Skocz do zawartości

Polecane zasilacze od 100zł do 400zł i Wyżej !


Recommended Posts

Tylko niestety ten Forton 450-60EGN to oryginalnie ma tragicznie okablowanie. Pewnie mówisz o tej wersji od Angeli - to jest przez nich zmodyfkowany zasilacz - więc pewnie jak się skończy to więcej nie będzie;) Poza tym gwarancja tylko u nich, u Fortona nie ma takowej ;) 

 

Jednak za taka kasę bardzo fajna jednostka, niestety nie jest zbyt cicha. 

Link to post
Share on other sites

Wiesz co za 170 zł to nic "nowego" wiele cichszego nie znajdziesz. CoreXStream 500W są w miarę ciche, zwłaszcza w iddle. Jednak technicznie ten zasilacz jest z 3 klasy niżej od tego Fortona. 

 

Ja bym kupił tego fortona i wymienił w nim wentylator na cichszy, bo ten oryginalny zdecydowanie za mocno się kręci i jest naprawdę przeciętnej jakości (wyraźnie słychać inne dźwięki niż szum) ;)

 

A jam ma być nowy to trzeba już do łożyć do beQuietów L8, albo 400W jednostki od SuperFlowera/Seasonica. Czyli już raczej ok. 250 zł.

 

Co ciekawe ostatnio jakoś drożeją zasilacze. Jak patrzę to BeQuiet właśnie podrożały, to samo Thermaltake i Seasonic też poleciał do góry. 

Edytowane przez Mareczq
Link to post
Share on other sites

 

 

Tylko niestety ten Forton 450-60EGN to oryginalnie ma tragicznie okablowanie. Pewnie mówisz o tej wersji od Angeli - to jest przez nich zmodyfkowany zasilacz - więc pewnie jak się skończy to więcej nie będzie;)
  ta mowa o Angeli :)

 

 

 

Ja bym kupił tego fortona i wymienił w nim wentylator na cichszy,
  No tak ale to się wtedy równa z utratą gwarancji
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam dlaczego na liście Polecanych zasilaczy w przedziale 200-250 znajdują się zasilacze SPC, jak ostatnio tyle złych opinie o nich, a w dodatku wyszło ze to chińskie noname z naklejka firmową, nawet na tym forum się natknąłem na gorące tematy na ich temat.

Może Owoce morza jako ekspert wypowie się w tym temacie, bo na chwile obecna lista zasilaczy może wprowadzać w błąd , a akurat jestem na kupnie zasiłki w tym przedziale cenowym.

Link to post
Share on other sites
Witam dlaczego na liście Polecanych zasilaczy w przedziale 200-250 znajdują się zasilacze SPC, jak ostatnio tyle złych opinie o nich

 

 

polecane są G1, z którymi szczególnych problemów nie było, a nie M1, z którymi ewentualnie występują

 

 

 

a w dodatku wyszło ze to chińskie noname z naklejka firmową

 

co jest powszechną praktyką i nikogo nie powinno dziwić 

Link to post
Share on other sites

Są bo po ich premierze wysypała się fala gloryfikujących je recenzji, a w praniu wyszło że owe recenzje były głównie elementem reklamy, tudzież po prostu recenzenci dostawali dobre sztuki. Z Deusem jest tak że jeśli trafisz dobrą sztukę, to jest to ciekawy w swojej klasie zasilacz, ale druga strona medalu to wysoki odsetek egzemplarzy z usterkami i w ten sposób narodziła się owa fala krytyki.

 

Ja osobiście produktu typu "loteria" bym nikomu nie polecił, bo może być z tym różnie...  


Krytyka dotyczy zarówno G1, jak i M1 - bo jest to właściwie ta sama konstrukcja z tej samej fabryki - tyle że w drugim przypadku z leciutkimi modyfikacjami. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A co polecicie jako zasilacz o mocy 650W?

