Skocz do zawartości

[MULTI] Batman: Arkham - seria


Recommended Posts

mnie tylko zastanawia czy te głąby odpowiedzialne za wersje na PC sprawdzili ją wg przed wydaniem do sklepów? tzw sprawdzili w sensie przetestowali itd a nie odpalili zobaczyli 30fps i okej wydajemy..  bo wygląda na to że nie XD miała być finalna super epicka część a wyszło jak każdy widzi. 

Link to post
Share on other sites

IronGalaxy zrobiło swoje - stworzyli kompilacje na PC, to dlaczego tak wyszło to inna sprawa, aktualnie brak jakichkolwiek konkretnych informacji poza "oni się tym zajmowali - to ich wina" od RockSteady

Iron Galaxy dostało zlecenie na przeportowanie gry na PC, nie wiemy jednak jak wyglądało to, co dostali :D

do tego RockSteady na pewno przyglądało się temu procesowi

ja bym poczekał na stanowisko WarnerBros, bo w końcu oni są wydawcą i na pewno będą szukać winnego za to całe zamieszanie, ja osobiście stawiam na RockSteady, dlaczego? oni stworzyli grę, oni nadzorowali cały proces produkcji, oni zdecydowali o wypuszczeniu takiej wersji na PC i to oni na start zaczęli szukać wymówek i zwalać winę na innych :D

Edytowane przez darasz89
Link to post
Share on other sites

Wczoraj przed północą pojawił się pierwszy patch, dodał brakujące efekty deszczu i AO.

 

Changelog:

 

 

 

 

"Rocksteady is leading our team of developers and partners as we work on the PC performance issues that players have been encountering.  The work is significant and while we are making good progress on improving performance, it will take some time to ensure that we get the right fixes in place.
 
Below is the list of the key areas where we are dedicating our resources to improve the experience for our loyal fans:
 
-          Support for frame rates above 30FPS in the graphics settings menu
-          Fix for low resolution texture bug
-          Improve overall performance and framerate hitches
-          Add more options to the graphics settings menu
-          Improvements to hard drive streaming and hitches 
-          Address full screen rendering bug on gaming laptop
-          Improvements to system memory and VRAM usage
-          NVIDIA SLI bug fixes
-          Enabling AMD Crossfire
-          NVIDIA and AMD updated drivers
 
While we work on improving performance, we will also continue to make interim patches available to address issues for those still playing the game on PC.  The first patch is being released now and the updates include:
 
-          Fixed a crash that was happening for some users when exiting the game
-          Fixed a bug which disabled rain effects and ambient occlusion. We are actively looking into fixing other bugs to improve this further
-          Corrected an issue that was causing Steam to re-download the game when verifying the integrity of the game cache through the Steam client
-          Fixed a bug that caused the game to crash when turning off Motion Blur in BmSystemSettings.ini. A future patch will enable this in the graphics settings menu
 
We would like to thank our fans for their patience and invaluable feedback. We will continue to monitor and listen for any additional issues."

 

 

http://cdn.makeagif.com/media/6-27-2015/wXHsUj.gif

Edytowane przez lamparcicho
Link to post
Share on other sites

@Jareeecki

 

Póki co wyszedł jeden patch, ale "prężnie" pracują nad następnymi. Podobno w sklepach zostało pare sztuk (tak samo w sklepach internetowych). A co do steam to póki co sprzedaż jest zablokowana (pomijając season pass, którego można kupić za 40€...), ale ci co mają grę na dysku bez problemu mogą w nią grać. 

Edytowane przez VectroV
Link to post
Share on other sites

Problem chyba jest po stronie NVIDII i ich dziwnych zasobożenych technologii, które jak widać nie działają dobrze nawet na ich topowych kartach za tysiące zł. Gry są robione pod AMD bo to ich GPU i CPU siedzi w konsolach (a najnowsze konsole architekturą zbliżyły się bardzo do współczesnych PC) a gierki na PC są wydawane w znakomitej większości pod "patronatem" zielonych, którzy implementują tam swoje wodotryski i mamy to co mamy. 

Link to post
Share on other sites

Nie zasłużyłeś zwyczajnie na bardziej merytoryczną odpowiedź. Gry nie są robione pod AMD- to kompletna bzdura. Batman działa równie źle na kartach AMD jak i zielonych. To przykład tragicznej optymalizacji i kompletnie zawalonego portu. Przy multiplatformach nie widać żadnej preferencji względem kart graficznych konkretnego producenta więc całość Twojej wypowiedzi można faktycznie streścić pełnym treści "bredzisz".

