Skocz do zawartości

Lodówka Nowaja


Recommended Posts

Ja mam do tego dwie lewe ręce, a poza tym boczny panel we Fractalu jest dość pancerny, ze względu na wygłuszenie. Kompletnie nie znam się na takich rzeczach, ale podejrzewam, że koszt wykonania takiej atrakcji, z grubego materiału, zapewniającego podobny efekt, byłby spory. Poza tym przy odsprzedaży obudowy byłby to problem - Define kupuje się ze względu na ciszę, sam, gdy ją kupowałem, nie sądziłem, że będę się przejmował wyglądem wnętrza.

Proste kup sam panel z oknem.

http://www.fractal-design-shop.de/index.php?k=14&lang=eng

Link to post
Share on other sites

Niestety nie takie proste. Dawno temu wpisałem swój adres, aby dostać powiadomienie, jak tylko będzie dostępny. Nadal czekam.


(Pomimo korzystania z Outlooka regularnie przetrząsam ręcznie śmieci na skrzynce, szansa na to, że zapodział się w spamie jest niewielka)

Link to post
Share on other sites

Niestety nie takie proste. Dawno temu wpisałem swój adres, aby dostać powiadomienie, jak tylko będzie dostępny. Nadal czekam.

(Pomimo korzystania z Outlooka regularnie przetrząsam ręcznie śmieci na skrzynce, szansa na to, że zapodział się w spamie jest niewielka)

 

Również szukam wszędzie Panelu z oknem oryginalnego do Fractaala XL. Niestety od ARC nie pasuje;/ 

Link to post
Share on other sites

Fajny ten zasilator :) A propo 980tki - według mnie za mały przyrost mocy. Sam się zastanawiałem. Musi być te 25-30% więcej minimum. Inaczej nawet wizualnie tego nie odczujesz. No chyba, że cię kasa pali w łapkach :)

 

Ja czekam na nowe karty od zielonych i sobie przeskoczę na nową generację. Obecnie komp wystarcza mi do wszystkiego, ale po graniu w FC4 moja karta przy mocnym OC daje pełną parą ledwo ledwo. A nowe tytuły już za rogiem.

 

Pogrywasz trochę, czy już mniej ?

Link to post
Share on other sites

A dokupić drugi, zwykły panel i na nim zrobić modyfikację? Można gdzieś go dostać?

 

cooling.pl do nich można napisać to Ci sprowadzą od producenta. Można każdą część od Fractala dostać. 

 

Ceny też nie mają wygórowane. Więc spokojnie można zamówić. Podają Ci cenę, wysyłka też groszowa. 

Edytowane przez k3m0t
Link to post
Share on other sites

 

 

ale po graniu w FC4 moja karta przy mocnym OC daje pełną parą ledwo ledwo

 

Nie przesadzaj, akurat FC4 jest (o dziwo) dość dobrze zoptymalizowany i nawet ja na 780 classified @1250MHz  gram komfortowo :D Gdyby jeszcze zrobili coś (oficjalnie) z tym szarpaniem podczas jazdy, to byłoby git.

Nieoficjalnie można sobie samemu poustawiać wszystko w pliku konfiguracyjnym i akurat ten problem znika :)

 

Boję się jedynie, co będzie z Wieśkiem 3 na 780-tce a znając życie i wcześniejsze odsłony serii, to nie będzie za wesoło :(

Link to post
Share on other sites

Nie przesadzaj, akurat FC4 jest (o dziwo) dość dobrze zoptymalizowany i nawet ja na 780 classified @1250MHz  gram komfortowo :D Gdyby jeszcze zrobili coś (oficjalnie) z tym szarpaniem podczas jazdy, to byłoby git.

Nieoficjalnie można sobie samemu poustawiać wszystko w pliku konfiguracyjnym i akurat ten problem znika :)

 

Boję się jedynie, co będzie z Wieśkiem 3 na 780-tce a znając życie i wcześniejsze odsłony serii, to nie będzie za wesoło :(

 

No też dlatego boję się kupować na stycznia gtx 970 który jest jak dobrze podkręcony gtx 780. A znów gtx 980 to ceny o całkowitym przegięciu do osiągów. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Pogrywasz trochę

 

FC4 sprawił, że znowu zachciało mi się grać. Dlatego również dość emocjonalnie podszedłem do jego portalowej recenzji, bo dla mnie jest to jeden z murowanych kandydatów do gry roku i zniechęcanie do jego zakupu uważam za ogromną głupotę, żeby nie powiedzieć więcej.

 

 

 

co będzie z Wieśkiem 3 na 780-tce

 

Według ostatnich doniesień, które widziałem, do wszystkich bajerów miała wystarczyć stockowa 780Ti, co mnie dość mocno pocieszyło. 780 GHz ma zbliżoną wydajność, więc nawet, gdybym miał zejść z jednego czy dwóch bajerów to płakać nie będę.

