Skocz do zawartości

Polecane zasilacze od 100zł do 400zł i Wyżej !


Recommended Posts

be quiet! DARK POWER PRO 10 850W vs Fractal Design Newton R3 800W Platinum który z tych zasilaczy jest lepszy?Czytałem kilka testów o Fractale. Ogólnie niektórzy testerzy mieli żal,że Fractal nie dał japońskie kondensatory,przez co dostawał niższe oceny.

Który z tych zasilaczy jest lepszy?Może od razu  trzeba brać Netona R3 1000W?

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

Obie konstrukcje to najwyższa półka, więc czego nie wybierzesz, to powinieneś być zadowolony.

Ze względu na cenę warto chyba jednak wybrać konstrukcję z najdłuższą gwarancją.

Co ma zasilać ta jednostka, bo może to przewymiarowanie jest całkowicie zbędne ;)

Link to post
Share on other sites

be quiet! DARK POWER PRO 10 850W vs Fractal Design Newton R3 800W Platinum który z tych zasilaczy jest lepszy?Czytałem kilka testów o Fractale. Ogólnie niektórzy testerzy mieli żal,że Fractal nie dał japońskie kondensatory,przez co dostawał niższe oceny.

Który z tych zasilaczy jest lepszy?Może od razu  trzeba brać Netona R3 1000W?

 

To nie temat do tej rozmowy załóż będziemy nad tym myśleć

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Nie zgodzę się z opinią , według której  VS 450 "niezbyt cicho pracuje" . Posiadam aktualnie ten model i nie mam żadnych zastrzeżeń co do jego kultury pracy czy to pod obciążeniem czy w stanie spoczynku . Poprzedni StealthXStream2 600W był tak samo słyszalny jak i Corsair ,czyli wcale. W tej cenie nie ma lepszej alternatywy dla VS 450 i nie dostaje od droższych zasilaczy . 

Link to post
Share on other sites

No czy ja wiem, cichy nie jest na pewno. 1000 obr. w iddle przy średniej klasy łożyska - to nie jest marzenie ;) Głośne to tez nie jest, bo ogólnie teraz jest ogromna mania "ciszy" - jednak mimo to, nie można go nazwać cichy;)

 

W tej cenie masz jeszcze Antec VP-PC 500W - który ma 1 kable PCi-E mniej, ale więcej mocy oficjalnie, troszkę lepsze kondensatory i fajny serwis Anteca (zawsze od ręki wymiana na nową sztukę jak tylko usterka jest oczywista). Głośność ma dokładnie taką samą jak VS.

Link to post
Share on other sites

HD 7770 , i5 2400, 4GB, Brutus m23 , 2 X zephyr 120 mm, enermax Magma 120mm ,enermax Tb silence 120mm ,samsung f3 hd103sj . Wcześniej jak już nadmieniłem posiadałem OCZ 600W i nie widzę żadnej różnicy między nimi. Podczas grania,wygrzewania smarkami i innymi programami służącymi do wypiekania kart nie zauważyłem aby zasilacz wył lub przejawiał jakiekolwiek objawy zmęczenia. Nawet zbytnio się nie grzeje 

Edytowane przez boguslawski19
Link to post
Share on other sites

HD 7770 , i5 2400, 4GB, Brutus m23 , 2 X zephyr 120 mm, enermax Magma 120mm ,enermax Tb silence 120mm ,samsung f3 hd103sj . Wcześniej jak już nadmieniłem posiadałem OCZ 600W i nie widzę żadnej różnicy między nimi. Podczas grania,wygrzewania smarkami i innymi programami służącymi do wypiekania kart nie zauważyłem aby zasilacz wył lub przejawiał jakiekolwiek objawy zmęczenia. Nawet zbytnio się nie grzeje

na takim sprzęcie to ja i mojego modecom fell 350w bym nie obciążył :) Więc podsumowując taki zasilacz średnia budżetówka tak to ujmę pod obciążeniem jest głośny w tym przedziale cenowym każdy zasilacz pod obc. jest głośny

Link to post
Share on other sites

Przyznam ,że wieje konkretnie:D Mam go zainstalowanego z tyłu obudowy i wydmu****e ciepło oddane od procesora( jako wdmu****ący od przodu robił trochę hałasu :) ). Dwa zephyry zainstalowane na górze obudowy wydmu****ą powietrze a cichutki tb slience wdmu****e je do środka od przodu . Cisza to pojęcie względne i dla jednej osoby procesor na pasywie będzie głośno chodził a dla drugiej wentylato phenoma pod obciążeniem będzie niesłyszalny:) Ja jednak nie słyszę pracy PSU. Magma jest najgłośniejszym ogniwem ,ale i tak całość chodzi dość cicho.

 

 

Owoce morza -chyba nie myślałeś ,że do takiego zasilacza mam Podłączonego 8 wątkowego Fx'a i CF z hd7970 :) Nie uważam ,że zasilacz uciągnie każdy config bo tak nie jest. Jest on jednak idealnym rozwiązaniem do zasilania pojedynczych kart graficznych i procesorów ,które nie są podkręcane . Nawiązując do fell 350w (którego używałem przez ok 4 lata i uwaga działa dalej w komputerze mojej babci przez kolejne 4 lata) nie są to aż tak złe zasilacze:D Jeden jedyny raz nawalił kiedy to musiałem kondensatory wymienić ponieważ wyłączałem komputer na chama ,bo nie chciało mi się czekać ja jego zamknięcie . Reasumując od 2005 roku działa i ma się dobrze.

Edytowane przez boguslawski19
Link to post
Share on other sites

Wiem do czego ten zasilacz jest dobry , no ale jak napisałeś że pod obciążeniem jest cichy , a w cale go nawet nie obciążyłeś patrząc na twojego blaszaka , to nie pisz ze jest cichy pod obciazeniem bo ni jest. Bo pozniej ludzie to łykają i sa problemy które trzeba jakość sprostować (czy tu czy tam )

Link to post
Share on other sites

Trzeba jeszcze dodać ,że nikt nie poleci takiego zasilacza do brdzo wydajnego zestawu . Każdy kto składa coś mocniejszego musi już celować w dużo wyższy przedział cenowy PSU. Swoją drogą dlaczego ma dochodzić do problemów? Chyba każdy wie ,czego może się spodziewać po zasilaczu za 170 zł. To tak jakbym miał się tłumaczyć dlaczego polecony na forum phenom 955 jest wolniejszy niż i5 ,który również ma 4 rdzenie.. Wydajność każdego podzespołu jest adekwatna do jego ceny . Przypomniał mi się wątek na temat celerona G530 . Wszyscy zachwalali jego wydajność i zapotrzebowanie na energię . Byli w niebo wzięci ,że kupili procesor za 150 zł i ma tak wysoką wydajność. Kilka stron dalej były już narzekania bo Battlefield 3 nie działa jak powinien. Wytłumacz jednemu i drugiemu ,że to procesor wydajny w stosunku do jego ceny ,ale przeznaczony głównie do zadań biurowych ...Zaczęło się więc ubolewanie nad kupnem jego zamiast i3 bądź i5.

Edytowane przez boguslawski19
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...