Skocz do zawartości

Demontaż IHS, Jak to zrobić? Czy warto?


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Witam! Panowie, to mój pierwszy post - zdecydowałem się wziąć udział w dyskusji, bo to co się dzieje to przegięcie! PCLAB opublikował badziewie na zlecenie Intela! Dlaczego nikt tego jasno nie powie! ? 

 

W całym internecie dudni od tego ile można zejść po ściągnięciu IHSa ,albo po wymianie pasty na CLP.

 

Posiadam 3770k - kupiłem w marcu chyba albo kwietniu po przejściu z AMD (po 15 latach). Wykręciłem go na Noctua NH-U12S w Antec p180 z pastą noctua i/lub AS 5 do 5GHz. Ale temperatury w stresie 90! 

 

OK. Zmieniłem Noctue na H2O: Jeden  3 najlepszych bloków (alhacool nextos xp3) itd itp...  I co ?? 80 stopni!!! 

 

Ci, co tutaj pisali, że to cicha akcja intela, są w BŁĘDZIE ! To chamska akcja intela! Dziadostwo. I tutaj pisano, że z czasem wydajność tej "pasty" spada.... Sam widziałem na YT jak ta "pasta" wygląda.  

 

Zawiodłem się na PClab... Nie wierze w każde słowo, które tam napisali!  Oni tego nawet nie robili! Gdzie są zdjęcia?  Ja się pytam? 

 

Nie widzicie w jaki sposób jest napisany ten "art"? ????  Tak jak sam wujek Sam z Santa Clara to pisał. 

 

Sam początek emanuje przestrogą! "Nie rób tego", musisz zdjąć zapinkę!!, wygniesz pcb!!!  OMG. 

 

Ale o wymianie pasty nie napisali! 

A wyniki!!??? 

 

Ludzie!  Skończyłem parę klas, i na fizyce też raz byłem... 

Jeśli ktoś chce mi wcisnąć, że układ JĄDRO >> "PASTA" >> IHS >> PASTA >> Radiator jest lepszym (lub takim samym) układem niż JĄDRO >> Pasta >> Radiator......... !!!!  To ja się pytam: co za debil pisał ten "artykuł"...

 

W dzisiejszych czasach wiarygodność internetu spada  och oho.  

 

Gdzie te czasy irca i modemów podpinanych pod kaloryfer. ?? :)   

 

Do dzisiaj PCLAB był moim najlepszym miejscem w PL internecie jeśli chodzi  o komputery. Ale to badziewie, ten bękart, który narodził się pod placami jakiegoś naćpanego pisarzyny uświadomił mi, że teraz można wszystko napisać, a ludzie to łykną.  

 

Przeczytałem całe 5 stron komentarzy!!! dopiero!! na SAM KONIEC! pojawiły się linki do filmików i forów gdzie ludzie uzyskali nawet 25 stopni!!!!  i cisza - wiara ucichła.... Nie komentowali. 

 

A tu na benchamrku!!???  CUD!!! Działa!! :) normalnie jak na całym świecie.  

 

Najpierw kupuje chłodnice 3x140 coolgate a potem nowe ostrze do mojego nożyka i będę haratał mojego i7. Rozbebeszę go i wypruję flaki! A Intel... mam nadzieje, że za to zapłaci.

 

Pozdrawiam serdecznie użytkowników portalu lepszego od PClab :)  

 

Nie dajmy się ogłupić! 

 

przepraszam za chaos, długi wpis i błędy - emo cje :) 

Link to post
Share on other sites

Witam! Panowie, to mój pierwszy post - zdecydowałem się wziąć udział w dyskusji, bo to co się dzieje to przegięcie! PCLAB opublikował badziewie na zlecenie Intela! Dlaczego nikt tego jasno nie powie! ? 

 

W całym internecie dudni od tego ile można zejść po ściągnięciu IHSa ,albo po wymianie pasty na CLP.

 

Posiadam 3770k - kupiłem w marcu chyba albo kwietniu po przejściu z AMD (po 15 latach). Wykręciłem go na Noctua NH-U12S w Antec p180 z pastą noctua i/lub AS 5 do 5GHz. Ale temperatury w stresie 90! 

 

OK. Zmieniłem Noctue na H2O: Jeden  3 najlepszych bloków (alhacool nextos xp3) itd itp...  I co ?? 80 stopni!!! 

 

Ci, co tutaj pisali, że to cicha akcja intela, są w BŁĘDZIE ! To chamska akcja intela! Dziadostwo. I tutaj pisano, że z czasem wydajność tej "pasty" spada.... Sam widziałem na YT jak ta "pasta" wygląda.  