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

posiadacze wersji na PC powinni dostać coś za free za tą całą padake. nawet za pół darmo season pass czy coś bo to porażka.

Gdzie kupie jakiś tani klucz do gry w wersji PL bo nigdy jakoś nie pamiętam tych stron z kluczami a może ktoś na forum kupił tanio klucz

Edytowane przez jareeecki
Link to post
Share on other sites

Problem chyba jest po stronie NVIDII i ich dziwnych zasobożenych technologii, które jak widać nie działają dobrze nawet na ich topowych kartach za tysiące zł. Gry są robione pod AMD bo to ich GPU i CPU siedzi w konsolach (a najnowsze konsole architekturą zbliżyły się bardzo do współczesnych PC) a gierki na PC są wydawane w znakomitej większości pod "patronatem" zielonych, którzy implementują tam swoje wodotryski i mamy to co mamy. 

Tyle, że te technologie NV są czysto opcjonalne i można je po prostu w opcjach wyłączyć jeśli masz słabszą kartę, dlatego nie ma to żadnego wpływu na ostateczne dzialanie gry bo te technologie po wyłączeniu zastępowane są zwyczajnymi mniej spektakularnymi odpowiednikami tak jak podstawowe rozmycie w Dying light zamiast tego "uber" od nvidii czy zwykłe włosy w wieśku 3, ponadto batman chodzi źle z wszystkimi opcjami nvidia gameworks na off, to tylko świadczy o tym, że sam kod gry jest spaprany. 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Jeszcze w swoim życiu nie miałem okazji grać w tak spapraną finalną wersję gry. Na całe szczęście nie ja to kupiłem (była z kartą) i w sumie na tym zakończyłem przygodę z tym tytułem. Sam w sobie batman nieszczególnie do mnie przemawia bo to jeden oklepany schemat nie wyróżniający się niczym szczególnym od pierwszej części którą jako jedyną przeszedłem. W takim tasiemcu Assassinie świat się zmienia. Tutaj jedno i to samo miasto w tej samej oprawie plastycznej.
Oczywiście są ludzie którzy bronią wersji PC ale wg mnie to tylko próba dowartościowania się w internetach. Bo z tego co piszą działa dobrze na 2x titan X.  Z drugiej strony na pclabie testowali na titan X podkręconym do 1500mhz i też rwało. Więc na dobrą sprawę nie wiem jak jest. Uważam, że jak ktoś pisze o tym, że gra trzyma te 30kl/s na GF980ti albo titan X i wg niego jest dobrze i super gra to jest zwyczajnym idiotą albo ma jakieś problemy.

 

Co do winy za tragiczną jakość wersji PC to ja bym winił WB i Rocksteady a nie jakieś małe studio od portowania. Dobrze wiedzieli jak wygląda finalna wersja. Ileś tam kopii na PC sprzedali choćby z kartami graficznymi. Bo tych nie można zwrócić. Chciałbym wiedzieć ile sztuk.

Link to post
Share on other sites

Tyle, że te technologie NV są czysto opcjonalne i można je po prostu w opcjach wyłączyć jeśli masz słabszą kartę, dlatego nie ma to żadnego wpływu na ostateczne dzialanie gry bo te technologie po wyłączeniu zastępowane są zwyczajnymi mniej spektakularnymi odpowiednikami tak jak podstawowe rozmycie w Dying light zamiast tego "uber" od nvidii czy zwykłe włosy w wieśku 3, ponadto batman chodzi źle z wszystkimi opcjami nvidia gameworks na off, to tylko świadczy o tym, że sam kod gry jest spaprany. 

To, że gracz może sobie dowolnie włączać i wyłączać opcje nie oznacza, że NVIDIA nie namieszała w kodzie gry żeby je tam umieścić! Ponieważ gry są robione raczej pod konsole (w znakomitej większości) a konsole są na częściach AMD i oparte o ich technologię nie zielonych, przerabianie wersji na PC tak żeby chodziły najlepiej na keplerach może spowodować taki efekt jak w nowym Batmanie! To ze niektóre gry to proste konwersje z konsol jeszcze bardziej pogarsza sprawę ale Nvidia nie jest bez winy jakoś tress fx nie niszczy tak wydajności kart graficznych jak hairworks zielonych w 3 Wieśku!

ps. żeby nie było to uważam że karty nvidii są lepsze od AMD!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...