Skocz do zawartości

[MULTI] Wiedźmin 3: Dziki Gon


  

225 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      63
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      6
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      0
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      3
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

 

 

2x Odbijanie Strzał
 

Też w to poszedłem ale teraz trochę żałuję bo jak odblokowałem w Axsji zdolność Marionetki to odbijanie strzał przestało być użyteczne :D Swoją drogą bardzo OP jest ta umiejętność, bo nie musimy robić praktycznie nic a goście sami się zabijają  :wariat:

Link to post
Share on other sites

A Panowie, czy to prawda, na jakimś forum to przeczytałam, że jeśli robimy zadanie przeznaczone dla dużo słabszej postaci, to nie dostajemy XP? Co prawda za wszystko dostałam do tej pory, jeśli chodzi o zlecenia, ale np. w wątku barona, gdy zniknął z misji głównych (bo powtórna wyprawa na moczary była już w pobocznych), czyli po fragmencie z Ciri, nic nie dostałam. Dopiero po moczarach 300xp. A robiłam ten quest po paru pobocznych, gdy już miałam z 11lvl (sugerowany 6).

 

 

Jeżeli zadanie jest zielone lub czerwone w dzienniku to doświadczenie dostaniesz - jak jest szare to już nie. Z tego co zauważyłem zadania robią się szare w momencie gdy poziom postaci jest o 6 większy od sugerowanego poziomu zadania. Dlatego najlepiej robić najpierw te zadania które mają najniższy aktualnie poziom trudności. Ja o tym nie wiedziałem i za kilka zadań doświadczenie niestety straciłem. Uważać trzeba szczególnie przy wykonywaniu zadań głónych - bo tam jest najwięcej expa do zdobycia i po skończeniu któregoś może się okazać, że najłatwiejsze zadania poboczne są już na szaro w dzienniku.

 

 

Ja mam z kolei takie pytanie: ktoś wcześniej wspominał o skupie butelek w dokach w Novigradzie - gdzie są dobre ceny na pierdoły, gdzie to mogę znaleść, łaziłem tam wczoraj pół godziny i nic.

Edytowane przez _szarlej_
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Antiax piekny masz ten screen z rozgrywki. Bede musial dzis sprawdzic czy u mnie wyglada to identycznie, wydaje mi sie ze tak. :) Modyfikowales pliki .ini ? Ja modyfikowalem i mam jakis bug z woda, czasami "swiatlo po tafli wody sie rozlewa", taka biala poswiata na wodzie powstaje, ktora razi w oczy doslownie, poza tym modyfikacja dziala ok. Tylko nie wiem co zmienic by ten bug usunac. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Antiax piekny masz ten screen z rozgrywki. Bede musial dzis sprawdzic czy u mnie wyglada to identycznie, wydaje mi sie ze tak. Modyfikowales pliki .ini ? Ja modyfikowalem i mam jakis bug z woda, czasami "swiatlo po tafli wody sie rozlewa", taka biala poswiata na wodzie powstaje, ktora razi w oczy doslownie, poza tym modyfikacja dziala ok. Tylko nie wiem co zmienic by ten bug usunac. 
 

 

Tak. Modyfikowane .ini + odblokowana konsola, żeby ustawić tak kamerę ;)

Może wróć do ustawień domyślnych w pliku .ini ?

Link to post
Share on other sites

No tak, moglbym wrocic do ustawien domyslnych ale nie chce bo wszystko tak pieknie wyglada, ze az zal wracac. ;) Moze moglbys mi przeslac na maila (napisze Ci w prywatnej wiadomosci) swoj plik .ini zebym mogl porownac? Mozliwe ze gdzies mam ktoras wartosc zle ustawiona. Jeszcze takie pytanko, jak modyfikowales kamere (jak odblokowales konsole)?

Link to post
Share on other sites

A ja dopiero mam 16 level przeczesalem całe =Velen prawie jednak jest wiele miejsc na dole gdzie są potwory mocniejsze i niestety ciężko podjąć walkę. Udaje się teraz do novigradu zobaczyć misję i zadania

Link to post
Share on other sites

Z mojego ogrywania W3 na GTX970 wynika, że optymalne ustawienia dla tej karty przy 1080p to

 

generalnie na ultra

zasieg rysowania roślinności, zagęszczenie trawy na HIGH

AA off

hairworks off ... tyle, że ten hairworks jest całkiem fajny

Przy takich ustawieniach można wrzucić sobie Vsync ON i 60fps cap.

 

Wczoraj tweakowałem przez chwilę rendering.ini w katalogu z grą i mam wątpliwości czy to właściwy plik do zmian (podają masę tweaków do wprowadzania w nim na forach). Zmieniłem np. rozdzielczość tekstur powyżej ultra (domyślne 2048), później w grze zmieniałem ustawienia tekstur z ultra na low i z powrotem. Po wyjściu z gry sprawdzam ustawienia w rendering.ini, a tam nadal wpisana przeze mnie zmodyfikowana wartość. Teoretycznie powinno się zresetować do domyślnego 2048 chyba?