 

Zawiodłem się na PClab... Nie wierze w każde słowo, które tam napisali!  Oni tego nawet nie robili! Gdzie są zdjęcia?  Ja się pytam? 

 

Nie widzicie w jaki sposób jest napisany ten "art"? ????  Tak jak sam wujek Sam z Santa Clara to pisał. 

 

Sam początek emanuje przestrogą! "Nie rób tego", musisz zdjąć zapinkę!!, wygniesz pcb!!!  OMG. 

 

Ale o wymianie pasty nie napisali! 

A wyniki!!??? 

 

Ludzie!  Skończyłem parę klas, i na fizyce też raz byłem... 

Jeśli ktoś chce mi wcisnąć, że układ JĄDRO >> "PASTA" >> IHS >> PASTA >> Radiator jest lepszym (lub takim samym) układem niż JĄDRO >> Pasta >> Radiator......... !!!!  To ja się pytam: co za debil pisał ten "artykuł"...

 

W dzisiejszych czasach wiarygodność internetu spada  och oho.  

 

Gdzie te czasy irca i modemów podpinanych pod kaloryfer. ?? :)   

 

Do dzisiaj PCLAB był moim najlepszym miejscem w PL internecie jeśli chodzi  o komputery. Ale to badziewie, ten bękart, który narodził się pod placami jakiegoś naćpanego pisarzyny uświadomił mi, że teraz można wszystko napisać, a ludzie to łykną.  

 

Przeczytałem całe 5 stron komentarzy!!! dopiero!! na SAM KONIEC! pojawiły się linki do filmików i forów gdzie ludzie uzyskali nawet 25 stopni!!!!  i cisza - wiara ucichła.... Nie komentowali. 

 

A tu na benchamrku!!???  CUD!!! Działa!! :) normalnie jak na całym świecie.  

 

Najpierw kupuje chłodnice 3x140 coolgate a potem nowe ostrze do mojego nożyka i będę haratał mojego i7. Rozbebeszę go i wypruję flaki! A Intel... mam nadzieje, że za to zapłaci.

 

Pozdrawiam serdecznie użytkowników portalu lepszego od PClab :)

 

Nie dajmy się ogłupić! 

 

przepraszam za chaos, długi wpis i błędy - emo cje :)

 

Szczerze PClaba rzadko czytam, ale w sumie to o co chodzi? z tym PClabem co się stało?

Link to post
Share on other sites

Szczerze PClaba rzadko czytam, ale w sumie to o co chodzi? z tym PClabem co się stało?

 

http://pclab.pl/art49727-3.html

 

ewenement. Mało tego, same niebezpieczeństwa (na stronie 2giej). Moja trzyletnia córka by tego IHS usunęła zębami lepiej:) 

 

Ciekawe jaka jest moralność takiego publikarzyny, który puszcza taki bubel w eter. Ludzie młotkiem usuwają IHS i działa :) 

 

Jeśli ktoś jest ułomny i rysuje nożem PCB, to nie powinien nawet wyłączać zasilacza - w PCLabie chyba trzeba by było test zrobić, kto powinien brać się do roboty przy PC. 

 

Nigdy IHS nie usuwałem ale w ogóle się tego nie boję, bo nie ma czego. Wystarczy ODROBINA umiejętności i wyobraźni (czego także intelowi zabrakło).  

 

Kurde, ten mój procesor ma w sobie taki potencjał, a ten głupi IHS go blokuje :) 

 

Jak bym miał imadło, to bym skorzystał z tej wersji ściągania IHSa 

http://www.youtube.com/watch?v=_lyb6ZzivQ0

 

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

WTF?

 

Jak oni pocieli PCB? dodam że PCB jest dość twarde a najlepiej się tnie tym nożykiem technicznym z łamanymi ostrzami a nie giętka żyletką.

 

Oni mierzyli tempy kiepskim miernikiem albo używali silikonu z tubki?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

ja to robilem gietka zyletka, po piwku i nawet reka nie drgnela. trzeba byc niepelnosprytnym zeby cos uwalic.

