Skocz do zawartości

[MULTI] Wiedźmin 3: Dziki Gon


  

225 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      63
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      6
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      0
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      3
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

 

 

Ja właśnie skończyłem główny wątek

 

Nie czaje tu czegoś... mam się udać na Wyspę Mgieł. Mam raptem 25 lvl i... poza "?" nic do robienia. Najbliższe zadania (zlecenie) mam na 32 lvl i tyle.  Z drugiej strony nie chce mi się biegać za wszystkimi ? bo nie ma to sensu... ponad 20000 koron, masa materiałów, większość rzeczy z alchemii na poziomie wyśmienitym  i najlepszy na ten lvl sprzęt... 

 

Ok nie liczę mojej marnej talii do gwinta, ale na początku zaniedbałem tę grę i już za późno, żeby talię praktycznie od zera zbierać :/


Inna sprawa, na 22 lvl włączyłem pada. Jak ja przegrałem prawie 120h na klawiaturze to nie mam pojęcia :o


BTW co to są te kazania porozrzucane w Novigradzie? Jak toś wie, niech wrzuci w spoiler 

Link to post
Share on other sites
 A co się stało

a trochę było:

 

 

 

  • nie znalazłem skarbu Dijkstry
  • Triss odpłynęła
  • Baron się powiesił
  • koń morderca biega po świecie
  • nie wiem czy można, ale chcę zabić Radowida
  • chyba przerwałem misję z poszukiwaniami Filippy (chcąc ją kryć powiedziałem, że nic nie znalazłem)
  • wtrąciłem się bezsensu do sprawy Letho i musiał uciekać
  • wiedźmy ciągle żyją :[
  • nie grałem w gwinta od początku, a teraz mi się już nie chce
  • Keira się obraziła i uciekła

 

 

 

to taka lista jak na razie 

 

 

misja poboczna

to dziwne... misja dawno zrobiona, a śmieci dalej leżą :o

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, też chyba zacznę od początku bo nie wiele mam do zrobienia już w obecnym stanie, a też parę rzeczy olałem a nie powinienem.

 

Ogólnie u m nie gra skończyła się tak

 

 

 

- Radowid wygrał wojnę, nilfgaard w rozsypce.

- Emhyra zabili konspiratorzy po nieudanej wojnie.

- Na skellige władzę przejął syn króla, zjednał klany itd.

- Baron wyruszył gdzieś tam szukać leków dla żony, władze przejął jego garnizon łupiąc ostatnie pieniądze z wieśniaków.

- Triss uciekła ewakuując resztki magów.

- Ciri powstrzymała białe zimno i została wiedźminką, podróżowała na szlaku z Geraltem który uczył ją fachu.

- Geralt z Yenn zamieszkali gdzieś w górskiej samotni ciesząc się ciszą, spokojem i sobą.

 

Jakoś tak nie wiele tego narobiłem :D

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, też chyba zacznę od początku bo nie wiele mam do zrobienia już w obecnym stanie, a też parę rzeczy olałem a nie powinienem.

 

Ogólnie u m nie gra skończyła się tak

 

 

 

- Radowid wygrał wojnę, nilfgaard w rozsypce.

- Emhyra zabili konspiratorzy po nieudanej wojnie.

- Na skellige władzę przejął syn króla, zjednał klany itd.

- Baron wyruszył gdzieś tam szukać leków dla żony, władze przejął jego garnizon łupiąc ostatnie pieniądze z wieśniaków.

- Triss uciekła ewakuując resztki magów.

- Ciri powstrzymała białe zimno i została wiedźminką, podróżowała na szlaku z Geraltem który uczył ją fachu.

- Geralt z Yenn zamieszkali gdzieś w górskiej samotni ciesząc się ciszą, spokojem i sobą.

