Skocz do zawartości

Demontaż IHS, Jak to zrobić? Czy warto?


Recommended Posts

ale jest taka możliwość ,chociaż trudna do zrealizowania,dobrze wiedzieć. Żeby mieć podobny efekt jak zmiana pasty pod czapką w przyszłości oraz aby schłodzićpodkręcony procek to musiałbym go zwodować co  obniży temperatury i procek się wolniej będzie zużywał zgadza się,mam chłodzenie Noctua narazie więc źle nie jest

Edytowane przez kyciu
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

ale jest taka możliwość ,chociaż trudna do zrealizowania,dobrze wiedzieć. Żeby mieć podobny efekt jak zmiana pasty pod czapką w przyszłości oraz aby schłodzićpodkręcony procek to musiałbym go zwodować co  obniży temperatury i procek się wolniej będzie zużywał zgadza się,mam chłodzenie Noctua narazie więc źle nie jest

od początku obecności Noctua w PL miałem ich chłodzenia. Niczego lepszego po prostu nie było. Nigdy nie żałowałem na radiator - wolałem mieć gorszy CPU, bo nie potrzebowałem lepszego.

W kwietniu zakupiłem NH u12s. Generalnie : kompaktowa, lekka, megawydajna - raczej bezkonkurencyjna - no i cicha w idle, bo w stresie trzeba zwiększyć rpm.

Najpierw chłodziło FX 8350 - no problemo - nawet po maksymalnym podkręceniu. Potem, jak zmieniłem na 3770k to zaczęły się problemy. i7 po prostu za dużo mógł.  105 stopni na budziku. Po przesiadce na chłodzenie wodne nie dość, że wreszcie mam kompletnie niesłyszalny komputer pod obciążeniem, to jeszcze dobiłem do maksa 3770k + zwodowałem kartę graficzną! Cisza, spokój.  Oczywiscie to trzeba umieć robić i sporo wiedzy mieć, bo w sklepie Ci "byle co sprzedadzą" - a Ty sobie radź :) 

 

Trafił mi się lepszy egz 3770k niż mój obecny. Teraz idzie mi 4.9 na 1.46 - więc to ten idzie pod młotek. Od 2 tygodni aquaero do mnie (chyba płynie) dociera.   

Pozdrawiam i dam znać jak będzie po akcji 

Link to post
Share on other sites

Witam, ja dam wam jeszcze klika moich spostrzeżeń apropo mojego 3770k, już po wymianie pasty pod  ihs. Nie wiem dlaczego nie próbowałem ustawiać go bez zmiany napięć jak był nowy , na 45 (4500). Na dzień dzisiejszy bez zmiany napięcia na offsecie mam stabilne 4,5ghz. Czyli wniosek jeden tylko temp. ma wpływ na stabilność pracy mojej sztuki. Próbowałem oc 4,7 nie ma szans 1,3 V aby działał stabilnie, to samo mi robi ten procek bez zmiany V w 4,7. Zrobi w aidzie testy. W grach do pulpitu lub blue scren. Chyba tylko zwodowanie pozwoli na lepsze oc. Bo nie chcę próbować napięć typu 1,4. trochę strach. ps. jak już kroicie swój procesor to nie dawajcie silikonowych itp. tanich past. (tylko liquid pro  lub ultra). Ja mam pro i jestem w szoku temp. z tą pastą na cpu i moim gpu. 

Link to post
Share on other sites

@up

Niezłe napięcie przy 4.5Ghz. Jakie maksymalne taktowanie udało Ci się osiągnąć?

Nie mam kiedy sie tym pobawic, z reszta to mi wystarczy. 4.5GHz i max 75*C po 1h w occt z avx  :P

oczywiscie bez skalpowania

Edytowane przez arkus
Link to post
Share on other sites

Bo nie chcę próbować napięć typu 1,4. trochę strach

Jetam :)  Jaki strach. A kto to powiedział, że 1.4 to strach a 1.3 nie?  Wg mnie każde napięcie więcej/mniej niż stockowe to "strach"  ponoc nawet undervoltage jest bardziej destrukcyjny dla CPU niż over...

