Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ludzi przestańcie gadać bzdury.Dam uciąć palec jeżeli Lumia 1520 byłaby na Snapdragon S4 PRO 1.5 GHz to byście mówili  - Eeeee... daleko jej do LG G2,Note III i do innych telefonów ze Snapdragonem 800.To jest dla Nokii plus, po prostu nie będzie musiała się wstydzić specyfikacji i NOKIA stara się trzymać poziom w sferze HARDWARE.Powiem jeszcze więcej.Telefon,który mi się spodobał na Androidzie to Xperia Z1 aka HONAMI. Po wykonaniu zjada po prostu zjada inne komórki i  sprzętowo nie ma co się wstydzićDuży PLUS  za to, że Sony postawiło na Snapdragon 800). Nawet mnie 5S nie interesuje,bo co mam ku... robić z 4 calowym ekranem????? Do tego jeszcze 5C który na pewno nie będzie tani(choć będzie wyglądać jak plastykowa zabawka i co teraz Sony156 powiesz? :] ,5C powoduje że Apple stracił dawno temu swoją unikalność czy wyjątkowość.Apple idzie na masówkę,a to źle świadczy.

 

Teraz jeszcze do grona  moich ulubionych dołączyła się Lumia 1520 aka Bandit.

 

A od Note 3 oczekiwałem czegoś więcej,nie chodzi mi o wnętrze(wnętrze ma kozackie Snapek 800 + 3 GB RAMu),ale z wyglądu przypomina mi S2kę i nic więcej(Samsung mógł dać chociaż aluminiową ramkę w okół telefonu,ale już za późno...Na czymś trzeba zaoszczędzić).Nie ma tej szykowności,tej unikalności jak w HOMAMI. Która zrobiona jest  z aluminium i szkła.

 

Wiem HONAMI też ma wady.Ekran(ale jest poprawa względem Xperia Z,choć to i tak nie to samo co Super Amoled w Note III bądź IPS w LG G2) i zaledwie 16 GB pamięci wewnętrznej,co w dzisiejszych czasach nie jest dużo.Sony mogło się postarać i od razu wsadzić 32 GB,no nic za to Sony nie zrezygnowało ze slotu micro sd,za to mamy baterie o pojemności 3000 mAh która rekompensuje te 2 małe wady. Krótko mówiąc do przeżycia. 

 

Gorzej jest przy takim LG G2 który nie wiem czemu jest bez slotu micro sd. Ponownie LG strzela sobie w stopy.

 

Czekam na ofensywę od OPPO N1. Która na prawdę szykuje coś unikalnego.Będzie  bezpośrednim konkurentem dla Lumii 1020 jeśli chodzi o aparat.

 

A co  do zestawienia smartfonów WP od  ArioXa to musi być mała poprawka chodzi o Lumia 925. Wersja z 32 GB dostępna tylko dla Vodafone. A w Polsce my tego nie mamy.Oczywiście jest allegro,ale musimy patrzeć prawdzie w oczy.Wszędzie są tylko wersje 16 GB,a nie 32 GB. 32 GB wersje nie kupisz w saturnie bądź w agito czy morele.Musimy być obiektywni. Owszem wersja 32 GB jest(choć  tylko w czarnym kolorze)   to jest plus,ale nie w przypadku kupna tego telefonu w Polsce.

 

ArioX w twoim zestawieniu powinno być tak,a nie na odwrót.

 

Lumia 925 

 

Wady:

 

-16 GB pamięci wewnętrznej(Ale jest dostępna opcja kupna wersji  32GB i tylko w czarnym kolorze.Oficjalnie nie w sprzedaży w Polsce, ale można wersję 32 GB nabyć np na allegro)

 

Pozdrowienia! ;)

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites
Apple nie dołączyło do tego wyścigu, a jest bardzo popularne. Jeżeli znacznie zróżnicują swoją ofertę to jestem przekonany, że mogą prześcignąć Androida pod względem popularności.