Link to post
Share on other sites

Z mojego ogrywania W3 na GTX970 wynika, że optymalne ustawienia dla tej karty przy 1080p to

 

generalnie na ultra

zasieg rysowania roślinności, zagęszczenie trawy na HIGH

AA off

hairworks off ... tyle, że ten hairworks jest całkiem fajny

Przy takich ustawieniach można wrzucić sobie Vsync ON i 60fps cap.

 

Wczoraj tweakowałem przez chwilę rendering.ini w katalogu z grą i mam wątpliwości czy to właściwy plik do zmian (podają masę tweaków do wprowadzania w nim na forach). Zmieniłem np. rozdzielczość tekstur powyżej ultra (domyślne 2048), później w grze zmieniałem ustawienia tekstur z ultra na low i z powrotem. Po wyjściu z gry sprawdzam ustawienia w rendering.ini, a tam nadal wpisana przeze mnie zmodyfikowana wartość. Teoretycznie powinno się zresetować do domyślnego 2048 chyba?

 

 

Sprawdź users/nazwa_konta/dokumenty/the witcher 3/ plik user.settings.

 

Po wyedytowaniu zmień na tylko do odczytu aby gra nie przywróciła ustawień domyślnych.

Link to post
Share on other sites

Z mojego ogrywania W3 na GTX970 wynika, że optymalne ustawienia dla tej karty przy 1080p to

 

generalnie na ultra

zasieg rysowania roślinności, zagęszczenie trawy na HIGH

AA off

hairworks off ... tyle, że ten hairworks jest całkiem fajny

Przy takich ustawieniach można wrzucić sobie Vsync ON i 60fps cap.

 

U mnie na 970 od Asusa po lekkim OC AA on, wszystko ultra, zasięg rysowania tylko na high, i hairworks off. 

Da się grac z ostatnią opcją on, ale spadek jest kilkuklatowy (nawet 10 fps w niektórych miejscach). Przy czym nie spada u mnie nawet z wszystkim na on poniżej 40 klatek. Z Hairworks to od 42-60 fps, bez 56-60 (mam włączone ograniczenie na 60 fps).

Kwestia więc tego, czy komuś przeszkadza to, że ma nagle 42 klatki.

Link to post
Share on other sites

Ja jak wspomniałem parę postów wyżej na moim GTX970 G1 mam wszystko na ULTRA, zasięg roślinek na HIGH, HairWorks na maxa i fps nie spada poniżej 50. W moim przypadku zasięg rysowania roślin daje karcie bardziej popalić niż HairWorks.

 

 

Od kiedy można podróżować do Novigradu ? Jestem w Velen i gdy próbuję włączyć mapę Novigradu to cofa mnie do mapy Velen

Bo Novigrad i Velen to ta sama mapa, musisz dojechać np konno do Novigradu żeby go odblokować.

Link to post
Share on other sites

Testowal ktos stery ktore wyszly wczoraj od AMD ? jestem ciekaw czy gra dziala lepiej, i o ile :D a sam dopiero wroce do gry we wtorek. 

Przyrostu FPS nie odnotowałem, natomiast odczucie płynności zwiększyło się dla mnie bardzo.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście mam taki zamiar. Bardziej chodziło mi o sugerowaną kolejność eksploracji. Obecnie w Velen zostały mi tereny na południe od Mysiej Wieży i Moczarów, na zachód od Oxenfurtu oraz na północ i wschód od Novigradu do którego aktualnie wchodzę zwiedzać :)

 

 

Zauważyłem coś bardzo interesującego, mianowicie włączone kłaki w ustawieniach zjadają mi mniej fpsów niż maksymalny zasięg rysowania roślinności :D. W zasadzie nie widzę dużej różnicy w fps przy włączonym i wyłączonym HairWorks a zasięg roślinności zjadał te parę fpsów, do tego pojawiały się sporadyczne mikroprzycięcia w czasie biegania (może wina 3,5 GB pamięci na 970?).

 

 

Właśnie się mu przyglądałem, wieczorem przetestuję :)

Mi najwiecej vramu to 2gb wzielo a asieg rysowania roslinnosci z high na uber zjada mi z 50% fps

 

Jeżeli zadanie jest zielone lub czerwone w dzienniku to doświadczenie dostaniesz - jak jest szare to już nie. Z tego co zauważyłem zadania robią się szare w momencie gdy poziom postaci jest o 6 większy od sugerowanego poziomu zadania. Dlatego najlepiej robić najpierw te zadania które mają najniższy aktualnie poziom trudności. Ja o tym nie wiedziałem i za kilka zadań doświadczenie niestety straciłem. Uważać trzeba szczególnie przy wykonywaniu zadań głónych - bo tam jest najwięcej expa do zdobycia i po skończeniu któregoś może się okazać, że najłatwiejsze zadania poboczne są już na szaro w dzienniku.

 

 

Ja mam z kolei takie pytanie: ktoś wcześniej wspominał o skupie butelek w dokach w Novigradzie - gdzie są dobre ceny na pierdoły, gdzie to mogę znaleść, łaziłem tam wczoraj pół godziny i nic.

No patrz nie wiedzialem :| robilem boczne duzo a teraz glowny watek mam na szaro :|

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...