 

 

:) albo, tak jak pisałem 3 letnią dziewczynką :) 

 

Chłodnica zamówiona. Nożyki kupione. Na prawdę żałuję, ze imadła nie mam.  Kurcze, ale mam garaż :) Zobaczę w poniedziałek, czy mają imadła w sklepie. A tak specjalnie to zrobię dla idei wyśmiania Intela. Oto ja, fan AMD, zmuszony młotkiem w procesor tłuc:) 

 

 

A tutaj bardzo proszę jeden z milionów (trylionów:) testów w sieci:

 

http://www.bit-tech.net/hardware/cooling/2013/06/08/ek-supremacy-precisemount-review/1

 

W sumie to bardzo żałuję, że nie kupiłem bloku EK Supremacy, mój Alphacool nie ma możliwości montażu bez IHS. Tzn - ma - wiadomo - trzeba się nakombinować.

 

Jedyne dobre co płynie z tego bubla PClabowego, to informacja o grubości IHS.  Tak właśnie znalazłem ten "artykuł" - szukając inf o grubości IHS, żeby wiedzieć jak zmodyfikować zapinkę do bloku. 

 

Plan jest taki: kupić Coollaboratory Liquid Pro, zdjąć czapeczkę, dać CLP, założyć czapeczkę i dać CLP na czapeczkę. Te 3 (zwykle w sieci taka jest różnica - coś koło 3) stopni przeboleje :) Nie zapominajmy, ze sama wymiana pasty to około 10 C !!!  10 :) ludzie :) A niektórzy zgłaszają jesze większe różnice - to zależy jak skośnoocy (a raczej ich taśma) gluta pod IHSa zapodała.

 

Ciekawe ile PCLab dostał od Intela za ten szmatławiec :) 

W sumie to Intel może wykupić każdego.  Raz już dostał karę od Komisji Europejskiej. 

 

Pisałem do Alphacool w sprawie tego bloku i IHSa, ale generalnie odpowiedź była pokroju przestrogi PCLabowej.  Nie widzę problemów w dofinansowaniu tak małych firemek jak Alhacool przez kolosa z Santa Clara. 

 

Pan z Alphacool stwierdził, że przy taaaakim OC ([email protected]) to mój CPU ma z 300W TDP i że temperatura mojego procka jest OK. Szkoda, że Pan z Alphacool nie widział tej strony:

 

http://ark.intel.com/products/65523/Intel-Core-i7-3770K-Processor-8M-Cache-up-to-3_90-GHz

 

Package Specifications Max CPU Configuration 1 TCASE 67.4°C Package Size 37.5mm x 37.5mm Sockets Supported FCLGA1155 Low Halogen Options Available See MDDS

 

Jak widać T case jest TROCHĘ niższe od 80 C :) 

 

No i tej strony też nie używał:

 

http://www.extreme.outervision.com/tools.jsp

 

Tam mi wyraźnie wyszło 150TDP - albo ja nie potrafię tego wyrafinowanego :) kalkulatora używać. 

 

OK- nie treba mi tłumaczyć, że tak na prawdę, to powinienem odpuścić sobie te temperatury i do puki system jest stabilny głowy sobie tym nie zaprzątać. Ja to wiem, i wszyscy, co się znają to wiedzą. Ale pozostaje ta świadomość, że pod tym miedzianym beretem (dobrze, że nie moherowym) kryje się GLUT!  Że można to zmienić, że można zbić temperatury, że im mniejsze temperatury, tym procesor dłużej pożyje. 

 

Ja wiem - ktoś powie, że straszę ludzi teoriami spiskowymi.  Ale BARDZO proszę pamiętać, że Intela już RAZ za rękę złapano. Dostał ponad 1 mld Euro kary i pewnie tego nawet nie zapłacił. 

 

Co tam dla Intela 1mld raz na 10 lat :) 

 

Taki PcLab dostał ze 100 000 PLN to sobie nowe iPhony kupili, a masa czytelników dowiedziała się z WIARYGODNEGO źródła, że IHS jest good - i glut jest gut. Wot wielkie pieniądze dla Intela - więcej ludzi spojrzy na 2011 - bo co innego pozostało... 

 

Piszę tutaj ze swojej perspektywy, bo sam patrzę na 2011 coraz to bardziej przychylnym okiem. Podstawki nie zmienili (cud), gluta nie ma (cud), ceny płyt na dobrym poziomie (pamiętajmy, że można w nie wsadzić 64GB RAMu). 

 

 

ech można tylko pisać, a gawiedź wie swoje :)

 

Pozdrawiam trzeźwo myślących i imadła użycia się nie bojących.  

http://pclab.pl/art52713.html

 

Rozkręcili się chopaki.

 

Żeby nie tracić czasu, to to co oni napisali na 1000 stron, ja napisze Wam w jednym zdaniu:

 

Nowy Intel 4gen jest super chruper lepszy od IB i SB. Kupujcie Haswella, bo nawet to podkręceniu IB i SB Haswell jest lepszy (mimo, iz słabiej się kręci). 