 

Nie jestem elektronikiem, ale z tego co wyczytałem w naszym wspaniałym internecie, nie ma się co przejmować. Degradacja (nawet jak wystąpi, to zmniejszy Ci żywotność CPU z ... np. 30 lat do... np. 10 :)  Nie wiem jak u Was, ale ja CPU zmieniam często, więc się żywotnością nie przejmuję. Liczy się tu i teraz.  

 

Wg mnie nie liczy się też podejście "wycisnę z CPU ile się da nie bacząc na nic!" Wg mnie każdy podkręcający powinien zrobić sobie tabelkę.  W tej tabelce powinna być kolumna z częstotliwością, napięciem i temperaturą pod obciążeniem + zużycie prądu dla całego PC.  Z tej tabelki na prawdę można dużo wywnioskować i określić, na ile chcemy pocisnąć naszego procka.

Bez takiej tabelki, to ustawiamy wszystko " na pałę" - a to może skończyć się tragicznie :)

Co z tego, że procesor pójdzie 5GHz na napięcie 1.5, jeśli na 1.3 (tak tylko piszę) pójdzie 4.9 :) Wtedy chyba jasne jest, które ustawienie jest lepsze.

 

itd itp.. Ale na pewno nie ma się co przejmować napięciami. W pierwszej kolejności to temperatury są najważniejsze. Tak wnioskuję z własnych obserwacji i wyczytań internetowych.

 

 

Intel daje gwarancje na 1.52v

 

Nie wiem czy to Intel, wiem tylko, że dla Ivy ta wartość jest wszędzie (w necie) powielana.  Ale chyba nie wydaje mi się, żeby intel dawał na to gwarancję :)  No chyba, że wie, że aby takiego napięcia użyć, to trzeba zerwać IHSa :) co oczywiście rozwiązuje problem gwarancji :)  

Link to post
Share on other sites

@karoli

 

Ile te wszystkie rdzenie były obciążone? 4 minuty?  Dlaczego tak?  daj mu co najmniej 30 min albo godzinę - niech sie ustabilizuje. 

 

4.5 na offsecie to dobry wynik - jedyne co mnie martwi (i zachęca do dekapitacji)  to ten jeden rdzeń - zgodnie z tym co piszą we wszechwiedzącym internecie - to świadczy, że masz pecha i Twoja intelowska "pasta" jest kiepska. albo czujnik świruje. ja bym się temu przyjrzał i obciążył CPU na dłużej.  

 

A ile ten rdzeń w idle pokazuje?  Czujniki nie świrują i nie pokazują temperatury niższej od otoczenia ? 

 

Generalnie, jak nie zamierzasz dalej podkręcać, to u Ciebie dekapitacja jest niepotrzebna.

Zresztą po dekapitacji wskazania się nie poprawią, jeśli czujniki świrują :) 

pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Wymienili Ci ze zdjętym IHS?

Tak. Tyle, że go pokleiłem czarnych silikonem i nie było widać, że IHS był ściągany. Podejrzewam, że nikt specjalnie w Intelu jakoś nie sprawdza czy IHS był ściągany, czy nie - koszt produkcji procesora jest tak niski, że bardziej im się opłaca wymienić na nowy niż zatrudniać specjalistów do dokładnego sprawdzania co się stało, że padł.

Od czasu, gdy pierwszy w mojej 20 letniej "karierze" procesor padł sam z siebie podjąłem decyzję, że nie kupię Haswella z "K", dopóki kontroler napięcia będzie w procesorze - a nie na płycie głównej. I tego się trzymam. Wymienionego 4770k sprzedałem a siedzę na 4771 i myślę nad wymianą platformy na LGA 2011.