 

Jakoś tak nie wiele tego narobiłem :D

 

 

u mnie tak samo tylko na skellige inaczej :D

 

A tak odbiegajac od tematu to ktora postac "poboczna" wam sie najbardziej spodobala ? Mi przypadl do gustu Baron :)

Edytowane przez SuperDragons
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Ogólnie u m nie gra skończyła się tak

 

O - to u mnie zupełnie inaczej (poza tym, że Redania zaczęła się panoszyć po wioskach, a Nilfgard uciekał z podkulonym ogonem).

 

Jutro po pracy zaczynam od nowa z zupełnie innym podejściem do tematu. Główny nacisk oprócz bardziej przemyślanych wyborów wątku głównego postawię na zadania poboczne - tj. wielkie czyszczenie mapy ze znaków zapytania i wolna, dokładne eksploracja świata.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja tak robie od poczatku. :P:D Juz blisko do 4 levelu a jeszcze polowa roboty w Bialym Sadzie. Nie spieszy mi sie, bo delektuje sie niemal kazda sekunda w tej grze. Nawet pieszo wole chodzic/biegac niz jezdzic na Płotce. ;) Niestety nie mam za duzo czasu na gre co jeszcze wydluza moj czas zabawy i pewnie do Swiat Bozego Narodzenia bede w to gral :D

Link to post
Share on other sites

Tak trochę nie związane z W3 ale z Wieśkiem jak najbardziej. Można zamawiać Czas Pogardy w formie audiobooka ;)

http://fonopolis.pl/wiedzmin-czas-pogardy


 

 

Główny nacisk oprócz bardziej przemyślanych wyborów wątku głównego postawię na zadania poboczne - tj. wielkie czyszczenie mapy ze znaków zapytania i wolna, dokładne eksploracja świata.

Ja teraz to robię co skutkuje ponad 50h gry i rozwiązanymi kilkoma głównymi questami ale Velen praktycznie wyczyszczone :P Ma to swoje plusy, zawsze się znajdzie jakiś ciekawy schemat, broń, pancerz :P

Link to post
Share on other sites

a trochę było:

 

 

 

  • nie znalazłem skarbu Dijkstry
  • Triss odpłynęła
  • Baron się powiesił
  • koń morderca biega po świecie
  • nie wiem czy można, ale chcę zabić Radowida
  • chyba przerwałem misję z poszukiwaniami Filippy (chcąc ją kryć powiedziałem, że nic nie znalazłem)
  • wtrąciłem się bezsensu do sprawy Letho i musiał uciekać
  • wiedźmy ciągle żyją :[
  • nie grałem w gwinta od początku, a teraz mi się już nie chce
  • Keira się obraziła i uciekła

 

 

 

to taka lista jak na razie 

 

 

to dziwne... misja dawno zrobiona, a śmieci dalej leżą :o

 

 

Skarb jest w banku przeciez dikstra zostal o tym powiadomiony :) wiec misja ukonczona

Co do Triss kolega to poplynela na skellige nie? wiec gdzies tam bedzie

U mnie baron polecial po lekarstwo

Radowid ma byc zabity pomoglem w przygotowaniu uwolnienie Talara czyli

Z Filippa zrobilem to samo

 

Cos czuje ze ta gra mnie zdenerwuje a grac od nowa kompletnie sensu nie ma szczegolnie ze brak segregacji saveów do różnych ścieżek działań czego zawsze w takich grach mi brakowało. Dlatego tez ocene dalem za calokształt 6/10 :)

 

 

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

heh czy wy nie żyjecie, tylko w Wieśka gracie? :) ja mam lvl 12 i jeszcze całe południe (poniżej Mysiej Wieży - niech żyje król Popiel) i zachód Velen do odkrycia :)

Rafale podzielam Twoja taktykę, oprócz czyszczenia staram się zbierać różne smaczki.

Czy pierwsza rozmowa z Guślarzem nie sprawia wrażenia jakbyście rozmawiali z Yoda? :)

Eq szału nie robi, ale Ultimatum i Prowokator w łapkach miodzio.