 

Na Wieśka grzeje się również dość mocno moja ładniejsza połowa, więc w momencie, gdy będą problemy z wydajnością, nie będę musiał dodatkowo usprawiedliwiać zakupu :D

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Według ostatnich doniesień, które widziałem, do wszystkich bajerów miała wystarczyć stockowa 780Ti

 

 

Ja osobiście mam wrażenie że jedna 780Ti nie styknie do tego całego Super Futra od NV, włosy + physX przy 60kl/s, 1080p ale cholera tam wie, te 'wodotryski' żrą strasznie.. btw ja również napalony na nową Geralcine

 

http://i.imgur.com/tHTRSht.jpg

 

  :rotfl:

Edytowane przez Ten_Wredny
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

http://blog.cdp.pl/2014/12/04/powtarzalnosc-przyjemnosci-czyli-dlaczego-kopiowanie-rozwiazan-jest-dobre/

 

Nie wiem czy kiedyś widziałeś ten blog ale czasem można tam przeczytać coś bystrego. Polecam lekturę. Zwłaszcza jeśli to zestawić z "treścią" na portalu. 


Co do wymagań. Wszystko rozbijać się będzie o tryb AA. Jak zawsze. Na dobrą sprawę przy przesiadce z 680 na 780Ti w znakomitej większości przypadków różnica polega na tym jak wysokie AA mogę ustawić żeby trzymać 60 klatek...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Niestety nie takie proste. Dawno temu wpisałem swój adres, aby dostać powiadomienie, jak tylko będzie dostępny. Nadal czekam.

(Pomimo korzystania z Outlooka regularnie przetrząsam ręcznie śmieci na skrzynce, szansa na to, że zapodział się w spamie jest niewielka)

http://www.koopkompas.nl/index.php?manufacturers_id=564&sort=1a

do nich napisz

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Podsumowanie roku 2014:

 

Poza zmianą obudowy udało mi się zrealizować wszystkie, związane z kompem, założenia:

 

- nowa karta graficzna;

- nowy monitor;

- nowy SSD;

- nowy zasilacz.

 

W połowie roku niespodziewanie padła pompka w H220, co zakończyło się pełnym zwrotem i zakupem Corsair'a H105, który, o dziwo, pod względem wydajności wypada u mnie o kilka stopni lepiej :)

 

Dodatkowo doszedł HDD 2TB i kolorowa laserówka - biorąc pod uwagę fakt, że przez kilka miesięcy kompletnie nie ciągnęło mnie do komputera, myślę, że nie wyszło najgorzej.

 

Poza tym wymieniłem telefon, większość mebli w mieszkaniu oraz kupiłem, jak również dostałem, sporo AGD.

 

W połowie roku odezwała się od dawna uśpiona miłość do SW, co przełożyło się na setkę książek, kilkadziesiąt modeli i kilkanaście figurek - obecnie etap hurtowych zakupów jest już za mną, pozostaje mi dosztukowanie pozostałych powieści, a raz na jakiś czas zrobię sobie większy prezent w postaci figurki, czy kilku modeli. 

 

Po 13 latach nałogowego palenia (paczka dziennie, czasem i więcej) udało mi się ograniczyć fajki jedynie do alkoholu, a ponieważ imprezuję obecnie +/- raz na miesiąc (jeszcze rok temu było to raz na tydzień) palę tyle, co nic. Udowodnienie samemu sobie, że jestem silniejszy od głupiego nałogu to mój największy sukces AD 2014 :]

 

Plany na kolejny rok:

 

- nowe kolumny frontowe (wybór padł na Jamo 626 - planowany zakup pod koniec lutego);

- tradycyjnie, po około 1,5 roku - nowa grafa;

- może w końcu EP, zwłaszcza, że udało mi się do niej przekonać Magdę, ale tutaj absolutnie nie mam żadnego ciśnienia. Cholernie spodobała mi się Define R5, więc równie dobrze mogę skończyć z XL R3.

- latem planujemy pojechać do Rumunii.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeszcze rok temu dość poważnie zastanawiałem się nad wodowaniem, obecnie kompletnie mnie już w tym kierunku nie ciągnie. Bardziej prawdopodobny jest zakup nowego TV - 47" powoli przestaje mi wystarczać, a obecnie za naprawdę rozsądne pieniądze można dostać ekrany 55-60".


 

 

gratuluję

 

Dzięki :) 

Link to post
Share on other sites

co do TV to mieliśmy w domu odkładać na X8505 ale stwierdziliśmy, że przeczekamy rok jak 4K nie będzie już taką nowością i kupimy X9005 ...55" trochę zbyt dużo dla nas, ale 49" jest "tylko" X8 dostępny, chyba, że Sony wypuści X9 dla 49" to na przyszłą gwiazdkę będziemy mieli nowy telewizor... o ile cena spadnie do poziomu ~6000zł bo inaczej będzie krucho...

 

..jeśli jednak na 1 miejscu nie stawiasz obrazu to polecam Samsunga dla jego aplikacji. Obecnie jednak nie ma sensu większego kupowania tak dużego TV bez 4K bo rynek idzie tak drastycznie do przodu, że za jakieś 2 lata zobaczymy w marketach modele po 8K... tak jak japońska telewizja która rusza z transmisją w tej rozdziałce w 2016 podczas Igrzysk.. :->

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...