Skocz do zawartości

Oszuści i zaufani sprzedający/kupujący


Recommended Posts

Użytkownik Szaju jest bardzo nie odpowiedzialnym człowiekiem.

Ugaduje się ze mną że sprzedaje mi monitor i kartę graficzną, mieliśmy zrealizować transakcję poza allegro poprosiłem go o dokładniejsze zdjęcia obiecał że zrobi wczoraj do godziny 14:00 lecz tego nie zrobił , następnie napisal mi taką wiadomość

.

POwiem tak dostałem kilka ofert kupna całego zestawu i mam cieżki orzech do zgryzienia.
NIe mogłem się wczesneij skontaktowac gdyz dopiero wrociłem z pracy/......

 

Wszystko było już dogadane , kasa przygotowana , a on nagle nie odpisuje nie odbiera itp , powiem tyle straciłem tylko czas i nerwy naszczęśćie pieniędzy nie , ostrzegam przed tym użytkownikiem , nie zawierajcie z nim żadnych transakcji ,a tym bardziej nie wpłacajcie mu pieniędzy jest bardzo nie zdecydowany !
 

Nie polecam !!!

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie.

 

Ostrzegam przed sprzedającym, który posługuje się następującymi danymi do przelewu :

Marek K.
Koszalin ul. Zwycięstwa 273
Numer rachunku do wpłaty: 17 1020 5558 0000 8002 3053 3887

Numer GG tego delikwenta to  :

Marek Knh, 25 lat , Koszalin numer GG 50988525

adres email: comer1234@o2.pl

 

Sprawa o oszustwo trafiła na policję. Acha, nie bójcie się zgłaszać tego typu spraw na policję, muszą przyjąć zgłoszenie ponieważ jest to paragraf pod oszustwo a nie pod kradzież, gdzie kwota minimalna to 250 zł.

pozdrawiam

 

PS> Mam oczywiście Nazwisko tego klienta, jeżeli ktoś chce to pisać na PW. Może jest więcej osób oszukanych przez niego.

Edytowane przez elkomendante
Link to post
Share on other sites

Witam. 

 

Nie wiem czy dział jest odpowiedni ale innego bardziej pasującego nie ma.

 

Chciał bym z tego miejsca przestrzec wszystkich przed kupowaniem na allegro u sprzedającego  Phenomenos

 

Kupiłem od tego pana kartę graficzną gigabyte r9 290 w wersji referencyjnej. Najpierw czekałem 2 tygodnie na kartę by w końcu przyszła uszkodzona. Karta pochodzi z koparki. Po instalacji sterowników po kilku minutach wywala czarny ekran następnie informację o błędzie sterownika ekranu. Kartę sprawdziłem na 3 komputerach o różnej ale mocnej specyfikacji.

 

Ze sprzedającym nie ma żadnego kontakty. Telefonu nie odbiera na maile nie odpisuje.  Sprawa ciągnie się już miesiąc a rozmawiałem z nim zaledwie 2 razy. Podczas jednej z rozmów telefonicznych stwierdził że zwróci mi koszty zakupu oraz przesyłki karty. Zaproponował bym wysłał kartę za pobraniem na kwotę jaką zapłaciłem + KW. Zrobiłem to a On odmówił obioru przesyłki gdy kurier stanął w jego progu. 

 

Karta ma na szczęście gwarancję producenta, więc będę starał się ją reklamować. Jeżeli reklamacja nie zostanie uznana, sprawa wejdzie na drogę prawną. 

 

Jeszcze raz przestrzegam przed zakupami u tego sprzedającego.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Diakon166
Link to post
Share on other sites

Odradzam kupna czegokolwiek od użytkownika Adonim85 (http://forum.benchmark.pl/user/39028-adonim85/) Pieniądze przelane na jego konto 19 Czerwca a chłodzenia jak nie było tak nie ma. Czekam ponad miesiąc i nic. Kontakt praktycznie żaden. Gdy piszę do niego z pytaniem kiedy ma zamiar wysłać to dostaję odpowiedź że w tym tygodniu będzie wysłana i tak się to ciągnie od samego początku. Nie wiem co teraz z tym zrobić. Stanowczo nie polecam  :/

Edytowane przez redhaven21
Link to post
Share on other sites

Odradzam kupna czegokolwiek od użytkownika Adonim85 (http://forum.benchmark.pl/user/39028-adonim85/) Pieniądze przelane na jego konto 19 Czerwca a chłodzenia jak nie było tak nie ma. Czekam ponad miesiąc i nic. Kontakt praktycznie żaden. Gdy piszę do niego z pytaniem kiedy ma zamiar wysłać to dostaję odpowiedź że w tym tygodniu będzie wysłana i tak się to ciągnie od samego początku. Nie wiem co teraz z tym zrobić. Stanowczo nie polecam  :/

 

Również odradzam użytkownika Adonim85 . Prosił o szybki przelew bo zależało mu na czasie, potem tydzień ciszy. Nagle obudowa podczas pakowania została zniszczona i wg. sprzedającego nie nadaje się do użytku. Żadnych zdjęć na potwierdzenie nie dostałem, jedynie zapewnienie, że zwróci pieniądze, minęły prawie 3 tygodnie i żadnej odpowiedzi mimo obecności na forum. Po weekendzie zgłaszam sprawę na Policję.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zaczęło się ode mnie. Na szczęście swoją budę po długich męczarniach dostałem. Ale pisałem dosadnie i w kilku miejscach tutaj na forum, że z tym userem nie warto robić interesów, a jeśli już to tylko pobranie. Gościu kręci jak zawodowiec. Trzeba się było uczyć na błędach innych (tj moich) a teraz macie.

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie.

 

Ostrzegam przed sprzedającym, który posługuje się następującymi danymi do przelewu :

Marek K.

Koszalin ul. Zwycięstwa 273

Numer rachunku do wpłaty: 17 1020 5558 0000 8002 3053 3887

Numer GG tego delikwenta to  :

Marek Knh, 25 lat , Koszalin numer GG 50988525

adres email: comer1234@o2.pl

 

Sprawa o oszustwo trafiła na policję. Acha, nie bójcie się zgłaszać tego typu spraw na policję, muszą przyjąć zgłoszenie ponieważ jest to paragraf pod oszustwo a nie pod kradzież, gdzie kwota minimalna to 250 zł.

pozdrawiam

 

PS> Mam oczywiście Nazwisko tego klienta, jeżeli ktoś chce to pisać na PW. Może jest więcej osób oszukanych przez niego.

 

Mam więcej danych tego oszusta. Wcześniej występował jak Saelasti lub Mattsi. Ja sprawę skierowałem na policję - i nie ja jeden. Znam chłopaka którego oszukał na 1200 zł. Mnie na 500 zł. Te dane które podaje to są fałszywe. Ma na imię Marek.G jest ze Śląska. Mam pełne dane jak coś.

Edytowane przez bartaskielce
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...