Dzieląc iPhone na 5S i 5C de facto poszedł w ślady Nokia/MS - tu też jest podział na 2 rodzaje telefonów - te z 512mb RAM i te z 1gb RAM (tyle że ich odmian jest więcej) - robiąc to dołączył do "wyścigu" - zróżnicował swoje fony (kiedyś nie mówiło się co iPhone ma w sobie - bo po co? Ważne że działa znakomicie. Ale teraz będzie się o tym mówiło, porównywało w kontekście 5S vs 5C). Fani Apple nie wiem czy będą z tego zadowoleni - moim zdaniem lepiej byloby sprzedawac iPhone 5 wraz z iPhone 5S równocześnie... ten 5C może na początku da im kopa - ale prędzej czy później obróci się przeciwko Apple - bo to co teraz robią zaprzecza temu co robili wcześniej (był 1 iPad - teraz są 3 równocześnie, był 1 iPhone - teraz będą 2)

Moim zdaniem jednak stracą wiernych klientów - iPhone był klasą samą w sobie - teraz jest klasą (5S) i podklasą (5C)...

 

 

iPhone - tak teraz myślę, że nie za bardzo można go porównywać do Androida czy Windowsa Phone pod względem płynności. A to dlatego, że jest to system tworzony tylko na JEDNO urządzenie, projektowane od początku do końca przez tą samą firmę.

przecież w Windows Phone 8 jest tak samo, wszystkie smartfony na WP8 mają:

CPU: 1.0 GHz dual-core Qualcomm Snapdragon S4 Plus (MSM8227) lub 1.5 GHz dual-core Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960

GPU: Adreno 305 lub Adreno 225

 

 

Dlatego inni muszą "zgwałcić" iPhone specyfikacją (i marketingiem na nią nastawionym) , bo działają na systemach, które od początku są skazane na mułowatość z powodu kompatybilności (mowa tutaj głównie o Androidzie).

Prawda :)

 

 

Ludzi przestańcie gadać bzdury.Dam uciąć palec jeżeli Lumia 1520 byłaby na Snapdragon S4 PRO 1.5 GHz to byście mówili  - Eeeee... daleko jej do LG G2,Note III i do innych telefonów ze Snapdragonem 800.

ci inteligentni by tak nie mówili - cieszyliby się że dzięki zastosowaniu tańszych podzespołów mogą kupić taniej smartfona, któremu i tak wiele nie da Snapdragon 800, bo to jest tylko zabieg marketingowy.

 

 

To jest dla Nokii plus, po prostu nie będzie musiała się wstydzić specyfikacji i NOKIA stara się trzymać poziom w sferze HARDWARE.

znasz to: "jesteś wśród wron, kracz jak one"? Oni to robią tylko jako zabieg marketingowy - żeby napisać na bilbordach że mają procesor taki a nie inny... bezsens jak dla mnie... ale taki jest rynek - przeciętny klient na takie coś się nabiera.

 

 

5C powoduje że Apple stracił dawno temu swoją unikalność czy wyjątkowość.Apple idzie na masówkę,a to źle świadczy.

IMO trafiłeś w sedno

 

 

A od Note 3 oczekiwałem czegoś więcej (...) z wyglądu przypomina mi S2kę i nic więcej

to już kwestia gustu.

 

 

Czekam na ofensywę od OPPO N1. Która na prawdę szykuje coś unikalnego.Będzie  bezpośrednim konkurentem dla Lumii 1020 jeśli chodzi o aparat.

może to stereotyp, ale dla mnie wciąż firmy chińskie się nie liczą w wyborze smartfona

 

 

A co  do zestawienia smartfonów WP od  ArioXa to musi być mała poprawka chodzi o Lumia 925. Wersja z 32 GB dostępna tylko dla Vodafone.

nie mieszkam w Polsce - patrzylem na allegro i 925 z 32GB tam są - poza tym bazowalem moje komentarze m.in. na angielskich recenzjach (tam dalem tylko polskie bo nie chcialem zamieszania wprowadzać). Ale generalnie co do tych 16/32GB to masz racje.

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Apple jeżeli nie będzie się zmieniać to zostaną wyparci z rynku. Już teraz przegrywają nawet na rynku amerykańskim, więc raczej nie mają wyboru. iPhone 5C będzie zapewnie jak Lumia 520/620/720 - część bardziej wymagających aplikacji będzie niedostępna, to będzie wystarczającym impulsem, aby kupić flagowca.