Na razie poszedłem w alchemię 2x Próba Traw i Mutacja i 1x Warzenie Mikstur oraz 2x Odbijanie Strzał, + 500 życia,  i w Szybkie Ataki - spowolnienie czasu w kontrze przeciwnika potrafi tyłek uratować :), a mam jeszcze parę pkt do wydania i nie mogę się zdecydować na co.

 

A teraz pytanie off-top - ponoć wygrałem w konkursie Benchmarka cyfrową wersję gry :D - kto wie ile mam czasu na zapłacenie 13 PLN podatku? - bo akurat kasa pusta :(

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

THX za info Rafał :)

 

Tylko te słuchowiska są po prostu kiepskie i kłują w uszy. Zdecydowanie lepszy jest lektor a wiedźmin jest cały czytany przez dwóch lektorów chyba (7 części).

A moim zdaniem te słuchowiska są warte każdej złotówki. Na szczęście wiele osób ma podobne odczucia bo inaczej by nie kontynuowali ich nagrywania.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Cos czuje ze ta gra mnie zdenerwuje a grac od nowa kompletnie sensu nie ma szczegolnie ze brak segregacji saveów do różnych ścieżek działań czego zawsze w takich grach mi brakowało. Dlatego tez ocene dalem za calokształt 6/10

 

Rozumie że żadna gra u Ciebie nie dostaje więcej niz 6/10 bo nie ma segregacji saveów ? 

 

 

Pytanie do tych którzy bawią się w eksplorację. Warto przeczesać całe południowe Velen (rejony nie powiązane z głównym wątkiem), oraz tereny na wschód od Oxwnfurtu przed wyruszeniem do Novigradu ?

Link to post
Share on other sites

Tak szczerze to warto przeczesać totalnie wszystko

 

Oczywiście mam taki zamiar. Bardziej chodziło mi o sugerowaną kolejność eksploracji. Obecnie w Velen zostały mi tereny na południe od Mysiej Wieży i Moczarów, na zachód od Oxenfurtu oraz na północ i wschód od Novigradu do którego aktualnie wchodzę zwiedzać :)

 

Swoją drogą, zmieniłem dzisiaj z ciekawości ustawienia na absolutnego maxa dostępnego z poziomu gry i fps (poza malutkimi wyjątkami) nie spada poniżej 50 Nie pamiętam ile miałem w wersji 1.02 ale chyba dużo mniej skoro obniżyłem ustawienia.

 

Zauważyłem coś bardzo interesującego, mianowicie włączone kłaki w ustawieniach zjadają mi mniej fpsów niż maksymalny zasięg rysowania roślinności :D. W zasadzie nie widzę dużej różnicy w fps przy włączonym i wyłączonym HairWorks a zasięg roślinności zjadał te parę fpsów, do tego pojawiały się sporadyczne mikroprzycięcia w czasie biegania (może wina 3,5 GB pamięci na 970?).

 

Nooo wersja 5 nieźle mu wyszła http://www.nexusmods...cher3/mods/23/?

 

Właśnie się mu przyglądałem, wieczorem przetestuję :)

Link to post
Share on other sites

Porada dla posiadaczy Keplerów:

 

"Anyone with a Kepler card can apparently rename/delete the Apex_ClothingGPU.dll file from the bin folder to get a performance increase."

 

Podobno 8-10 fpsów więcej ;)

 

NOWE STERY OD AMD POD WIESŁAWA 3:

 

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-catalyst-windows-beta.aspx

Edytowane przez lamparcicho
Link to post
Share on other sites

A Panowie, czy to prawda, na jakimś forum to przeczytałam, że jeśli robimy zadanie przeznaczone dla dużo słabszej postaci, to nie dostajemy XP? Co prawda za wszystko dostałam do tej pory, jeśli chodzi o zlecenia, ale np. w wątku barona, gdy zniknął z misji głównych (bo powtórna wyprawa na moczary była już w pobocznych), czyli po fragmencie z Ciri, nic nie dostałam. Dopiero po moczarach 300xp. A robiłam ten quest po paru pobocznych, gdy już miałam z 11lvl (sugerowany 6).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...