Edytowane przez TitoBandito01
Link to post
Share on other sites

Jak byś czytał temat cały to byś wiedział, że czapę zdemontowałem i pastę wymieniłem. Ten proc od kilku miesięcy na offset +40 chodzi mi stabilnie 4,5 ,4,6 ghz..A ostatnio tydzień bez podbijania V też 4,5 chula.

 

po co ten jad?  Wątek czytałem, bo biorę w nim udział, a mam prawo nie pamiętać, że ktoś coś zrobił, Ty tez nie pamiętasz, co napisałem z 10 wpisów temu. 

Starłem się pomóc,a Ty z jadem. 

Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy to Intel, wiem tylko, że dla Ivy ta wartość jest wszędzie (w necie) powielana.  Ale chyba nie wydaje mi się, żeby intel dawał na to gwarancję :)  No chyba, że wie, że aby takiego napięcia użyć, to trzeba zerwać IHSa :) co oczywiście rozwiązuje problem gwarancji :)

 

Intel daje te gwarke na napiecie 1.52v ale przy takim voltazu nie bedziesz mial tych 67C :P

Link to post
Share on other sites

@Up x1

A co się stło że Ci padł ten procesor?Coś z modułem pamięci?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Prawdopodobnie padł kontroler napięcia w procesorze. Ściągałem coś z torrentów i komputer nagle się wyłączył. Procesor sprawdziłem na 3 różnych płytach głównych - za każdym razem na wyświetlaczu kodów "błąd procesora". Pokleiłem i wysłałem do Intela. Po miesiącu miałem nowy.

Link to post
Share on other sites

po co ten jad?  Wątek czytałem, bo biorę w nim udział, a mam prawo nie pamiętać, że ktoś coś zrobił, Ty tez nie pamiętasz, co napisałem z 10 wpisów temu. 

Starłem się pomóc,a Ty z jadem. 

Proszę szanownego forumowicza, odpisałeś na mój post w którym wyraźnie napisałem że wymieniłem pastę pod ihs-em. 2 posty niżej więc to nie jest,  2 3 strony. Tylko 2 posty niżej. 

Edytowane przez karoli
Link to post
Share on other sites

Proszę szanownego forumowicza, odpisałeś na mój post w którym wyraźnie napisałem że wymieniłem pastę pod ihs-em. 2 posty niżej więc to nie jest,  2 3 strony. Tylko 2 posty niżej. 

Wystarczyło milej zwrócić uwagę, a nie z pretensjami i jadem  Dla mnie to forum nie jest najważniejszą rzeczą na świecie. Odpisywałem podczas pracy. A że pracę mam absorbująca, to niestety nie potrafiłem się skupić na forum.  Koniec OT.

 

Już wystarczająco mnie zdenerwowali na PCLabie z tym "artykułem".  I jeszcze czekam już chyba miesiąc na to aquaero (czyli nadal jestem poddenerwowany) - wszyscy czapki pościągali, a ja w czapce siedzę :) Chociaż zima przyszła, to i może dobrze.  

 

 

Osobiście nie spodziewałem się, że Intel jest w stanie wymienić zdekapitowany procesor, ale może rzeczywiście oni tego nawet nie sprawdzają. Albo odsetek dekapitacji jest tak niski, ze nawet nie robią z ego problemu. 

No to trzeba klej na Allegro kupić w razie czego i po kłopocie.

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Myślę czy nie oskalpować mojego i5 3570k,w offsecie mam ustawionego na 4,4ghz z temp. na najcieplejszym rdzeniu 69 stopni,różnica między rdzeniami w granicach 5 stopni dla napięcia 1,208V .Miałem 4,5 ghz tylko OC był trochę niedopracowany i nie kiedy zdarzały się resety(niebieski ekran)

Ile wogóle jest gwarancji na te procki?2 lata? bo mam go już napewno ponad rok.

Czy zdjęcie IHS dało by mi coś?,nie wydaje się mi że mam złą sztukę po temp.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...