 

No może są 2 zdania.  Nie ważne. Ważne jest to, że kolejne $ spływają na polskie konta :) 

 

Sprostowanie: Nie twierdzę, że Haswell jest be.  Gdybym teraz przechodził z AMD to przeszedł bym na Haswell, bo ma większa energooszczędność i płyty są na prawdę dopracowane. Ale stwierdzenie, że IB jest w tej chwili gorszym wyjściem (na podstawie tych teścików na PClabie)  - jest wg mnie ostrym przegięciem.  Po pierwsze: dlaczego nie dali 3770k na 5GHz :) >>??? Mi tak idzie.  

4.5 a 5 to spora różnica. Po drugie, skoro napisali, że SB bez problemu śmiga na 5GHz, to dlaczego takowego w tekście ni ma?  

 

Moja wina, może w tekście napisali powody, ale ja tego nie czytałem : )  uprzedzony tym bękartem o IHSie nie miałem zamiaru marnować czasu, obejrzałem tylko wykresiki. 

 

 

Ten "test" jest tendencyjny i to widać już po wstępie (pierwsza strona, którą przeczytałem i się uśmiałem) 

 

 

No ale co ja tam mały mogę wiedzieć... SB nie miałem, Haswella pewnie mieć nie będę....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://oi40.tinypic.com/ot2hsp.jpg

 

http://www.techpowerup.com/forums/showpost.php?p=2775935&postcount=94

 

Moim zdaniem jesli mamy nieco odwagi i umiejetnosci skladania pc to naprawde warto zdjac IHS , zysk po takim OC jest znaczacy a temperatury spadaja ostro . Jedynie moze byc problem z dobraniem chlodzenia. 

 

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że warto nawet tylko po to żeby dać CLP i zalozyć znowu na rdzeń tak ja mam u siebie :P dzięki temu mogę grać w Planetside na 40 FPS na rozwałce a nie na 20. Gratuluje demontażu IHSa :D witamy w gronie osób "świadomych"

Link to post
Share on other sites

Zaryzykowałem zdjęcie IHS z Core i5 3570K i powiem szczerze, że nie wiele to zmieniło :/

 

Z pasty No-Name na rdzeniach jest teraz MX-2 ,nałożyłem IHS ponownie ,bo słyszałem że zamontowanie chłodzenia na "gołych" rdzeniach wymaga zdjęcia tej takiej blokady dociskającej procesor :/

 

Pytanie: Czy jest duża różnica temperatur po nałożeniu chłodzenia na "gołe" rdzenie ?

Link to post
Share on other sites

http://oi40.tinypic.com/ot2hsp.jpg

 

http://www.techpowerup.com/forums/showpost.php?p=2775935&postcount=94

 

Moim zdaniem jesli mamy nieco odwagi i umiejetnosci skladania pc to naprawde warto zdjac IHS , zysk po takim OC jest znaczacy a temperatury spadaja ostro . Jedynie moze byc problem z dobraniem chlodzenia. 

 

 

5GHz !!! i takie temperatury!! Na "standardowym" bloku EK :)  w stresie..... mój IHS długo już nie poczeka :)

 

Chłodnica zamontowana, Coollaboratory ultra czeka :)   A propos taniej "pasty".  Założyłem blok na moja megawydajną kartę Asus gtx 560 ti direct cu2 :)  Mam teraz temperatury na GPU 3 stopnie ponad otoczenie w idle :) Pasta, jaką Asus tam wcisnął (między radiator a rdzeń) wola o pomstę do niebios! Oczywiście zaschnięta, oczywiście wciśnięta przez automat - jak u Intela.

 

Muszę zamówić MSI Mpower, bo moja mega wydajna i najlepsza płyta (MSI z77 gd43:) nie daje rady z tym 3770k :)

Zastanawiam się, czy ciąć IHSa przed, czy po przybyciu MPOWERa. Chcę też kupić aquaero z czujnikiem temp wody i zobrazować zmianę po usunięciu IHSa.

Obecnie, po zamontowaniu chłodnicy 3x120, temperatury po OC nie są złe - znacznie lepsze niż na 120tce, mimo iż grafika swoje  ciepło doklada. Ale wciąż wyższe od Tcase.

Sprawdza się zasada, którą podają zagraniczne fora, że albo tniesz IHS, albo inwestujesz w lepsze chłodzenie. (albo nie podkręcasz :)  

 

Nudzi mi się :) Ciłabym już dzisiaj tego IHS, ile można czekać :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...