Skocz do zawartości

Lodówka Nowaja


Recommended Posts

Nie sądzę, bo i po co ? Większej mocy nie będę raczej potrzebował, pod względem sprawności wiele się nie zmieni.

 

Moi rodzice (oboje około 70) są obecnie na etapie kupowania, jak to sami mówią, "ostatniego samochodu w ich życiu", ja mam podobnie z nowym PSU - o ile nic złego się z nim nie stanie, nie planuję kolejnej wymiany PSU w dającym się przewidzieć czasie. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wykluczam SLI, zwłaszcza, że ceny 780-tek są obecnie kuszące, ale najpierw wolę poczekać na dodatkowe informacje dotyczące DX12. Początkowo seria 7xx miała go w pełni wspierać, teraz niby jedynie 9xx, a znając życie skończy się jeszcze inaczej.

 

DX12 dla 9xx

DX11.3 dla reszty :/


 

 

Każdy zakup ze stajni EVGA to dobry zakup ;)

:menda:

Link to post
Share on other sites

Wszystko zamówione, zasilacz ma już status "przekazano do wysyłki", więc tym razem Salurion nie odwalił numeru, jak miało to miejsce z 780-tką.

 

O północy zaczyna się dzień darmowej dostawy, w którym bierze udział Agito. Jeszcze wczoraj mieli na stanie 850 PRO 256 GB, dzisiaj już nie - darmową dostawę z salonu X-Kom będę musiał urządzić na własnych kołach.

 

Jeśli po drodze żaden z dostawców nie uskuteczni jakiejś fuszerki, w środę obie przesyłki powinny być już u mnie. Montaż planuję na czwartkowy wieczór - mam wolny piątek, więc mogę zarwać nockę na instalowanie świeżego systemu.


Kilka godzin po dokonaniu zakupów jaram się nimi bardziej niż X-Wing'ami, które obecnie czytam. Dawno nie grzebałem w środku i ta perspektywa niesamowicie mnie rajcuje. Przygotowałem już sobie większość potrzebnych gratów, w tym wentylatory na chłodnicę. Pod względem kultury pracy różnicy nie będzie, ale przynajmniej wróci spójność estetyczna. W momencie, gdy padł mi Swiftech, byłem do tego stopnia znudzony komputerem, że po przetestowaniu fabrycznych wentyli nie chciało mi się już wszystkiego ponownie rozkręcać, aby zamontować SP120. Na dół, zamiast Corsair'a, powędruje nieużywany FD Silent Series 140mm.

 

10433754_10205056559314294_6972454537633

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Nowaj co jeszcze kupujesz? :) LC robisz? :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

//e

Popraw sobie sygnaturę zanim ja to zrobię za Ciebie.

Edytowane przez dodo
Link to post
Share on other sites

Wrócił mi zapał do kompa i mam nadzieję, że kilka ostatnich miesięcy było jedynie przejściowym kryzysem. Wczoraj wydałem 1,2k zł, więc nie rozpędzajmy się, jeśli chodzi o plany. Figurki i książki SW same się nie kupią ;) Brakuje mi jeszcze około 50 książek, niestety większość to dość drogie i rzadkie pozycje.

 

Czekam na premierę nowych kart AMD. NV z pewnością obniży wówczas ceny 980-tki, a to jest obecnie jedyna rzecz, jaka chodzi mi po głowie (może poza SLI)


Update: zasilacz wysłany :)


Graty na miejscu, zapas kawy zrobiony. Jutro dopiero na 14.30, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby wszystko ogarnąć już dzisiaj :]

 

BTW - czy cena 150 zł za mojego XFX'a 750W (bez gwary - cyrki z morele, a później padł mi dysk, na którym miałem fakturę korygującą, na posiadanej przeze mnie jest wpisany Black Edition) jest ok ?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Pobranie. Miałem takie cyrki ze zwrotem różnicy, jaka była pomiędzy Core i Black Edition, że jak mam się znowu użerać z obsługą morele dla 20 zł więcej przy odsprzedaży to wolę odpuścić. W momencie, gdy padł mi dysk, napisałem do gościa, który odpowiadał za obsługę tego zamówienia - już tam nie pracował, co mnie akurat nie zdziwiło.

Link to post
Share on other sites

10688347_10205069781684845_3349634770465

 

10714202_10205069781604843_3831394598632


W weekend zabiorę się za ułożenie kabli, dzisiaj nie miałem już ani siły, ani zbytnio czasu.


Komputer chodzi zauważalnie ciszej, mimo, że nie należał do głośnych. Skręcone do minimum SP120 okazały się lepsze od fabrycznych wentyli H105. Jak się okazuje zasilacz również minimalnie szumiał. Obecnie najbardziej "hałasuje" GPU i nawet nie zauważyłem, kiedy zacząłem przeglądać recenzje pół-pasywnych 970-tek.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Moja propozycja zestawu:
http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-produkt-dostepny-od-reki-649152/

 

oraz...
http://www.ekwb.com/shop/blocks/vga-blocks/fc-geforce/geforce-gtx-9x0-series/ek-fc970-gtx-tf5-nickel.html

:->

EDIT: A tak na serio... z przypadłościami 970tek do popiskiwania, znów to karta będzie najgłośniejsza. Chociaż Ty wiesz co to synchronizacja pionowa, więc może to nie będzie problem :)
Może jednak wena na tyle powróciła, by zastanowić się nad tym wodowaniem?

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

W tej obudowie miałbym za mało frajdy z wodowania, ze względu na brak okna. Budę z oknem chciałbym znowu ładnie wyeksponować, czego w obecnym mieszkaniu nie mam gdzie zrobić. Zmienię chatę to będzie pierdylion ważniejszych rzeczy na głowie - błędne koło. Jeśli nowy Define XL będzie miał okno to pomyślę nad przesiadką. Magdzie kompletnie nie podoba się Enthoo Primo, a ponieważ ze Star Wars'ów w salonie nie zrezygnuję, muszę iść w niektórych kwestiach na kompromis.

Link to post
Share on other sites

Ja mam do tego dwie lewe ręce, a poza tym boczny panel we Fractalu jest dość pancerny, ze względu na wygłuszenie. Kompletnie nie znam się na takich rzeczach, ale podejrzewam, że koszt wykonania takiej atrakcji, z grubego materiału, zapewniającego podobny efekt, byłby spory. Poza tym przy odsprzedaży obudowy byłby to problem - Define kupuje się ze względu na ciszę, sam, gdy ją kupowałem, nie sądziłem, że będę się przejmował wyglądem wnętrza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...