Skocz do zawartości

Polecane zasilacze od 100zł do 400zł i Wyżej !


Recommended Posts

Mroz, jutro wysyłam tobie i Owoce pełna listę PSU jakie maja być, nie jakieś tam pseudo zasilacze typu DEUS :P

Aż taka tragedia z tymi Deusami? Jak go kupowałem to każdy był zachwycony, że dobry jakościowo, dobrze trzyma napięcia - na youtube go rozkręcali. A teraz nagle jakiś hejt się zaczął, że jest pokroju Feel'a. :/ Mam już go rok (ver. G1), więc mniej więcej za kolejny rok kończy się gwarancja, na razie na niego nie narzekałem, ale nie eksploatowałem go na 100% (Q8300 3,3ghz, HD7770), więc nie wiem - sprzedawać go i kupować Tt SE530?

Link to post
Share on other sites

Może nie taka tragedia, tylko po prostu jest to przyrost formy nad treścią, sam zasilacz nie jest zły ale do dobrych też nie należy ze względu na niby awaryjność jak i wykonanie gdzieś na forum krązą fotki z tymi lutami(glutami :P) na pcb zasilacza. A ja zresztą z ciekawości sprawdzałem koło dwóch tygodni temu w 2 zestawie na którym urzęduje mój braciszek deus'a m1 i nie zauważyłem jakiś niepokojących zmian w zachowaniu zasiłki czyt. napięciach. Puki jak masz gwarancje zostaw, potem ew. za rok jak już ci się skończy, wymień zasiłkę jeśli cię to tak nie pokoi :).

Edytowane przez Siwersus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja pierdziele obudzili się znów z tym zeusem . Połowa zasilaczy ma takie luty więc nie wiem w czym problem!

No wybacz jesteś ekspertem (rozumiem, że także od zasilaczy) i wiesz doskonale, że nie tylko o nasmarkane luty chodzi.

Brakująca dioda zenera na prędce dolutowana bo projekt PCB tego nie przewiduje (ktoś zapomniał ?).

http://www.pctechreview.com.pl/wp-content/uploads/2013/07/SilentiumPC-Deus-M1-550-W-wn%C4%99trze-18.jpg Cały ten zasilacz to dla mnie jedna wielka kicha wciskana na siłę przez przedstawicieli SPC na różnych forach.

Edytowane przez omar2033
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@owoce Czyżbyś sympatyzował z tą marką?

Zasilacz może i spełnia normy, ale jest ogromne prawdopodobieństwo trafienia na syf przy zakupie, a to czyni zasilacz niepewnym. A skoro zasilacz jest niepewny to nie powinien raczej być polecany tak logicznie myśląc...

 

 

 

 

SilentiumPC Deus??

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2011/08/90aceebc5a64c830291a3c11f7fef69a.jpg?1314060061

Edytowane przez Mrozinho
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@up wystarczy,

co do zasilek i sympatyzowania z marka... To ze zasilacz spelnia normy to jedno, to ze ktos go poleca to 2gie.

Jesli masa ich wcaca na serwis to zastanawialbym sie czy chcialym cos takiego polecac :)

 

Kolejne pytanie to: jakie normy spelnia? Dla wiekszosci z pewnoscia norma nie jest ze po tym jak kupi sie psu istnieje duze prawdopodobienstwo ze bedzie trzeba go zwrócić.

Link to post
Share on other sites

Chciałem kupić zasilacz do karty graficznej GTX 770 i procesora i5-3570k. Czy Corsair CX 500 wystarczy do takiego zestawu?

Wystarczy, CX nie jest zly ale tez nie powala na nogi, ile max pieniedzy mozesz przeznaczyc na kupno PSU.? Moze uda sie nam kupic cos lepszego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Czy Corsair CX 500 wystarczy do takiego zestawu?

 

Wystarczyć wystarczy, ale .... kwestia podnoszenia napięć przy OC może mieć wielki wpływ na jego obciążenie. 456W na +12V szału nie robi, patrząc na szacowany pobór prądu zestawu w okolicach 350 - 370W 

 

W podobnej cenie masz XFX 550 z 528W na +12V. 

 

Jesli masa ich wcaca na serwis

 

Tyczyło się to serii G1. Seria M1 jest polecana bardzo często na pclolu, jakoś tam nie słychać o większej awaryjności. Ja osobiście nie polecam tych zasilaczy szczególnie pod prądożerne jednostki, nie wspominając nic o konfiguracjach SLI / CF, bardzo często słyszę o piszczących cewkach niemniej SPC przyjmuje takie jednostki na RMA

Link to post
Share on other sites

Średnio dobry zasilacz.,12V nie powala.

Powiem ci Korsarz w wersji VS i CX to takie budzetowe konstrukcje, są  zasilacze o podobnych możliwościach np. w.w XFX Core 450W który ma taką samą 12V. Sam corsair jest dobry , i cichy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...