować plik z kontaktami.

Link to post
Share on other sites

Osobiście bardzo sobie chwalę to co wprowadziło 8.1. W końcu ten system nabrał jakości, nawet na takiej Lumii 520 wszystko pięknie działa. Są zmiany większe, ale te drobniejsze również znacznie poprawiły funkcjonalność. Sklep nadal nie jest taki bogaty jak na androdzie (choćby kategoria nawigacji), ale mam nadzieję, że się to zmieni w przyszłości.

 

Jest jeszcze kilka rzeczy nie do końca przemyślanych i dopracowanych jak u zielonego robota, ale te najbardziej irytujące (w mojej opinii) zostały wyeliminowane.

 

Polecam pobawić się WP 8.1 jeśli ktoś tego jeszcze nie zrobił :)

Link to post
Share on other sites

Dobra, podsumowanie  :)

 

 

 

Windows Phone 8.1 jest dostępny w wersji Developer Preview od 14.04.2014

 

 

Warto wiedzieć przed instalacją:

 

- jak zainstalować Windows Phone 8.1 w wersji Developer Preview: http://wpworld.pl/33371/co-warto-wiedziec-o-aktualizacji-poprzez-preview-for-developers/

- Windows Phone 8.1 w wersji Developer Preview nie jest tym samym co Windows Phone 8.1, zawiera on wciąż błędy które w wersji ostatecznej zostaną (miejmy nadzieję) usunięte

- Instalacja Windows Phone 8.1 w wersji Developer Preview może wiązać się z utratą gwarancji (więcej o tym tutaj: http://wpworld.pl/33371/co-warto-wiedziec-o-aktualizacji-poprzez-preview-for-developers/)

- Nokia Lumia 920 (oraz inne, przede wszystkim jednak L920) boryka się z dużymi problemami z połączeniem z internetem oraz przy każdym wyłączeniu systemu resetuje ustawienia sieci do: 4G, sieć automatyczna (możecie wybrać 2G lub ustawić na wybraną sieć jednak po wyłączeniu i włączeniu pojawi się 4G i automatyczna) - sprawdzałem na L720 i problem nie występuje (więcej o tym tutaj: http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/3a132d31-560a-44dc-a675-f572f8bd6136/no-internet-access-on-windows-phone-81?forum=winphoneosissues)

- CORTANA dostępna jest tylko w języku angielskim - żeby ją włączyć należy zrobić jak tutaj pokazano:

  1) http://cdn3.pcadvisor.co.uk/cmsdata/features/3511925/Windows_Phone_8.1_Region.jpg

  2) http://cdn3.pcadvisor.co.uk/cmsdata/features/3511925/Windows_Phone_8.1_Language.jpg

  3) następnie odpalić aplikacje CORTANA (dostępna na liście aplikacji już będzie)

  4) od tej pory krótkie naciśnięcie lupy włączy CORTANA a długie od razu przejdzie do nasłuchu

  5) z obrazka w punkcie 1) opcję "Regional format" z powrotem można zmienić na "polski"

- CORTANA wszystkie informacje podaje w jednostkach miary które używane są w USA (mile, farenheit, etc...) - można ją poprosić o podanie temperatury w "Celcius" ale nie dodając tej jednostki sama domyślnie w europejskich jednostkach nie poda temperatury, jeśli chodzi o odległości to nie umiałem jej zmusić aby podała je w kilometrach

- to oferuje CORTANA - https://www.youtube.com/watch?v=FhtYIAxLl8g (filmik jest po angielsku, ale dla zainteresowanych nie powinien być to problem, jako że jak wyżej wspomniałem CORTANA tylko w tym języku funkcjonuje)

 

 

A teraz co nowego doszło w Windows Phone 8.1:

- Cortana – asystent głosowy (patrz wyżej)

- Centrum powiadomień i szybkie ustawienia

- Oddzielne sterowanie głośnością

- Możliwość zapisywanie aplikacji na karcie pamięci

- Tapety na ekranie startowym (kafelki stają się przezroczyste)

- Dodatkowa kolumna kafli (były 4, teraz jest możliwość włączenia 6)

- Klawiatura Word Flow (coś jak SWYPE)

- Ulepszony sklep z aplikacjami

- Zmieniony interfejs aparatu

- Poprawiony kalendarz

- Bardziej rozbudowane zarządzanie baterią

- Zwiększona funkcjonalność ułatwień dostępu

- Zmienione zarządzanie dzwonkami i powiadomieniami dla poszczególnych elementów systemu (aplikacje, wiadomości, maile, sklep, telefon)

- Zmieniony sposób synchronizacji z Facebookiem (poprzez aplikację zewnętrzną od MS)

- Dodatkowy sposób synchronizacji kont pocztowych – na podstawie sposób używania – pozwala on zmniejszyć zużycie baterii i danych pakietowych

- Czujnik WiFi pozwalający w lepszy sposób zarządzać i „dzielić” się sieciami WiFi i informacjami o nich z osobami z naszych kontaktów

- Możliwość nadania nazwy karcie SIM

- Profile VPN

- Ulepszone zarządzanie pamięcią, które teraz nazywa się "Czujnik danych"

- Opcja wyświetl mój ekrana, czyli tzw. screen-mirroring (WiFi dla nowszych urządzeń jak Lumia 1520 i 930, USB dla starszych)

