Skocz do zawartości

Lodówka Nowaja


Recommended Posts

oraz

wielkie szkoda ze nie ma czarnego  :D

Szczery chłopak jesteś. :]  

 

 

Od siebie napiszę tak:

Przez grzeczność siedziałem cicho, ale teraz mogę to śmiało powiedzieć - poprzednie biurko miałeś wstrętne i przytłaczające. Teraz w kąciku zrobiło się świeżo, jasno, klarownie, bardziej spójnie i zapewne mnie by się tam przyjemnie siedziało.

Bardzo ładnie Nowaj. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Sorry,ze tak wyskakuje teraz ale długo nie odwiedzałem tematu.Troche suchara strzeliłeś z tą 780.Ostatnio miałem okazje testować pare kart graficznych na moim kompie min:680(DCUII),780(DCUII) i titana(referent od gigabyte).Na codzień mam 7970 i przyznam,że na titanie poczułem jakąś większą różnice ale to tylko w grach single player.W MMO wszystkie karty dostawały tak samo po du**e na max ustawieniach przy 1920x1080.W guild wars 2 taki titan wyświetlał 26fps(między 50-100 graczy w jednaj lokacji).Proc @4,4ghz(na standardowym napięciu).No ale co kto woli ja przeskakuje co 2-3 generacje bo przy dzisiejszym tępie nikomu się nie spieszy aby zrobić gre idealną;) I kupując coś z górnej półki masz spokój na 2 latka minimum.

Link to post
Share on other sites

Różnicę pomiędzy 7970, a 780-tką zauważyłem w momencie odpalenia pierwszej gry.

 

 

 

ja przeskakuje co 2-3 generacje

 

 

A ja od ładnych kilku lat trzymam GPU niewiele ponad rok, żeby nie tracić za wiele przy odsprzedaży.

Link to post
Share on other sites

W guild wars 2 taki titan wyświetlał 26fps(między 50-100 graczy w jednaj lokacji).Proc @4,4ghz(na standardowym napięciu).

To raczej wina procesora, a nie GPU.

Sprawdź różnicę na przykład w FC3. 780tka a 7970 to niebo a ziemia!

 

I też dziwne, że różnicę poczułeś dopiero na Titanie... Titan w grach jest ociupinkę tyciulinkę szybszy od 780tki (chyba, że testowałeś czarnego...).

Link to post
Share on other sites

To raczej wina procesora, a nie GPU.

Sprawdź różnicę na przykład w FC3. 780tka a 7970 to niebo a ziemia!

 

I też dziwne, że różnicę poczułeś dopiero na Titanie... Titan w grach jest ociupinkę tyciulinkę szybszy od 780tki (chyba, że testowałeś czarnego.

 

Oj panowie mają problem w czytaniu ze zrozumieniem.Pisałem,że w singlu różnica była(nie jakaś kosmiczna rzędu 20fps ale między 7970 a 780 jakieś moze 6-11fps było ale tylko w singlu na tamten dzień miałem tomb raidera i crysisa 3 do sprawdzenia.Na titanie różnica była większa bo momentami do 16fps różnicy) ale ja głónie na MMO wszystko testuje.Proc był na 4,4 takze nie marudżcie ze mało.Nie ma za dużo gier korzystających z 8 wątków... A titan był zwykły referent od Gigabyte.MIędzy tą 780 którą miałem a titanem była większa różnica niż między 7970 a 780 więc nie taką ociupinke tyciulinke ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

MIędzy tą 780 którą miałem a titanem była większa różnica niż między 7970 a 780 więc nie taką ociupinke tyciulinke ;)


Udowodnij, bo nie wierzę... nie wiem, czy ktokolwiek jest w stanie uwierzyć. :)

W C3? No Way! W TR też nie ma szans na w miarę świeżych sterownikach.

 

 

 

Oj panowie mają problem w czytaniu ze zrozumieniem.

I że tak kulturalnie zapytam, po "ch" próbujesz wjeżdżać na kogoś? Nie można normalnie napisać jak do człowieka, tylko lecieć tym nudnym, wyświechtanym tekstem o czytaniu ze zrozumieniem? Jak Cię żona/dziecko/mama/ktokolwiek pyta o coś (o czym wg Ciebie już mówiłeś), to też zadajesz im pytanie, czy potrafią słuchać ze zrozumieniem?

 

I skoro piszesz, że jest różnica w singlu, to jakiego suchara Nowaj mógł strzelić z wyborem 780tki? Według tego, co napisałeś to Nowaj popełnił ten straszny błąd, gdyż w grach typu MMO i przez sieć nie ma znaczącej różnicy między tymi kartami! Super... :]
 

 

A co do proca... tutaj cytat z sieci:
"GW2 is heavily cpu-dependent, and even with my 4.5ghz OC, I still get into the 20's in massive wvw battles/world events at max settings (no supersampling)."

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Cytat z sieci znam bo szukając info na forach kiedy zmieniałem procka,natrafiałem na multum tematów gdzie ludzie płakali ze nie widać różnicy między 4670k a 4770k a różnica w cenia była kosmiczna(~850 a 1300).I to samo jest z kartami jeżeli radek radził sobie we wszystkim i dajmy na to wyświetlał na ultra w Tomb Raider 70+fps to jaki jest sens zmiany go na 780 dającą max 11fps różnicy której nie odczujesz?

 

I dodam jeszcez,że forum sie stacza bo ktoś usuwa posty bez powiadomienia :)

Link to post
Share on other sites
W guild wars 2

W GW2 wąskim gardłem jest CPU, każdy kto ma odrobinę oleju w głowie dostrzeże, że obciążenie karty graficznej w częstych przypadkach sięga połowy, a jednak FPS leci na łeb na szyję - dlaczego? Bo to MMO i obliczenia fizyki (modeli pierdyliona postaci graczy na ekranie) siedzą na procesorze.

 

Nie przeskoczysz tego. I zakładam że identycznie sprawy się mają w innych MMORPG, więc testy porównawcze kart graficznych w takich tytułach to nieporozumienie, przykry żart i przejaw niekompetencji.

 

 

70+fps to jaki jest sens zmiany go na 780 dającą max 11fps różnicy której nie odczujesz?

Ekhm, 120hz.

 

Nie znasz się. Nie wypowiadaj się.

Dziękuję, dobranoc. 

 

 

tutaj cytat z sieci: "GW2 is heavily cpu-dependent, and even with my 4.5ghz OC, I still get into the 20's in massive wvw battles/world events at max settings (no supersampling)."

Powiem więcej. Do granic <20-40FPS można się dostać i na najmniejszych ustawieniach graficznych. Testowałem to u siebie. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

@Renholder gtx 780 jest wydajniejszy o 25-30% względem 7970ki.Do tego nie źle się podkręca.7970 aka r9 280x to konkurent gtx 680 aka gtx 770.

@Renholder gtx 780 jest wydajniejszy o 25-30% względem 7970ki.Do tego nie źle się podkręca.7970 aka r9 280x to konkurent gtx 680 aka gtx 770.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...