 

(MSI Z87 MPOWER, I5-4670K, Thermalright HR-02 Macho Black White, 2x8B Crucial Ballistix 1600 MHz (BLS2CP8G3D1609DS1S00CEU), Gigabyte GeForce GTX 770 WindForce 3X (w. 2GB), Asus Xonar DX/XD, WD Red 1 TB, Plextor M5S 256GB (PX-256M5S), 2 napędy DVD-RW, Fractal Design Define R4, głośniki Edifier R2600, Eizo Foris FS2333

 

Miałem wybrany zasilacz Be Quiet! Dark Power Pro 10 650W, ale teraz nie jestem pewny, bo podobno są one awaryjne - zasilacze tej marki w sensie :/.

 

Aha zależy mi na SOLIDNOŚCI budowy/bezawaryjności, cichości (podobno Seasonici, w każdym razie niektóre lubią "piszczeć" czy coś takiego), modularności, by była odpowiednia ilość kabli oraz ich długość. Naturalnie sprawdzone-bezawaryjne konstrukcje najbardziej oczekuję propozycji, bo nie chcę mieć stracha czy mojego zasilacza i kompa szlak nie trafi :/.

Edytowane przez Introverder
Link to post
Share on other sites

"Miałem wybrany zasilacz Be Quiet! Dark Power Pro 10 650W, ale teraz nie jestem pewny, bo podobno są one awaryjne - zasilacze tej marki w sensie :/."

 

Gdzie tak wyczytałeś ?

 

 

 

Ktoś na innym forum mi tak powiedział i sprzedawca z pobliskiego sklepu jak zobaczył, że chcę kupić zasilacz marki Be Quiet! to powiedział, że "padają jak muchy" czy cos takiego (pokazywałem mu model Straight Power CM BQT E9-CM-680W, bo wtedy taki chciałem kupić), i pewne wątki na jakimś forum zglaszające problemy z zasilaczami tej marki, na forum które natrafiłem niedawno "elektroda.pl" (nie jest to forum na którym bywam często, po prostu wpisałem hasło "Be Quiet" awaryjność czy coś takiego i mi wyskoczyły wątki z tego forum). Szczególnie zaniepokoił mnie np. ten wątek.. : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1566975.html.

 

 

Jeszcze się nie spotkałem z opinią, że P10 są awaryjne, na dodatek mają 5 lat gwarancji.

Coś mam wrażenie, że ktoś jakiegoś babola puścił.

Spokojnie możesz brać BQ, firma jest sprawdzona.

 

 

 

Dzięki, z chęcią posłucham jeszcze opinie innych osób o zasilaczach tej marki, a w szczególności mojego modelu i serii Be Quiet! Dark Power Pro 10 650W. A powiedz jakie masz osobiste doświadczenia z zasilaczami tej marki i innych w ogóle, widzę, że sam Be Quieta! używasz, tylko z innej "linii" jednak..

 

Może są lepsze i gorsze serie (?)..

Edytowane przez Introverder
Link to post
Share on other sites

Pokaż linka do tego tematu, bo na elektrodzie też BQ są polecane.

http://poszukaj.elektroda.pl/szukaj,uszkodzić-be-quiet.html(wpisz to samo z innymi markami i się zdziwisz)


 

 

sprzedawca z pobliskiego sklepu jak zobaczył, że chcę kupić zasilacz marki Be Quiet! to powiedział, że "padają jak muchy"

Napisz co Ci polecał, bo to częsty zabieg "marketingowy" :)

 

 

Szczególnie zaniepokoił mnie np. ten wątek.

Jeden temat, na który nawet autor nie raczył odpowiedzieć, chyba chciał wywołać zamieszanie i mu nie wyszło.

Pomijam już, że wątek jest sprzed 3 lat i od tamtego czasu linia zasilaczy zmieniła się już chyba ze dwa razy.

 

 

Dzięki, z chęcią posłucham jeszcze opinie innych osób o zasilaczach tej marki, a w szczególności mojego modelu i serii Be Quiet! Dark Power Pro 10 650W. A powiedz jakie masz osobiste doświadczenia z zasilaczami tej marki i innych w ogóle, widzę, że sam Be Quieta! używasz, tylko z innej "linii" jednak..

Nie narzekam, jest cichy, ma stabilne napięcia, czego chcieć więcej.

Kilku znajomych też ma, nawet już dość leciwe egzemplarze i jak na razie są zadowoleni.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...