- Bardziej rozbudowana kopia zapasowa pozwalająca przywracać również układ menu startowego, hasła i większość ustawień

- Synchronizacja ustawień (motyw, ustawienia aplikacji, IE, hasła) z wieloma urządzeniami opartymi na systemach z rodziny Windows

- Możliwość wyłączenia ikony lokalizacji w pasku górnym, kiedy aplikacja będzie żądała dostępu do tej funkcji

- Dodatkowe drobne funkcje klawiatury

- Zmienione i rozszerzone opcje dodawania i filtrowania kontaktów

- Zmodyfikowany hub historii połączeń: pojedyncze kliknięcie łączy z kontaktem

- Dodany dodatkowy przycisk interakcji z kontaktem

- W oknie kontaktu dodana opcja komunikacja pozwalająca dodać dodatkowe aplikacje do obsługi kontaktu

- Zmiany wizualne dialera

- Zmieniona kombinacja zrzutów ekranowych (przycisk Vol+ + Power)

- Zmiany w ustawieniach map

- Nieco zmodyfikowane okno połączenia z możliwością rozpoczęcia wideo

- Pobieranie kopii zapasowej sms-ów z ostatniego miesiąca/roku lub wszystkich zapisanych

- Oddzielne huby muzyczne i wideo, które otrzymały głównie drobne poprawki wizualne

- Wyszukiwarka w hubie muzycznym/wideo

- Zmieniony sposób tworzenia playlist oraz możliwość tworzenia własnych „stacji radiowych”

- Możliwość udostępniania utworów poprzez wiadomości, pocztę, OneNote, sieci społecznościowe

- Zamykanie aplikacji za pomocą ściągnięcia ich w dół

- Nowe animacje/efekty przejścia oraz częściowo zmienione ikony aplikacji/funkcji systemowych

- Zwiększona ogólna szybkość systemu

- Wyszukiwanie w wiadomościach oraz możliwość wyłączenia powiadomień dla danej konwersacji

- Inny sposób przedstawiania załączników w mailach

- Możliwość przenoszenia na kartę SD aplikacji już zainstalowanych w telefonie

- Zniesione ograniczenie 6 kart w IE

- Możliwość zapisywania dokumentów na karcie SD

- Otwieranie nowych kart IE w trybie InPrivate (historia nie będzie zbierana)

- Wsparcie dla odtwarzania napisów w filmach

- Quiet Hours (tylko jeśli dostępna jest Cortana, czyli po zmianie regionu)

- Ułatwiony sposób ustawiania kursora w wybranym miejscu podczas wpisywania/poprawiania tekstu

- Nieco zmieniony układ hubu zdjęciowego

- Usunięty błąd powielających się zdjęć i plików muzycznych

- W IE poruszanie się Wstecz i Do przodu za pomocą gestów

- Zmieniony dźwięk przy podłączeniu ładowarki

- Możliwość przeglądnięcia całej historii zainstalowanych przez nas aplikacji

- Prognoza pogody w kalendarzu

- Ustawienia działania aplikacji w tle nawet w trybie Oszczędzania energii

- Ponowne automatyczne włączenie WiFi po określonym upływie czasu

- Kopia zapasowa ekranu startowego

 

 

Tutaj macie więcej na ten temat:

http://wpworld.pl/33647/wielka-lista-zmian-w-windows-phone-8-1-pfd-pomozcie-nam-ja-uzupelnic/

http://wpworld.pl/33714/10-malych-ale-uzytecznych-nowosci-w-wp8-1/

 

 

I to było tylko kilka moich słów nt. "małej" aktualizacji Windows Phone 8.1.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ASS oraz SSA to naiwiększe dziadostwo i szmelc - teoria była ładna, ogrone możliwości, a w efekcie mamy napisy, które nie działają, sprawiają problemy. Wielu twierdzi, że mają potencjał - PROBLEM - w tym, że 99% napisów używa zwykłej czcionki, kilku kolorów i kursywy/pogrubienia - i TYLE. ASS wymaga DUŻEJ dbałości i staranności - ja jeszcze NIE spotkałem napisów w SSA i ASS zrobionych dobrze. Więc trzymajmy się SRT.

 

Fani Anime zwłaszcza lubia odwalać DZIADOSTWO i to podwójne : czyli napisy ASS lub SSA lub WTAPIAĆ na stałe napisy do plików. W efekcie wtopienie NIE DA SIĘ poprawić drobnych błedów a co gorsze nie da się napisów umiecic POD wyświetlanym obrazem i zasłaniają część obrazu. Ogólnie KICHA - najgorsze jest że ta głupia "moda' się powiększa. W dobie gdy absolutnie każdy sprzęt odtwarza napis wtapianie NIE MA SENSU.

 

Jedynym słusznym nie powodującym kłopotów i odtwarzającym się absolutnie WSZĘDZIE formatem jest SRT - absolutnie KAŻDY program, odtwarzacz DVD/BR, każdy Smart TV, każdy BOX, kazdy Telefon z nim sobie poradzi. łatwo go konwertować, poprawiać.

 

Tak więc ASS i SSA - mówimy stanowcze - NIE - to dziadostwo i nalezy go unikać. 

 

Kiciuk - przecież H264 - działa? Sam wiele razy odtwarzałem i nie ma kłopotów, nawet Lumia 720 spokojnie sobie radzi? YX Player, MoliPlayer czy darmowy SDCard Video Player spokojnie daje radę. 

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...