Link to post
Share on other sites

Przegrywają choćby w oczach co bardziej ogarniętych ludzi śmeijących się, że kolejne wersje różnią się tylko większością ekranu. W czwórce sławę miała im przynieść Siri, ale w mig pojawiły się wirtualne asystentki na inne platformy (nawet ta moja sławna Bada ma wbudowane sterowanie głosowe), więc Jabłuszku odpadł ficzer, który miał pokazać ludziom, że to on jest tym jedynym. Teraz Apple po prostu nie ma czym się wyróżnić. Robią ewolucję, już nie rewolucję

 

może to stereotyp, ale dla mnie wciąż firmy chińskie się nie liczą w wyborze smartfona

ZTE tworzy coraz lepsze modele. Co prawda nie ma takiej popularności jak choćby HTC (właśnie przez ten stereotyp taniej chińszczyzny), ale myślę, że taki Blade będzie stawiany w testach obok iPhone czy Xperii w ciagu najbliższych dwóch lat.

 

 

 

CPU: 1.0 GHz dual-core Qualcomm Snapdragon S4 Plus (MSM8227) lub 1.5 GHz dual-core Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960 GPU: Adreno 305 lub Adreno 225
  No popatrz, myślałem że trochę bardziej jest ta konfiguracja zróżnicowana. Całe życie się człowiek uczy :)
Link to post
Share on other sites

Tylko że w przeciwieństwie do Androida, który zyskuje na tym wyścigu, iOs oraz WP8 biorą w tym udział praktycznie tylko dla celów marketingowych. One nie potrzebują procesorów 4-rdzeniowych czy 2 GB RAM'u do płynnego działania.

Zgadzam się w zupełności - nie potrzebują. Ale stworzenie dwóch modeli iPhone to już pierwsza oznaka tego, że Apple dostrzega zysk w zróżnicowaniu modeli i kiedyś bedziemy mieli więcej ajfonow, różniących się tylko parametrami i literkami przy nazwie modeli - 6A, 6B, 6C...

Link to post
Share on other sites

Taki marketing żeby zadowolić hołotę. To wszystko wynika z niewiedzy. Jakby ludzie wzięli telefony do ręki a nie tylko patrzyli na ulotki czy słuchali doradców, że "ten telefon to ma 3GB ramu a ten tylko 1GB" to było by inaczej. Wiadomo, że każdy wybierze ten model co ma wiecej bo w jego rozumieniu będzie lepszy.

Link to post
Share on other sites

Tabalan świetnie to ujołeś ;)

A teraz troszkę newsów

Nokia zgarnia nagrodę czytelników PC Mag za urządzenia z WP jako najlepszych wybór dla biznesu

 

http://wpworld.pl/wp-content/uploads/2013/09/398699-smartphones-151-end-user-rated.jpg

 

http://wpworld.pl/29869/nokia-zgarnia-nagrode-czytelnikow-pc-mag-za-urzadzenia-z-wp-jako-najlepszych-wybor-dla-biznesu/

 

Nokia Lumia 625 dostępna w PLAY

 

http://www.play.pl/telefony/nokia-lumia-625-white/#data-cennik

Link to post
Share on other sites

Rolę statusbarów pełnią kafelki, same kafelki MOŻNA dostosować - zajmują zawsze jeden z trzech rozmiarów ALE moga mieć rózne kolory - da się mieć każdy kafelek z własnym tłem - a po odpowiedniej manipulacji kolorem kafelka i tła można uzyskać efekt jak w Andku czy iOS - PRZYPOMINAM, że w Androidzie ikony TEŻ zajmują ściśle określone miejsce w "gridzie"  na ekranie.

 

W efekcie jak się bardzo chce to można "zrobić" iOS Look lub Android Look :) 

Link to post
Share on other sites

Są apki, że mozna zmieniać różne rzeczy. Dla mnie to zbędny bajer, szkoda czasu na takie zabawy.

Ale jak widać niektórzy kupują telefony po to, żeby sobie pozmieniać kolor chmurki w widżecie pogody albo poprzestawiać ikonki... Za czasów Nokii 3310 jedyne co można było zmienić to ew. tapeta i dzwonek, a teraz ludzie psioczą, jak nie mogą sobie ikonki postawić gdzie chcą...

Edytowane przez wujekdobryzbojek
Link to post
Share on other sites

Widać tak. Na WP8 też można robić podobne rzeczy. Np na ekranie blokady czy samym pulpicie

 

http://wpworld.pl/wp-content/uploads/2013/02/amazing-weather8.png http://thewindowsclub.thewindowsclubco.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2013/04/Skinery_.png

Edytowane przez BARTOL48
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...